Zdjęcia matowe czy błyszczące?

Zaczęty przez aga1322, 25 Lis 2007, 18:35:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aga1322

Jakie wybieracie? Z ramką czy bez?
gnieszka

inkageo

Z białą ramką wyglądają dużo lepiej, dla siostry i mamy zamówiłam bez i mam porównanie. Błysk/mat dla mnie nie ma znaczenia, chętnie poznam Wasze opinie :)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: "inkageo"Błysk/mat dla mnie nie ma znaczenia

H. zawsze zamawia blyszczace, bo mu sie takie bardziej podobaja. Powiedzial tez, ze na blyszczacych lepiej wygladaja kolory. Blyszczacych zdjec nie wolno dotykac paluchami, bo wszystko widac.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

a my zawsze zamawiamy mat na zwykle zdjecia, bo nie odbijaja tak wszystkiego ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

Cytat: "aga1322"Zdjęcia matowe czy błyszczące?
ja wybieram mat.

Cytat: "aga1322"Z ramką czy bez?
tak jak Inka - z ramką. Od dawna takie zamawiam i moim zdaniem lepiej to wygląda. Problemem może być to, że nie wszędzie chcą robić z ramką.

mayagaramond

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"bo nie odbijaja tak wszystkiego ;)

Dlatego tez H. daje mi zdjecia do ogladania, jak je posortuje i wlozy do albumu :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

my wybraliśmy z ramką
i błyszczące :)

wrobelek0403

jak dla mnie tylko błysk. Kolory na macie sa jakies takie przegaszone. Do tego ramka, bo ładnie wykańcza zdjęcie.  :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

inkageo,
a jakie wybrali Pośpieszni?

salsa

CytujJakie wybieracie? Z ramką czy bez?
ja zawsze błyszczace
nie cierpie matu-fotki wygldaja jakos gorzej
lubie ramki i mam wiele fotek z ramkami nie tylk slubne
fotki szybko wkładam do albumów, zeby nie było na nich paluchów :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kata

Ja wybieram ramki i błyszczące do zdjęć ludzi, a do widoczków bez ramek i raczej matowe. i Absolutnie nikomu nie pozwalam oglądać zdjęć zanim ich nie wsadzę do albumu (no chyba, że mam je w wersji cyfrowej :-) )
Pozdrawiam

Kata

inkageo

Cytat: "zuzia"inkageo,
a jakie wybrali Pośpieszni?
Błyszczące z białą ramką :)
Imagine there is no hate

zuzia

Cytat: "inkageo"Błyszczące z białą ramką  
a to ciekawe. Kiedyś na GW wypowiadali się fotografowie, że lepsze matowe.

siog


5czwartych

ten mat który robią do zdjęć cyfrowych nijak ma się do matowych papierów fotograficznych.

zuzia

Cytat: "5czwartych"ten mat który robią do zdjęć cyfrowych nijak ma się do matowych papierów fotograficznych.
???

5czwartych

te matowe to są takie z porowatą powierzchnią która mniej błyszczy czy prawdziwy mat, gładkie, bez połysku?

zuzia

Cytat: "5czwartych"te matowe to są takie z porowatą powierzchnią która mniej błyszczy czy prawdziwy mat, gładkie, bez połysku?
ja dostałam na razie takie z porowatą powierzchnią. Bardzo źle?

mika

Cytat: "zuzia"ja dostałam na razie takie z porowatą powierzchnią

Zuzia dostałaś fotki?? czemu się nie chwalisz??

5czwartych

no matowe to jest gładka powierzchnia ale takie papiery nadają się tylko do analogowych odbitek.
tzn. są takie odbitki możliwe z cyfrowych plików ale nie widziałem takiej oferty w labach konsumenckich.

zuzia

Cytat: "mika9983"Zuzia dostałaś fotki?? czemu się nie chwalisz??
bo nie dostałam. Mam 1.

mika

Cytat: "zuzia"Mam 1.

:-(  nic się nie ruszyło w tej sprawie???

mary

Według mnie błyszczące znacznie lepiej się prezentują.

zuzia

5czwartych,
kogo możesz polecić w wawie ze studiem? bo potrzebuję zrobić zdjęcie rodzinne :) a może sam masz studio?

5czwartych

Zuzia, zdjęcia rodzinne robiłem w wielu miejscach (raz w swoim studio), jak na moje doświadczenie dzieci w studio ciężko okiełznać. ostatnio robiłem ludziom u nich w domu. generalnie hołduję zasadzie: zdjęcia wszędzie gdzie fotografowani czują się dobrze. anyway - odezwij się na priw to prześlę Ci - jako dziurawy szewc co na stronie nie ma :P - efekty moich pstrykań.

a propos studia... jakbym miał polecić uczciwie... Marta Potoczek. jak się na nią zdecydujesz to powiedz że jesteś ode mnie z polecenia i że nadal dziękuję za lekcję asertywności. i że działa :)

swoją drogą fotografia rodzinna przeżywa renesans. kiedyś chodziło się do fotografa i była pamiątka. teraz niestety wszyscy mamy aparaty, mamy mniej czasu plus zawsze inaczej zarejestruje nas ktoś inny niż my sami siebie na statywie. powoli wraca się w tym kraju do segmentacji zawodowej, która istnieje wszędzie ale nie u nas. te pozornie śmieszne sytuacje np. relacjonowane mi przez brata w ny, że hydraulik nie zajmuje się instalacją elektryczną czy że mechanik samochodowy nie kładzie kafelków w łazience - to ma sens.