Najlepsze z 2013

Zaczęty przez szelma, 02 Sty 2014, 12:50:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Mamy nowy rok, to tak sobie pomyślałam, że można by zrobić podsumowanko roku zeszłego, 2013. Nie muszą być premiery, ale rzeczy, które w 2013 odkryłyście, które zrobiły na Was wrażenie, które możecie polecić. Lecę pierwsza kategoriami ogólnymi - kategorie można dopisywać :)
1. Płyta roku: Arctic Monkeys - AM (rozwijają się chłopcy, a ja kocham ich od zawsze)
2. Muzyczne odkrycie roku: Gemma Ray (odkryta, bo supportowała Seasick Steve'a - boskość podwójna!)
3. Koncert roku: Miles Kane (takie młode chłopię, a takie profesjonalnie utalentowane!)
4. Książka roku: Pieść lodu i ognia Martina (przeczytałam wszystko w trymiga i taka pustka mi po tym pozostała...)
5. Film roku: Rundskop ("Bull head" - z 2011, ale obejrzałam dopiero w 2013 i zrobił na mnie duuuuże wrażenie)
6. Serial roku: Eigen kweek (tutejszy - o rolnikach, którzy przestawiają się na produkcję trawy) i Big Bang Theory (nieustannie uwielbiam)

Mocna pop kultura u mnie wygrała, ale co robić - już dawno nie uważam się za osobę ambitną kulturalnie, haha :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

nie znam nic z tego, więc nie jest to mainstream na pewno ;)

wrobelek0403

jak dla mnie płyta roku była: Jezu Maria Peszek, choc to w sumie pod koniec 2012 wyszło, ale dostałam na poprzednią gwiazdke, wiec prawie jak 2013 :D

odkrycia muzycznego zadnego nie zaliczyłam. na koncertach byłam raptem kilku, muzycznie raczej jestem do tyłu ;)

Ksiązka: "Ucieczka na szczyt" Bernardette McDonald. Niesamowicie wciagająca opowiesc o Lodowych Wojownikach czyli polskich himalaistach lat 80 i 90. 

Film roku, jak dla mnie Hobbit :D no i jeszcze Drogówka.

Serial: The Dowtown Abbey. Starszy, ale dla mnie nowosc. Wciagnełam wszystkie sezony za jednym zamachem :D





Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#3
ja ten rok miałam mało "kulturalny" :P szczególnie ubolewam, ze drastycznie spadła mi ilośc przeczytanych książek i obejrzanych filmów :(

z filmów (widziane w tym roku w kinie )  to Django i Drogówka :) a później Koneser

czytałam cudną książkę "Kapelusz cały w Czereśniach Oriany Fallaci , odkryłam tez kryminały Charlote Link

na koncercie nie byłam żadnym ale za koncert roku uznaje występ Metalicy na Antarktyce

Seriali oglądam bardzo mało, ale wciągnęłam się w Homeland  :)

Płyta to nowy Pear Jeam - wrócili w wielkim stylu
poza tym bardzo mi sie podoba Dawid Podsiadło (choc juz mi się osłuchał trochę) :)



ja to dopiero pop-kultura ;)


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ddu

hm.
koncert- bez zastanowienia: Florence and the machine

odkrycie muzyczne: z polskich xanax , rebeka i sorry boys

zagranica : zawiodła mnie nowa płyta Justina, Foalsów, więc nic

książka: Fallaci, Listo do nienarodzonego dziecka oraz Gra o tron ;)

serial: Homeland i House of cards

film: Koneser (ale mam zaległości, nie widziałam np. Idy)

nowe miejsce: Zazie bar na krakowskim Kazimierzu, krakowskie Forum Przestrzenie

dla mnie hitem roku jest moje nowe mieszkanie :)

salsa

kurde, naprawdę Grę o Tron odkrywacie dopiero w tym roku :) ?? mnie to wpadło w rece jakos ze dwa lata temu-ale fakt, jak czytałam to nie mogłam przestać, w tramwajach, idąc po chodniku etc
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

salsa, ja zaczełam, lekko liczac, 5 lat temu (głównie na zajeciach z KSH pod ławką lol lol )  ale ostatni tom był w zeszłym roku, wtedy była ogromna kampania i wiele osób odkryło gre :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

No ja odkryłam dzięki serialowi, bo Tata oglądał, a potem D. zaczął. Ale ja najpierw przeczytałam wszystkie książki, a potem zaczęłam oglądać. Nie wiem, jak mnie fenomen Gry omijał tyle czasu - serio, przed serialem w ogóle o niej nie słyszałam.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

szelma, nas zaraził kolega z zajec. Była kolejka do czytania, bo on miał wszystkie i pozyczał. :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Przy Grze doceniłam jeszcze bardziej kindle'a :D Bo i lżej niż takie wielkie książki ze sobą targać, i bez przestojów jedną za drugą mogłam czytać :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Justynna

#10
Cytat: ddu w 03 Sty 2014, 11:31:17
odkrycie muzyczne: z polskich xanax , rebeka i sorry boys

serial: Homeland i House of cards

film: Koneser (ale mam zaległości, nie widziałam np. Idy)
:highfive: To też moje "najlepsze 2013" :)

Z muzycznych jeszcze: Bokka, Mela Koteluk, Agnes Obel, Kodaline, London Grammar :)