Aparat Ortodontyczny - do ślubu z aparatem.

Zaczęty przez Anka Skakanka, 06 Gru 2013, 10:41:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

ze_nitka tak oba łuki kryształowe ale drut miałam zwykły metalowy nie biały jak ma golinda
Ten biały jest super :)
Golind nie odpryskuje ci farba z tego białego?

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 21 Gru 2013, 23:09:43Golind nie odpryskuje ci farba z tego białego?

nie

poza tym przecież na każdej wizycie wymieniany jest ten drucik

mobka

Dziewczyny a jakie to są koszty w Warszawie? I gdzie zakladalyscie?

justynaaaa2

mobka ja tutaj www.soldent.pl
Tam masz cennik, ja 5 lat temu płaciłam 2500 zł za łuk + koszty wizyt i innych okołoaparatowych atrakcji to mniej więcej drugie tyle, gdzieś to miałam spisane
Nosiłam 2lata i 4miesiące

golinda

#29
ja płaciłam 2400zł za łuk kryształowy
wizyta kontrolna 140zł plus 50zł za drucik biały (za metalowy nie byłoby dopłaty)

łuk mieszany (przód biały, a od czwórek metalowy) kosztuje tam 2000zł
zakładałam w gabinecie w Kwirynowie (znajomi polecali, a dodatkowo mam tam samochodem 7 minut :))

i u niej chyba właśnie można płacić ratalnie, ale nie wiem nic o warunkach

fasolka1980

Ja chyba jakoś 2300 za łuk ceramiczny, teraz kosztuje 2400, kryształowy też.

Nosiłam górę rok, dół rok i 4 miesiące.

mobka

Hmmm, może i ja bym się skusila... Ale to najwcześniej za rok.

ze_nitka

Ja chodzę tu: ortodonta.info, na stronie jest cennik: http://www.ortodonta.info/gabinet.html#cennik_orto
Ale mną sie nie ma co sugerować, bo jeszcze nie założyłam i nie mam swoich doświadczeń.

golinda

Cytat: fasolka1980 w 22 Gru 2013, 20:04:44Nosiłam górę rok, dół rok i 4 miesiące.

też bym tylko tyle chciała :) lekarka mówi, że moja wada jest bardzo drobna, a zęby bardzo podatne na przesuwanie, więc kto wie? :)
chciałabym wrócić do pracy już bez tego (przynajmniej na górze)

ddu

#34
ze_nitka ja miałam cały metalowy, wcale nie uważam, żebym tak strasznie wyglądała, jak pisze golinda ;)
wkurzał mnie strasznie, ale podejrzewam, że każdy by mnie wkurzał

Dodany tekst: 27 Gru 2013, 12:48:08

a ja nosiłam STRASZNIE długo. niby miałam mieć krótko, bo się szybko ruszyły, a nosiłam ze 3 lata

golinda

Cytat: ddu w 27 Gru 2013, 12:47:10ze_nitka ja miałam cały metalowy, wcale nie uważam, żebym tak strasznie wyglądała, jak pisze golinda wink


kwestia gustu
uważam, że naprawdę warto te kilka stów dopłacić, bo estetyka wg mnie wzrasta bardzo mocno

ze_nitka

No ja bede nosić minimum 2,5 roku...
Porozmawiam z ortodonta o zmianie górnych przednich na białe...Tylko ze wciaz jeszcze musze sie pozbyc 2 klopotliwych ósemek

golinda

ja zakładam jakoś w marcu na dół
i założę na pewno ten, który tylko do czwórek jest biały
nad białym drucikiem też się zastanowię
moich dolnych zębów w ogóle nie widać jak mówię, uśmiecham się, bez sensu przepłacać

ze_nitka

justynaaaa2, gdzie wyrywalas osemke ostatnio?
To był chirurg czy zwykly stomatolog?

golinda

zenitka, ósemkę musi Ci wyrwać chirurg szczękowy
mogę Ci polecić bardzo dobrego, jak chcesz (z Bemowa)

ze_nitka

Golinda, dzięki za info, ale szukam kogos na ursynowie, lub mokotowie, bo bemowo jest za daleko.
A o tym, że chirurg powinien rwać przekonałam się na własnych zębach, niestety. Dwie ósemki wyrwał mi dentysta. Z górną nie było problemu, ale dolna, to była masakra...Te dwa które mam jeszcze do wyrwania są jeszcze gorsze, wiec tym razem tylko chirurg wchodzi w grę.

fasolka1980

ze_nitka ja mogę polecić super chirurga ale z Pragi ( klinika Orto-fan).

ze_nitka

fasolka1980, a skad dokladnie i czy wypisują L4?

fasolka1980

#43
Cytat: ze_nitka w 21 Sty 2014, 13:21:13
fasolka1980, a skad dokladnie i czy wypisują L4?

tu: http://www.ortofan.pl/

chirurg Piotr Wieczorek

wypisują l4

justynaaaa2

ze_nitka ja rwałam tam gdzie zakładałam aparat, w centrum :)
nie wiem czy on jest chirurgiem czy nie, w opisie na www ma napisane, że zajmuje się chirurgią stom.

ze_nitka

Ola, Justyna, dzięki. Jak nie ma wyraźnie napisane ze jest chirurgiem, to niestety pewnie nie jest.

mayagaramond

Mi osemki wyrywal moj dentysta... A jedna siedziala gleboko, wiec musial ciac dziaslo.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

#47
ze_nitka polecam chirurga Jarosława Dąbrowskiego, pracuje w wojskowym insytytucie , a prywatnie ja leczylam sie u niego w RODENTIS przy Sadybie http://www.rodentis.pl/kontakt.html
po usuwaniu 8 u zwyklego dentysty, jego zabiegi (usuwanie, implant) to była czysta przyjemnosc ...

zosia2007

#48
juz znalazłam

bozenakol

ja bym nie chciała brac ślubu w aparacie, przecież tam jest MILION ZDJĘĆ! i ty jako panna młoda no będziesz ciągle pod fleszem