Kawalerka do remontu

Zaczęty przez mayagaramond, 22 Sie 2013, 11:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

moja kawalerka to pokój z aneksem kuchennym
kuchnia była normalnie osobna ale D. wolał aby był to aneks, więc ścianki dzielacej nam nie budowali już
moja kawalerka ma 32m2

mayagaramond

#27
Cytat: Kasia w 23 Sie 2013, 10:31:57moja kawalerka ma 32m2

to jest o prawie 8 metrow wieksza, mozna poszalec ;)

Dodany tekst: pią, 23 sie 2013, 07:33:42

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Sie 2013, 00:54:30mayagaramond szukaj gotowych kuchni np:

http://allegro.pl/meble-kuchenne-trufel-kuchnia-trufel-warszawa-i3470198384.html


dzieki!!

Dodany tekst: pią, 23 sie 2013, 08:34:12

emcia  :beer: :beer: :beer:

Dodany tekst: 23 Sie 2013, 08:35:06

To jest widok na ta sciana, na ktorej moglby byc aneks, drzwi po prawej sa do lazienki.

Dodany tekst: 23 Sie 2013, 09:57:06

Tu jest aneks w przedpokoju:

http://otodom.pl/kawalerka-na-zoliborzu-nowa-aranzacja-id20002139.html

I to mieszkanie kosztuje 1600???  Ja pierd***
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

maya ja bym wolala wyremontowac lazienke, niz kuć rury do tego nowego aneksu..
chyba, że takie gleboki remont ci nie straszny :D no albo monterzy od lazienki zrobili by ci podciag do nowego aneksu..
w warszawie remont lazienki to kilka tys, plus plytki, sprzet itd kolejne min 10 tys? za lazienke to pewnie min kilkanascie tys nie dziewczyny ?
tam ta podloga słabo wyglada, wiec to bym tylko wycyklinowala, do tego pomalowac, meble jak pisza dziewczyny
ja wynajmowalam kilka kawalerek w warszawie i zawsze z meblami

elve

mayagaramond możesz ewentualnie w części przedpokoju wstawić szafę wnękową (ok 120cm) i wolnostojącą lodówkę
a część kuchenną przesunąć do pokoju - będzie mniej kucia i łazienka zostanie nienaruszona

Kasia

Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 10:32:44to jest o prawie 8 metrow wieksza, mozna poszalec wink
maya, no porównania nie ma, bo u mnie jest to normalne jednopokojowe mieskanie tak naprawdę ;)
ale zasady wynajmu podobne ;)

cherry

#31
Cytat: niewiemjaka w 23 Sie 2013, 11:39:48maya ja bym wolala wyremontowac lazienke, niz kuć rury do tego nowego aneksu..
Ja bym zrobila lazienke na nowo, ale po zrobieniu lazieki na nowo przeniesienie aneksu odpadnie bo kucie. Podloge mozna by zrobic pozniej, teraz odswiezyc.
Mi osobiscie aneks bardziej by sie w pokoju podobal, gdzies rzeczy trzeba schowac a szafa w przedpokoju jest dobrym rozwiazaniem - nie potrzeba szafy w pokoju=wiecej miejsca.
Maya jaki masz budzet? Ja kompletnie nie mam rozeznania w cenach materialow i robocizny, ale wspolnymi silam strefy :-)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 10:32:44I to mieszkanie kosztuje 1600???  Ja pierd***
bardzo wysoka cena ;)

mayagaramond

#33
Cytat: cherry w 23 Sie 2013, 12:05:15Maya jaki masz budzet?

wiecej jak 10.000 tys nie chce wydac.

Lazienke musze robic cala na nowo? Nowe plytki?

Dodany tekst: 23 Sie 2013, 11:09:46

Cytat: elve w 23 Sie 2013, 11:57:28będzie mniej kucia i łazienka zostanie nienaruszona

dlaczego mniej kucia? Kucie to chyba przez zlew.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cherry

Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 12:09:15Lazienke musze robic cala na nowo? Nowe plytki?

nie wiem, nie mam doswiadczenia - ale chyba takie robienie po czesci to niebardzo...masz zdjecia lazienki.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#35
Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 12:09:15wiecej jak 10.000 tys nie chce wydac.

to na łazienkę + meble na wyzmiar i kucie raczej nie starczy ;)

rób łazienke na tip top a dalej zobaczysz na co starczy

ja za wykonczenie mojej kawalerki zapłaciłam albo 19tys albo 28, nie pamiętam już



Dodany tekst: 23 Sie 2013, 11:12:45

Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 12:09:15Lazienke musze robic cala na nowo? Nowe plytki?
rób nową, łazienka to podstawa

elve

Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 12:09:15dlaczego mniej kucia? Kucie to chyba przez zlew.
no bo jeśli chcesz mieć aneks na ścianie łazienki to musisz kuć płytki i przenieść media na drugą stronę ściany
jeśli aneks tam gdzie ja proponuję, to tylko podciągasz rurki po ścianie

niewiemjaka

Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 12:09:15wiecej jak 10.000 tys nie chce wydac.
to w takim razie zostaw lazienke, bo nie starczy na wszystko ;)

maya a w jakim celu chcesz przeniesc aneks do pokoju ?
ja tego nie do konca kumam, mnie nie pociagaja w takich malych pokojach aneksy, no jakoś nie..
jak chcesz wiecej "przestrzeni" to mozesz jeszcze wywalic ta scianke pomiedzy kuchnia i pokojem

elve

mayagaramond calkiem przyjemne to mieszkanie na Żoliborzu, zrób swoje na wzór

mayagaramond

Cytat: niewiemjaka w 23 Sie 2013, 12:19:43maya a w jakim celu chcesz przeniesc aneks do pokoju ?

hm, wydawalo mi sie, ze tak bedzie lepiej. Mnie irytowala ta kuchnia w przedpokoju, ale moze tez dlatego, ze nie byla do konca zrobiona.

Dobrze, to zrobie nowa lazienke, kuchnie zostawie w przedpokoju (bo sa i plytki i podloga jest).

Czy lazienke musze cala zrobic w plytkach czy mozna zrobic cos innego, bo juz mi sie cale sciany w plytkach juz nie podobaja, tylko moze jak tam jest krzywo, to lepiej dac plytki.

A musze kupic pralke?

Pewnie zadaje dziwne pytanie, ale w DE wynajmuje sie czesto "gole" mieszkania, nawet i bez kuchni.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 12:27:16A musze kupic pralke?
no dobrze by było żeby była :D a nie ma tam pralki ???

no nie wiem, moze dziewczyny doradzą, ja patrze tylko ze swojej perspektywy...

Kasia

pralka powinna być
ja nie mam piekarnika i to już często jest problem ;)

mayagaramond

Cytat: niewiemjaka w 23 Sie 2013, 12:34:49a nie ma tam pralki


nie ma, bo ludzie ktorzy tam mieszkali mieli swoja.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

Cytat: mayagaramond w 23 Sie 2013, 12:52:37nie ma, bo ludzie ktorzy tam mieszkali mieli swoja.
pralka to dodatkowy wydatek, ale w sumie, mozesz ja dopiero kupic jak umowisz sie z wynajmujacymi ;) jak im bedzie zalezalo i juz


mayagaramond

Cytat: elve w 23 Sie 2013, 12:20:57mayagaramond calkiem przyjemne to mieszkanie na Żoliborzu, zrób swoje na wzór


widze, ze tam sa tylko dwa palniki, to wystarczy? Kiedys mialam tylko dwa i przezylam.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

Ja bym wywaliła ściankę miedzy kuchnia a pokojemna prawo id drzwi zrobiła szafę słupek do przechowywania, a dalej szła z kuchnia, tak by weszła częściowo do pokoju, lodówkę bym dala podblatową
Pralka musi być, ale sprzętu nie muszą być nowe, są sklepy z używanym sprzętem z gwarancją


mayagaramond

Cytat: konwalia w 23 Sie 2013, 12:54:14Ja bym wywaliła ściankę miedzy kuchnia a pokojemna prawo id drzwi zrobiła szafę słupek do przechowywania, a dalej szła z kuchnia, tak by weszła częściowo do pokoju,

rozumiem wywalnie sciany, ale dalej sie zgubilam. Tam gdzie sciana, szafke-slupek? A szafka slupek to taka wysoka? Jezu, nic w ogole nie wiem lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

MAYA raczej chodzilo o przedluzenie aneksu na pokoj jakby chyba

konwalia

#48
Wchodzisz, po prawej wysoką waska szafa-słupek, dalej blat roboczy wchodzący do pokoju po wybiciu ścianki, lodówka pod blatem
Jakby szafa była wieksza, to możesz wejść bardziej do pokoju, tak jak radziła elve
Podłogę bym odswierzyla, łazienkę zrobiła z tanich szarych kafli na podłogę, białe na ścianę przy prysznicu i umywalce
Ram gdzie chcesz ty aneks, wolałabym sofe

Dodany tekst: 23 Sie 2013, 12:14:33

Niewiemjaka dokładnie

zwierzatko_mojej_mamy

dobrze mowi, dac jej wodki

a z kaflami szarymi i bialymi do lazienki to ja bym sie zmiescila w 30zl/m2 - ja bym Ci ten remont za 10000 zrobila ;P
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl