Kawalerka do remontu

Zaczęty przez mayagaramond, 22 Sie 2013, 11:55:29

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

konwalia

Ja bym szafkę okapiwa pociągnęła do ściany, możesz kupić okap 60 a nie 50(zakładam, ze taki jest na rysunku).

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

Jeszcze bym rozważyła w tej szafę po lewej na dole szufladę u góry na sztućce i wtedy ta szafkę i zlewowa zrobiła szerszą
Te szuflady po prawej na pewna wyjdą drożej

mayagaramond

konwalia niestety tak się nie da, bo w szafce po.lewej będzie lodówka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia


wrobelek0403

tez bym przedłuzyła szafke okapową do sciany. bedzie spojniej.

reszta ok, szkoda ze zabrakło miejsca na szuflady, ale wiadomo, wszystkiego miec nie mozna :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: mayagaramond w 20 Sty 2014, 17:02:13

dzieki, masz racje, bo przeciez tam tluszcz pryska itp.

:beer: :beer:

he he ale za to butelki z winem fajnie wygladaja ;)
a powaznie to bym to jednak wywaliła i wyrównała szafki

a taki stojak na wina mozna kupić w IKEA przykrecany do sciany i powiesić np w pokoju ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: konwalia w 20 Sty 2014, 18:35:35Ja bym szafkę okapiwa pociągnęła do ściany, możesz kupić okap 60 a nie 50(zakładam, ze taki jest na rysunku).
:thumbup:

mayagaramond

Okap ma 60, nie mozna pociagnac szafki, bo w rogu jest rura gazowa. Wiec ta polka musi zostac, ale zrobimy drzwiczki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

A nie można rury w szafce puścić?

mayagaramond

Zapytam, ale okap ma już 60 cm.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Maya, my rury od kaloryfera mamy w szafce. Wycielismy dziury gdzie trzeba :) oficjalnie rur gazowych pewnie schować nie wolno. One zawsze muszą być na wierzchu, jeszcze pomalowane na żółto ;) ale hmmmmm KAWALEK schowanej rury schowany w nieszczelnej szafce nie powinien stwarzać zagrożenia :hmm:

mayagaramond

tylko ze tej szafki nad okapem nie da sie poszerzyc, bo okap ma juz 60 cm. A chyba nie ma sensu robic szafki szerszej niz okap?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: mayagaramond w 21 Sty 2014, 10:41:13A chyba nie ma sensu robic szafki szerszej niz okap?

w sumie czemu nie, ja bym zrobiła szafke podokapową takiej szerokosci, jak tą górną i pociągneła ją do sciany, a rurki się schowa w szafce.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 21 Sty 2014, 10:48:56w sumie czemu nie, ja bym zrobiła szafke podokapową takiej szerokosci, jak tą górną i pociągneła ją do sciany, a rurki się schowa w szafce.

aha, dzieki :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

#140
maya, taka najprostsza kuchnia z frontami apladd to 1900 zł

po bokach dolnych szafek są maskownice po 5 cm, które wlasnie montazysta powinien dociąc z kupowanej w ikea płyty.

kuchenke ze zlewem mozna przestawic.


Dodany tekst: 06 Lut 2014, 22:30:05

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

aaa, zapomniałam, ze to płyta gazowa i musi byc okap wyzej.

ja mam nad indukcją okap na tej samej wysokosci, co reszta szafek.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: wrobelek0403 w 06 Lut 2014, 22:34:43
aaa, zapomniałam, ze to płyta gazowa i musi byc okap wyzej.

ja mam nad indukcją okap na tej samej wysokosci, co reszta szafek.
nie mam czasu na czytanie dlaczego nie indukcja ? jak nikt nie bedzie uzytkował to trzeba płacić opłaty przesyłowe za gaz. Jakby był prąd to byłyby ujęte już w jednym rachunku a to często z 30% .

wrobelek0403

marax, przy jednej płycie gazowej i 1-2 osobach rachunki za gaz są rzedu 20-30 zł za miesiac, nie ma co sie bawic w wyliczenia co tansze. :)


z mniejszą szafką podokapowa
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#145
Cytat: wrobelek0403 w 06 Lut 2014, 22:39:40
marax, przy jednej płycie gazowej i 1-2 osobach rachunki za gaz są rzedu 20-30 zł za miesiac, nie ma co sie bawic w wyliczenia co tansze. :)


z mniejszą szafką podokapowa
Ale są zobacz ile masz za przesył, trzeba płacić oddzielny rachunek. Podłączenie kosztuje.
Ja wolałabym 1 rachunek płacić. Przy wynajmowanym indukcja bezpieczniejsza.

justynaaaa2

marax akurat rachunki za gaz to śmiech na sali ;)
ja płacę 22,80 za 2 miesiące, z czego 16,50 to opłata stała :D

marax

Cytat: justynaaaa2 w 06 Lut 2014, 22:44:11
marax akurat rachunki za gaz to śmiech na sali ;)
ja płacę 22,80 za 2 miesiące, z czego 16,50 to opłata stała :D
może mnie irytuje sam fakt że musze pamiętać o kolejnym przelewie.

zuzia

Cytat: marax w 06 Lut 2014, 22:41:34
Ale są zobacz ile masz za przesył, trzeba płacić oddzielny rachunek. Podłączenie kosztuje.
Ja wolałabym 1 rachunek płacić. Przy wynajmowanym indukcja bezpieczniejsza.
u mojego dziadka to wszystko jest na jednym rachunku. dlaczego dwa?

wrobelek0403

marax, nie wiem ile, sama mam indukcje, bo w bloku nie ma gazu :D

a podłączenie maya ma.



a tu zdjecie pogladowe kuchni zrobione w ikea :D

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login