Majowe panny mlode

Zaczęty przez foszek, 14 Lis 2007, 20:17:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

Maj chyba jako jedyny miesiac nie ma w zadnym jezyku tej magicznej literki R, ktore ma "gwarantowac" szczesliwe malzenstwo.
Stare babcie strasza: slub majowy grob gotowy....
Ciotka mowi, ze to miesiac Maryjny, wiec nie wypada....

A ja wbrew i na przekor slubowac bede wlasnie w maju, dokladniej 10 :-)
Jest tu wiecej Majowek ??

vobi

Cytat: "foszek"Ciotka mowi, ze to miesiac Maryjny, wiec nie wypada....
A co to ma do rzeczy? Nie jarze... :oops:

foszek

Ja do konca tez nie, chodzi cos o szacunek, poswiecenie tego miesiaca Maryji, byla mowa cos o grzechu, komunii.... :-D  :-D

mobka

Cytat: "foszek"Stare babcie strasza: slub majowy grob gotowy....
Ciotka mowi, ze to miesiac Maryjny, wiec nie wypada....

A ja wbrew i na przekor slubowac bede wlasnie w maju, dokladniej 10 :-)
Jest tu wiecej Majowek ??

Jest i to też z 10 maja. Na przekór wszystkim - babcia moja właśnie uważa, że w maju nie wypada, bo to miesiąc Maryjny - co prawda jeszcze nie wie, że klamka zapadła, ale jakby co to jej powiem, że właśnie Maryi oddajemy nasze małżeństwo w opiekę. A skoro księża nie mają nic przeciwko... Z drugiej strony przyszła teściowa też kręci nosem, bo nie ma rrr i w ogóle jak to w maju - a tak to :) A wierząca bardzo - więc jej powiem, że w zabobony się nie wierzy, bo to grzech przeciw 1 przykazaniu (tak ksiądz na naukach mówił ;) )

foszek

Grun to sie nie dac :-D
Cytat: "mobka"ale jakby co to jej powiem, że właśnie Maryi oddajemy nasze małżeństwo w opiekę.
Dzieki za swietny argument !!
Mobka, jak daleko posunelas sie w przygotowaniach???

mobka

Mam suknie, garnitur, dzwoniłam dzisiaj do proboszcza i mam się zgłosić na 2 m-ce przed ślubem, bo u nas kolejek nie ma, mam zrobione 5 z 8 nauk przedmałżeńskich - dowiedziałam się dzisiaj, że nie muszę odbywać indywidualnych spotkań w poradni rodzinnej (a tak btw to pani z poradni stwierdziła na ostatnim spotkaniu grupowym, że na indywidualnym wytłumaczy budowę narządów płciowych :shock: ) W sobotę mam zamiar załatwić salę. Wstępnie mamy wybrany model obrączek i zaproszenia ograniczone do 3 wzorów. A, i dogrywam fotografa.
Więc po weekendzie powinnam mieć już całkiem sporo.

aniak1211

Maj piekny miesiac :!:

sonja

Cytat: "foszek"slub majowy grob gotowy....
ze tak powiem kazdego grob czeka:) no chyba, ze na kremację albo zamienienie w diamencik się zdecyduje

foszek

mobka, powodzenia w szukaniu :-)
Jakie sale bierzesz pod uwage?
Ja mam:
 :arrow: sale
:arrow: fotografa
:arrow: zespol
:arrow: obraczki (nawet je juz od przeszlo roku nosze :-D)
:arrow: suknie
Z najwazniejszych rzeczy nie mam:
:arrow: ksiedza. tu mi wiatr ciagle w oczy. Jako ze mieszkam teraz we Frankfurcie i to wiecej niz jeden rok moja parafia jest tutejsza, wiec musze starac se o licencje biskupa. Dobrze ze zaczelam wczesniej sie interesowac bo okazuje sie ze jest ona wazna tylko 3 miesiace. Co najciekawsze jest ona wystawiona na konkretna osobe udzielajaca slubu :-D A ja nie umiem sie skontaktowac z ksiedzem w tej parafii gdzie chce brac slub. Na dodatek okazalo sie ze figuruje w ksiegach parafialnych nie pod swoim panienskim nazwiskiem tylko nosze w nich nazwisko panienskie mojej mamy :-) Wiec teraz musze oficjalnie wystapic do kuri o zmiane nazwiska na moje panienskie, ktorym juz nawet sie nie posluguje, bo dla niemieckiego ksiedza poslka biurokracja to juz za duzo (Niemiecki ksiadz sie mnie pyta: od kliedy nosi pani nazwisko ojca? Od drugiego roku zycia. To dlaczego jak pani szla do komunii i bierzmowania nie zmienili tego pani?  :mrgreen: )
:arrow: kamerzysty
:arrow: hotelu dla gosci z niemiec

martaba

Dołączam do Was majówki :!:

My nie dość, że w maju (słynne r) to na dodatek nie w sobotę tylko w czwartek  :lol:

Wybraliśmy sobie za datę 01 maja  :!:

Mamy już salę, fotografa, zespół, no i suknię.

W styczniu będzie garnitur, obrączki itp, itd

pozdrawiam słonecznie  :-D

Kasia

martaba,  to zdjęcie przy suwaczku to Twoje ?

bo normalnie inna buźka niż w avatarze

martaba

Cytat: "Kasia"martaba,  to zdjęcie przy suwaczku to Twoje ?

bo normalnie inna buźka niż w avatarze

bo widzisz - ja bardzo lubię eksperymentować z włosami  :mrgreen: i to jest efekt tych eksperymentów  ;-)

foszek

Witam kolejna Majowke :-)

asia407

My tez w maju, 24.
U mnie wszelkie kwestie religijne odpadaja, bierzemy slub cywilny.Mam przekochana babcie: jest osoba religijna, wiem ze nie bardzo jej sie nasz termin podobal, ale w zupelnosci akceptuje nasz wybor.Nie bylo komentarzy na temat terminu majowego czy rodzaju slubu.Jak mowi, z bogiem czy bez, grunt to sie kochac szczerze i szanowac :)
My zalatwiamy nasz slub i wesele na odleglosc, wiec zaczelismy dosc wczesnie. W lutym zarezerwowalismy sale, przy okazji wizyty w Polsce w kwietniu zalatwilismy zespol, fotografa i kamerzyste, dowiedzielismy sie co i jak z papierami przy slubie z obcokrajowcem.W sierpniu bylismy na wakacjach w Krakowie, wtedy kupilismy surdut dla K. i obraczki. Mam buty, zamowilam branzoletke, kolczyki "sie robia". Jedziemy do Polski w grudniu, zamierzam wtedy zamowic kiecke, idziemy tez do USC podpisac dokumenty i oficjalnie zaklepac date i godzine. Ceremonia odbedzie sie w dworku, w ktorym mamy wesele, wiec ten szczegol tez musimy dogadac z pania urzednik.I chyba zdecydowalismy sie tez na zaproszenia, musze tylko zobaczyc probke.
Czeka nas niezle wyzwanie w postaci dogrania przelotu rodziny K. do Polski...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: "martaba"i to jest efekt tych eksperymentów

kochana
w avatarku widzę super dziewczynę
a przy suwaczku ....  :shock:

foszek

Cytat: "asia407"Czeka nas niezle wyzwanie w postaci dogrania przelotu rodziny K. do Polski...
Ja mam weselej, musze jakos wykombinowac zeby moj maz dotarl na czas na miejsce :-)
Slub bedzie w sobote a on jeszcze musi pracowac w piatek do 14 :-D Uroki posiadania wlasnej firmy
Cytat: "martaba"i to jest efekt tych eksperymentów
Przy suwaczku tez masz chyba pare kg wiecej ???

izazdo

Od zawsze chcialam wyjsc za maz w jakies swieto Matki Bozej. I tak sie zlozylo, ze moj narzeczony oswiadczyl mi sie 10.02 (MB z Lourdes), a zareczylismy sie 24.05 (MB Wspomozenia wiernych, ale do wyboru mielismy takze 03.05 - MB Krolowej Polski i 31.05 nawiedzenie NMP). Slub tez 24.04. Oczywiscie NIC o moich marzeniach nie wiedzial :)))

w zasadzie kazda sobota jest dniem maryjnym, wiec sluby powinny byc zakazane. Podobnie zreszta jak w pazdzierniku (tez maryjny) :D

Agaaa

asia407, ja tez 24 maja :mrgreen:

Witam ;-)

martaba

Cytat: "Kasia"
Cytat: "martaba"i to jest efekt tych eksperymentów

kochana
w avatarku widzę super dziewczynę
a przy suwaczku ....  :shock:

dzięki za komplement  :oops:

Cytat: "foszek"
Cytat: "asia407"Czeka nas niezle wyzwanie w postaci dogrania przelotu rodziny K. do Polski...
Ja mam weselej, musze jakos wykombinowac zeby moj maz dotarl na czas na miejsce :-)
Slub bedzie w sobote a on jeszcze musi pracowac w piatek do 14 :-D Uroki posiadania wlasnej firmy
Cytat: "martaba"i to jest efekt tych eksperymentów
Przy suwaczku tez masz chyba pare kg wiecej ???

a co do kg - do puszystych nie należę a drugi podbródek mam - to u nas rodzinne.

Może faktycznie zdjęcie w suwaczku nie najlepsze - ale wszystkie moje zdjęcia były za ciężkie - więc padło na takie... nie jestem perfekcyjna...

foszek

Cytat: "martaba"a co do kg - do puszystych nie należę a drugi podbródek mam - to u nas rodzinne.
Nie chcialam urazic, po prostu w avatarku wygladasz strasznie szczuplutko, stad moja uwaga  :oops:

martaba

Cytat: "foszek"
Cytat: "martaba"a co do kg - do puszystych nie należę a drugi podbródek mam - to u nas rodzinne.
Nie chcialam urazic, po prostu w avatarku wygladasz strasznie szczuplutko, stad moja uwaga  :oops:

w cale nie czuję się urażona - mam dystans do siebie  :-D

I naprawdę mam drugi podbródek  :cry:  takie zycie

zwierzatko_mojej_mamy

to ja tez sie wpisuje - 31 maj

zalatwiona sala, kapela, fotograf w trakcie podpisywania umowy, obraczki mamy juz pol roku, godzina w kościele, garnitur wstepnie wybrany, hotel dla gosci wstepnie na gebe zarezerwowany..

na etapie zalatwiania - sukienka  :mrgreen:  jak na razie wychodzi na to ze ide w spodniach, nauki od jutra, kurs tanca juz od 2 miesiecy mielismy chodzic hhehe, jakos jeszcze nie bylismy nigdzie, z kamera to nie wiemy jak chcemy,  policzenie spiacych w hotelu i jakies podliczenie kosztow poczatkowe :)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

picasso mgi

Cytat: "foszek"Maj chyba jako jedyny miesiac nie ma w zadnym jezyku tej magicznej literki R, ktore ma "gwarantowac" szczesliwe malzenstwo.
Stare babcie strasza: slub majowy grob gotowy....
Ciotka mowi, ze to miesiac Maryjny, wiec nie wypada....

A ja wbrew i na przekor slubowac bede wlasnie w maju, dokladniej 10 :-)
Jest tu wiecej Majowek ??

Moi teściowie wzięli ślub 9 maja dziś zbliżają się do pięćdziesiątej rocznicy tego ślubu i do osiemdziesiątki wiekiem  :-D  Czasem się czubią, czasem coś im tam iskrzy ale naprawdę można ich satwiać za wzór związku.  :mrgreen:
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół na wesele Wrocław

julka

Cytat: "foszek"Maj chyba jako jedyny miesiac nie ma w zadnym jezyku tej magicznej literki R, ktore ma "gwarantowac" szczesliwe malzenstwo.

Zgłaszam sprzeciw:  R nie ma też kwiecień, którego chyba są tylko dwie przedstawicielki na forum (talula 19, która pewnie urządza mieszkanie i ja).  Lubię wyzwania (może będzie jeszcze śnieg), wiosnę i nie cierpie upałów.
Pozdrawiam Majówki!  :)

asia407

Cytat: "Agaaa"asia407, ja tez 24 maja :mrgreen:

Witam ;-)

To super. Bedziemy razem sie stresowac  ;-)

Pamietam,ze jak w lutym dzwonilam rezerwowac sale, to bylam przekonana, ze z majem nie powinno byc problemu, bo to malo popularnny miesiac jezeli chodzi o slub.
Wlascicielka lokalu mowila, ze to sie zmienia. Ponoc mlodzi teraz chetniej decyduja sie na maj.Wcale sie nie dziwie.Moim zdaniem to jeden z piekniejszych miesiecy w roku.

Dosc sceptycznie podchodze do dlugoterminowych prognoz pogody, ale maj, a szczegolnie jego druga polowa, ma ponoc byc bardzo upalny. Nawet 30 stopni. nie ukrywam, ze liczylam na jeszcze wiosenna, a nie letnia pogode.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login