Ciastka z dzieciństwa-poszukiwane!

Zaczęty przez sonja, 12 Lis 2007, 11:45:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Zainspirowana wątkiem o smakach dziecinstwa mam dziwne pytanie i prośbę zarazem:)

Na moją I komunię znajoma  zrobiła ciastka. To był jakby biszkopt przekrojony i przełożony dżemem (chyba, nie dam sobie głowy uciąć), oblany czekoladą i posypany wiórkami. Potem coś takiego jadłam już tylko raz, ale nie wiem gdzie:(

czy któraś kojarzy coś podobnego? a może ma przepis? byłabym bardzo, bardzo wdzięczna:) bo smak śni mi się po nocach, a nie wiem jak to odtworzyc

mayagaramond

Ja tylko pamietam kulki z masy z platkow owsianych, polane czekolada i posypane wiorkami.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Czy to nie sa kokosanki :?:

Piecze sie zwykly biszkopt i macza w cieplej czekoladzie i obtacza wiorkami.
Biszkopt mozna przelorzyc dzemem.
Nic innego mi nie przychodzi do glowy.

twinnie77

Moja babcia takie piecze, ale bez dżemu. Tylko takie ciasto polane polewą i obsypane wiórkami. Postaram się o przepis. A, i najpierw piecze się ciasto na dużej blaszce, a potem kroi takie prostokąty. O to chodzi?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

o o o chyba o to:) to ja bardzo prosze przepis od babci:) bardzo, bardzo. Takie sprawdzone są najlepsze:) i już z góry dziękuję:)

twinnie77

Obiecany przepis!!!

Kokosanki
Ciasto:
3 łyżki miodu
5 dkg masła
30 dkg cukru
2 jajka
1/2 szklanki mleka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
40 dkg mąki

Polewa:
1 kostka masła
25 dkg cukru
8 łyżek mleka
2-3 łyżki kakao
wiórki kokosowe do obsypania

Miód, masło i cukier podgrzać razem do rozpuszczenia. Jajka wymieszać z mlekiem, dodać do tego przestudzoną mieszaninę miodu, masła i cukru. Wsypać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia, wyrobić drewnianą łyżką. Wylać ciasto na przygotowaną wcześniej blachę, równo rozsmarować. Upiec w temperaturze ok 170-180 stopni. Następnego dnia pokroić ciasto na kawałki 2cm na 6 cm.Przygotować polewę, maczać poszczególne ciastka i obtaczać w wiórkach kokosowych.

Mam nadzieję, że to właśnie o ten przepis chodzi! Daj znać, jak wypróbujesz!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

A czy ktoras jadla w dziecinstwie ciasteczka ze skwarek ??

twinnie77, znam ten przepis, wychodza przepyszne !!! Tylko zawsze niemilosiernie sie utytlam przy moczeniu kawalkow ciata w polewie i obtaczaniu w wiorkach... nie lubie tej fazy produkcji ;-)

sonja

twinnie77,  jesteś wielka! bardzo dziękuję, mam wrażenie że to będzie TO:) w sobote przyszłą będę piec, chyba ze nie wytrzymam to w tygodniu. I oczywiście w dowód wdzięczności skromny podarek złocisty :mrgreen:

twinnie77

sonja, jak tam ciastka z dzieciństwa? Ciekawi mnie, czy to o ten przepis chodziło...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

twinnie77, w sobotę spróbuję, bo tamten weekend miałam totalnie zalatany:(

wrobelek0403

Cytat: "mayagaramond"Ja tylko pamietam kulki z masy z platkow owsianych, polane czekolada i posypane wiorkami.

ja za to mialam ukochane ciastka z kaszki ryzowej i z wisienka z konfitur. Bylo tak pyszne, ze na surowo sie tym zajadalam :-D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login