Rower

Zaczęty przez bozena.dp, 24 Lut 2013, 21:40:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

Cytat: golinda w 29 Cze 2014, 11:41:49
tak, ale one stare są
stare, ale fajne

W naszych okolicach jest mnóstwo uzywanych rowerow z niemiec,
z tego co wiem to calkiem fajne sa i ceny calkiem dobre.

wrobelek0403

ja sie moge zapytac sąsiada, bo on ma namiary na dobrego sprzedawce z all.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malybob

będę wdzięczna!

konwalia

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?id=584

Czy jak w końcu kupuję rower to warto kupić ten komplet narzędzi lub kluczy(opisane jako akcesoria)?


Już się nie mogę doczekać roweru :-D

konwalia

A potem poproszę o radę, gdzie dostanę biały wiklinowy koszyk na rower

wrobelek0403

lepiej kupic zestaw imbusów w praktikerze i 3 klucze 10,11,12. pompke masz, nózke tez. :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

#106
a koszyki tu

http://onemorebike.pl/25-koszyki-przednie

sklep jest na Bukowskiej, na przeciwko konsulatu ruskiego.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Chciałam sie upewnić. Kupuje rower i myśle, ze raczej powinnam wziąć górski. Będę nim jeździć po dzielnicy, często po chodnikach, ale tez po asfalcie i po lesie. Nie planuje wycieczek dłuższych niż 30 km, a i te rzadko. Częściej do szkoły, na bazarek, ale nasza dzielnica ma zabudowę jednorodzinna i dużo lasu. Miejski sobie darowalam, chociaż sa najładniejsze. Dobrze myśle, ze jednak górski? Wczoraj patrzyłam pod szkoła, większość to właśnie rowery górskie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Na Twoim miejscu wzięłabym rower typu cross. Górski jest w góry i ciężki teren. Do lasu i na ulice crossowy będzie najlepszym wyjściem.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka


zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: nionczka w 19 Mar 2015, 09:01:27Wczoraj patrzyłam pod szkoła, większość to właśnie rowery górskie.
to chyba zaden wyznacznik lol i co nazywasz gorskim? :> ja bym na Twoim miejscu kupila po prostu trekkingowy i jestes "posrodku" powiedzmy
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Stanowczo żaden wyznacznik :D Polacy kochają górale od lat 90. po prostu :D

Trekking raczej będzie cięższy od crossa, ale to wszystko zależy od tego, co konkretnie nionczka chce na nim robić.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zwierzatko_mojej_mamy

ale na crossie siedzisz jak na gorskim, kierownica nisko, a na trekkingu wyzej, no jak se stryjenka zyczy, chcialabym miec fajny rower, mam geanta, ale wlasnie jezdzi sie na nim tak, ze kark boli od podnoszenia glowy, za to jest lekki..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Dlatego trzeba zrobić trochę więcej riserczu niż obejrzenie górali pod szkołą ;)

Ja mam crossowy i kocham go niezmiernie, ale D. z powodu problemów z barkami nie daje na nim rady i musi mieć coś, gdzie siedzi się bardziej po królewsku ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

nionczka

Oj, ja do zeszłego tygodnia wiedziałam, ze rower może być czerwony albo niebieski. Ale sie dokształcać. I wyczytałam, ze w polskich miastach górskie rowery sa właśnie alternatywa dla miejskich ze względu na jakość podłoża. A u mnie jeszcze bardziej terenowo niż w mieście. Widziałam, ze  crossowe i trekkingowe sa droższe. Ja nie mam budżetu i rower nie jest dla mnie priorytetem. Będę z niego korzystać naprawdę weekendowo i właśnie na trasach krociutkich, dojazd do kolejki, krótka wycieczka z dzieckiem. Nie wydam dużo na taki cel. Z drugiej strony ciężki rower mi nie przeszkadza, ale już nie chciałabym jechać pochylona, co wymusza górski jeśli dobrze rozumiem. Najchętniej to bym jeździła z plecami pod katem prostym przez większość czasu. Nie wiem ile rowerów już mierzyłam i większość jest przede wszystkim dla mnie za duża. Grrr. Kiedys wybór był Wigry czy jubilat. Dziś trzeba zrobić doktorat z rowerologii.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Mar 2015, 09:20:48
to chyba zaden wyznacznik lol i co nazywasz gorskim? :> ja bym na Twoim miejscu kupila po prostu trekkingowy i jestes "posrodku" powiedzmy
Górale to dla mnie te modele, które widziałam w necie w kategorii górskie I rozpoznałam pod szkołą.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

nionczka, na to co piszesz zdecydowanie polecam rower trekingowy, na kołach 28" (wieksze koła powodują, ze lżej się jezdzi) ALBO tzw. rower miejski.

ten ostatni jest tak skonstruowany, ze siedzi sie na nim w pozycji całkowicie wyprostowanej. Wazne jest tylko, zeby miał przerzutki i tylne i przednie w ilosci 3x7, a nie 3 przerzutki tylko w tylnej piascie - to rozwiazanie sprawdza się tylko na płaskim i na asfalcie, wzglednie dobrze utwardzonej drodze lesnej. ale juz nie na szutrze czy piasku.

jeszcze co do wielkosci kół, to zasadniczo poleca się 28", ale zalezy to tez od wzrostu i długości nogi. Warto mierzyc w sklepach rowerowych (mozna sie nawet przejechac), a potem ewentualnie szukac w necie.

Konwalia ostatnio kupiła swietny uzywany rower na olx.pl polskiej firmy Kross - za 800 zł.
o taki:
http://www.kross.pl/pl/2012/tempo-andante
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

No to przy takim użytkowaniu to faktycznie jakiś trekking albo nawet normalny miejski. Z tym góralem jako odpowiedzią na stan polskich dróg to bez przesady.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

Cytat: szelma w 19 Mar 2015, 10:07:40Z tym góralem jako odpowiedzią na stan polskich dróg to bez przesady.

tez tak uwazam. Wrecz bym powiedziała, ze komentarz jest o tyle bez sensu, ze górale mają małe 26" koła, a po drogach zdecydowanie lepiej jezdzi się na 28", nawet jesli to są lekko dziurawe drogi.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: nionczka w 19 Mar 2015, 09:51:13I wyczytałam, ze w polskich miastach górskie rowery sa właśnie alternatywa dla miejskich ze względu na jakość podłoża.
chyba u marax lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: nionczka w 19 Mar 2015, 09:54:06Górale to dla mnie te modele, które widziałam w necie w kategorii górskie I rozpoznałam pod szkołą.
sama przyznalas, ze wiedzialas tyle, ze czerwony lub niebieski ;) gorskich rodzajow jest w cholere, crossy, trekkingi itd itp one wszystkie wygladaja dosc podobnie - przy niklym stanie wiedzy roznicy w wymienionych moglas nie rozpoznac jednak i pod szkola mogly stac same crossy :D 
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

wrobelek0403, co o tym sądzisz? http://grand-rowery.pl/pl/2014/city/salvia
Spełnia większość moich kryteriów, w tym wyśrubowane finansowe i estetyczne
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

nionczka, bardzo przyzwoity. Nie ma tylko błotników i oświetlenia, co będziesz musiała doliczyc.

Ale ma aluminiową rame, niezłe przerzutki. Ale spryciarze nie napisali jaki suport, pewnie plastikowy ;) No trudno. Grand to generalnie dobra marka.

Zmierz sobie tylko w jakims sklepie, czy lepsze dla Ciebie są koła 26" czyli 28". No i rozmiar samej ramy tez jest ważny. Liczy sie w calach, zalezy od wzrotu i dł nogi, ja przy wzroscie 167 mam 18".
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve


ddu

co do koszyków... ;)
chętnie sprzedam mój wiklinowy z haczykami, ja muszę mieć na "klik", bo z haczykami za nisko wisi i dewastuje mi lampkę