Rower

Zaczęty przez bozena.dp, 24 Lut 2013, 21:40:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozena.dp

moje drogie
chcemy z mężem kupić sobie rowery na wiosnę i chciałam zapytać czy możecie coś polecić albo podpowiedzieć na co zwracać uwagę (prócz ceny)?
rowery na rodzinne "wycieczki" ;)
no i jeszcze fotelik (czy jak to sie tam zwie) na rower dla dziecka potrzebny
no i ważne, żeby cena mnie nie zabiła :P

golinda

bożena, ja dostałam w zeszłym roku niemiecki rower damski Vortex
jestem z niego bardzo zadowolona! świetnie się jeździ...
ten akurat model był wysoko oceniany pod względem jakości, a przy okazji spodobał mi się :)

bozena.dp

#2
fajny :)
zaraz sobie wygoogluje cenę ;)

Dodany tekst: 24 Lut 2013, 21:56:22

muszę też podjechać do sklepu rowerowego u nas w mieście i zobaczyć co oni oferują
ale podobają mi się rowery w tym stylu jak ten golindowy ;)

konwalia

foteliki hamax są ok

bożena przede wszytskim szukaj aluminiowej ramy

bozena.dp

dzięki dziewczyny :beer:

wrobelek0403

#5
bozenka, ja ze swojej strony moge polecic rowery Rometa. przedział cenowy od 400 zł do 2 tys, wiec dla kazdego cos sie znajdzie.
http://www.sklep.romet.pl/pl/

jak widac, rowery tez juz mają swoje modele rocznikowe :D, starsze wiadomo - sa tansze, zwłaszcza na wyprzedazach. i w sumie to teraz jest najlepszy moment na zakupy, bo sklepy wyprzedają zeszłoroczne resztki. na wiosne bedzie drozej.

ale nie wazne jaką marke wybierzecie, najwazniejsze to pojechac do sklepu, w kt mozna się rowerem przejechac. bo przy zbyt małym rozmiarze ramy, przy skrecie bedziesz zaczepiac nogą o przedmie koło. ogladając rower tego nie ocenisz.

Dodany tekst: 24 Lut 2013, 22:02:43

Cytat: konwalia w 24 Lut 2013, 21:57:36szukaj aluminiowej ramy


to juz droższa impreza niestety.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

#6
dzięki :)
podjadę do sklepu u nas w najbliższym czasie i pooglądam co mają i w jakich cenach :)

Dodany tekst: nie, 24 lut 2013, 22:25:24

aaa Jubilata to ja już miałam, dostałam na komunię w 1988 roku ;)
ale trochę się różnił od tego :P http://www.sklep.romet.pl/kolekcja-rowerow-2013-/citymiejskie/art2246.html
ale wizualnie to on mi się za bardzo nie podoba :P

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 24 Lut 2013, 22:01:57to juz droższa impreza niestety.

mój ma aluminiową, na pewno kosztował poniżej 2.000

mayagaramond

#8
Bozena, jesli rower potrzebny ci jest do jezdzenia po miescie i krotkich wycieczek, to wystarczy ci zwykly rower, taki jak ma np. golinda.

Jesli planujesz kilkudniowe wyjazdy rowerem, to juz trzeba glebiej siegnac do kieszeni. Rama aluminiowa wcale nie musi byc lzejsza od stalowej.

Dodany tekst: 24 Lut 2013, 23:57:40

Cytat: golinda w 24 Lut 2013, 21:49:39ten akurat model był wysoko oceniany pod względem jakości,

skad masz takie info?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

iksa_nl

z polskich producentow to mozna jeszcze polecic unibike
http://www.unibike.pl/

maz ma experta (ma jakies 2-3 lata) i chwali.

fotelik kupilismy hamax. Drogie sa, ale jestem zadowolona.
co prawda nie ten najdrozszy z odchylanym siedzeniem - na wakacjach troche zalowalismy bo Mlody zasypial i glowa mu latala i musielismy prowadzic rowery (mial wtedy poltora roku), teraz mu sie pewnie juz raczej nie zdazy.
Latwo sie wypina no i pasuje do obu rowerow (rozna grubosc ramy/rury ;) )

golinda

Cytat: mayagaramond w 24 Lut 2013, 23:55:43skad masz takie info?

hmm, M przejrzał net - pewnie fora internetowe, opinie użytkowników, może jakieś inne
on dość dokładnie sprawdza, zanim coś kupi

a co? :)

ziuta

Cytat: golinda w 24 Lut 2013, 21:49:39bożena, ja dostałam w zeszłym roku niemiecki rower damski Vortex
jestem z niego bardzo zadowolona! świetnie się jeździ...
a ja chciałam dodać, że jak szukałam w zeszłym roku roweru dla siebie to wybrałam dokładnie ten sam, choć może to wyglądać na bezczelne zgapienie od golindy ;)
podobał mi się wizualnie, dałam do zatwierdzenia koledze, który jest rowerowym fanatykiem - powiedział, że całkiem bogate wyposażenie, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i mam kupować
kupiłam i jestem bardzo zadowolona, jest przede wszystkim leciutki, wygodny, dobrze się prowadzi

golinda

ziuta :highfive:
ja też go bardzo lubię!

a powiedz mi: czy koszyk ci się stabilnie trzyma? bo wg mnie tam jest jakaś lekka luka konstrukcyjna albo trafił mi się taki z koszykowym felerem...

ziuta

Cytat: golinda w 25 Lut 2013, 09:53:51a powiedz mi: czy koszyk ci się stabilnie trzyma? bo wg mnie tam jest jakaś lekka luka konstrukcyjna albo trafił mi się taki z koszykowym felerem...
hmm... nie pamiętam, żeby mi coś przeszkadzało, więc chyba trzyma się stabilnie :hmm: ale musiałabym sprawdzić

golinda

no może ja za bardzo po wertepach jeżdżę ;)

ziuta

#15
Cytat: golinda w 25 Lut 2013, 10:00:20
no może ja za bardzo po wertepach jeżdżę ;)
a może, bo ja głównie po asfalcie ;D

emcia

Cytat: golinda w 25 Lut 2013, 10:00:20
no może ja za bardzo po wertepach jeżdżę ;)
za dużo wódki wozisz :D

golinda


elve

Miałam pytać o to samo.
I macie może doświadczenie z montowaniem małej sakwy przy zamontowanym foteliku, no bo raczej plecak odpada

konwalia

Właśnie sis na unibike, kosztowas coś 900zl i wystarcza

ddu

#20
ja mam taki, ze strony głównej http://www.kokkedal.pl/
tylko,że mam niebieskie wnętrza kół

rower jest piękny i świetnie się jedzie, ale na 4 piętro wnosi ciężko
i ma plastikową lampkę!!!! lipa, bo koszyk od razu zdarł z niej farbę

chcę kupić fotelik i może wtedy wykombinuję coś z wożeniem zakupów, bo z lampki nie chcę rezygnować, a koszyka nie mam co wozić z przodu, bo lampka za chwilę się nie tylko zedrze ale i połamie

Dodany tekst: pon, 25 lut 2013, 11:51:54

miałam zapisany jakiś  kt. pasował, ale już go nie ma...a muszę znaleźć montowany do "rury", bo bagażnika nie będę kupowała.
i musi kolorem pasować ;)

sonja

Ja mam taki rower: http://www.kross.pl/pl/2012/tempo-presto
Oczywiście w wersji białej.
Jeżdżę nim do i z pracy, codziennie, poza największymi śniegami i mrozami.
Dziś dał ładnie radę w błocie pośniegowym.

wrobelek0403

sonja szczerze podziwiam osoby jezdzacej o tej porze roku na rowerze :D

ja mam swoje granice temperaturowe, no i troche ciuchów zal, bo czesc trasy musze jezdzic po ulicy. zaraz bym była cała w błocie :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 25 Lut 2013, 16:45:42sonja szczerze podziwiam osoby jezdzacej o tej porze roku na rowerze

ja trochę "inaczej" myślę o takich osobach
no ale co kto lubi ;)

sonja

#24
Ja mam do pracy 7-8 minut na rowerze, już łącznie z przejściem dla pieszych, gdzie czekam na zmianę świateł.
Jadę tylko po ścieżce rowerowej.

Jeżdżę jak temperatura jest powyżej zera, no i jak śnieg nie pada/nie leży na chodnikach.
Na piechotę jest taaaaak nuuuudno, a samochodem, przez to, że Toruń jest rozkopany i trzeba mocno drogi nadkładać, się nie opłaca.