niecodziennie sniadania kolacje

Zaczęty przez marax, 11 Lis 2007, 17:37:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Cytat: "zuzia"Smażoną i pieczoną - tak, ale w rozsądnych ilościach.
taka jest wyjatkowo lekkostrawna i robi porządki w jelitach:)) wiec to dobry pomysł:)

a jak juz nie jest surowa to nie ma zapachu w ustach:)

warto przetestować na meżu sposoby na cebulowy zapach:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

twinnie77

salsa, chcemy przepis na zupę cebulową !!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: "twinnie77"salsa, chcemy przepis na zupę cebulową !!!

no dobra przekonałas mnie, wrzuce:)))
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: "salsa"warto przetestować na meżu sposoby na cebulowy zapach:P
to nic nie da. Jak wiesz, że coś jest dla ciebie zle  to sama mysl o tym....

salsa

CytujJak wiesz, że coś jest dla ciebie zle to sama mysl o tym....

oj Zuzia no, współpracuj kobieto choc trochę! :) :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: "salsa"oj Zuzia no, współpracuj kobieto choc trochę!    
nie, nie i jeszcze raz nie.
W dzieciństwie sądzono, ze to jakieś urojenia czy coś (alergie nie byly powszechne) więc chowano mi np. cebulę pod szynką i inne tego typu akcje. A ja rzy....lam dalej niż widzialam. Więc odmawiam wspólpracy. Możesz to tlumaczyć traumą z dzieciństwa  :-P

twinnie77

Cytat: "zuzia"Możesz to tlumaczyć traumą z dzieciństwa  

Ja mam traumę na myśl o sosie koperkowym, nie jadam w ogóle, ale nie wiem, dlaczego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

o jaki ciekawy temat się zrobił :) ja sobie czasem jak mam więcej czasu to wariacje na temat serka wiejskiego robię - z pomidorami, bazylią, pieprzem, czosnkiem i cebulą, czasem jeszcze zielonego ogórka dodaję - pycha!
A jak nie mam czasu to po prostu sam serek wiejski zjadam - ale ja to jestem od niego uzależniona. No i jak bez przegryzienia czegoś z domu wyjdę to po pierwszym papierosie mi się niedobrze robi. A poza tym majątek na uczelni na obrzydliwe kanapki wydaję :/ Jakbyście dziewczyny kiedyś biznes gastronomiczno-piwny chciały otworzyć to Koszarowa we Wrocławiu to żyła złota. Przynajmniej ze 2 tysiące studentów i nie ma gdzie normalnie zjeść, że o napiciu się piwa nie wspomnę ;)

marax

a co tam jest bo kojaze tylko szpital??

Monika

Cytat: "maraxela"a co tam jest bo kojaze tylko szpital??
Wydział nauk społecznych UWr - za murem obok szpitala ;) zresztą znam takich co do stołówki szpitalnej na obiady chodzą ale do mnie to nie przemawia jakoś ;) a poza tym to niewiele jest - błoto, kiepski dojazd i takie tam.

tachogti

Dziewczyny!!
Dzis z wyborcza jest ksiazeczka "Przekaski" i czytam i robie sie coraz glodniejsza!!!
np:
Dip z baklazana z tostami,
Dip cebulkowy ze swiezymi warzywami,
Vol-au-Vent z krewetkami,
Ryzowe tartoletki z cukinia,
Szpinakowa tarta z feta i koperkiem,
Serowa tarta z warzywami i ziolami,
Miesne kulki z nasionami sezamu,
Pikante miniptysie,
pieczone kulki z sera i inne pysznosci...
chyba sobie zjem jogurt..  :-P
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

panikarola

szukam inspiracji na obiad i znalazlam inspiracje sniadaniowe i kolacyjne ;)
ale: z tych wszystkich fajnych rzeczy ktore tu piszecie na sniadanie twarozek dla mnie odpada, bo mnie zatyka. przychodza mi jeszcze do glowy wszelkie takie slodkie platki do mleka typu nesquik- odpadaja, za slodkie i czlowiek bardzo szybko po tym glodny. musli zwykle albo w wersji dietetycznej platki jeczmienne czy osiane - ewentualnie, ale ja po tym tez jestem szybko glodna  :-/ jajko czasem lubie, ale rzadko, bo sie nasluchalam o cholerstrolu, a poza tym strasznie muli.
czyli znowu laduje przy kanapce  :-(  a tak chcialam ograniczyc chleb i produkty maczne i wrocic do zdrowych nawykow vitalii...
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sonja

panikarola, a musli z jogurtem naturalnym (najlepiej greckim) i miodem? Ja długo na tym jadę bez uczucia głodu:) albo sałatki? ja lubię pomidory z kozim serem plus ew kawałek chrupkiego chleba

panikarola

ty wiesz, ze to jest pomysl... uwielbiam miod! salatki to jest zasadniczo dobry pomysl, tylko rano mi za duzo roboty. lubie na obiad albo na kolacje. za chrupkim pieczywem jakos nie przepadam, mam taki ulubiony chlebek kresowy, ciemny z super ziarnami w srodku, na okrglo go jem - az za duzo.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

maya, robisz to na sniadanie?

[ Dodano: 02-02-2008, 13:30 ]
milchreis tez fajny (z tej samej strony):

http://www.marions-kochbuch.de/rezept/1159.htm
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: "panikarola"maya, robisz to na sniadanie?

Tylko w weekendy, najczesciej jednak prostsza wersje - müsli (ale nie platki sniadaniowe), jablko/gruszka/banan i jogurt (naturalny albo smakowy).

W tygodniu na sniadania jem tylko banana...nic innego nie zdazam zjesc :oops:

H. uwielbia Milchreis. Ja tego nie przelkne - polaczenie ryzu i mleka nie dla mnie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

spragnienie

Cytat: "Monika"Jakbyście dziewczyny kiedyś biznes gastronomiczno-piwny chciały otworzyć to Koszarowa we Wrocławiu to żyła złota. Przynajmniej ze 2 tysiące studentów i nie ma gdzie normalnie zjeść, że o napiciu się piwa nie wspomnę ;)

haha, widzę że parę osób z Koszmarowej nawet tutaj można znaleźć  :mrgreen:
ja na szczescie juz mgr i nigdy tam dobrowolni nie wroce  :lol:

Monika

Cytat: "spragnienie"haha, widzę że parę osób z Koszmarowej nawet tutaj można znaleźć  
ja na szczescie juz mgr i nigdy tam dobrowolni nie wroce
hehe, ja mam nadzieję że niedługo i mgr i licencjata zrobię i na tym się moja przygoda  z koszmarową skończy ;)
a mgr po czym jesteś? :D


mayagaramond

Uwielbiam sniadania, ale moje wrodzone lenistwo sprawie, ze wstaje tak pozno, ze jednie banan czasowo pasuje ;D

Ale w ten weekend sie wysniadaniuje ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

banana sobie kroję w miseczkę z jogurtem albo sergiem jagodowym :D
ale bez kanapki do tego zaraz jestem głodna ;D

ale ci zazdroszczę tego śniadania!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

#122
Cytat: panikarola w 10 Cze 2010, 14:45:07ale ci zazdroszczę tego śniadania!


zrobie zdjecie ;D i bede o Tobie myslec wcinajac francuskie sery  bighug bighug

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

effik

o, jaki fajny wątek, może się czegoś dowiem lol lol