Tablet

Zaczęty przez feeling.good, 16 Lip 2012, 10:13:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yoy

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Lip 2012, 15:43:39po prostu nie wiem, po cholere o tym gadamy - sama przyznajesz, ze nie wywalisz i nie zabraniasz - nie walczymy tu z uzaleznionym dzieckiem, mamy watek o tym, ktory tablet dobry, a teraz bedziemy sie przez tydzien przekonywac, ze wlasciwie wszystkie myslimy tak samo, ale bedziemy sie przepychac o niuanse pt ile dziennie, czy tablet jest "dziecka"  czy  "moj " - pewnie w obu przypadkach dysponowanie bedzie takie samo, kwestia nazewnictwa itp itd
a to fakt - to nie temat na ten wątek (moze wydzielisz/ przeniesiasz na dziecięca czy co?)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: yoy w 19 Lip 2012, 15:43:13Ale jesli jest zabawa matematyczna, w której trzeba w myslach coś tam przeliczać i moj, wspominany już siedmiolatek, odchodzi od kręgu, łapie się za głowę, ma zatrwozoną minę, ana pytanie"co sie stało" odpowiada "Prosze Pani, bo ja, bo ja, bo ja, nie potrafię..." czego? "Nie potrafię tak jak oni. Tak się skupić i mysleć" [cytat doslowny] to to jest niemozność skupenia uwagi - kiedy dziecko samo chce, stara się ale warunki psychiczne mu na to nie pozwalają. To jest dramat!

o no wlasnie na to nie mam sily w zwyczajnym watku o wyborze tabletu :D na wizualizacje dramatow ludzkosci, swiata tego i naprawy :) i musze nad tym myslec, bo chce glupi tablet lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

yoy

no ale zwierzu co sie dziwisz, ktos napisal cos "obok" tematu głownego i juz dalej poszlo - przeciez to nie pierwszy raz. Ale rozumiem Twoja potrzebę utrzymywania porządku :D

ziuta

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Lip 2012, 15:34:47jak poszlam do szkoly to nic mi wczesniej nie blyskalo - bo babcia z dziadkiem to tylko blyskali pokrywkami, podczas walenia w nie, abym rozwarla gebe w cely wlozenia tam lyzki z kasza - a przez pierwszy prawie caly rok lazilam po klasie, zaczepialam dzieci, gadalam z nimi na lekcjach i olewalam nauczycielke i tablice, bo wszystko tam bylo nudne jak flaki z olejem, niezaleznie od mozliwosci blyskania i skakania
no to wg wszystkich znaków na niebie i ziemi, gdyby Ci jednak w domu błyskało, to mogłabyś tak chodzić po tej klasie nie tylko przez pierwszy rok ale i drugi, i trzeci, i może gorzej ;D
i się kurna drewnianych zabawek uczepiły :D niech Wam będą pluszowe klocki, a nawet i pluszowe lego :D

margareta

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Lip 2012, 13:48:35
wiadomo, ze dziecko automatycznie chce rzeczy, ktore sa "wazne" dla rodzica  - klucze, piloty, laptopy, komorki - to sa rzeczy, ktore czesto mamy w uzyciu i nie przeskoczymy tego, beda w domu, chyba, ze ktos jest na tyle radykalny, ze to wszystko wypierniczy za okno
Kurczę, żelazko też chce i co, dajesz mu?
Argument, że musi uczyć się obsługiwać komputer jest śmieszny. Uczyć to trzeba babcię i dziadka, a dzieci łapią wszystko w mig. Poza tym, żeby nie było, nie jestem za tym żeby pokazać dziecku komputer dopiero jak będzie szedł do szkoły, ale przerażają mnie 4-latki napieprzające 6 godzin dziennie w strzelanki. Znam takich!!!

zwierzatko_mojej_mamy

ja mam potrzebe utrzymywania porzadku w glowie swojej :) wiem, ze bede bronic swojego zdania i ze mnie to zmeczy :D i mi sie nie chce na wszelki wypadek :D bo bede tlumaczyc kazdemu po 50 razy, a znajac strefowe klotnie, to pod koniec sie i tak okaze, ze ja tlumacze komus, kto uwaza tak samo, ma tylko jedna mala roznice i w ten sposob pojdzie sie pasc 40 godzin :D przy temacie pt "uzaleznienie dzieci od tv" bede wiedziala, ze mam sie nie wypowiadac i nawet wchodzic nie bede :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

Cytat: yoy w 19 Lip 2012, 14:19:47
no teraz nie, ale nie masz pewnosci, ze jak bedzie mial lat 7 to nie bedzie siedzial 3h z lapem w reku
nie masz też tej pewności nawet jak mu teraz nie dasz tabletu, kompa, tv itp. ;D wg mnie zdrowy rozsądek to klucz do tego, żeby normalnie korzystać ze zdobyczy techniki i przedmiotów, urządzeń, które są już w tej chwili w codziennym normalnym użytku i których używania dzieci też powinny się nauczyć

yoy

zwierzak, rozumiem :)
a tego watku już sie nie da zatrzymać lol lol

zwierzatko_mojej_mamy

margareta ale przestan po mnie pokrzykiwac i zajmuj sie wychowaniem wlasnego dziecka i nie strzelaj do mojego z zelazka!! co mi tu wykrzyknikami machasz o dzieciach 4latnich napieprzajacych 6h w strzelanki??? niech napieprzaja - nie moje dzieci, swiata naprawiac nie zamierzam i nie wiem jak i kiedy tym dziecim ich nie znani mi rodzice dali tablety i jak tymi tabletami zarzadzali, zebym teraz miala wysluchiwac oskarzen pod moim adresem o jakichs dzieciach ze strzelankami
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

yoy

Cytat: ishka82 w 19 Lip 2012, 15:50:55nie masz też tej pewności nawet jak mu teraz nie dasz tabletu, kompa, tv itp. Grin wg mnie zdrowy rozsądek to klucz do tego, żeby normalnie korzystać ze zdobyczy techniki i przedmiotów, urządzeń, które są już w tej chwili w codziennym normalnym użytku i których używania dzieci też powinny się nauczyć
jasne, ale to nie chodzi o to by nie dac, ale by podejsc zdroworozsądkowo. Franek ma poltora roku i potrafi w telefonie przewijac zdjecia - no ale co z tego? Problemem nie jest umiejetnośc technicznej obsługi tych urządzeń (bo to dla dzieci jest pestka!) ale korzystanie z tego z głową.

ishka82

Cytat: margareta w 19 Lip 2012, 15:47:59przerażają mnie 4-latki napieprzające 6 godzin dziennie w strzelanki. Znam takich!!!
ale to chyba z ich rodzicami jest coś nie tak! nie dopilnowali, nie chce im się, pozwalają na to...ale między taka postawą, a zupełnym odcięciem dziecka od kompa są jeszcze inne możliwości

margareta

zwierzatko_mojej_mamy ale to nie do Ciebie te wykrzykniki, to dla podkreślenia mojego oburzenia. spoko :agreed:

Kasia

ja mam w rodzinie chłopczyka, który ben10 w zyciu nie widział (przynajmniej tak było rok półtora temu).
Chłopczyk poszedł do przedszkola i już zapragnął tego ben10a ;)
mimo iż moja sis wolała bardziej twórcze zabawy (dobra w tym jest) młody od innych dzieci podłapał i tyle było tego co ona chciała lol
tylko tyle dobrego ze młody cwiczył wytwale wyobraźnię, bo codziennie w przedszkolu ekscytował się jaki to fajny odcinek wczoraj był lol i udawał że go widział chociaż wcale tak nie było lol


no ja znam rózne przypadki i uważam ze wszystko dla ludzi z rozsadkiem i tyle
oczywiscie też nie przypisuję tym bajkom, grom jakis wyjatkowych wartosci edukacyjnych (jakieś tam mają ale tej wersji bym się nie trzymała) ale niech dziecko poznaje nowe technologie. A już od rodzica zalezy czy da z tego madrze korzystać czy nie czy bedzie w pewnym momencie potrafił dziecku powiedzieć STOP, za dużo.

margareta

Cytat: ishka82 w 19 Lip 2012, 14:57:51
ale to chyba z ich rodzicami jest coś nie tak! nie dopilnowali, nie chce im się, pozwalają na to...ale między taka postawą, a zupełnym odcięciem dziecka od kompa są jeszcze inne możliwości
jasne, ze z rodzicami, im jest tak po prostu wygodnie, mają święty spokój przez 6 godz.

wrobelek0403

Cytat: Kasia w 19 Lip 2012, 15:59:07tylko tyle dobrego ze młody cwiczył wytwale wyobraźnię, bo codziennie w przedszkolu ekscytował się jaki to fajny odcinek wczoraj był  i udawał że go widział chociaż wcale tak nie było

niezly lol lol takie rzeczy tez sie robiło w podstawowce, jak wieczorami byly filmy dla dorosłych i czesc dzieciaków ogladała, a czesc nie ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Ale pediatrzy dosc zgodnie mowia, ze dzieci do lat 2 w ogole nie powinno sie sadzac przed telewizorem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

#116
Cytat: margareta w 19 Lip 2012, 15:01:30
jasne, ze z rodzicami, im jest tak po prostu wygodnie, mają święty spokój przez 6 godz.
no totez wlasnie - ja znam dzieci, ktorych rodzice sa alkoholikami, ale nie przestane przez to pijac wina czy piwa wieczorem, jak mam na to ochote ;)

nie znam dzieci 4letnich ze strzelankami, znam z roboty za to wielu dzieciatych z podobnymi wiekowo dziecmi i tez sa to ludzie siedzacy non stop w kompach i posiadajacy tablety i dzieciom bajke czy gre w ukladanie torcikow puszczaja na nich, a potem jak opowiadaja o ilosci czasu spedzonego na rzucaniu sie po gumowych zyrafach, jezdzeniu na rowerach pierdyliard kilometrow i innych "nietechnologicznych" sposobach spedzania czasu aktywnie to ja od samego sluchania jestem zmeczona ;)

Dodany tekst: 19 Lip 2012, 15:25:29

Cytat: mayagaramond w 19 Lip 2012, 15:23:27
Ale pediatrzy dosc zgodnie mowia, ze dzieci do lat 2 w ogole nie powinno sie sadzac przed telewizorem.
moj mi tego nigdy nie mowil ;) zaden ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

#117
Cytat: margareta w 19 Lip 2012, 15:47:59Kurczę, żelazko też chce i co, dajesz mu?
tak, tylko jak jest zimne. I deskę na podłodze ustawiam, i rzeczy "do prasowania" daję.

A tabletów i komputerów nei ma co demonizować - ja z braćmi mieliśmy w dzieciństwie kompa dośc szybko - najpierw Atari, potem Comodore. Kupa dzieciakó do nas przychodziła grać, całymi dnaimi graliśmy - a dziś ja w nic nie gram, jeden brat dzwoni pytać jak obsłużyc Allegro, a drugi jak wyłać maila :rotfl: Tacy z nich maniacy kompów (bo o grach to juz nei wspomnę).

U nas P. korzysta z tabletu, ma tam  kilka gier edukacyjncyh, kilka bajek - dostaje głownie pod koniec podrózy jak nam sie pomysły na zabawianie go kończą, dostaje też w domu czasami na "dobranockę"

Moim zdaniem znacznie gorsze jest zabranianie - bo jak raz sie dziecko wtedy dorwie do tego zakazanego owocu to tak się obeżre ze się porzyga ;)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

a tak z innej beczki...skąd się bierze te aplikacje do tabletów?

rubin04

Feeling, niektóre są do sciagniecia za free, inne kupujesz np, za 2-3 zł w supermarkecie on-line. Sciagasz i już.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: rubin04 w 19 Lip 2012, 16:59:18
tak, tylko jak jest zimne. I deskę na podłodze ustawiam, i rzeczy "do prasowania" daję.




u nas tak samo :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Angie

we wszystkim umiar ;D

ta zasada mi się zawsze sprawdza  ;)
nie lubię skrajności ;D

siog

ha ha ha  :rotfl: wszystko na strefie sprowadza sie w koncu n/t wychowania dzieci  :rotfl: :rotfl:

moim zdaniem we wszystkim umiar i tyle... TV moze byc rownie edukacyjne co ksiazki i inne rzeczy. dlaczego nie? ja duzo czytalam jako dziecko i duzo bawilam sie poza domem ale rowniez moglam ogladac tv. Do teraz niektore bajki/kreskowki czy programy dla dzieci wspominam bardzo dobrze i mysle ze tak samo wplynely na moj rozwoj jak ksiazki czy gry.

zuzia

#123
Cytat: ziuta w 19 Lip 2012, 14:29:15
dla mnie jest jednak różnica nawet między układaniem klocków drewnianych i klocków na tablecie, między alfabetem w książeczce i alfabetem w tv... w tv i grach komputerowych wszystko dodatkowo gra, mruga, świeci i błyska, a potem dziecko idzie do szkoły i nie potrafi się skoncentrować 45 minut na lekcji, bo pani nauczycielka nie skacze i nie błyska ;D
sorry ziuta, ale ja byłam takim dzieckiem.
nie umiałam wysiedzieć 45 minut na lekcji.
za nudno dla mnie było
i stwierdzono to już w przedszkolu.
i nie miało to raczej związku z tabletem także nie generalizujmy

Dodany tekst: 19 Lip 2012, 18:53:29

Cytat: ishka82 w 19 Lip 2012, 14:57:51
ale to chyba z ich rodzicami jest coś nie tak! nie dopilnowali, nie chce im się, pozwalają na to...ale między taka postawą, a zupełnym odcięciem dziecka od kompa są jeszcze inne możliwości
dokładnie!

golinda

Cytat: sputnik w 18 Lip 2012, 23:29:40mam wrażenie, że to jest na zasadzie "pozbędę się dziecka", "przecież się rozwija bo gry uczą"

dziwne wrażenie, bo ja bawię się razem z nią