niedoczynnosc tarczycy

Zaczęty przez vobi, 18 Maj 2012, 09:27:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martullek

zuzia, ja mogę polecić Ci mojego lekarza, polecił mi go mój gin. moja siostra też teraz do niego poszła, bo się bardzo źle czuje. Nazywa się Wojciech Bik

ja jestem zadowolona z opieki w ciąży i poza ciążą

calla

zuzia, na tej grupie hashimoto dziewczyny z Warszawy polecają dr. Marcin Żach (właśnie ktoś o to zapytał)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)


aja

Warszawianki macie namiary na godengo polecenia endo onkologa?

justynaaaa2

#279
.

Angie

Kurcze mojej Lenie wyszły przeciwciała atg :(
Tsh i atpo w porządku, ale to chyba i tak już oznacza że ma chorą tarczycę :(

Angie

211 przy normie do 115. Badania robię regularnie. Ostatnie miała rok temu i było ok.
Przy cukrzycy hasimoto jest bardzo częste.  Z dwojga złego wolę to jak celiakię.  Aczkolwiek wyniku celiakii jeszcze nie mam.

errata

Z tymi tarczycami u dzieci to kiepsko jest :( Tez chyba muszę znowu dzieciakom przebadać.

zuzia


justynaaaa2

Angie o kurcze, współczuję :(

Angie

sprawdziłam kiedy ostatnio miała wyniki
niecały rok temu w grudniu 2016 roku
i wtedy to atg miała 35 przy normie do 115

jusia

#286
..
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

feeling.good

Dziewczyny,

jesteście tu specjalistkami. Rzućcie proszę okiem na moje wyniki zanim lekarz się wypowie. Dziękuję

TSH 2,270 µIU/ml (0,270-4,200)
FT3  2,45   pg/ml (2,00 - 4,40)
FT4  0,95   ng/dl (0,93 - 1,70)

feeling.good

Dziewczyny,
dziś badałam TSH, FT3 i FT4. Wygląda na to, że TSH mam za wysokie.

Zastanawiam się czy przed wizytą u lekarza nie byłoby dobrze zrobić jeszcze anty-TPO i anty-TG. Czy mogę to zrobić w osobnym badaniu? Chociaż by jutro.

callja

Myślę, że możesz. W sobotę często działa laboratorium na Ziemowita, robią badania komercyjne, wynik jest bbbbb szybko (i na maila też, więc nie musisz jeździć ponownie).
Masz dobrego endokrynologa??

I ściskam solidarnie, biorę Euthyrox od marca, pierwsze opakowanie leków kupiłam w dniu ogłoszenia lockdownu :crazy:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

feeling.good

Na razie mam poleconego przez znajomą. Możesz kogoś polecić?

callja

#291
Cytat: feeling.good w 19 Cze 2020, 21:24:09Na razie mam poleconego przez znajomą. Możesz kogoś polecić?
Tak, dr Justyna Kuliczkowska-Płaksej. Chodzi do niej moja studentka (hashimotka), moja pianistka, jej córka i ja. I jesteśmy zadowolone - konkretna, skupiona, cały czas się dokształca. Pamięta pacjentów!! Zawsze dostajesz od niej szczegółowy wypis, nawet po teleporadzie. Przyjmuje w Polimedzie na pl. Powstańców (Thespian), gdzieś na Kiełczowie (Luxmed?) i w klinikach.

A na Ziemowita spróbuj jutro rano po prostu podjechać (z dodzwonieniem różnie bywa), w czasie pandemii długo mieli zamknięte :/ Dobre jest to, że to jest laboratorium na miejscu, nie wożą materiału po Wrocławiu, tylko badają u siebie.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

feeling.good

Cytat: sputnik w 19 Cze 2020, 22:23:00
A jakie masz TSH?

TSH 3,33 FT3 2,90 FT4 1,13

callja, dziękuję. Zobaczę jak z terminami u Twojej lekarki.

calla

feeling.good, zrob sobie pozostale badania. Lekarz zrobi do tego usg i bedzie wiadomo, czy przypadkiem nie masz Hashimoto.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

feeling.good

Cytat: calla w 20 Cze 2020, 11:47:16
feeling.good, zrob sobie pozostale badania. Lekarz zrobi do tego usg i bedzie wiadomo, czy przypadkiem nie masz Hashimoto.

Hashimoto nie mam. Dostałam Euthyrox na 3 miesiące w najmniejszej dawce. Później kontrola.
Dziękuję dziewczyny :)

callja

No to witam w klubie, mam tak samo, Co do dawki, to wedle zalecenia endokrynolog najniższą dawkę brałam przez tydzień, a potem przeszłam już na 50 mg. I taką opcję trzymam na razie. Teraz zrobiłam badania i i zobaczę, co zadecyduje lekarka. Ale wygląda na to, że teraz wszystko wróciło do widełek normy.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

feeling.good

callja, a jaki wynik TSH miałaś za pierwszym razem?

callja

Muszę znaleźć stare wyniki
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

suegro

Ja też jestem od listopada w tym klubie. I czuję, że muszę powtórzyć badania, bo znów czuję się wiecznie zmęczona i śpiąca.
Biorę 25 na razie.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Gornika

#299
Ogólnie zioła tarczycy nie wyleczą ale polecam poczytać sobie o tym jaki mają wpływ na wyregulowanie hormonów:
https://loremvit.pl/ziola-na-hormony/
Mogą znacznie poprawić stan funkcjonowania organizmu i złagodzić objawy powodowane przez niedoczynność albo nadczynność tarczycy.

Zioła na hormony mogą być dobrą alternatywą dla kobiet, u których występują przeciwwskazania do przyjmowania niektórych leków. Warto je stosować np. przy nieregularnych okresach, acyklicznych plamieniach, a także wspomagająco przy zespole policystycznych jajników. Sprawdzą się one również u każdej kobiety, która zmaga się z bolesnymi miesiączkami oraz objawami zespołu napięcia przedmiesiączkowego.