Książka zamiast kwiatów

Zaczęty przez margareta, 25 Kwi 2012, 15:40:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

margareta

Państwo Młodzi zażyczyli sobie książkę zamiast kwiatów. Myślałam o jakimś fajnym przewodniku po Polsce, ale Młodzi za bardzo nie lubią podróżować. Książek kucharskich i seksporadników dostaną pewnie cały stos. :hmm:
Macie jakieś pomysły?

rudasekawf

Ja bym się cieszyła z klasyki typu Sienkiewicz - zawsze w domu warto mieć.

malutenka

Zadzwoniłabym do młodych i zapytała jaki gatunek literacki najbardziej lubią, bo nie chciałabym im kupić setnego albumu Bieszczady, albo w ogóle dałabym im voucher do empiku :)

rudasekawf

Cytat: malutenka w 25 Kwi 2012, 18:25:00w ogóle dałabym im voucher do empiku
skoro prosili o książki to chyba chodziło o książki nie o voucher. Na pewno kupiłabym książkę. Zależy jak blisko jesteście młodymi, jeśli blisko to zadzwoniłabym, jeśli nie jest to bliska rodzina czy znajomi to kupiłabym na czuja

margareta

Cytat: rudasekawf w 25 Kwi 2012, 17:27:49
Zależy jak blisko jesteście młodymi, jeśli blisko to zadzwoniłabym, jeśli nie jest to bliska rodzina czy znajomi to kupiłabym na czuja
No właśnie nie blisko, gdybyśmy byli blisko, to pewnie łatwiej by było coś wybrać.

aniak1211

Kupcie encyklopedie:D
Przyda sie dla potomstwa;D

A tak serio to moze zadzwon i podpytaj co lubia:)

rudasekawf

#6
Cytat: margareta w 25 Kwi 2012, 19:47:37No właśnie nie blisko, gdybyśmy byli blisko, to pewnie łatwiej by było coś wybrać.
to fakt, ciężko trafić w gust i to dwojga ludzi jednocześnie. :/

Dodany tekst: 25 Kwi 2012, 21:41:16

W domu z książek z których korzystam i są spoko to książka o zbilansowanej diecie i ogólnie o przygotowywaniu posiłków, encyklopedia leków, domowe sposoby na różniste schorzenia,

goga

moi PM też chcą książki - ale okreslili mniej więcej co :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

suegro

Cytat: rudasekawf w 25 Kwi 2012, 18:27:49skoro prosili o książki to chyba chodziło o książki nie o voucher

My też prosiliśmy o książki, dostaliśmy 2 vouchery, wykorzystaliśmy z radością. :)
Ale rzeczywiście najbardziej cieszyły książki, zwłaszcza z dedykacjami.

Dostaliśmy fajny poradnik na temat wina, książkę "Dobry mąż", książki dla dzieci, trochę klasyki, album o JPII, album o architekturze, książkę o zielarstwie ( to dla mnie :D ) i dużo, dużo książek z top 20 z empiku. ;) I jedną Kamasutrę ofkors oraz 2 książki kucharskie - jedną zwykłą a drugą wyspecjalizowaną - "dania na przyjęcia w ogrodzie". :)
Oraz przewodniki, ale my akurat lubimy podróżować.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: suegro w 26 Kwi 2012, 00:09:37My też prosiliśmy o książki, dostaliśmy 2 vouchery, wykorzystaliśmy z radością. Smiley
Ale rzeczywiście najbardziej cieszyły książki, zwłaszcza z dedykacjami.

i chyba właśnie o te dedykacje chodzi w ksiażkach :) po latach otwierasz taką książkę i zawsze przypomina Ci się dzień ślubu :)
Cytat: suegro w 26 Kwi 2012, 00:09:37Dostaliśmy fajny poradnik na temat wina,
super :)


wrobelek0403

ja bym celowała w cos z klasyki lub nowosci :)

mysmy ostatnio kupili "mistrza i małgorzatę" plus dedykacja :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

a ja może (na pewno) się powtarzam, ale denerwuje mnie to "zamiast kwiatów", bo przynoszenie kwiatów nie jest żadnym obowiązkiem
poza tym jest to sprawianie gościom problemu, o czym świadczy ten wątek
kwiaty kupuje się łatwo - kwiaciarnia i ciach
przecież prezent też się daje, więc jednak jakiś tam wysiłek jest...
a tu jeszcze trzeba głowić się nad wyborem książki :crazy:

ktoś kiedyś wymyślił i teraz wszyscy kopiują

suegro

Eee tam.

Zależy jak to ktoś napisze.
Można bez żadnych wierszyków itp napisać, że jeśli ktoś miałby ochotę przynieść kwiaty to będziemy wdzięczni za...

Zapraszaliśmy bliskie osoby, które wcześniej na różne okazje też kupowały książki. :)

Od paru osób nie dostaliśmy i nic się nie stało.

A wielu, wielu gości mówiło nam później, ze pomysł fajny. Zwłaszcza starsze osoby, dla których to była nowość.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Przecież jeśli się pisze, że zamiast kwiatów prosimy o coś tam (ksiażka, wino, cokolwiek), to nie wymusza się presji - tak jak nie wszyscy kupują kwiaty, tak nie wszyscy kupują takie coś. Ja tam nie czułabym się zobowiązana wbrew mej woli i wolę takie rozwiązanie i jako gość, i jako ten, kto te kwiaty ma dostawać - nie lubię kupować kwiatów, bo nigdy nie wiem, co kupić, a potem ten wiecheć jakiś taki przeszkadzający jest przez pół dnia, a potem to postoi i usycha. Niektórzy kwiaty lubią - ja nie ;).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

yoy

oj, chciałabym dostać ksiązki wzamian za te wszystkie kwiaty, które padły i wylądowały w koszu :(
swoja drogą, to kwiatów za bardzo nie lubię kupować na ślub. Już wolę wino/książke/kupon lotto. Oczywiscie wszystko zalezy kim jest para mloda, czy sie znamy itd. Jutro np idziemy na wesele (150 osób) przecież tych kwiatów, które dostaną nie są w stanie zabrać ze sobą. Więc pewnie zostawią na sali a potem wyrzucą...

Kasia

Cytat: szelma w 27 Kwi 2012, 16:26:28a potem ten wiecheć jakiś taki przeszkadzający jest przez pół dnia, a potem to postoi i usycha. Niektórzy kwiaty lubią - ja nie wink.
wystarczy powiedzieć "nie lubie kwiatow, proszę nie kupujcie, wystarcza nam zyczenia :) " koniec kropka i nie ciagnąć dalej zamiast kwiatów wolimy .....

no ale oczywiscie kazdemu wedle potrzeb :D

szelma

To nie to samo. W ten sposób pozbawiasz ludzi całkiem opcji dania czegoś - a mówiąc, ze zamiast kwiatów książki czy wino dajesz im alternatywę. Przecież nawet normalnie nie każdy kupuje kwiaty - więc tez nie każdy kupi te książkę czy co tam.

U nas problemu nie było - tylko najbliższa rodzina i przyjaciele, więc bez problemu rozpuscilismy wici, ze kwiatów to nie, bo potem nie będziemy mieli, co z nimi zrobić, ale ze z checia wino. I juz.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

cumberland

My w tamtym roku na identyczną prośbę kupiliśmy piękne albumowe wydanie
"Dużego małego poradnika życia" H. Jacksona Browna, i podkreśliliśmy jeszcze w środku te cytaty, które najbardziej nam do Młodych pasowały, gdzieniegdzie dopisując jeszcze jakiś własny komentarz :)
Ale to dobrzy znajomi są. Myślę, że byli bardzo mile zaskoczeni i o to właśnie im chodziło.

margareta

#18
Cytat: cumberland w 27 Kwi 2012, 17:19:53
My w tamtym roku na identyczną prośbę kupiliśmy piękne albumowe wydanie
"Dużego małego poradnika życia" H. Jacksona Browna, i podkreśliliśmy jeszcze w środku te cytaty, które najbardziej nam do Młodych pasowały, gdzieniegdzie dopisując jeszcze jakiś własny komentarz :)
Ale to dobrzy znajomi są. Myślę, że byli bardzo mile zaskoczeni i o to właśnie im chodziło.
Super pomysł!

aniak1211

Przy roznoszeniu zaproszen mowilam zeby zamiast kwiatow kupili kupon totka albo czekoladki bo kwiaty uschna i szkoda;)
Dostalismy kilka kuponow,kilka czekoladek,jedna mala koperte z narysowanymi kwiatami z napisem "na kwiaty" w srodku oczywiscie kasa;)
Ale kwiatow jednak najwiecej dostalismy;D

callja

#20
Cytat: aniak1211 w 27 Kwi 2012, 19:51:26kwiatow jednak najwiecej dostalismy

My też ;) Nasz mikroskopijny wynajmowany pokoik przez kilka dni wyglądał jak świeża mogiła :P a potem wszystko padło, wynieśliśmy do śmietnika dwa worki na śmieci pełne zwiędłych kwiatów :(
W zaproszeniach prosiliśmy o książkę lub jeden symboliczny kwiat (żadnych wierszyków, tylko króciutka, osobista wzmianka). Dostaliśmy full bukietów, kilkanaście pojedyńczych róż i chyba z sześć książek...
Braciak prosił o przybory szkolne dla świetlicy środowiskowej - zbierali to do specjalnie przygotowanego kosza. Ale niewiele tego dostali, i jeśli już to raczej od rówieśników/znajomych obecnych tylko na ceremonii (wesele było "wyłącznie dla rodziny", na wyraźne żądanie mojej macochy). Rodzinka tradycyjnie zjawiła się z naręczami kwiatów.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

aniak1211

Cytat: callja w 27 Kwi 2012, 23:57:20W zaproszeniach prosiliśmy o książkę lub jeden symboliczny kwiat
Tez prosilam ze jak juz to jedna roza wystarczy;)
ja kwiaty zostawilam w Pl,
siostra je przejela,
anturium stalo jej ponad 2 miesiace:)

cherry

#22
Cytat: cumberland w 27 Kwi 2012, 17:19:53
My w tamtym roku na identyczną prośbę kupiliśmy piękne albumowe wydanie
"Dużego małego poradnika życia" H. Jacksona Browna, i podkreśliliśmy jeszcze w środku te cytaty, które najbardziej nam do Młodych pasowały, gdzieniegdzie dopisując jeszcze jakiś własny komentarz :)
Ale to dobrzy znajomi są. Myślę, że byli bardzo mile zaskoczeni i o to właśnie im chodziło.
Swietny pomysl.
My tez mielismy wzmianke w zaproszeniu o nieprzynoszenie kwaiatow (i tak sie je wyrzuca po 2 dnaich), byl pomysl by zbierac na hospicjum dzeciece, ale nie chcialam nikomu narzucac co ma byc w zamian - wiec zostalo na nieprzynoszeniu kwiatow.

Na weselu z zaeszlego roku mlodzi prosili o wino, dla mnie bylo to ok.

Moze mlodzi zrobia liste ksazek - na amazon jest taka mozliwosc upubliczniena takiej listy, wtedy mozna rezerwowac prezent. Nie wiem czy empik, merlin daja taka mozliwosc.

Ja bym zadzwonila i zapytala co sobie zycza.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: szelma w 27 Kwi 2012, 17:10:54
checia wino. I juz.
Zamiast kwiatów dostaliśmy winka, wzmianka była w zaproszeniu. Z kwiatów tylko jeden bukiet i dwie róże, ale to od ludzi, którzy nie mieli zaproszeń i nie wiedzieli. Win uzbierało się na spory stojak :)

Fanka

To chyba nic złego, aby Para Młoda na zaproszeniach pisała, że zamiast kwiatów prosi o np. książkę czy kupon lotto.  Ale wracając do tematu książek. Na pewno dobrym pomysłem będą np. poradniki dotyczące domu: wskazówki, jak coś samodzielnie naprawić, urządzić etc. 
Polecam świetnie wykonane drzwi przesuwne