Garnki, noże i inne kuchenne akcesoria

Zaczęty przez mobka, 22 Kwi 2012, 04:19:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Jak już w innym wątku wspominałam, mam dość prowizorki i życia z garnkami z czasów studiów, nożami za 20zł z marketu, które po miesiącu są tępe, talerzami sztuk 2, które też z czasów studenckich za nami przywędrowały, takimi samymi miseczkami itp. POmału i sukcesywnie chcę wszystko wymienić na sprzęty, które posłuża nam ładnych kilka(naście) lat.

Zaczęłam od odkurzacza, ale to nie akcesoria kuchenne. W kuchni na pierwszy ogień posżły noże:
Zamówiłam noże:
1x http://swissknife.pl/produkt/261,Noz-kuchenny-Victorinox-dlugosc-ostrza-22-cm.html
2x http://swissknife.pl/produkt/1231,Noz-do-obierania-jarzyn-Victorinox-zielona-rekojesc.html
2x http://swissknife.pl/produkt/1224,Noz-do-pomidorow-i-kielbasy-Victorinox-rozowa-rekojesc.html

Powinny dojść w poniedziałek, jak się sprawdzą dam znać. I pewnie dokupie jeszcze jakiś nóż do krojenia plastrów lub filetowania...

Garnki. Tu mam dylemat. Chcę coś w miarę porządnego w rozsądnej cenie. W marketach dostępna masa no-namów, osobiście zastanawiam się nad:
http://www.emalia.pl/product/show/363972/naczynie-kuchenne-komplet-flox-16-18-20-22-cm-z-pokrywkami-szklanymi-emalia-olkusz-komplety
Mam 20% zniżki, więc cena rozsądna. DO tego może jeszcze rondel i rondelek.

ewentualnie na Tefal Ingenio: http://www.magdar.pl/produkt/184-476-zestaw-tefal-ingenio-10-czesci-l5279372.html
Chyba ten zestaw. Choć musiałabym sprawdzić, czy się na indukcje nadaje, bo pewnie w końcu płyte na indukcyjną wymienimy.

Ma któraś z was Ingenio? Jak tak, to jak się sprawdzają? Ja się obawiam teflonowej powłoki w środku, boje się, że będzie się rysować....

Ewentualnie jakie inne garnki możecie polecić?

Dodany tekst: 22 Kwi 2012, 04:44:45

Jeszcze te zwróciły moją uwagę http://www.electro.pl/produkt-Zestaw_TEFAL_VOLUPTY_C806S154-s152957,342.html

Do Ingenio jakoś się nie mogę przekonać....

magdalinska

ja polecam garnki olkusza, te co pokazałas, to tez chce, tylko białe :)

konwalia

te olkusze fajne, ja mam komplet z ikei z 5 lat i nadal ok

a niektóre noze mam nadal gerlacha takie 20-30 letnie

aniak1211

Uzywam garnki TEFAL z powloka teflonowa jakies 5 lat,
dostalismy w prezencie slubnym;)
Uwielbiam je ale niestety ich zywot zaczyna sie konczyc:(
Powloka rysuje sie i cho bym nie wiem jak pilnowala to sie niszcza,
uzywam tylko drewniane lyzki.
Tefal ma tez ze stali garnki,tez o nich myslalam bo sa dobre ale mialam okazje kupic inne z ktorych jestem zadowolona:)
Z tej samej serii kupilam noze:)
http://www.ebay.pl/sch/Akcesoria-kuchenne-/8412/i.html?_nkw=thomas

Widze ze chyba tez w tesco jest promocja na te garnki;)
Ja wlasnie w takiej kupowalam,mialam 80% rabatu:D

Jak juz przy garnkach jestesmy;)
Czym czyscicie garnki ze stali???
Pomimo ze po umyciu wycieram je do sucha nie sa idealnie blyszczace;) :D

konwalia

aniak ja sobie chyba własnie kupię patelnię w tesco z tymi znaczkami

zuzia

a ja myslalam, że to jakieś bylejakie te garnki w promocji. nie obejrzałam dokładnie :(

aniak1211

ja mam caly zestaw:)
Uzywam tylko ten najwiekszy raz na jakis czas;)
Reszta zapakowana czeka na nowa kuchnie:)
Jedynie patelni nie kupilam i teraz zaluje.
Mam tez noze ktore sa super:)

zuzia na allegro mozna kupic te znaczki:D
U nas tez na ebay mozna bylo je kupic:D
No i z tego co wyczytalam to jeszcze masz duzo czasu:)

jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

mobka

Zuzia,  ale te garnki z tesco i tak  drogo wychodzą.  Jak chcesz to mogę znaczki  dla ciebie zbierać. 

vobi

#9
Cytat: mobka w 22 Kwi 2012, 05:19:40Ma któraś z was Ingenio? Jak tak, to jak się sprawdzają? Ja się obawiam teflonowej powłoki w środku, boje się, że będzie się rysować....

Ja mam, od jakichs pieciu lat, uzytkowane sa dosc czesto. O ile uzywasz do nich drewnianych/plastikowych lyzek, lopatek itp. nic zlego z powloka sie nie dzieje. Co ciekawe, mialam patelnie teflonowa z Tefala, traktowalam ja wylacznie drewnianymi/plastikowymi lyzkami, i po ca 3 latach byla tak porysowana ze trzeba bylo sie jej pozbyc. A Ingenio daje rade... Nie wiem niestety, czy nadaja sie do indukcji :hmm:

Dodany tekst: 22 Kwi 2012, 13:20:58

Cytat: mobka w 22 Kwi 2012, 05:19:40Garnki. Tu mam dylemat. Chcę coś w miarę porządnego w rozsądnej cenie. W marketach dostępna masa no-namów, osobiście zastanawiam się nad:http://www.emalia.pl/product/show/363972/naczynie-kuchenne-komplet-flox-16-18-20-22-cm-z-pokrywkami-szklanymi-emalia-olkusz-kompletyMam 20% zniżki, więc cena rozsądna. DO tego może jeszcze rondel i rondelek.


piekne :dreaming: (rany boskie, garnkami sie podniecam) - a jesli moge spytac, skad masz te znizke?

aniak1211

Cytat: mobka w 22 Kwi 2012, 13:18:57
Zuzia,  ale te garnki z tesco i tak  drogo wychodzą.  Jak chcesz to mogę znaczki  dla ciebie zbierać. 
Ile patelnia wychodzi z tymi znzczkami???

konwalia


wrobelek0403

mobka ja mam tefal ingenio, rysowac zaczeły sie po mniej wiecej 3 latach uzytkowania, ale to są drobne ryski, mysle ze w głównej mierze od mycia w zmywarce, bo niczego ostrego do nich nie uzywam,

a generalnie bardzo sobie chwale  :thumbup: :thumbup:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

mobka ja mam obieraczkę firmy Victorinox, już 4 lata i nadal obiera jak nowa, ostra jak zła :D

Z garnków polecam obejrzeć jeszcze Berghoffa, jak kiedyś będę kupować porządny komplet to taki właśnie. Na razie w tymczasowej kuchni garnki Ikea dają radę ;)

wrobelek0403

#14
a te garnki emalii to moje marzenie :dreaming: na razie mam ikea 365 i Berghoffa z grubym dnem.

Te Berghoffy szczególnie polecam :thumbup: miałam je wiele lat, szczególnie kochałam patelnie z grubym dnem, niestety został mi jeden ;)

http://www.akcesoria-kuchenne.pl/garnki-charm-12-elem-berghoff-1112152-wysylka-gratis-id-59.aspx
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: konwalia w 22 Kwi 2012, 18:23:35
89 chyba a wok 129
To ja placilam duuuzo mniej:)
Nie pamietam dokladnie ale cos ok35-40zl. wyszlo za najwiekszy garnek,
patelnia,wok czy patelnia grill tez w tej cenie byly:)
Inaczej nie kupilabym pewnie calego zestawu :D
Noze teraz kupowalismy to noz szefa mam za 3.5 funta:) (normalna cena to 15f)
Dodam ze w tesco mam dodatkowo 10% taniej ;) ;D

mobka

#16
CO do bergoffow, to gdzies mi utkwilo, ze Mika bodajze narzekala, ze po umyciu w zmywarce cos jej tam pozaciekalo, czy cos. Wiec nawet sie nei zastanawialam. Maz namawia mnie na te Emalie Olkusz i pewnie na nia sie zdecydujemy, choc ona pewnie cena ma wyzsza, przede wszystkim przez to, ze jest kolorowa....

Obecnie mam 2 wieksze garnki kupione na targu przez mame jak szlam na studia, ze stali i sa ok, tylko srubki przy pokrywkach pordzewialy od zmywarki, 3 garnki z ikei za 35zl, w najmniejszym wybrzuszylo sie dno, w jednym pekl plastik przy pokrywce, i jeden rondelek ze stali kupiony na studiach w carrefourze na wage ;) Wiec czas najwyzszy w cos zainwestowac ;D

Patelnie juz powymienialam i mam dwie ceramiczne Monety, jedna duza teflonowa Tefala (baaardzo fajne), dwie teflonowe Zelmera (chyba najnizsza seria - kiepskie) i grillowa z Ikei - calkiem ok.

Dodany tekst: 22 Kwi 2012, 18:46:03

Cytat: vobi w 22 Kwi 2012, 14:19:16piekne  (rany boskie, garnkami sie podniecam) - a jesli moge spytac, skad masz te znizke?
Vobi, pracownicza mam. Jakby ktos byl chetny moge sie podzielic, bo na 99% jest wielorazowa ;)

wrobelek0403

Cytat: mobka w 22 Kwi 2012, 19:42:45CO do bergoffow, to gdzies mi utkwilo, ze Mika bodajze narzekala, ze po umyciu w zmywarce cos jej tam pozaciekalo, czy cos. Wiec nawet sie nei zastanawialam. Maz namawia mnie na te Emalie Olkusz i pewnie na nia sie zdecydujemy, choc ona pewnie cena ma wyzsza, przede wszystkim przez to, ze jest kolorowa....

no ja sie nie dziwie, emalia jest przepiekna :D mnie nic nie zaciekało, natomiast uchwyty do pokrywek trzeba odkrecac.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Cytat: didi_loczek w 22 Kwi 2012, 19:28:38Z garnków polecam obejrzeć jeszcze Berghoffa, jak kiedyś będę kupować porządny komplet to taki właśnie.

ja również polecam, sama nie mam, ale jak będę kupować to tylko te ;D Moja siostra ma już od prawie 5 lat i jest bardzo zadowolona, a ich patelnie to marzenie - ciężko coś przypalić :D

Kata

mobka Ja Ingenio nie polecam, nie są zbyt trwałe no i poza tym nie nadają się do indukcji. Z tych, które wymieniłaś ja bym wybrała Emalię Olkusz.
Pozdrawiam

Kata

nionczka

#20
Cytat: magdalinska w 22 Kwi 2012, 09:25:18
ja polecam garnki olkusza, te co pokazałas, to tez chce, tylko białe :)
ja mam granatowe, polecam.
jeszcze sobie dokupie w jakichs fajnych kolorach. Najbardziej podobaja mi sie z nazwami miast, ale nie stac mnie poki co.

Dodany tekst: 22 Kwi 2012, 23:01:10

Ja kupilam na westwingu emalie, duzo tansza byla niz na ich stronie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: nionczka w 22 Kwi 2012, 23:59:12Ja kupilam na westwingu emalie, duzo tansza byla niz na ich stronie.

tylko, ze to trzeba niestety trafic :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

a i wydaje mi się, że jo chyba ma też garnki Berghoffa  :hmm:

vobi

Cytat: nionczka w 22 Kwi 2012, 23:59:12Ja kupilam na westwingu emalie, duzo tansza byla niz na ich stronie.

musialam sprawdzic co to westwing :blush: jeszcze tydzien na strefie i bede calkiem zupdatowana :mocking:

siog

przepiekne te garnki z Olkusza... chce czarne i pomaranczowe.