Świąteczny piernik staropolski

Zaczęty przez sonja, 04 Lis 2007, 16:11:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Ja nie łamię tradycji i nie robię lol kto wie, może za rok... ;)

wrobelek0403

salsa, szukac, szukac. Jest tutorial 😜😜
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Ja juz drugi rok robie z 2/3 porcji. Wtedy jest akurat, polowa idzie do rodzicow P, a polowa do moich.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Piernik jest świeży suoer długo. Jemy go jeszcze w styczniu.
Wiec nawet z całości porcji jest ok. Plus oczywiście obdarowujemy znajomych i rodzinę.


Robię z podstawowego przepisu, tylko piekę inaczej. Dwa blaty jednocześnie, z termoobiegiem, 170 stopni, około 25 minut (max 30).

wrobelek0403

Cytat: rudasekawf w 13 Lis 2022, 13:44:13Dwa blaty jednocześnie, z termoobiegiem, 170 stopni, około 25 minut (max 30).

Też piekę jednocześnie, ok. 25 min. W przepisie jest zdecydowanie za długo, za pierwszym razem przypaliłam.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Powoli myślcie o wypiekaniu, żeby zdążył zmięknąć :)

U mnie już przełożony.

didi_loczek

rudasekawf, piekłam we wtorek. Potrzebuję na środę/czwartek w przyszłym tygodniu - będę rozdawać kawałki w pracy.

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Ja planuję dopiero w niedzielę, mam nadzieję że to wystarczy
Choć ciśnienia nie mam, bo wyjeżdżamy, więc najwyżej zjemy po świętach :D

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Zaanaketuje na chwilę wątek piernikowy. Wesołych Świąt dziewczyny :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ishka82

maya, dla Ciebie również pięknych, spokojnych radosnych i wymarzonych świąt!

magdalinska


Kasia

Maya, Wesołych Świąt 🎄

jestynka

o Maya bighug Radosnych Świąt:) niech Ci się wiedzie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

Maya - już po świętach - ale i tak wszystkiego co najlepsze 😊. Wracaj!
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

mayagaramond

Cytat: goga w 27 Gru 2022, 23:24:13Maya - już po świętach - ale i tak wszystkiego co najlepsze 😊. Wracaj!

Jesteś kochana.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

mayagaramond hejooo! Wszystkiegi dobrego dla Ciebie!  :daisy:

Ja nie robię staropolskiego piernika, zrobiłam w zeszłym roku i jakoś nie było szału, mało piernikowi jesteśmy.
Ale za to w tym roku skusiłam się na krajankę piernikową z marcepanem i powidłami śliwkowymi i powiem Wam, ze było mega pyszne, do tego stopnia, że właśnie znowu piekę! Zostanie z nami na dłużej na pewno. Mega mięciutkie, mało piernikowe, wszystkim bardzo smakowało. Polecam!
https://www.kwestiasmaku.com/przepis/krajanka-piernikowa

salsa

Maya wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Twojej rodziny :) i wracaj tam, gdzie powinnas byc ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

dragonfly

#719
nie jest za pozno, zeby nastawic?


niewiemjaka


zosia2007

#722
Jeszcze możesz
Ja nastawiłam w zeszłym tyg a na 20.12 mam mieć gotowy bo obiecałam do pracy przynieść ;)

zwierzatko_mojej_mamy

co my w tym roku takie niefrasobliwe? 🤣😂😅 nikt nie przypomniał na wszystkich świętych?! 😳😳😳
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Ja nie przypomnialam, bo nie robie 🤣🤣🤣
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login