Świąteczny piernik staropolski

Zaczęty przez sonja, 04 Lis 2007, 16:11:07

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

wrobelek0403

ja na parapecie, w przepisie nic nie było o lodówce :)

zreszta i tak by mi sie nie zmiescił :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

upieczony, wyrosniety, ladny jak w zeszlym roku

zastanawiam sie nad powidłami, bo nie mam w tym roku od mamy, znacie jakieś dobre? Lidlowe mi nie podchodzą...

justynaaaa2

niewiemjaka coś mi się kojarzy, że dziewczyny polecały kiedyś łowicza  :hmm:

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

Dzięki, to Łowiczem przeloze jutro :)

wrobelek0403

a ja jednak dorzuciłam kawałki jabłka, jakos słabo mieknie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Mój wyjątkowo szybko skruszał, już w sumie nadawałby się do jedzenia. Może przez większą ilość powideł? Miałam powidła śliwkowe z Carrefoura (produkowane dla) dla mnie absolutny hit :) Pyyyyycha

aja

Ile dajecie powidel?
Wczoraj mi przypomnialyscie i nocy pieklam

wrobelek0403

aja, ja dwoi słoiczki łowicza. ale spokojnie wszedłby i trzeci :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

ja wzielam cztery male sloiczki, ale duzo sie wylało bokami tego powidła, jednak trzeba smarować zaraz po upieczeniu chyba, albo lepiej przygniesc zeby byl rowny
chyba 3 male sloiczki wystarczą

rudasekawf

To ja się nie przyznaję :P dałam 6 małych słoiczków, dość gruba warstwa powideł wyszła :D bokami wylało się tylko trochę.

didi_loczek

Mój piernik już zrobił się mięciutki, zapakowany czeka na podróż do Mordoru :D. Ciekawe jaki będzie w smaku?

Najlepszy był komentarz P. "Boże, mojej matce nigdy nie udało się upiec miękkiego piernika/pierniczków a Ty za pierwszym razem :D Może ci stopy całować :D"

rudasekawf

Cytat: didi_loczek w 19 Gru 2014, 13:07:28Mój piernik już zrobił się mięciutki, zapakowany czeka na podróż do Mordoru :D. Ciekawe jaki będzie w smaku?

Najlepszy był komentarz P. "Boże, mojej matce nigdy nie udało się upiec miękkiego piernika/pierniczków a Ty za pierwszym razem :D Może ci stopy całować :D"
Warto było czekać, aż dojrzeje :D

wrobelek0403

Cytat: didi_loczek w 19 Gru 2014, 13:07:28"Boże, mojej matce nigdy nie udało się upiec miękkiego piernika/pierniczków a Ty za pierwszym razem  Może ci stopy całować

to chyba najlepszy prezent, taki komentarz :D :D

didi, a jak stwierdziłas, że onże jest już miekki??? przekroiłas? bo ja na razie nie ruszam, ale wierzch twardawy, moze nie kamien, ale "mieciutki" bym o nim nie powiedziała :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka


didi_loczek

wrobelek, macałam z wierzchu palcem i był jak gąbka. A jak przekładałam to placki były twarde jak kamień.

Przed chwilą ukroiłam brzeg do spróbowania, mięciutki i pyszny! Teściowa już mnie nie lubi lol.

niewiemjaka


wrobelek0403

Cytat: niewiemjaka w 20 Gru 2014, 12:43:00Zgłoś

tez załuje :D :D


moj ładnie mieknie, jest jak piernik mojej mamy na razie. pewnie jeszcze zmieknie, wiec luz :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: niewiemjaka w 20 Gru 2014, 12:43:00
ojoj jaka szkoda lol
lol
didi, nie zapomnij wspomnieć, że robiłaś pierwszy raz w życiu ;)

wrobelek0403

Cytat: ishka82 w 20 Gru 2014, 23:03:04
lol
didi, nie zapomnij wspomnieć, że robiłaś pierwszy raz w życiu ;)


ishka, lol lol 10/10 :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

a ja jednego nie dopiekłam i okazało sie,że jest suurowy   - mały pech

wrobelek0403

aja, szkoda :/


ja swój rozkroiłam jest miekki,, ale niestety nie tak wilgotny jak ten, co konwalia robiła rok temu. W smaku troche przypomina pierniczki alpejskie. Mam nadzieje, ze jeszcze zwilgotnieje.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

zwilgotnieje gdy polukrujesz, lub polejesz czekoladą, można dodać też jeszcze jabłka do miejsca przechowywania

wrobelek0403

a to super, czesc zamierzam dzis zapakowac w celofan na prezent. to akurat bedzie jeszcze w "worku" :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

Cytat: ishka82 w 20 Gru 2014, 23:03:04didi, nie zapomnij wspomnieć, że robiłaś pierwszy raz w życiu
opisz również sposób dojrzewania, staropolski przepis, sześć długich tygodni dojrzewania ciasta, jak to najpierw twardnieje, potem mięknie nooo didi masz swoje 5 minut przy stole z teściową lol lol