Świąteczny piernik staropolski

Zaczęty przez sonja, 04 Lis 2007, 16:11:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emcia

#275
Cytat: konwalia w 19 Gru 2013, 09:41:36
Niewiemjaka dzięki!
Nie no ja przecielam, bo strasznie wysoki się zrobił. Pieklam na dwóch blachach do placka. Część przelozylam domowymi, część kupnymi powidłami. W takim razie poleje czekolada w niedziele i spakuje w celofan, bo chciałam komuś dać. Wyszło mi 8 kawałków :)

Dodany tekst: 19 Gru 2013, 12:49:33

a mam jeszcze pytanie, jak go upieklam był mięciutki, potem twardnieje i dopiero mięknie?
swojego teraz bym nie przekroiła, jest twardy jak deska ;) musi zmięknąć, no bo jak to... :D taki ma być przecież boski

Dodany tekst: 19 Gru 2013, 13:29:38

aha, nie wiem jak ktoś może zalecać pieczenie ponad 30-minutowe
to się zjara na węgiel, no chyba że ktoś piecze cały naraz, ale w tym sensu to chyba nie widzę ;)

justynaaaa2

#276
zaczęłam analizować i chyba wiem czemu mi to nie urosło ;) jakoś nie przypominam sobie, żeby dodawała sodę  :knuje:
teraz doczytałam, że w przepisie jest soda rozpuszczona w mleku a w składnikach o mleku nic nie ma, więc nie kupowałam i na 100% takiej mikstury nie przygotowywałam ;D

niewiemjaka

Cytat: justynaaaa2 w 19 Gru 2013, 13:32:36jakoś nie przypominam sobie, żeby dodawała sodę
lol
ja po tego typu wpadkach (ze zapomnialam jakiegos skladnika), to czytam na koniec jeszcze raz przepis cały lol bo juz nie raz wlasnie proszek/soda/cukier mi .. wyszedl

ja pieklam 48 minut i nic mi nie przypalil się
no ale to przeciez jest mega roznica jak sie piecze na tej wielkiej blasze versus forma 30x30 czy 40x30
ciasto jest dużo ciensze i szybciej sie "spali"

mi zanim wyrosło to minelo kupa czasu, wiec zeby byl upieczony to u mnie 45 minut minimim
pieklam w elektrycznym 180 st, sam dół

emcia

Cytat: justynaaaa2 w 19 Gru 2013, 13:32:36
zaczęłam analizować i chyba wiem czemu mi to nie urosło ;) jakoś nie przypominam sobie, żeby dodawała sodę  :knuje:
teraz doczytałam, że w przepisie jest soda rozpuszczona w mleku a w składnikach o mleku nic nie ma, więc nie kupowałam i na 100% takiej mikstury nie przygotowywałam ;D
:D
sama nie doczytałam żeby wystudzić miksturę z miodem, więc się nie śmieję ;)

konwalia


didi_loczek

Wielce interesujący jest ten wątek :D. Chyba w przyszłym roku skuszę się na ten piernik :D.

emcia

Cytat: didi_loczek w 19 Gru 2013, 14:50:27
Wielce interesujący jest ten wątek :D. Chyba w przyszłym roku skuszę się na ten piernik :D.
pełen emocji :D

rudasekawf

Dzisiaj polalam czekolada, jak zastygnie zrobie paczuszki dla kolegi z pracy. Uszczknelam troszke, jest pyyyyycha, a bedzie jeszczr lepszy jak polezy.

brawurka

justa o widzisz! ja dałam sodę, Maja mi w mleku rozpuszczała, ale jak wlałam mleko to sie okazało, ze soda została na dnie kubka ( nie rozmieszała) i olałam tę sodę  :rotfl: przecież to tytlko 1 składnik

kotabma

#284
ja sode dalam bez rozpuszczania, odrobine mleka dolalam pozniej
nie dalam soli ;)

ciasto wyszlo bardzo ladne. teraz zdobywa wiedze przygniecione slownikiem jezyka polskiegi i historia polski :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Dobra mam fotę, kto wstawi z mmsa?

feeling.good

#286
konwalia, ja mogę :)

Zajrzałam dziś do mojego piernika, ładnie zmiękł, więc przycięłam go równo. Skosztowaliśmy przypalonych boków i kurczę - to jest pyszne!!!

Dodany tekst: pon, 23 gru 2013, 09:19:44



Piękny piernik Konwalii

zosia2007

wyszedł boski :dreaming:
mięciutki, pachnący, no boski :D

konwalia

Dziękuję za foto :beer: mam nadzieję, ze nie obudziło ;)


niewiemjaka

moj wyszedl smakowicie, zjedzony, ale zeby to byl jakis rarytas to nie wiem, jak piernik :D

aniak1211

niewiemjaka
Piekny Ci wyszedl:)
Ja bardzo lubie pierniki,ten jest wielbony w mojej rodzinie a maz nie pozwala mi nim czestowac gosci:D

kotabma

#291
tez sie pochwale moim piernikiem, po ktorym zostały juz tylko wspomnienia ;(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

Kota wygląda apetycznie i jak ladnie ozdobiony :)

za rok ustalcie taki pyszny piernik tylko bez tych 6 tygodni stresu :D


niewiemjaka


zosia2007

Ja musze zrobic w nast weekend bo pozniej mnie nie bedzie i będę spóźniona


ishka82


wrobelek0403

ja poczekam do kanonicznego 11.11 :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Ja juz w Tesco Mikołaje widziałam....