Łazienka w maluteńkowie + zdjęcia ruiny :)

Zaczęty przez malutenka, 01 Mar 2012, 18:04:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

#25
malutenka a po co więcej? no chyba że lubicie się z małżonkiem gonić z wiadrami

ja to wogóle mam płytki tylko tam gdzie mokro, czyli wokół wanny i przy umywalce, reszta bez płytek

nionczka

Cytat: wrobelek0403 w 02 Mar 2012, 06:45:48
malutenka, piekną nasyconą zielen mają płytki paradyża z serii vivida verde. i nie sa drogie.



nie powiesz mi ze to wyglada szpitalnie ;)

na zywo są jeszcze ładniejsze, P ma je w kuchni :D



Dodany tekst: 02 Mar 2012, 06:47:38

tez uwazam, ze połaczenie tej zieleni z bezem wyjdzie mdło. ;)

vivida ja mam w wuceciku
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: elvelve w 02 Mar 2012, 20:12:29ja to wogóle mam płytki tylko tam gdzie mokro, czyli wokół wanny i przy umywalce, reszta bez płytek
to w takim razie tą ścianę na planie, na której nie ma nic zostawić pomalowaną i tyle?

elve

malutenka u ciebie bym jednak położyła płytki na wszystkie ściany, ze względu na jej rozmiar

malutenka

Ale mnie przeraża ta łazienka, będe się musiała z domu wyprowadzić i dojeżdżać od Rodziców do pracy jak się już zacznie, tam jest wszystko do skucia i ponownego położenia, najbardziej to się boję odpływów, bo sobie nie wyobrażam jak to położyć w tej łazience. A temu, co ją kiedyś urządzał niechaj wnuki makaronem obrosną.

elve

malutenka myślę, ze możesz się swobodnie nastawić, ze będzie gorzej niż myślisz :(
w takich łazienkach to same niespodzianki, spada sufit, przekuwasz się do sąsiadów, odkrywasz niezaślepioną instalację gazową

malutenka

Elve, ja jakoś nie umiem sobie wyobrazić części łazienki z płytkami, części bez, może w dużych to fajnie wygląda. A jakby tak zmieszać biały z zielonym na ścianach? Żeby nie było tak bardzo biało? :D Nie jakaś kakofonia kolorów i szachownica, ale jednak.

mika

#32
malutenka na privie masz moją łazienkę ;) biało-szaro-zieloną, płytki przy wannie są wysoko, a pozostałe właśnie na ok 120 cm wysokości
też jestem za kibelkiem podwieszanym w małej łazience :)

nionczka

Cytat: malutenka w 02 Mar 2012, 21:20:16
Ale mnie przeraża ta łazienka, będe się musiała z domu wyprowadzić i dojeżdżać od Rodziców do pracy jak się już zacznie, tam jest wszystko do skucia i ponownego położenia, najbardziej to się boję odpływów, bo sobie nie wyobrażam jak to położyć w tej łazience. A temu, co ją kiedyś urządzał niechaj wnuki makaronem obrosną.

taki remont chyba gorzej wyglada z zewnatrz niz od srodka. Pamietam jak skulismy kuchnie z plutkami pod sufit i meblami budowanymi z gips kartonu i plytek. tez bylo duzo radosnej tworczosci, ale dalismy rade.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

malutenka a widziała moją łazienkę?

ja bym nie bawiła się w łączenie kolorów na ścianach, optycznie pomniejszy ci łazienkę
a jak zawiesisz WC, umywalką, ręczniki lustro, może jakieś obrazki to tych płytek wiele nie będzie widać

malutenka

Cytat: elvelve w 02 Mar 2012, 21:22:12takich łazienkach to same niespodzianki, spada sufit,
sufit nie spadnie, widziałam go z cegły jest :D gorzej jak się przekuję piętro niżej, tam są ludzie, z którymi mam osobisty konflikt, kiedyś polewali ściany prysznicem i twierdzili, że ich zalałam, żebym im dała kasę na malowanie, skończyło się na wezwaniu hydraulików ze spółdzielni i awanturze :D Na szczęście bywają tam tylko raz-dwa w miesiacu.

nionczka

Cytat: malutenka w 02 Mar 2012, 21:22:20
Elve, ja jakoś nie umiem sobie wyobrazić części łazienki z płytkami, części bez, może w dużych to fajnie wygląda. A jakby tak zmieszać biały z zielonym na ścianach? Żeby nie było tak bardzo biało? :D Nie jakaś kakofonia kolorów i szachownica, ale jednak.

ja bym dala jeden gladki kolor na sciane, jeden gladki kolor na podloge. do tego dojda jakies dodatki, wieszak, papier, pojemiczek i zrobi sie balaganik. nie bedzie za nudno jak pierdykniesz fajna lampe, kolorowe reczniki, lustro?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

#37
Cytat: elvelve w 02 Mar 2012, 20:05:59BTW kiedy przewidujecie zacząć remont?
Wakacje, bo wcześniej się finansowo nie wyrobimy :( mam plan, żeby co miesiąc coś kupić, bo to tak nie będzie rąbało po kieszeni jak wszystko hurtem, czyli kabina, kibel z instalacją, umywalka, szafki mogę na upartego kupić po remoncie i powiesić (pomijam rury, uszczelki, odpływy i inne cuda za które wyjdzie pewnie astronomiczna cena).


Dodany tekst: 02 Mar 2012, 21:35:17

Dobrze, ze mam gdzie te rzeczy magazynować.

nionczka

Malutenka, sprawdz sobie ceny rzeczy w necie. Ja czesto kupowalam tansze materialy i wyposazenie niz na promocjach w sklepach stacjonarnych. Fajne tez sa koncowki serii, szczegolnie jesli nie macie parcia na jakies marki, modele. W Leroy, Ikei czesto widuje cos duzo tanszego, bo z ekspozycji, wycofywane, etc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka


yoy

malutenka, aby zaoszczedzić mozna polozyc plytki tylko w "strategicznych miejscach" (prysznic, geberit, umywalka,) reszta może byc pomalowana farbą do ścian ze specjalnym dodatkiem do łazienek. Myśmy dzięki temu baaardzo zaoszczedzili na plytkach. Juz to gdzieś tu pisałam.
I też uwazam, że im jasniejsza bedzie łazienka, tym wizualnie się zrobi wieksza. dże lustro tez potrafi czynić cuda. :)

malutenka

Cytat: yoy w 02 Mar 2012, 22:18:57malutenka, aby zaoszczedzić mozna polozyc plytki tylko w "strategicznych miejscach" (prysznic, geberit, umywalka,) reszta może byc pomalowana farbą do ścian ze specjalnym dodatkiem do łazienek. Myśmy dzięki temu baaardzo zaoszczedzili na plytkach. Juz to gdzieś tu pisałam.
yoy, u nas akurat nawet kupienie płytek na wszystkie ściany do dużej wysokości to nie jest duży wydatek, no bo to klitka jest. Farba do łazienek fajna rzecz, teraz mamy pomalowane nią nad wanną, bo poprzednia jak braliśmy prysznic, to po jakimś czasie puchła i odpadała.

dobra, to już wiem, że kibel na stelażu będzie.
Co sadzicie o tej umywalce z szafką? http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=prod&id=4739&dzial1=487&nr_dz_gl=2&lang=pl zamawiac?

nionczka

Malutenka, nie plytki sa drogie (mowie o normalnych), ale polozenie. Chyba, ze sami bedziecie klasc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#43
malutenka mnie się bardzo podoba, a musisz teraz zamawiać?
fajna kolekcja do maleńkich łazienek, WC też godne uwagi

co do kabiny prysznicowej, to polecam te: http://www.omnires.pl/oferta/kabiny_prysznicowe/kabiny_p%C3%B3%C5%82okr%C4%85g%C5%82e/health/health_jk2809_mat/
nie są najtańsze, ale półokrągłe niesymetryczne ogólnie są dość drogie
no i szklane!

malutenka

Cytat: elvelve w 03 Mar 2012, 19:58:34musisz teraz zamawiać?
powinnam :)
Kabiny fajne, ale ciut za drogie :/

elve

#45
malutenka do 500zł możesz kupić kabinę półokrągłą 80x80 wybierzcie się do jakiegoś sklepu budowlanego pooglądajcie, wypróbujcie
(wrysowałam na plan umywalką, którą wybrałaś i właściwie to większej kabiny niż 80x80 nie wstawisz)

nie zamawiaj umywalki dopóki nie zdecydujesz się na rozplanowanie sprzętów, bo potem może się okazać ze nie pasuje.
1. sprawdź czy piec można przenieść na prawą stronę
2. czy zmieści się obok kabiny (musicie podjąć decyzję czy go wymieniacie)
2. czy obok kabiny zmieści się pralka + kilka cm luzu na drgania pralki podczas wirowania

malutenka

Cytat: elvelve w 03 Mar 2012, 22:00:341. sprawdź czy piec można przenieść na prawą stronę
jak się nie da, to wypieprzę i wstawię bojler. plan jest taki, że system ogrzewania wody ma być na przeciwnej ścianie niż jest.

Jak wejdzie pralka i kabina to zostanie z 5 cm luzu. Mało? Dość?
Są niby mniejsze umywalki, ale to wtedy woda się rozchaluje wszę dzie (u moich rodziców w wc jest taka co ma max 30cm i jest strasznie niepraktyczna)


elve

malutenka 5 cm powinno wystarczyć, trzeba tylko pralką porządnie wypoziomować

malutenka

Cytat: elvelve w 03 Mar 2012, 23:15:54trzeba tylko pralką porządnie wypoziomować
już się nauczyłam po wspomnieniach z dzieciństwa, gdzie pralka wędrowała spod okna do drzwi przy wirowaniu :D
Zmierzyłam właśnie dokąd mam kafelki i wychodzi 150cm od podłogi, jeszcze się do tych 120 nie przekonałam, ale kto wie.

konwalia

od tych 5cm odlicz grubość płytek i klej, chyba że tam pójdzie farba