Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

adrianna79 z nocnikiem zapoznanie wcześniej, odpieluchowany w wieku 2 lat
następne będzie wcześniej :)

salsa :D

adrianna79

#601
Cytat: salsa w 18 Paź 2013, 22:42:56
3 miesiące i chyba tydzień ;)


jak to mozliwe? tylko mi nie mow ze A tez juz mowi pelnymi zdaniami. Dlaczego zaczelas tak wczesnie? Pytam sie bo tu lekarze mowia ze dzieci nie maja w pelni rozwinietego pecherza az do 2 roku, dlatego tez od tego czasu sie uczy dzieci.. jestem w szkoku!!!

Dodany tekst: 18 Paź 2013, 22:53:53

Cytat: niewiemjaka w 18 Paź 2013, 22:45:30
adrianna79 z nocnikiem zapoznanie wcześniej, odpieluchowany w wieku 2 lat
następne będzie wcześniej :)

salsa :D

dzieki.. wiec mam troche czasu.. lol..

kotabma

juz zaczelam z mlodsza ;)
latem mam plan calkowicie zdjac pieluche

starsza calkowicie odpieluchowana jak miala rok i 8 miesiecy
zaczynalam ja sadzac na nocnik ok 8 miesiaca i od tego czasu kup w pieluche nie robila ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

Cytat: adrianna79 w 18 Paź 2013, 23:53:16dzieki.. wiec mam troche czasu..
no im wcześniej tym lepiej, mniejsze problemy, tak mi się wydaje, więc bym nie odkładała

poza tym poczytaj o metodzie:  http://www.bezpieluch.pl/

30 lat temu moja mama nie miala pampersow tylko tetre, wiec odpieluchowanie było przed roczkiem, biegajace dzieci byly juz bez pieluchy ;)


salsa

adrianna79 poczytać o naturalnej higienie niemowląt
Oraz na bezpieluch.pl
Mogę ci na maila napisać na czym to polega jeśli chcesz ale już nie chce tu opisywac żeby strefy nie drażnić
Moje dziecko kup do pieluch już nie robi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

adrianna79

Cytat: salsa w 19 Paź 2013, 00:29:27
adrianna79 poczytać o naturalnej higienie niemowląt
Oraz na bezpieluch.pl
Mogę ci na maila napisać na czym to polega jeśli chcesz ale już nie chce tu opisywac żeby strefy nie drażnić
Moje dziecko kup do pieluch już nie robi


Bardzo prosze bo jestem bardzo ciekawa i chcialabym sie czegos nauczyc. Prosze podaj mi tez linki z ktorych korzystalas. Ja jestem w podziwie i prosze nie mysl za ja Ciebie atakuje. Tego nie mam wcale na mysli. Jestem tu bo jestem ciekawa.

salsa

Adrianna spoko jestem przyzwyczajona że ludzi to dziwi albo  myślą że zmyslam ;) po weekendzie napisze pw :) i prześle ci linki do e-booka i do filmikow :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

salsa możesz zostać ekspertem na tym wątku :)
A tak na serio to mi się przypomina że moje ok roku tez mialo etap że potrafilo zrobić do nocnika ( moja mama ją nauczyła jakoś). Później jednak jej przeszlo i przez kilka miesięcy się cofnęłą w rozwoju by ponownie dopiero załapać jak miała 2,5 roku. CHodzi też o komunikację. Teraz to ty obserwujesz i wysadzasz. Później jednak dziecko powinno komunikować i z tym bywa różnie.

abkasia

Wlasnie jest bunt, niechec do siedzenia na nocniku. Hugo kole roku pieknie siadal.. potemtotalnie mu sie odmienilo.. a szkoda bo kupa do nocnika to wygoda wielka.

golinda

Cytat: abkasia w 19 Paź 2013, 11:09:41a szkoda bo kupa do nocnika to wygoda wielka.

do kibelka to wygoda
do nocnika fuj
my szybko kupilismy nakładkę i zabralismy nocnik

salsa

#610
Wiecie wiele sytuacji może na dziecko wplynac
Niektore Moje koleżanki które też stosuja ta metodę mowily że gdy szly zeby dziecko się nie komunikowalo w tym zakresie
U nas  pierwsze zeby wyszły bez konsekwencji

No i trochę inaczej jest jak dziecko wcześnie zaczyna,ono się tego domaga to jest dla niego oczywiste
Wczoraj np musieliśmy zjechać z nim do Macka i dopiero po wizycie w toalecie i zrobieniu kupy zasnął w foteliku od razu

Dodany tekst: 19 Paź 2013, 10:33:10

Nakladke też mamy ale trzeba go na niej trzymać bo to większe niż nocnik i jeszcze mu niewygodnie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

yoy

#611
Cytat: marax w 19 Paź 2013, 10:37:47Teraz to ty obserwujesz i wysadzasz. Później jednak dziecko powinno komunikować i z tym bywa różnie.
Ale Aleks chyba właśnie komunikuje. Tak ja to rozumiem. Poza tym tak wczesne wysadzanie (w wieku ok 3 miesiecy) ma chyba inne konsekwencje niż wysadzanie dopiero roczniaka (co dla niektórych też jest wczesnym wysadzaniem, bo dziecko wcześniej nie uczone jednak tych potrzeb nie umie komunikwać). Jak Franek miał kilka miesiecy (na pewno powyżej szesciu) to też próbowałam wysadzać na nocnik. O matulu, ile ja się z tym namordowałam :D Teraz wiem, że było to za późno.
Franek oduczył się sikać w pieluchy jak miał ponad dwa lata. Trwało to trzy dni. Ale robienie kupki do nocnika jest nadal trudnością, bo się spina i wstrzymuje, więc tu mamy kłopot.
Mnie się tam idea wczesnego wysadzania bardzo podoba i mocno salsie i Aleksowi kibicuję.

Dodany tekst: 19 Paź 2013, 10:58:58

o, ja też nocnika nie lubię. Nakładka jest lepsza, ale faktycznie większa. No i F. nie umie sam się wspiąć na nią. Dla niego nocnik jednak wygodniejszy.

salsa

#612
Tak on jasno pokazuje że mu się chce, z sikaniem różnie jak się bawi to czasem  zzapomina - podobno to wynika z tego że dla dziecka to dużo mniejszy wysiłek+pampers który jest suchy

Ale to i tak jest tak że jedna pielucha na dzień wystarczy

Trzeba zacząć do końca 4 m-ca maksymalnie

Potem dziecko jest już nauczone pieluchy i przestaje się komunikowac
Stosuje się już wtedy inne metody

Tylko że akurat NHN to nie do końca jest metoda na odpieluchowanie
To bardziej idea,przekonanie że to jest zgodne z natura dziecka bardziej niż robienie w pieluchy

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

adrianna79

Cytat: salsa w 19 Paź 2013, 12:19:51
Tak on jasno pokazuje że mu się chce, z sikaniem różnie jak się bawi to czasem  zzapomina - podobno to wynika z tego że dla dziecka to dużo mniejszy wysiłek+pampers który jest suchy

Ale to i tak jest tak że jedna pielucha na dzień wystarczy

Trzeba zacząć do końca 4 m-ca maksymalnie

Potem dziecko jest już nauczone pieluchy i przestaje się komunikowac
Stosuje się już wtedy inne metody

Tylko że akurat NHN to nie do końca jest metoda na odpieluchowanie
To bardziej idea,przekonanie że to jest zgodne z natura dziecka bardziej niż robienie w pieluchy



Juz nie moge doczekac sie Twojej pw. Powiedzialam o tym mojemu mezowi ktory zgodzil sie zeby zaczac ten proces. U nas to ja widuje 4 latki w pampersach. Moim celeb bylo zaczecie tego procesu kiedy Liam moze wchodzic po schodach bo to znak ze miesnie sa na tyle mocne zeby trzymac mocz.

Moglybyscie mi przeslac linke do tej nakladki. Dzieki i polewam wszystkim

aniak1211

#614
Cytat: yoy w 19 Paź 2013, 11:56:53o, ja też nocnika nie lubię. Nakładka jest lepsza, ale faktycznie większa. No i F. nie umie sam się wspiąć na nią. Dla niego nocnik jednak wygodniejszy.
U nas nakladka sie nie sprawdzila,
kibelek mamy wysoki i chyba jakis duzy bo ona wpadala razem z D. :D

Dodany tekst: sob, 19 paź 2013, 16:46:53

Cytat: adrianna79 w 19 Paź 2013, 18:12:39Moglybyscie mi przeslac linke do tej nakladki. Dzieki i polewam wszystkim
:)
http://allegro.pl/nocniki-i-nakladki-nakladki-na-sedes-99528

golinda

podkładki u nas już dawno też nie ma
i dobrze, bo to też ciągle osiurane i myć trzeba :D

jestynka

Cytat: salsa w 19 Paź 2013, 13:19:51Trzeba zacząć do końca 4 m-ca maksymalnie

Potem dziecko jest już nauczone pieluchy i przestaje się komunikowac
Stosuje się już wtedy inne metody


u G. się nie sprawdziło tzn. ona daje znać  ,że chce,a wcześniej nie wysadzałam na nocnik.

A jakie inne metody jeszcze masz opisane?

ja planuję jak kotabma w lato zakończyć czas pieluch.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: aniak1211 w 19 Paź 2013, 17:45:16
U nas nakladka sie nie sprawdzila,
kibelek mamy wysoki i chyba jakis duzy bo ona wpadala razem z D. :D

Dodany tekst: sob, 19 paź 2013, 16:46:53
:)
http://allegro.pl/nocniki-i-nakladki-nakladki-na-sedes-99528


ale maja przebitke, te nakladki na wc mam u siebie i tesciow, sa super, ale ja kupilam w lidlu za niecale 4 €
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


a na dole w wc mam taka zestaw na staleGuests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marcheewka

u nas nakładka była bardzo krótko, tylko jako gadżet.
Robi na wc bez nakładki, ale teraz ostatnio woli do nocnika ,a był już czas, że tylko wc...
ale jak ogólnie wiadomo moje dziecko jest zmienne, bo był czas nakładki, był czas sikania w majtki
był czas nocnika, był czas sikania w majtki
był czas wc i potem sikania w majtki
teraz jest czas nocnika, wc i na razie bez sikania w majtki ;)


iksa_nl

u nas cos sie zmienilo znowu, Mlody zaczal sikac dwa, max trzy razy dziennie...nie da sie posadzic zeby zrobic. Nic go niby nie boli.
Troche mnie to martwi, bo to chyba nie jest normalne zeby take prawie trzylatek sikal tylko dwa razy dziennie (rano i przed kapaniem).
Pije tez nie za duzo, rano i wieczorem mleko, w ciagu dnia flaszka bobofruta lub herbatka no i woda bez ograniczen.
wypija wszystko razem pewnie jakies 700 ml.. wiecej nie da w siebie wlac.
Odwodniony nie jest, wyniki moczu za dwa dni..lekarka mowi, ze sam wstrzymuje..ehhh z dzieciakami ;)

mobka

Mój Kuba pije chyba jeszcze mniej, a sika tez ok. 3 razy ;)

foszek

iksa_nl moja mala potrafi latac do ubikacji w przedszkolu i z 10 razy, albo przez caly dzien ani razu  :rotfl:
A F. strasznie dlugo potrafi trzymac, a pozniej mamy wrazenie ze ktos hydrant odkrecil.

iksa_nl

on nie dosc, ze rzadko (te 2 razy) to wcale nie tak duzo...no i czuc, ze takie mocno "skondensowane"

no nic, mialam dzis oddac do laboratorium, ale koniec koncow dalam jakiemus Panu w kolejce, zeby oddal bo musialam do roboty leciec a jeszcze Mlodego do przedszkola odstawic..mam nadzieje, ze oddal...kolejka byla na stanie na dwie godziny.
I tak mnie pewnie w koncu z roboty wywala przez to jego chorowanie :(

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: iksa_nl w 30 Paź 2013, 10:53:36ale koniec koncow dalam jakiemus Panu w kolejce, zeby oddal
lol lol ja przepraszam, poplakalam sie ze smiechu :D  rozmawiamy o moczu, prawda? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

iksa_nl

no tak  :blush:

apteczny pojemnik zapakowany w dwa woreczki co by sie nie wylalo.

Ja wiem, ze to smieszne no ale i krepujace bylo dla mnie, ale Pan byl mily no i qrde naprawde mnie wywala, nie moge co chwile zawalac roboty przez Mlodego.

Od wrzesnia to on byl w przedszkolu 10 dni...poza tym to 3 razy zapalenie oskrzeli i 3 antybiotyki... jeszcze troche i go wypisze i poszukam mu znowu niani.