Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

foszek

marcheewka bavo dla O.
H. tez juz druga noc bez pieluchy i sucha. Zastanawialam sie dzisiaj czy nie kupic paczki na wszelki wypadek, ale stwierdzilam ze tak bedzie mnie korcilo zeby ubierac, a mala widzac ze sa bedzie domagac sie pamperosw-majtek z dora

rilla

Cytat: ishka82 w 05 Sie 2013, 12:11:26
Dominika chyba jednak jeszcze nie gotowa na nocne odpieluchowanie ;D sika i nawet jej ta kałuża w łóżku nie przeszkadza ;) wczoraj zanim ja się położyłam posiusiała się do łóżka 3 razy, pomimo że tuż przed snem robiła siku...założyłam pieluchę, no bo co...ona sama tez mówi, ze chce spać z pieluchą, ehhh...to chyba jeszcze nie jej czas ;D
a jak było u Waszych dzieci z pieluchą na noc? 3-4 latki mają, czy nie? od razu przy odpieluchowywaniu pozbywacie się i pieluchy na noc, czy później? mi to nawet bardzo nie przeszkadza, ale myślałam, ze to dobry moment, ze już da radę nie sikać w nocy, albo wstawać na siusiu, w końcu bez pieluchy w dzień jest już ponad rok
u nas od razu poszla precz pielucha w dzien i w nocy, hm ostatnia paczke pampersow kupowalam w marcu 2012

ishka82

u nas znów zasikana noc ;D znów Domi się nie tylko nie obudziła na siusianie, ale spała dosłownie cała mokra i w mokrej pościeli...gdybym przed położeniem się nie poszła zobaczyć co u niej, to pewnie spałaby tak do rana ;D a sikała przed snem ;) nie obudziła się nawet jak ją przebierałam i przenosiłam do drugiego łóżka...założyłam pampersa, oczywiście rano mokry...ona chyba jednak jeszcze gotowa nie jest...na razie na jakiś czas odpuszczam

konwalia

Przez to odpieluchowanie Dadze lecz spodnie z tyłka, nie myślałam, ze tego doczekam ;)
I widzę, ze jak jest zmeczona, to nie zawoła, tylko sika po podłodze, wiec muszę ją sadzac.


errata

marcheewka o raju współczuje i Tobie i Oli :glaszcze: :glaszcze: babcia faktycznie mocno miesza, ale ja macie za niedługo urlop 3 tygodniowy to pewnie dacie radę  :thumbup: :thumbup:

foszek

marcheewka :empathy: Trzymam kciuki, zeby w koncu Wam sie udalo.

Ja sie zastanawiam czy nie wrocic do pieluchy nan noc: 4 pierwsze noce byly suchutkie, teraz z kolei 3 noce posikane. Probowalam ja w nocy wysadzic na nocnik, ale nic to nie daje, ona tak twardo spi.

ishka82

marcheewka, współczuję :glaszcze: u Was chyba głównym problemem jest zachowanie babci :( mam nadzieję, że na urlopie dacie radę :hugsurprise:


natka

#584
oj, Marcheewka, nie masz łatwo..trzymam kciuki za Olę!!
u nas po dwóch nockach suchych kolejne już na mokro, więc jeszcze pielucha idzie w ruch.


iksa_nl

u nas pierwsza wpadka po nocy. Przebudzil sie o drugiej i cos wolal a ja przeczekalam i zasnal znowu
...qrcze trzeba bylo zadek ruszyc z lozka :(

errata

ja jestem w szoku, że A. tak ładnie się odpieluchowała. Nawet teraz w chorobie i gorączce przebudzała się i wołała, że chce siku. A ja się tak tego bałam :D

olgaaa1

Marchewka, jestem ciekawa. Czy udało się odpieluchować Olę?

marcheewka

Cytat: olgaaa1 w 20 Wrz 2013, 11:49:12
Marchewka, jestem ciekawa. Czy udało się odpieluchować Olę?

i tak i nie

Ona cały czas jest bez pieluchy - zarówno w dzień jak i w nocy.
Zdarzało się, ze posikala się w nocy ( nad ranem raczej) ale dlatego, ze  się nie wysikała przed snem, albo bardzo wcześnie zasnęła ( też bez wysikania), bo czasem o 18 już padała i spała do rana.

Teraz posikania się w nocy praktycznie już nie ma, choć pod koniec września były takie 3 noce pod rząd.

W dzień bywa róznie, czasem cały dzień bez wpadki, czasem jedna a czasem sikanie cały czas.
Tak jak już pisałam bywa w kratkę - tydzień dobry, tydzień zły.
Po pierwszym dobrym tyg w przedszkolu nadeszły dwa tyg sikania. Teraz odpukać od tygodnia znów jest bardzo ładnie bez wpadek w zasadzie ( no może trochę popuści taka kropka jak 2 zł.)


odpieluchowanie trwa od czerwca czyli 5 miesięcy, ale już widzę światełko :-)

Kasia

u nas dzisiaj pani wychowawczyni z pierwszej grupy reprymendowała mame dziecka, które do przedszkola cały czas chodzi w pieluchach. hmmmmm
to dopiero kłopot

marcheewka

Cytat: Kasia w 16 Paź 2013, 13:53:16
u nas dzisiaj pani wychowawczyni z pierwszej grupy reprymendowała mame dziecka, które do przedszkola cały czas chodzi w pieluchach. hmmmmm
to dopiero kłopot

ja też coś na ten temat wiem
Ola co prawda nie w pieluszce, ale też różnie bywa.
Rozmawialam z paniami, panie mowią, ze trzeba w domu działać, pilnować

No ale co myślą, ze nie działam, ze nie pilnuje? Przecież nie zmusze.
Tak łatwo mówić, że to matka winna, bo nie odpieluchowala, a czasem naprawdę się stara i nic z tego.

mnie w takich sytuacjach zaraz agresor się włącza i chcę powiedzieć, ze nie uczę, trzymam w pampersie i nie pozwalam siadać na wc/nocnik

Kasia

marchewka ale z tego co zrozumiałam to to dziecko w ogóle nie było odpieluchowywane, rodzice chyba nie zdawali sobie sprawy że powinni podjąć próbę.
Dziecko w ogóle toalety nie zna, na pewniaka bylo przyprowadzane w pieluszce.

marcheewka

Cytat: Kasia w 16 Paź 2013, 14:03:16
marchewka ale z tego co zrozumiałam to to dziecko w ogóle nie było odpieluchowywane, rodzice chyba nie zdawali sobie sprawy że powinni podjąć próbę.
Dziecko w ogóle toalety nie zna, na pewniaka bylo przyprowadzane w pieluszce.

aa, to co innego
moje to też wyglądało tak, jakbym przed puszczeniem do przedszkola zdjęła pieluchę i wysłała ( po 5 zesikanych kompletów).
Gdyby nie ten pierwszy tydzień, kiedy ładnie chodziła i było sucho, to panie nie uwierzyłyby, że ona wie, co to toaleta :-) a tak tylko zastanawiały się, co się stało.


salsa

mnie zastanawia inna rzecz-poki co w grupie tylko A. jest korzystający z nocnika wiec panie maja czas go wysadzać - ale jak to jest jak już wszystkie takie maluchy zaczynają korzystać-np. w grupie takich półtoraroczniaków to już dzieci chyba są wysadzane na nocniki - i jak się to odbywa jesi one dopiero są uczone? jedno po drugim? To ten ostatni już się zsika przeciz.....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

kotabma

salsa u Zosi kazde dziecko mialo swoj nocnik i dzieci szly grupowo chyba po 3 na raz. Z tym ze tylko Zosia byla odpieluchowana a reszta miala sie przy niej uczyc no i miala ta reszta pieluchy
Jak Zosia byla odpieluchowywana to panie mialy czas dla niej by co pol godz isc z nia bo reszta biegala w pieluchach  :mocking:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marcheewka

u Oli w żłobku dzieci miały swoje nocniki i  siadaly sobie tak na komendę " po śniadaniu siadamy", chciały czy nie.
Efekt - niechęć do siadania na nocnik, bo trzeba było siadać nawet jak się nie chciało.

Dziewczyny, nie chcę zapeszyć ale od tygodnia moje dziecko pięknie korzysta z wc/nocnika ;)

Panie w przedszkolu mówią, że "znów" ładnie chodzi do wc, cały dzień w suchych majtkach!
W domu również, na placu zabaw sika na trawkę.
W nocy sucho, ona jak wysika się o 20 tak dopiero sika o 8 prawie, bo zaraz po przebudzeniu nie siada, bo nie chce.

Mam nadzieje, że dorosła...

Tylko jedno mnie zastanawia...
teraz ja ja zawożę do przedszkola, od tygodnia i jest super.
W pierwszym tyg przedszkola też ja ją woziłam i było super, w drugim woził M i posikiwała. W trzecim też M i  sikała na potęgę, zaczęłam ją wozić od czwartku i jak nożem uciął...
Nie wiem o co chodzi? M mówił ,że jak ją zawoził to nie płakała, radośnie wchodziła na salę  i zostawała ale bardzo sikała.

Rano płakała, ze chce abym ja ją zawiozła...

Poczekam jeszcze trochę, w przyszłym tyg tez ja zawiozę, a w kolejnym M i zobaczymy, jak będzie...

adrianna79

W jakim wieku zaczelyscie odpieluchowywac Wasze dzieci?

mobka


salsa

#599
3 miesiące i chyba tydzień ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)