Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

a hela się właściwie sama nauczyła
czasem robiła, czasem nie, ja nic na siłę,
ale w weekend schowałam pieluchy. to sikała na nocnik
w ptrzedszkolu 1 dzień było ok, 2 - 2 x kupa w majtki, 3 ok, 4 kupa, posikane... a potem włozyła rożowe majtki, mówię, że ma uważać, żeby nie pobrudzić i od tego czasu ok

w nocy się nie moczy, najwyżej budzi z płaczem : maaaamaaaaa, siuuuusiuuuuu. no

marlen_ka

Cytat: magdalinska w 08 Lis 2012, 10:27:02ja zakładam na noc pieluche, ale budzi sie na sikanie (jezu jak mi sie nie chce z nim wstawac  headbang )

to nie lepiej na noc zakładać mu tylko podkład pod prześcieradło i w ogóle zrezygnować z pieluch? skoro i tak się budzi na siku

magdalinska

#227
a jak sie nie obudzi? albo ja sie nie obudze? ;) i nieszczescie gotowe ;) jeszcze troche poczekam i pewnie faktycznie sprobuje bez pieluch

Dodany tekst: 08 Lis 2012, 18:25:31

a wlasnie, ja nie zakładacie juz pieluch na noc, to majtki normalne? czy sama pizama, bez majtek?

Kasia

Cytat: magdalinska w 08 Lis 2012, 18:23:39a wlasnie, ja nie zakładacie juz pieluch na noc, to majtki normalne? czy sama pizama, bez majtek?
No to zależy do jakiej szkoły nalezysz lol

Ja zakładam sama pizame, żadnych majtek na noc ;)

Ale jest frakcja majtkowa :)

marlen_ka

magdalinska a jak się nie obudzi to zasika podkład i nic się nie stanie :)
Ja jestem zdania, że najlepiej dzieciom nie mącić w głowie. Skoro już w nocy sygnalizuje to lepiej to utrwalać, a nie dawać sygnał, że w nocy to może sikać nadal w pieluchę.

Ja Lilianie zakładam normalnie majtki i piżamę, na szczęście my juz  pełne odpieluchowanie mamy za sobą, ale pamiętam, że ja jakoś szybko przestałam zakładać jej pieluchę na noc. fakt, kilka razy zmoczyła podkład i prześcieradło, ale szybko załapała i już w ogóle jej się to nie zdarza.

magdalinska

aha, to ja chyba do szkoly majtkowej, ja bez majtek nie zasne :D
tylko nie wiem jak byloby lepiej dla dziecka ;)

marlen_ka

#231
Kasia masz 100 % racji z tymi frakcjami- dwa głosy i już przeciwne :)

Dodany tekst: 08 Lis 2012, 18:45:07

Cytat: magdalinska w 08 Lis 2012, 18:41:37
aha, to ja chyba do szkoly majtkowej, ja bez majtek nie zasne :D
tylko nie wiem jak byloby lepiej dla dziecka ;)
to spróbuj tak będzie mu wygodniej, u nas Lila sama stwierdziła, że bez majtek ja piżamka w kroczu uwiera

Kasia

Cytat: magdalinska w 08 Lis 2012, 18:41:37
aha, to ja chyba do szkoly majtkowej, ja bez majtek nie zasne :D
tylko nie wiem jak byloby lepiej dla dziecka ;)
To samo co i dla ciebie.

Ja nie lubię ani majtek ani stanika do spania, frakcja stanikowa tez istnieje.
Michała ubieram tak jak mi wygodniej.

Moj D. znowu bez gaci spać nie pójdzie wiec Michałowi gatki zakłada. Na całe szczęście on go sporadycznie do snu ubiera lil

feeling.good

Staś od piątku bez pieluchy. Jest nieźle :) Wczoraj była tylko jedna wpadka i to dlatego, że po drzemce obudził się zły i nie chciał usiąść na nocnik. Niestety nie chce wołać, tylko od czasu do czasu go sadzam i jak chce to się wysika. W związku z tym będzie chyba problem z kupą...

Kasia

feeling.good pomalutku pomalutku i załapie :D
:bravo: dla Stasia za dobre poczatki

magdalinska


marcheewka

Ola dzisiaj pierwszy raz powiedziala, ze chce siku i zrobila  do wc na nakladce!!
Powiedzial siku chce, mówie to idziemy po nocnik, a ona nie, na ubikacji chce
Usiadla sobie, nagle slyszę, ze sika. Ona mówi - tak jak deszczyk ;)
Była baardzo zadowolona!!
Nie wiem, czy to dobrze, ale dałam jej ciacho w nagrodę.

No i połozylam jej koło pieluch różowe majtki z myszką miki ( aby ją kusić, zachecać :-)) Podobno wczoraj do spania je chciala, ale nie chciała zdjać pieluchy, wiec spala w pieluszce i majtkach
;)

ishka82

feeling, marchewka, :bravo: :bravo: :bravo: dla Waszych pociech :)

foszek

Hania na juz papmersa tylko na noc, wola jak chce siusiu, problem jest tylko ze troszeczke popuszcza czasami. No i robi wszystko w wc, powoli nie chce nocnika.

olgaaa1

Dziewczyny. Gabrysia ma faze na siusiu postanowiłam to wykorzystać i wyciągnełam nocnik. Ściąga pieluche i chce siadać, ale boi się usiąść bo w nocnik się tak wpada i to podwyższenie między nogami i siada jakoś bokiem.
Pomyślałam o takim, tyle, że wyjme baterie:
http://sklep.megadyskont.pl/pl/nocnik-niebieski-nocniczek-z-fanfarami-fisher-price-m4774.html
Drogi jest, ale normalnie na tym usiądzie. Warto? bo strasznie drogi :(

kotabma

olgaaa1 szczerze
ja bym tego nie kupila - wielkie to cos jest i jak czasem przyjdzie wam zabrac nocnik ze soba na jakis wyjazd to lepiej niech sie od razu uczy na czyms normalnych rozmiarow
ewentualnie od razu nakladka na sedes ;)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Szwagier ma dla synka, fajny mi sie wydaje. Stoi cały czas na widoku, zamknięty, jako stopień przed umywalka a jak trzeba służy jako kibelek, 2w1.
No i lepiej wyglada jak taki tradycyjny.

Imo ok, szkoda ze nie tańszy.

olgaaa1

Tak jak pisałam, nocnik tradycyjny:
1. jest dla niej za niski
2. to podwyższenia z przodu (zapewne dla chłopców) jej przeszkadza i spada bokiem i sika na podłogę.
3. może jak nauczy się na takim wyglądającym jak kibelek, to nauczy się szybciej siusiać do toalety :)

A tak na marginesie, zawsze się zastanawiałam nad tymi melodyjkami nagrajadzającymi w nocnikach :) Jako Psycholog zawsze wszystko analizuje ;) idąc tropem warunkowania klasycznego,  jeśli dziecko zrobi kupkę i nocnik gra :) to nie daj Bóg usłyszy gdzieś tą samą melodie na ulicy :) od razu kupa w majtach :)

magdalinska

olgaaa1 moj Kuba na takim podobnym wlasnie zaczynal, byl duzo wygodniejszy niz normalny. Ale u tesciowej siadał na normalnym, wiec i taki był dobry ;)

olgaaa1

Kupiłam ten nocniczek, postawiłam obok naszego kibelka. Nawet na nim usiadłam w spodniach (mąż powiedział, żebym gacie zdjęła, będzie bardziej realistycznie :D) i pokazałam, że tu robimy siusiu :D po czym wstałam i jej tłumaczę siusiu mamusia zrobiła :P, ona podeszła, pogrozila mi paluszkiem zrobiła mi " nunu mama" i zamknęła klapę od kibelka :) Chyba zapamiętała jak gonie męże żeby klap od kibelka zamykał :D...znaczy nie traktuje tego jak zabawkę tylko toaletę, bo niestety do tradycyjnego nocnika wrzucała klocki, przynosiła do salonu itd. Tego tak łatwo do salonu nie przyniesie, bo przykleja się do podłoża, a zależy mi, zęby nauczyła się załatwiać w łazience, a nie na nocniku gdzie popadnie.

marcheewka

moje dziecko chyba nigdy sie nie odpieluchuje!
Był moment, że coś mówila, ze chce, a teraz nic! nawet jej juz kupa nie przeszkadza i gania z nią dopóki nie wyczuje.

Kupilam jej drugą nakładkę, bo na nocnik nie chce siadać. Miała być do domu teściów, ale chyba Oli bardziej sie podoba, bo chce posiedzieć na wc, ale nic nie robi.
Juz nie wiem jak jej tłumaczyć...
Prosze, ze jak będzie chciala siku albo kupke to ma zawołać, no to raz zawołała ale jak juz zrobiła w pieluche.


olgaaa1

Cytat: marcheewka w 08 Sty 2013, 10:02:27
moje dziecko chyba nigdy sie nie odpieluchuje!
Był moment, że coś mówila, ze chce, a teraz nic! nawet jej juz kupa nie przeszkadza i gania z nią dopóki nie wyczuje.

Kupilam jej drugą nakładkę, bo na nocnik nie chce siadać. Miała być do domu teściów, ale chyba Oli bardziej sie podoba, bo chce posiedzieć na wc, ale nic nie robi.
Juz nie wiem jak jej tłumaczyć...
Prosze, ze jak będzie chciala siku albo kupke to ma zawołać, no to raz zawołała ale jak juz zrobiła w pieluche.


Marcheewka, nasze dziewczyny to jeszcze bardzo małe dzieci, fajnie, że woła, nawet jak już zrobiła :)
Niektóre dzieci, odpieluchowują się po 3 roku życia i też jest git.

Ja ciśnienia nie mam, kupilam nocnik, niech stoi, niech wie, że tu robi się siusiu, a kiedy zacznie? To już decyzja zależy od niej, ważne, żeby nie zrazić dziecka, mając większe chęci niż samo dziecko.

ishka82

marcheewka, moja rada jest tylko jedna...zdejmij jej pieluchę definitywnie ;D Dominika też nie mówiła, nie wołała dopóki miała pieluchę, a jak ta została zdjęta, to nagle okazało się, że można, wpadek za wiele nie było ;) fakt, że mi bardzo pomogły panie ze żłobka :) i fakt, że pieluchę na noc ma do dziś :blush:

Justynna

#248
Cytat: olgaaa1 w 08 Sty 2013, 10:07:21
fajnie, że woła, nawet jak już zrobiła :)
To samo miałam napisać :) Wiadomo, że już wie o co chodzi i prędzej czy później zacznie wołać przed  :thumbup:

Dodany tekst: 08 Sty 2013, 10:11:53

ishka82, tylko czy w żłobku Ola może być bez pieluchy? Bo to chyba trochę komplikuje.
Ale definitywne ściągnięcie i u nas zdało egzamin. I Michał też w nocy z pieluchą, choć najczęściej rano jest sucha :)

ishka82

marcheewka, Dominika miała 2 lata i 5 miesięcy jak została odpiluchowana...może u Was lepiej poczekać do wiosny, bo na początku, to dziecko często siusia, czasem się posikuje i jednak łatwiej jak jest ciepło, bo wtedy i na spacerze nie ma problemu, żeby gdzieś trawkę "podlać", a zimą to trochę lipa ;)