Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

Cytat: ddu w 30 Sie 2012, 09:54:40
hela nadal z gołą pupą biegnie na nocnik,
jak ma pieluchę, majtki, cokolwiek, sika itp w tę pieluchę, majtki
hania tak samo,

olgaaa1

Foszek twoja Hania ma chyba tyle co moja Gabrysia. Odpieluchowujesz już?

foszek

Cytat: olgaaa1 w 30 Sie 2012, 10:32:54
Foszek twoja Hania ma chyba tyle co moja Gabrysia. Odpieluchowujesz już?
myslam ze juz odpieluchowalam, ale zalozylam jej majtki i okazalo sie ze jeszcze troche pracy mnie czeka. Bez majtek  biegnie sama na nocnik i robi zarowno kupke jak i siusiu, popoludniowe drzemki tez bez wpadek, coraz czesniej po nocy budzi sie z sucha pieluszka, bylismy w gosciach, tez wolala ze chce siusiu, ale w domu... dzisiaj juz 2 wpadki zaliczone, obie w majkach, nagle stoi i wola siusiu a kaluza juz na podlodze :headbang:

Kata

foszek To normalne, my też taki etap przechodziliśmy, że ładnie sygnalizowała potrzebę, załatwiała się na nakładkę/nocnik etc. a potem nagle jak wołała to już była kałuża. trochę to trwało, ale przetrwaliśmy i teraz jest super.
Pozdrawiam

Kata

olgaaa1

U nas pielucha po spaniu już od dawna sucha, wie też że robi siusiu, bo jak zdejmiemy jej pieluchę, to specjalnie napina brzuszek, uśmiecha się, patrzy w dół i sika :) ale na nocnik nie chce usiąść, wręćz histeria jak go widzi, więc go schowałam i nie wiem...czy gotowa już, czy nie

sonatina

Mój Igor sam zarządał zdjęcia pieluchy. Przestał ją tolerować. Totalny bunt, strasznie się wzbrania przed założeniem. Nawet na noc. A jak mu założę na śpiocha to za chwilkę się budzi i sam zdejmuje.
A z siusianiem do nocnika jak na razie jest różnie. Czasem zawoła a czasem za nic nie chce na nim usiąść i sika na podłogę. Jeszcze trochę czasu potrzebuje...

konwalia

a czy któraś pomijała fazę nocnika i od razu leciała z nakładką? od jakiego wieku jest sens? mi sie  nocnika nie chce myć, więc wysadzam ją sporadycznie, więc może by tak??? zwłaszcza, ze w fazie mamowania sikam z obstawą, więc może skojarzy?

ishka82

konwalia, Dominika prawie wcale nie używała nocnika, w domu tylko kilka razy, wolała nakładkę i w żłobku czasem, ale też najczęściej wolała załatwiać się do sedesu, a teraz już nawet nakładki nie używa ;D ona odpieluchowała się dopiero w lipcu tego roku, ale sporo wcześniej zaczęła kupę robić na nakladkę ;)

Justynna

u nas nocnik rządzi ;D
Doszło do tego, że sam wylewa i spłukuje i nawet spodnie wciąga :D I chyba mam już odpieluchowane dziecko.

konwalia

mi w sumei na kupie zależy, bo że jest mobilna, to problem z przewinięciem i wytarciem, a tak by większość wpadła do kibelka ;)
a kiedy zaczęłaś?
moja wie, kiedy robi siku, ale pokazuje już po fakcie, kupę sygnalizuje feee i wiem, ze musze przewijać

kotabma

Cytat: konwalia w 07 Lis 2012, 21:37:28mi sie  nocnika nie chce myć, więc wysadzam ją sporadycznie, więc może by tak??? zwłaszcza, ze w fazie mamowania sikam z obstawą, więc może skojarzy?
hmmmm
Z sama z nakladki nie skorzysta a z nocnika tak. jesli zdecydujesz sie od razu na nakladke to musisz baaaardzo uwazac zeby nie spadla. choc uwazam ze pominiecie nocnika jest realne ale nie zostawisz jej na wc samej nawet na sekunde.
My jestesmy na etapie ze Z. wola ze chce sisi, pozniej dopowiada ze chce sama i wywala wszystkich z lazienki. jak zrobi to co ma zrobic przybiega samodzielnie ubrana (koszulke musze jej poprawic bo sama w spodnie nie wlozy ;) ) Z nakladka takie cos jest nierealne bo ona jest za mala, nawet jak ma podnozek ;)
Z nr 2 tak gladko nie idzie bo chce asysty i zabawiania w lazience :D no i jednak musze ja wytrzec bo sama - mimo podejmowanych prob - nie da rady ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

kotabma, u nas podobnie. Michał też wszystko sam chce robić i nawet nieźle mu idzie.

ishka82

konwalia, ja już nawet dokładnie nie pamiętam kiedy...z ta kupą było tak, ze ona miała mega zatwardzenia i męczyła się strasznie, więc zawsze widziałam, że chce kupę i jakoś przekonałam ją, żeby spróbowała na nakładkę i okazało się, że tak jej łatwiej zrobić i sama zaczęła mówić jak chciała...z sikaniem było dużo trudniej, w sumie to ją panie w żłobie odpieluchowały :blush:

konwalia

kotabma a po sikaniu się podciera już?


co do łazienki, to wiesz, ja mam mega kibelek, że kolana na drzwiach prawie D: no ale we dwie dajemy radę jakoś

ishka, ja liczę nadal na nianię w tej kwestii ;)

kotabma

Cytat: konwalia w 07 Lis 2012, 21:50:11kotabma a po sikaniu się podciera już?
tak - oczywiscie musi SAMA urwac papier
no i jednak musze uwazac zeby najpierw przod wytarla a pozniej tylek bo ona robi to na odwrot ;) jak mnie wygoni z lazienki nie mam jak tego kontrolowac - ale wkladam jej to do glowy caly czas
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Michał nocnik tylko posiada ;) a wszystko co trzeba załatwia do kibelka. No ale jemu łatwiej bo siusiu to on na stojaka sam robi a tylko kupę robi z nakladka, przy naszej pomocy, sadzamy go i zdejmujemy.

Nie wiem jak ci sie z siusianiem sprawdzi nakladka, bo u dziewczynki jednak trudniej jest niż u chłopca.
To juz bym chyba próbowała nauczyć korzystać z kibelka bez nakladki :knuje:

ishka82

u nas nakładka świetnie się sprawdzała, ale kilka tygodni temu Domi sama z niej zrezygnowała, chyba dlatego, ze nie umiała sama wejśc i zejśc, a na sam kibelek umie i w związku z tym chce wszystko sama, wywala mnie z wc i tylko po kupie woła i daje się wytrzeć porządnie, a tak jest samowystarczalna, bo ostatnio nawet nie chciała, zeby jej światło zapalać ;D

konwalia

zaraz mi się odechce
no dobra, zacznę od kupienia nakładki i mokrego papieru w rossmanie

Kata

konwalia My na nakładkę przerzuciliśmy się jak Mała miała rok i od tej pory nocnik był w użyciu sporadycznie (jeździ w bagażniku na wypadek akcji siku w drodze). Co prawda A. sama ze stopnia na nakładkę nie siądzie ale nie jest dla nas problemem wysadzanie jej. Ba, od jakiegoś czasu mamy dwie nakładki i ona decyduje, czy chce na tej z hipciem czy z Kubusiem :D
Pozdrawiam

Kata

konwalia

Cytat: sputnik w 07 Lis 2012, 22:24:02
mam nadzieję, że to nie moje głupie opowieści spowodowały taką wypowiedź :D
A serio, nie taki diabeł straszny, będzie dobrze :)
nie, nie twoje ;) przy twoich plułam monitor

rubin04

Konwalia, ja sadzam Milę na nakładkę, nie chce mi się walczyć z nocnikiem,
P. prawie z nocnika nie korzystał - tj. były jakies tam próby ale potem olałam i wróciłam juz do tematu od razu tylko z nakładką.

Mila tez woła jak zrobi siku czy kupę wiec powoli zaczynam ja uczyć, sadzam na wc ale na razie zero sukcesów :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

My już prawie miesiąc walczymy z odpieluchowaniem. Siku prawie opanowane. Nawet w nocy się budzi. Sporadycznie zesika się w gatki.  Za to kupa zawsze ale to zawsze w majtach...

A raz po tym jak chciałam Igorowi nałożyć pieluchę to pomaszerował z całym opakowaniem do kosza:)
U nas nie ma szans na pieluchę czy na noc, czy do auta czy gdziekolwiek. Całkowita nietolerancja:)

ishka82

Domi ma pieluchę na noc i najczęściej ją moczy ;D na drzemkę tez zakłada, ale ta zwykle sucha, z tym, że jak nie założę, to wtedy prawie zawsze się posika ;D poza spaniem pieluch nie nosi w ogóle :)

Justynna

Michał też tylko na noc i często pieluchę ma rano suchą. Ale jeszcze całkiem ściągnąć nie możemy :).

magdalinska

sputnik :D
ja zakładam na noc pieluche, ale budzi sie na sikanie (jezu jak mi sie nie chce z nim wstawac  :headbang: )
za to w dalszym ciagu mowi ze pozno ze chce kupe :/ jak pytam, dlaczego nie moiwl wczesniej ze chce, to mowi :nie miałem czasu  :headbang: