gres na taras

Zaczęty przez marax, 31 Sty 2012, 21:10:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

nionczka, ja widzialam, wygladowo nie róznią sie od tych drewnianych

marax

wylanie plyty betonowej kosztowalo ehhh wole nie myslec ile to kosztowalo ale duzo - dom jest na lekkiej gorce i trzeba bylo duzo betonu wylac i piachu nasypac . nie bede sobie teraz kladla kostki bo to podwojne koszty

golinda

Cytat: maraxela w 01 Lut 2012, 11:56:19
wylanie plyty betonowej kosztowalo ehhh wole nie myslec ile to kosztowalo ale duzo - dom jest na lekkiej gorce i trzeba bylo duzo betonu wylac i piachu nasypac . nie bede sobie teraz kladla kostki bo to podwojne koszty

ja też mam wylany taras, na to piach i kostka

rudasekawf

rodzice na balkonie mieli beżowy gres (szorstki). Ogólnie dobrze to wyglądało, prawda, że sadzę (przekopywano hałdę niedaleko) było widać. Jednego roku mama miała jakieś kwiatki na balkonie, takie do podłużnych donic, fioletowe - nie wiem jak się nazywają, jak opadły na ten gres i przyszedł deszcz, potem trochę słońca, mama się nie kapnęła i plamy były takie, że doszorować nie szło

marax

wracam do tematu chcialabym na tylny taras za domem dać deskę kompozytową ktoś ma doświadczenia. Wiem że droga ale nie wiem czy cena warta jakości. Nie chce drewna egzotycznego itp bo nie będe się bawić z olejowaniem.

OlaFasola

marax, ja polecam drewno. Ile tego olejowania? 2x do roku. Taras u mamy z przygotowaniem, robię w niecałą godzinę. 

salsa

ja mam taras z paneli drewnianych zakupionych w castoramie - razem z wypoziomowaniem terenu, "podmurówką" z bloczków betonowych  ułożeniem folii, mocowaniem tych paneli itp etc robiliśmy to jeden dzien-plus drugi na malowanie \
maluje raz na dwa lata i w zasadzie mogłabym nawet rzadziej
nie trzeba niczego olejować :) duzoooo taniej niż kompozyt :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

Taras jest niezadaszony .

magdalinska

a rubin nie ma z kompozytu? my tez planujemy kompozyt, ale moze na przyszły rok dopiero

marax

#34
Oczekuje teraz aż mnie ceną sprowadzą na ziemię. Cena za 1m samej deski to ok 250 zł a gdzie robocizna,legar itp. Pewnie za 16 m zaśpiewają z 7000 a tyle to mój M nie zapłaci :(. Nie chce deski naturalnej bo
A nie mam zadaszenia
B są ptaki które srają a z kompozytu się latwiej zmywa
C kompozyt można pojechać myjką ciśnieniową i czysty

No jakoś nie wierzę że te deski będą super wyglądały za 5 lat a nie chce nad tym tarasem robić dachu - mam dach nad 2 i jeden chce mieć odkryty.

Dodany tekst: 23 Kwi 2014, 08:56:28

Nie moge położyć płyt granitowych itp bo spadek jest źle zachowany i różnica między wylewką a drzwiami tarasowymi to ok 4 cm ............ szału nie ma a ten kompozyt jest cienki i legar pod nim też na 1 cm.

Dodany tekst: 23 Kwi 2014, 09:57:03

Rubin nie ma kompozytu tylko modrzew ?

golinda

A nie chcesz zrobić płyt z kamienia (konglomeratu)? Semmlerock, czy tańszy Libet?
Trwałe, łatwe do mycia, porządnie wyglądają, szeroka gama kolorystyczna...
Mnie się ten kompozyt nie podoba, nie lubię rzeczy udających coś, a on udaje drewno. Albo prawdziwe drewno (ale na taras to ezgotyk, coś jak np. massaranduba, żeby trwałe było i wyglądało porządnie po kilku latach, inne to nie ma się co oszukiwać...) albo kamień.

marax

Naczytałam się o tych kompozytach i bardzo mało opini ludzi którzy to mają. Większość to opinie firm podszywających się pod użytkowników. Wniosek wysunął się jeden nie ma co kupować tego w Castoramie bo ponoć jakość fatalna. Polecają firmę twinson ale oni 1m kwadratowy to 250 zł .

salsa

ja mam częściowo odkryty - ale fakt co 2 lata trzeba go przemalować

Marax a to jest taras budowany bezpośrednio na ziemi czy na jakimś stelażu  czy na podmurówce?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

#38
Cytat: golinda w 23 Kwi 2014, 09:58:23
A nie chcesz zrobić płyt z kamienia (konglomeratu)? Semmlerock, czy tańszy Libet?
Trwałe, łatwe do mycia, porządnie wyglądają, szeroka gama kolorystyczna...
Mnie się ten kompozyt nie podoba, nie lubię rzeczy udających coś, a on udaje drewno. Albo prawdziwe drewno (ale na taras to ezgotyk, coś jak np. massaranduba, żeby trwałe było i wyglądało porządnie po kilku latach, inne to nie ma się co oszukiwać...) albo kamień.
ale to jest wysokie a ja mam tylko 4 cm.

Dodany tekst: 23 Kwi 2014, 06:07:07

tak to wygląda

Dodany tekst: 23 Kwi 2014, 07:08:49

Pod spodem jest wał ziemny pod tym chyba jakaś izolacja a na to płyta betonowa. Niestety przy wylewaniu nie dopilnowaliśmy aby odległość od drzwi balkonowych była taka aby później można było wyprowadzić przyzwoity spadek.

Dodany tekst: 23 Kwi 2014, 08:21:35

Miałam nad tym markizę ale to się nie sprawdza. Taras jest od północy więc w większości bez słońca a mieszkam w strefie "wiatrakowej" - silne wiatry wieją i strach było ją rozwijać. Zdemontowaliśmy przed położeniem elewacji.

Dodany tekst: 23 Kwi 2014, 12:16:45

piszesz o tym drewnie cena nie jest wysoka kompozyt jest droższy
http://allegro.pl/deska-tarasowa-masaranduba-z-montazem-i4153090067.html
Tutaj 290 zł z montażem to nie jest źle. Kompozyt 250 zł sama deska bez niczego plus dodatki i montaż.

Dodany tekst: 23 Kwi 2014, 19:39:14

Aaaaa mam pierwsza wycenę sam materiał 6000 bez montażu i transportu . Dręwno egzotyczne się chowa cenowo.

nionczka

Chyba bym tu dała jakieś  ładne płytki. Sami w końcu zrobiliśmy z płyt chodnikowych, beżowych. Jest ładnie i praktycznie, ale to chyba miało 12 cm,   o ile dobrze pamietam. Tylko jeśli będziesz robiła płytki, weź takie, które nie bedą zbyt poslizgowe. Na balkonach mamy jasny gres i wcale sie nie brudzi jakoś bardzo. Ale tez nie ma od czego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Odgrzebuję wątek, bo szukam inspiracji na drugi taras.
Co macie u siebie?
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Mamy granit płomieniowany. Jesteśmy zadowoleni. .


magdalinska