Pralnia i łazienka ;-) i Podłoga z korka ;-)

Zaczęty przez Pyś, 24 Sty 2012, 22:34:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Vobi a jak cenowo w porownaniu do paneli taki korek wychodzi? jego sie jakos impregnuje?

vobi

#126
mobka generalnie jest nieco drozszy, choc zalezy do jakich paneli porownujesz. Najtanszy (czyli taki "naturalny") kosztuje ok. 100 zl/m2. Te bardziej wypasione (biale, ze wzorami) chyba cos kolo 130-150 zl/m2. Nie trzeba go impregnowac, on jest zabezpieczony na wierzchu jakims lakierem ceramicznym, coby to nie bylo. Przynajmniej Wicanders.

Aha, pod niego nie daje sie juz podkladu (tylko folie), to troche ewentualna roznice cenowa w stosunku do paneli koryguje.

mobka

Vobi, dzieki. Czyli jednak drozej troche wychodzi. Ale do pokoju dzieciecego to niezly pomysl. Bede przemysliwac, bo wymiana podlogi u mlodego chyba za 2 sezony dopiero.

aja

Cytat: vobi w 07 Kwi 2012, 17:55:31generalnie jest nieco drozszy
cześć Vobi :)

znajoma mi polecała podłogę korkową a że jestem w stanie jej zaufać i uwierzyć więc zaczełam się nad nią dość mocno zastanawiać
no cóż - średnio  mi się podoba na zdjęciach
ale rozumiem,że porównujecie nie do paneli drewnianych tyklko zwykłych paneli???

siog

aja z tego co wiem to korek jest chyba dosc miekki i duzo slyszlam opinii od osob ktore go mieli, ze chociaz wygladal pieknie polozony i mily w dotyku to po kilku latach uzytkowania (nie intensynego) byl po prostu do wymiany:(
nawet chyba ktos pisal o tym na wnetrzach gazety tez...

vobi

Cytat: aja w 10 Kwi 2012, 00:00:16ale rozumiem,że porównujecie nie do paneli drewnianych tyklko zwykłych paneli???
tak, oczywiscie

Pyś

Cytat: vobi w 05 Kwi 2012, 15:08:29nie wiem czy pytanie jest jeszcze aktualne... mam korek w pokoju dzieciecym, na pewno jest znacznie cieplejszy niz panele, daje niezla izolacje akustyczna (znacznie lepsza niz panele) no i jest raczej latwy w utrzymaniu, bez problemu zmylam z podlogi korkowej slady farby, tuszu itp. Natomiast co do jego urody mozna miec rozne opinie wink

Aktualne ;-) Dzięki
Vobi a byłaby szansa a jakieś zdjecia Twojej podłogi?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Pys, sprobuje zrobic jakies.
Na stronie producenta jest galeria, tam dobrze widac te podlogi
http://www.wicanders.pl/GALERIA_PODLOGI-KORKOWE