sralon do naprawy :)

Zaczęty przez marax, 21 Sty 2012, 17:32:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

#100
Ale to mialby byc tylko kawowy stolik za maly taki ?

Dodany tekst: 23 Sty 2012, 21:07:51

Aaaa bo ten ikea to jest stol duzy a nie stolik . Pomylilo mi sie

elve

aaaaa stolik, myślałam, ze chodzi ci o stolik pod tv :mocking:
jako kawowy, niezły, pytanie jakie ma wymiary.....

siog

Cytat: elvelve w 23 Sty 2012, 21:04:52
stanowczo za mały!
może będą wyprzedawać coś z magazynów? przedzwoń ;)

deski zostaw w spokoju, chodziło mi o ewentualne cyklinowanie i lakierowanie. o ile się nie mylę doda ma podłogi sosnowe.... i wyglądają bardzo ładnie, moze ci coś doradzi
no chyba ze się mylę

ja mialam sosnowe tez

marax

Cytat: doda w 23 Sty 2012, 22:25:46
tak, ja mam podłogi sosnowe...
same deski są ok. ale reszta, tzn ich wykonanie - płakać się chce... tak mi fachowiec spieprzył robotę.
na początku było pięknie, ale teraz wychodzi fuszerka

aktualnie czekam na prywatną opinię biegłego i będę pewnie wnosić do sądu pozew odszkodowawczy.

ja to powinnam zadac zwrotu chyba za caly material plus robocizna . za to co mi sie stalo

elve

maraxela ktoś wam to robił? ale materiały dostarczyliście sami?

elve

doda a co jest nie tak z podłogą

marax

#106
po 1 nie mamy z nikim umowy wiec sobie moge
deski byly slabo wyschniete - dostarczone przez wykonawce domu wyszla z nich sinica
a ci od drewna polozyli za malo lakieru - ja kupilam jakis mega drogi a to co jest na podlodze to nie wiem ................... albo nie ten lakier albo za malo jego . takie sa do niczego podlogi w calym domu . Na 1 pietrze sie malo chodzi to tak nie widac zniszczenia.

marax

mi w prysznicu nie scieka woda = raz w zyciu sie w nim kapałam

marax

Cytat: doda w 23 Sty 2012, 22:46:57
wiesz, ogólnie to jest kwestia do rozważenie czy jest o co walczyć. czy sie Tobie chce i czy rzeczywiście są do tego podstawy.

ja tez mam bardzo słabo napisana umowę. dlatego zanim wniosę pozew 4 razy się zastanowię.
to nie ma sensu . Nawet juz nie pamietam jak oni sie nazywali i gdzie mieszkali (byli za Zakopanego) . 1000 zl i ten salon bedzie jak nowy .

marax

jak sie wam komoda podoba piszcie . Co z podloga ? chyba jak ja wyszlifuje to juz zostawie kolor sosny .

elve

maraxela moim zdaniem trzeba wycyklinować i polakierować, wybór lakieru zostawiłabym fachowcom
wybrałabym coś co nie będzie podkreślało żółtego odcienia sosny, a raczej ochłodzi jej barwę

wrobelek0403

marax, przede wszystkim poszukałabym dobrej firmy cyklinującej, kt sama zakupuje materiały.

z czystym sumieniem moge polecic mojego http://www.cyklinowaniepoznan.com.pl/ dojezdza, nie jest tani, ale chemie sam przywozi z Niemiec, bo ta robiona w Polsce, nawet pod tą samą marką jest juz gorsza.


a co do mieszkania, najbardziej podoba mi sie pomysł: jasna podłoga, do tego ta komoda kt pokazałas na plotach - jest piekna. :) stół w podobnym stylu. układ pokazany przez Elve - super :thumbup:

kanapy mi sie nie podobają, osobiscie zrobiłabym wszystko zeby ich sie pozbyc :D , ale rozumiem, ze mozesz miec inne priorytety :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: wrobelek0403 w 23 Sty 2012, 22:54:28
marax, przede wszystkim poszukałabym dobrej firmy cyklinującej, kt sama zakupuje materiały.

z czystym sumieniem moge polecic mojego http://www.cyklinowaniepoznan.com.pl/ dojezdza, nie jest tani, ale chemie sam przywozi z Niemiec, bo ta robiona w Polsce, nawet pod tą samą marką jest juz gorsza.


a co do mieszkania, najbardziej podoba mi sie pomysł: jasna podłoga, do tego ta komoda kt pokazałas na plotach - jest piekna. :) stół w podobnym stylu. układ pokazany przez Elve - super :thumbup:

kanapy mi sie nie podobają, osobiscie zrobiłabym wszystko zeby ich sie pozbyc :D , ale rozumiem, ze mozesz miec inne priorytety :)
ja musze meic gdzie te Laury zabawki trzymac jak pozbede sie ludwika 14 (komody) a nie mam 10 000 na zakup odrazu calych mebli do salonu

marax

#113
Cytat: doda w 23 Sty 2012, 22:57:05
marax a czemu w salonie trzymasz zabawki Laury?
ja mam dom pietrowy . jak je dam na 1 pietro (do jej pokoju) to ona bedzie spacerowac ciagle gora dol z zabawkami w rece - tylko chwila i spadnie po schodach . ona swojego pokoju na pietrze nie wykorzystuje -bawi sie tylko w salonie

wrobelek0403

Cytat: maraxela w 23 Sty 2012, 22:56:21
ja musze meic gdzie te Laury zabawki trzymac jak pozbede sie ludwika 14 (komody) a nie mam 10 000 na zakup odrazu calych mebli do salonu

dlatego napisałam, ze rozumiem niechec do wymiany kanap :) a w zamian za Ludwika chcesz inna komode, wiec bedzie miejsce na zabawki. swietnym rozwiązaniem jest tez dodatkowa skrzynia/kosz z pokrywką.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

http://www.bellamy.pl/index.php/pl/offer/8/44
ten regal co stoi w salonie to on ma wyjezdzana skrzynie . jak na focie widac - miesci sie tam tylko jej lego :)

marax

#116
Cytat: doda w 23 Sty 2012, 23:04:59
a skoro trzymasz tam tylko zabawki, to może nie kupuj drogiej komody, tylko prędzej skrzynie jakaś, która póxniej wyniesiesz?

przeciez Laura już niedługo bedzie tak duża, że nie będziesz obawiała się że spadnie ze schodów i bedzie mogła mieć zabawki w pokoju. i zostaniesz z drogą i niepotrzebną komodą
dam sobie tam wtedy zastawe stolowa sztućce :) w salonie jest potrzebny taki mebel . obecnie zastawe porcelanowa ćmielowa trzymam na strychu . za 1000 zl to ja kupie komode z MDF

elve

maraxela to jest mała skrzynka ;)
mam nadzieję, ze regał zniknie
na razie upychaj do komody, jak zabraknie miejsca to pomyślimy nad skrzynią (nie skrzynką)

wrobelek0403

Cytat: maraxela w 23 Sty 2012, 23:04:37
http://www.bellamy.pl/index.php/pl/offer/8/44
ten regal co stoi w salonie to on ma wyjezdzana skrzynie . jak na focie widac - miesci sie tam tylko jej lego :)

znaczy sie ma za duzo lol lol a na powaznie, to moze dwie komody?? chodzi o to, zeby te zabawki nie lezały tak na wierzchu, jak bedziecie miec gosci. bo inaczej bedzie wrazenie ciaglego bałaganu.

A moze jedną szafkę w kuchni przeznaczyc na zabawki???
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#119
Cytat: elvelve w 23 Sty 2012, 23:06:15
maraxela to jest mała skrzynka ;)
mam nadzieję, ze regał zniknie
na razie upychaj do komody, jak zabraknie miejsca to pomyślimy nad skrzynią (nie skrzynką)
mam skrzynie ale wiklinowa - obecnie na strychu trzymam w niej zastawe  :padam::)

Dodany tekst: pon, 23 sty 2012, 23:07:50

Cytat: wrobelek0403 w 23 Sty 2012, 23:06:55
znaczy sie ma za duzo lol lol a na powaznie, to moze dwie komody?? chodzi o to, zeby te zabawki nie lezały tak na wierzchu, jak bedziecie miec gosci. bo inaczej bedzie wrazenie ciaglego bałaganu.

A moze jedną szafkę w kuchni przeznaczyc na zabawki???
o nie jakby w kuchni jeszcze byly te zabawki to bym oszalala lol lol

Dodany tekst: pon, 23 sty 2012, 23:09:45

ona ma trzy domy dla barbi to zajmuje miejsce plus 2 konie i kareta barbii !!- ken ma swoja toalete lol to nie takie hop siup

sierpniowajulka

#120
Powinnam pewnie najpierw przeczytać cały wątek, a dopiero później radzić, ale... co tam! :P Bez wywalenia kanap nie uzyskasz fajnego efektu. Więc na allegro z nimi albo na tablicę! Zamiast tego narożnik skórzany choćby z Ikei (chyba można na raty?) taki: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19877750/#/S19877750 tylko na metalowej podstawie a nie na tych ohydnych klockach albo taki: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29860080/ Plecami narożnik zasłania kaloryfer, długi bok na środku salonu nie pod oknem - wydzieli się w ten sposób fajnie strefa wypoczynkowa. Albo może być kanapa 3os plus podnóżek dosunięty do kanapy od strony środka salonu. W części vis-a-vis kuchni postaw stół na środku prostopadle do okna z obejściem dookoła. Na ścianie możesz dać bufet np. taki: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59850937/ tylko nie na nóżkach, a podwieszony (czyli montowany do ściany). Stół w takim samym lub bardzo zbliżonym wybarwieniu co bufet. Nad stołem jakieś dwie fajne wiszące lampy, najlepiej białe. Te lampy, które masz teraz to stanowczo powinny się wyprowadzić albo do sypialni albo na allegro. W salonie nijak nie pasują, bo jest tam zbyt nisko i nie jest pałacowo ani glamour. Firanki i zasłony bye-bye, zamiast nich albo fajne drewniane żaluzje (białe, bo takie najlepiej wyglądają przy białych oknach) albo jakieś jasne mięsiste zasłony z naturalnych tkanin. Stolik kawowy może jakiś kolorowy (są takie indyjskie całe w ostrych kolorach wykropkowanych na blatach i nogach, ale teraz nie mogę żadnego znaleźć) albo coś w tym stylu: http://9design.pl/product-pol-1228-75145-KARE-Stolik-kawowy-Vintage-Wood.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-01&utm_content=1228#nclid=012d9c848c95c407f3706ac3ffc8a219 Oczywiście nie z Kare Design za przesadzoną kasę, ale sami możecie łatwo zrobić... I za grosze. Tylko pod takim stolikiem przydałby się jakiś dywan, żeby go odciąć od podłogi i tym samym wyeksponować, a to widzę to może być niewygodne ze względu na psy.... Może ewentualnie sizal, który proponowałam Wróbelkowi?
Podłoga strasznie zniszczona - widziałam, że to sosna. Pozbądź się tego wybarwienia i zostaw ją prawie naturalną tylko w zimnym odcieniu. Zniszczenia w przyszłości będą znacznie mniej widoczne. I dywan też chroniłby tę podłogę... Jak zmienisz wybarwienie podłogi, to kuchnia od razu lepiej wpasuje się w przestrzeń...

Dodany tekst: 23 Sty 2012, 23:27:21

A, regał Młodej out - elve ze skrzynią fajnie radzi.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: maraxela w 23 Sty 2012, 23:07:01ona ma trzy domy dla barbi to zajmuje miejsce plus 2 konie i kareta barbii !!- ken ma swoja toalete LOL to nie takie hop siup


OMG lol lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


elve

maraxela to ja ci przetłumaczę - julka radzi to samo co ja ;)

marax

#124
Cytat: elvelve w 23 Sty 2012, 23:32:48
maraxela to ja ci przetłumaczę - julka radzi to samo co ja ;)
dla mnie temat pt prostopadle do czegoś z rownolegle do tamtego - to juz za duzo jak na moja wyobraznie :)tz ten stol to jak ma byc do tego okna  :dance: