wigilia 2011

Zaczęty przez salsa, 14 Gru 2011, 11:49:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kata

ddu A nie możecie/chcecie zabrać teściów ze sobą do Twoich rodziców??
Pozdrawiam

Kata

natka

To będzie moja trzecia małżeńska wigilia, druga bez moich rodziców. W zeszłym roku mimo tego że  mały Jaś słodził świeta to jednak cieżko mi było w wigilie bez rodziców. Była z nami teściowa a moich tak strasznie mi brakowało :(  w tym roku powtórka...mamy troche inne tradycje wigilijne, inna kuchnie, w zeszłym roku stół zdominowała ta ze strony teściowej dlatego w tym roku chciałabym zrobić coś z mojego domu, mimo że być może nikt, po za mną, tego nei spóbuje...

jo_miekka

#227
u nas też tak jest, dlatego robię zawsze coś z mojego rodzinnego repertuaru

Dodany tekst: 23 Gru 2011, 10:36:01

ale chciałabym mieć odległości między rodzinami takie, żeby móc pojechać i tu, i tu w Święta

niewiemjaka

u nas tez jest na zmianę, i jednak u R. rodziców mniej świątecznie, co prawda jedzenia jest ogrom itd, ale oni np nie śpiewają koled!
ja tez nie lubię śpiewać zbyt kolęd :mocking:, ale tak się do tego przyzwyczaiłam juz... że mi u nich zabrakło w ubiegłym roku..

emcia

Cytat: niewiemjaka w 23 Gru 2011, 10:51:48ja tez nie lubię śpiewać zbyt kolęd mocking, ale tak się do tego przyzwyczaiłam juz... że mi u nich zabrakło w ubiegłym roku..
kolęd nie śpiewam, w kościele nie śpiewam, modlenie na głos mnie peszy


mayagaramond

Cytat: natka w 23 Gru 2011, 10:24:46
To będzie moja trzecia małżeńska wigilia, druga bez moich rodziców. W zeszłym roku mimo tego że  mały Jaś słodził świeta to jednak cieżko mi było w wigilie bez rodziców. Była z nami teściowa a moich tak strasznie mi brakowało :(  w tym roku powtórka...mamy troche inne tradycje wigilijne, inna kuchnie, w zeszłym roku stół zdominowała ta ze strony teściowej dlatego w tym roku chciałabym zrobić coś z mojego domu, mimo że być może nikt, po za mną, tego nei spóbuje...

przytulam...

Marza mi sie swieta w duzym gronie, u nas takich nigdy nie bylo, za malo nas ;).
U H. w rodzinie jest nas wiecej, ale tesc juz nie zyje no i szwagierki tez nie ma (wyjechala). Ale jest zawsze b. milo, mimo braku 12 dan wigilijnych, ale po kolacji zawsze byly koledy i ciasteczka i grzane wino.

Z drugiej strony marza mi sie tez swieta w dwoje, w Pirenejach, dokladnie w tym hotelu ;D
http://www.lossietereyes.com/PORTADA-HOTEL-SIETE-REYES
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

ddu

Cytat: Kata w 23 Gru 2011, 10:19:13
ddu A nie możecie/chcecie zabrać teściów ze sobą do Twoich rodziców??

nie, to niemożliwe

inkageo

Stół już prawie gotowy, jedzenia jeszcze brak  :rotfl:
Czekam aż kot wpadnie i przearanżuje, a później się prześpi na środku :D
Imagine there is no hate

jo_miekka

inkageo ślicznie!

inkageo

:beer: W domu nie doceniają mojej inwencji ;D
Imagine there is no hate

suegro

inkageo wow, przepięknie!
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

powiesz skąd ten obrus?

inkageo

Cytat: jo_miekka w 23 Gru 2011, 19:32:17
powiesz skąd ten obrus?
Ikea ;) Sprzed kilku sezonów ;)
Imagine there is no hate

jo_miekka

Cytat: inkageo w 23 Gru 2011, 19:33:21
Ikea ;) Sprzed kilku sezonów ;)

szkoda, bo nadał by się do moich rodziców na świąteczny stół
u teściów nie przejdzie..

wrobelek0403

a mnie sie marza swieta w gorach, bez tego calego zamieszania, gotowania i ciaglej krzataniny :/ ale chyba za bardzo sie boje ze rodzice sie obraza ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#240
inkageo slicznie!!!!
Potrawy niepotrzebne, zakloca harmonie barw :D

Dodany tekst: 23 Gru 2011, 20:24:41

Cytat: wrobelek0403 w 23 Gru 2011, 20:20:30a mnie sie marza swieta w gorach

coz, ja mam swieta w gorach lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Tylko barszcz i uszka podam :D Mi wystarczy :D
Robię golindowe śledzie po włosku i piekę murzynka dla M. :)
Imagine there is no hate

OlaFasola

inkageo, pięknie  :dreaming:

My przez wiele lat chodziliśmy na wigilię do jednych i drugich rodziców. Zmieniała się tylko kolejność wizyt, bo u tych drugich zawsze byliśmy odpowiednio dłużej.
W zeszłym roku postanowiliśmy zmienić zwyczaj i do jednych jeździć na wigilię, a do drugich w pierwszy dzień świąt. Zrobiliśmy losowanie i w zeszłym roku byliśmy tylko u teściów na wigilii . A to była ostatnia wigilia mojego Taty...i bardzo żałuję, że mnie tam nie było. Choćby na tą godzinę czy dwie

emcia


salsa

Ola  :empathy:
my tez wspominamy ostatnią wigilię z Teściem, zmarł 2 tygodnia po niej ;(

nie chciałabym  nierówno traktować rodziców... jednak trzeba zajrzec i tu i tu
wiadomo, ze u mnie juz zawsze bedzie mi pasowac troche bardziej - jestem przyzwyczajona do kuchni, klimatu etc
no ale mąz jest przyzwyczajony tam, no i to przeciez jego rodzina ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

emcia

Cytat: salsa w 23 Gru 2011, 21:15:16wiadomo, ze u mnie juz zawsze bedzie mi pasowac troche bardziej - jestem przyzwyczajona do kuchni, klimatu etc
no ale mąz jest przyzwyczajony tam, no i to przeciez jego rodzina wink
jakie Wy tolerancyjne jesteście ;)
jeśli sytuacja mnie zmusi, spędzimy kiedyś święta osobno

aniak1211

inkageo
Pieknie:)

Ja sobie nie wyobrazam jak to bedzie w wigilie w PL ;)
Raz bylismy,zaraz po slubie,
zjedlismy u moich rodzicow bo tescie nie chcieli zrobic wczesniej ani nie czekali;D
zalapalismy sie na resztki na stole:D

emcia

Cytat: doda w 23 Gru 2011, 21:21:35
emcia ale ty masz ekstremalna tesciowa . kazda z nas bylaby na nie, gdyby taka miala

Dodany tekst: 23 Gru 2011, 21:21:35

emcia ale ty masz ekstremalna tesciowa . kazda z nas bylaby na nie, gdyby taka miala
Wielkanoc już mnie nie ominie, ale to większy luz świąteczny
tradycyjnie będę dużo palić, pić i persenować ;)

salsa

#248
Cytat: emcia w 23 Gru 2011, 21:19:14jakie Wy tolerancyjne jesteście wink
Emcia, no ale ja mam normalna sytuacje normalną teściową
jakbym miała Twoją Teściową  to bym nie była tolerancyjna - zaufaj mi :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

OlaFasola

Cytat: salsa w 23 Gru 2011, 21:15:16nie chciałabym  nierówno traktować rodziców... jednak trzeba zajrzec i tu i tu
No i właśnie wracamy do tego zwyczaju. I choć zawsze są zgrzyty, bo tu jeszcze nie gotowi, a tam się spóźniamy. Albo że za krótko jesteśmy...

I szczerze zazdroszczę ddu takich rozśpiewanych świąt, u mnie się nie śpiewa wcale, u M trochę, ale nie jakoś dużo.