Budowa domu, krok po kroku HELP!

Zaczęty przez Kasia, 05 Gru 2011, 10:27:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


marax

#276
Inna znajoma ma wielki piec kaflowy i ogrzewa tym caly dol domu . Ten piec po wygaszeniu trzyma temperature do rana !!!

magdalinska

my mamy zwykły kominek, bez płaszcza. Nie palimy czesto, a jak jest baaardzo zimno, to zeby troche dogrzac salon. jak dla mnie to kominek jest integralna czescia domu ;)

wrobelek0403

Cytat: golinda w 31 Maj 2012, 13:54:27podniesie o kilka stopni, w promieniu 10cm

golinda, moi rodzice mają kominek i tylko kominek ;) w salonie w zimie po napaleniu zwykle jest 25 st, w pokoju nad kominkiem 30. to na prawde daje rade :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

U ciotki D. ogrzewanie w wielkim salonie jest tylko z kominka i dla mnie - po naszych mrozach ;) - tam jest zazwyczaj za ciepło nawet.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

nionczka

My też mamy bez płaszcza. Nie mam włąsnych doświadczeń, ale facet, który mi go montował, powiedział, że pomimo to kominek zapalony będzie dogrzewał dom, a w salonie na pewno będzie czuć różnicę. Po to są chyba te kratki, nie? Zobaczymy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Sasiedzi rodzicow maja kominek,jak napalili to bylo fajnie cieplo w salonie  i kuchni:)
Nie jestem jakas wielka fanka kominkow ale zrobimy,
tez tlumacze P. ze plaszcz wodny sie nie oplaca bo drzewo drogie,trzeba skladowac,przyniesc,posprzatac-ja tego nie bede robila:D

magdalinska

nasz znajomy przez 2 lata ogrzewał dom kominkiem, klał na czym swiat stoi. Salon brudny, zakurzony, zadymiony, do malowania. szybko kupil zwykły piec

marax

Cytat: magdalinska w 31 Maj 2012, 13:36:00
nasz znajomy przez 2 lata ogrzewał dom kominkiem, klał na czym swiat stoi. Salon brudny, zakurzony, zadymiony, do malowania. szybko kupil zwykły piec
to sie nadaje tylko do dogrzewania palenia ciaglego sobie nie wyobrażam

golinda

no ja nie przepadam za zapachem kominka, bo mam złe wspomnienia z domu rodzinnego, w którym ciągle piec się psuł i był smród w całym domu :bad:

magdalinska

Cytat: maraxela w 31 Maj 2012, 13:36:58
to sie nadaje tylko do dogrzewania palenia ciaglego sobie nie wyobrażam
dlatego wg mnie nie opłaca sie płacic za płaszcz wodny, bo to jest meka w tym palic

golinda

Cytat: magdalinska w 31 Maj 2012, 14:40:37dlatego wg mnie nie opłaca sie płacic za płaszcz wodny, bo to jest meka w tym palic

nie opłaca się, cyfry nie kłamią ;)

fasolka1980

w moim rodzinnym domu jest kominek, tata pali czasem w zimie. Cieplej jest nie tylko w salonie, jest jakieś rozprowadzenie i grzeje też górę.

Jesli kiedyś bede miała dom, to kominek tez :)

siog

 jedyna rzecza (poza lazienka) za ktora tesknie bardzo to kominki... Uwielbialam w zimie otwarty ogien i popijanie winka. w pokojach w ktorych palilismy (w suterenie koza, w duzym pokoju otwarty kominek) nie uzywalismy kaloryferow. bardzo brakuje mi kominka...

mayagaramond

U mojej cioci do remontu przy kominku bylo tylko cieplo jak sie kolo niego stalo ;). Robiac remont doprowadzili jakies rury, cuda (nie wiem, nie znam sie) i teraz jesienia, dopoki nie ma wielkich mrozow, ogrzewaja pol domu (!) kominkem, a pokoj w ktorym jest kominek jest otwarty na salon i nie ma sufitu.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

u moich rodziców w domu kominek jest rozpalany raz do roku, na boże narodzenie :D czasem jak zostanie drewna to jeszcze z raz się zapali, szaleństwo ;D
za to na działce dajemy czadu na wiosnę i jesienią, nie wyobrażam sobie, żeby nie było tam kominka i daje radę ogrzać domek a nie mamy rozprowadzenia rurami, w pokoju nad salonem ściana tak się nagrzewa, że spać się tam nie da ;)
no i zasiąść sobie prze kominkiem z piwem czy winem super :)
ja też uwielbiam patrzeć na ogień :)

rubin04

#291
Zważywszy ile mamy drzew(a) na działce to musimy miec kominek :D

A czyszczenie go ogarniemy odkurzaczem centralnym :)




Dodany tekst: 01 Cze 2012, 14:28:21

a, moi rodzice zima grzeją głównie kozą i jest naprawdę ciepło!




Dodany tekst: 01 Cze 2012, 15:31:54

Wizja IDEOWA kuchnii :)

bardziej chodzi o układ niż meble, kolory itd wiec prosze się nie sugerować - to tylko w jakims tam programie mój M. wyrzeźbił:

Generalnie to kuchenka na półwyspie, zlew pod oknem z widokiem na ogród.

Dodany tekst: 01 Cze 2012, 16:42:21

Dla przypomnienia plan kuchni (jeszcze z kuchenką w poprzednim miejscu)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

olcia

Rubin my w swoim projekcie mamyprawie identyczny rozkład kuchni (tylko bez spiżarni). A nie boisz się płytyna wyspie? Wszyscy mnie straszą, że będzie pryskać wokół

szelma

Miejsce do jedzenia przy płycie? Przecież z garów pryska i w ogóle. Niebezpieczne.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

olcia

No właśnie... Ja planuję zrobić tą część z krzełami wyżej niż tą z płytą ale nie wiem czy to uratuje sytuację

aniak1211

Juz poruszalam temat okapow nad wyspa,
sa strasznie drogie,
dajcie znac jak znajdziecie cos ponizej 1500zl. :)

dragonfly

Cytat: szelma w 01 Cze 2012, 17:55:44
Miejsce do jedzenia przy płycie? Przecież z garów pryska i w ogóle. Niebezpieczne.

ja sobe juz wyobrazilam Rubina jako takiego superhipermega japonskiego szefa kuchni i jego teppanyaki :D

Kasia

Rubin, odkurzacz centralny bierzecie? Dużo miejsca to zajmuje? Samo bydle plus te rurki? Cenowo sie orientowaliscie? Gdzie bydle schowacie? W piwnicy? Czy gdzie indziej?

szelma

Cytat: dragonfly w 01 Cze 2012, 19:34:51ja sobe juz wyobrazilam Rubina jako takiego superhipermega japonskiego szefa kuchni i jego teppanyaki

Haha :D No jeśli rubin i rodzina już zawsze będą jeść li i jedynie teppanyaki, to jasne :D. I dla rubina taki fartuch z pasem na noże :D.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

aniak1211

Kasia
My tez robimy odkurzacz centralny,
tzn. narazie robimy instalacje,
same rury w scianach nie wychodza drogo,na nasz domek wyjdzie ok 600zl.
ale wiadomo,u nas taniej;)
Pozniej odkurzacz wybierasz jaki chcesz,ceny sa rozne.
Miejsca duzo nie zabiera, u nas chyba w kotlowni zamontujemy,
ewentualni mozna w garazu:)
Tu pierwsze lepsze z cenami;)
http://sklep.odkurzaczexxl.pl/Odkurzacze-Centralne-z-Zestawem/BEAM_CYCLOVAC_GLOBO_SACH_HURRICANE/1/full/3
Narazie nie wybieralismy modelu bo mamy na to czas;)