Rudaskowe cztery ściany

Zaczęty przez rudasekawf, 04 Gru 2011, 06:47:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Cytat: fasolka1980 w 07 Gru 2011, 14:49:41
rudasek - a muszą być takie drzwi? są już zamówione?

Tak, M. zamówił. Wczoraj powiedział mi, że jemu wielką radość sprawia remont i meblowanie mieszkania, chętnie bierze udział w podejmowaniu decyzji. Ciężko jest sklecić coś z naszych odmiennych gustów, tak aby to na coś wyglądało.

Cytat: Angie w 07 Gru 2011, 14:50:09rudasekawf moim zdaniem taka bielona lub beżowa w zimnym odcieniu będzie super.
Nie szukaj w kolorach wpadających w żółć


Będę jutro szukała.

Cytat: wrobelek0403 w 07 Gru 2011, 15:04:37panele i płytki zrobiłabym jasne - zimne, bez żółtych odcieni i jak najbardziej podobne do siebie.
Cytat: wrobelek0403 w 07 Gru 2011, 15:04:37choc panele w kolorze drzwi tez beda pasowac
panele koniecznie z jasnych, bo meble mamy ciemne w salonie i doły w kuchni.

jak dostanę jutro projekt kuchni to wkleję, zrobię zdjęcia mebli, którymi dysponuję i może coś uradzimy razem.

siog

no po tych drzwiach to juz naprawde nie bede umiala nic doradzic i musze stad uciekac  :bye2:

inkageo

Rudasku, ale te drzwi są też w bieli! Może można zmienić zamówienie?
Imagine there is no hate

elve

rudasekawf te drzwi udają, ze są drewniane i to widać :(, moze zmienicie na białe?
no i chyba powinniście ustalić z mężem wspólną strategię, to nieładnie zamawiać coś bez wiedzy czy zgody drugieg :hmm:
i nie wolelibyście czegoś nieco prostszego - choćby model modern?

bardzo nie :(


zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dragonfly

Cytat: rudasekawf w 07 Gru 2011, 14:16:33Tak, M. zamówił. Wczoraj powiedział mi, że jemu wielką radość sprawia remont i meblowanie mieszkania, chętnie bierze udział w podejmowaniu decyzji. Ciężko jest sklecić coś z naszych odmiennych gustów, tak aby to na coś wyglądało.
:mocking: :mocking: :mocking: no podjal sobie decyzje  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ja sie na meblowaniu nie znam - na pewno bedzie ladnie :)

sierpniowajulka

#107
Cytat: Angie w 07 Gru 2011, 12:51:35ja przy ograniczonym budżecie tez nie namawiałbym na deski, tym bardziej, że nie ma pespektyw że kasa później będzie. Wolałabym mieć kuchnię, niż czajnik elektryczny i parkiet Grin
to tylko kwestia planowania budżetu, bo przy podłodze wartej 20% budżetu można urządzić resztę mieszkania. A przynajmniej kuchnię, łazienki itp. Może nie starczyć na sofę, tv - sprawy, które można później dokupić. Ale to już tak uwaga poza tematem. Jeżeli Rudasek zdecydowała się na panele, to ja już dalej nie będę przekonywać. :)
A w temacie - słuchaj tych, które radzą, by nie przesadzać z fakturami i rodzajami drewna. W jakim kolorze wybrałaś drzwi? Z szybkami czy pełne?


Dodany tekst: 07 Gru 2011, 18:42:37

Cytat: elvelve w 07 Gru 2011, 15:56:58rudasekawf te drzwi udają, ze są drewniane i to widać Sad, moze zmienicie na białe?
no i chyba powinniście ustalić z mężem wspólną strategię, to nieładnie zamawiać coś bez wiedzy czy zgody drugieg hmm
i nie wolelibyście czegoś nieco prostszego - choćby model modern?

bardzo nie Sad

ja bym chyba nawet standard w bieli proponowała...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

rudasek podziwiam meza, ze takie decyzje sam podejmuje, moim zdaniem to decyzje dla dwojga-zwlaszcza, ze oboje chcecie decydowac
zamiłowanie do swojego zdania rozumiem, mój by chciał by niebieskie sciany w korytarzu zostały ;)

co z tymi drzwiami? zostaja? które dokładnie? ja bym zmieniła

nionczka

Ja tez bym zmienila drzwi. I to nie tylko dlatego, ze nie pdoobaja mi sie, bo to akurat nie am tu znaczenia. Ale te drzwi sa tak dekoracyjne, ze mocna ograniczaja. Pomysl, ze do nich dojdzie podloga, jakies sciany, jakies tkaniny, biale okna, ksiazki, rzeczy i zrobi sie kolroowy zawrot glowy. Na dodatek mozesz osiagnac taki efekt, ze dzrwi beda elementem najbardziej charakteryzstycznym i widocznym w mieszkaniu. Trudno bedzie meblom z nimi konkurowac, chyba, ze postawicie na baardzo wyraziste i znowu bedzie za duzo.
Ja bym dzrwi zrobila albo biale albo proste w kolorach podlogi.
W kuchni tez tylko jeden kolor drewna, najlepiej ten sam co na podlodze, drzwiach.

Moze patrzac na poszczegolne elementy wydaja sie one fajne, ale postaraj sie wyobrazic sobie to wszystko razem.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Staram się staram :) Nooo cóż zmysłu dekoratora to ja nie mam, coś mi się zdaje, że czeka nas życie w przaśnym mieszkaniu :) Zawsze możemy trafić do katalogu: jak nie urządzać mieszkania lol lol

Zobaczymy co przyniesie nowy dzień.

zwierzatko_mojej_mamy

rudasek - nie przejmuj sie - ja placilam nawet za projekt lazienki przedpokoju i sralonu ;) wizualizacje byly ok, po trzech latach funkcjonalnie dalej jest ok, ale faktury i kolory bym wyzmieniala prawie wszystkie :D cokolwiek uczynisz - bedziesz zalowac lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Anupka

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Gru 2011, 22:33:23
rudasek - nie przejmuj sie - ja placilam nawet za projekt lazienki przedpokoju i sralonu ;) wizualizacje byly ok, po trzech latach funkcjonalnie dalej jest ok, ale faktury i kolory bym wyzmieniala prawie wszystkie :D cokolwiek uczynisz - bedziesz zalowac lol lol

Dzięki za pocieszenie, bo zaczynam wpadać w smutne tony jeśli chodzi o to mieszkanie.

Rozmowa z mężem wyjaśniła skąd wzięły się te drzwi wewnętrzne. Otóż byliśmy trzy czy dwa tyg temu w Krakowie u znajomych i mieli podobne drzwi, zachwycałam się nimi bardzo mocno podobno ( próba przypomnienia sobie potwierdziła ów fakt) i M. chciał mi zrobić niespodziankę. Podobno na żywo kolor jest bardzo ciemny i będzie pasował do mebli w salonie. Dziś (jak się również okazało) przychodzi ekipa remontowa wyrwać stare futryny.

Między salonem a przedpokojem będzie tunel bez drzwi. Myślicie, że będzie w porządku? Nie potrzeba chyba drzwi pomiędzy tymi pomieszczeniami?

konwalia

Cytat: rudasekawf w 08 Gru 2011, 06:05:46Między salonem a przedpokojem będzie tunel bez drzwi. Myślicie, że będzie w porządku? Nie potrzeba chyba drzwi pomiędzy tymi pomieszczeniami?
ja nie mam drzwi do kuchni i duzego pokoju, a to sa osobne pomieszczenia

rudasek, ma wam sie dobrze mieszkac, nie musi sie podobac do konca na strefie ;) to ze ja bym zrobila inaczej, to pisze z perspektywy remontowania juz
ja lubie sosne(mam), biały, kremowy i bezowy(nie mam, mam kakofonie kolorow, ktora mnie wq...ia, ale farby czekaja w korytarzu)
niemniej nadal nie zaakceptowałabym takiej niespodzianki jak zamowienie drzwi bez konsultacji, skoro urzadzamy wspolnie

Angie

#115
rudasekawf też nie mam drzwi między przedpokojem a salonem, ale
mam szersze niż standardowe drzwi wejście ;D


zwierzu masz rację lol lol lol


nionczka

Cytat: rudasekawf w 08 Gru 2011, 06:05:46Między salonem a przedpokojem będzie tunel bez drzwi. Myślicie, że będzie w porządku? Nie potrzeba chyba drzwi pomiędzy tymi pomieszczeniami?
oczywiście, że tak. Ja też nie wstawiam. Zostawiłam poszerzoną futrynę i tyle
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

rudasekawf jak najbardziej moze byc bez drzwi :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Odebrałam dzisiaj projekt kuchni :)

Podoba mi się bardzo, dokładnie tak jak chciałam, duuuuużo szafek, żadnych szyb. Zmieniłam limbę na sosnę loredo - bardzo podobna, tylko mniej fakturowana. Górne szafki jasne, dolne szafki ciemne.

salsa

#119
Rudasku, a nie chciałabys mniej tych drzwiczek? na dole szuflady szerokie i głebokie albo kargo?  :knuje:
ja czekam na dzien kiedy zrobie remont (juz niedługo :D ) i wywale wszystke te drzwiczkowane szafki - jak mnie wkurza to nurkowanie po garnki czy talerze  :headbang:
chciałabym po prostu wysunąc szufladę albo własnie kargo i widząc co tam mam - sięgnąć wygonie po potrzebny przedmiot :D

milion razy lepiej uzytkuje mi się kuchnie mojej mamy , gdzie prawie wszystko się wysuwa, nawet kosz na smieci :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

#120
Cytat: salsa w 09 Gru 2011, 11:12:48
Rudasku, a nie chciałabys mniej tych dzwiczek? na dole szuflady szerokie i głebokie albo kargo?  :knuje:

miałam napisac to samo :D szuflady są boskie, miałam kiedys kuchnie z samymi szufladami i kiedys znow taką bede miała :D

a w naroznej szafce wysuwane kosze na garnki  :thumbup:

Dodany tekst: 09 Gru 2011, 11:20:14

aaa, i drzwi pod zlewem zrobiłabym pojedyncze.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Moi rodzice mają kuchnię właśnie, gdzie co druga szafka się wysuwa. O dziwo w ogóle nie przypadło mi to do gustu, w sklepie kobieta pokazywała mi wszystkie możliwości, ale dobrze użytkuje mi się zwykłe. Przygotowała nawet projekt, gdzie było więcej dziwacznych szafek, ale wybrałam ten (ceną nie różnił się za bardzo, chyba 300-400 zł).

Aaaa zapomniałam powiedzieć, cena: 4500 za całość z montażem.

zosia2007

dla mnie za duzo szafek, ale to tobie ma sie podobac i dla ciebie ma byc funkcjonalne ;D

rudasekawf

Źle mi się używa takich dużych drzwi, więc i u góry i na dole w szerokich szafkach są podwójne. Na dole nie ma tak na prawdę za wielu szafek, bo jest piecyk i zmywarka. Jest rogowa, pod zlewem, szuflady i jedna pod oknem (nie mogła się wysuwać bo przeszkadza kaloryfer i parapet).

wrobelek0403

rudasekawf to jeszcze dowiedz sie, jakie zawiasy stosuje wykonawca. Wazne, zeby szafka pod zlewem i ta narozna miała wzmocnione - pod zlewem uzywasz najczesciej, a w naroznej podwójne drzwi są cieższe i zwykle zawiasy czesto nie wytrzymują.

podobnie wazne, zeby szuflada w kt bedziesz trzymac sztucce, czyli pewnie górna miała porzadne prowadnice, najlepiej metalowe samozamykające.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login