Podpisywanie umowy z salą weselną----PROŚBA

Zaczęty przez kar0la80, 22 Paź 2007, 22:59:33

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kar0la80

Mam wielka prośbe, kiedyś natknelam sie na sciage wielu wielu pytan ktore trzeba zadac przy podpisywaniu umowy z sala weselna, no i dzisiaj chcialam sobie druknac i gdzies mi sie posiala (moze zakwitnie wiosna :lol:  ale to juz bedzie dla mnie za pozno :-/  moze ktoras z was ma taki niezbednik bo owszem moge zaczac szukac albo sie zastanawiac,ale w tym tygodniu chcialam podpisac umowe.. :roll: ...

zuzia


kar0la80

Dzieki :)  ale to jest wlasciwie rozwiazanie konkretnego problemu, a mnie chodzi o takie ogolne ale wazne pytania, wiec moze jeszcze ktos cos bedzie mial :->

zuzia


kar0la80

no wlasnie jeszcze nie,ale chcialabym jak najwiecej zadac pytan przy pierwszym spotkaniu, nie mam zamiaru od razu podpisywac umowy, do domu ja sobie wezme :-> i poczytam do snu :-D  za duzo sie naczytalam robieniu ludzi w... ;-)

zuzia

kar0la80,
jutro jak będę miala świeży umysl to ci napiszę co my mielismy w umowie.

kar0la80

oki  :-D  dzieki wielkie, ja tez juz mam troche zmiekczony umysl przez piwko, wiec jutro na pewno przeczytam  :mrgreen:

zuzia

kar0la80,
najważniejsze sprawy:
1. termin
2. godziny udostępnienia sali (żeby nie okazało się, że goście chcą jeszcze a właściciel przegoni ich np. o 4)
3. godziny ew. poprawin
4. dania zimne, dania gorące, napoje etc - co zapewnia hotel (na razie ilość)
5. do kiedy należy przedstawić menu i jego ew. zmiany
6. do kiedy masz podać ostateczną listę gości (bardzo sie to przydaje - negocjuj, zeby było to jak najpóźniej)
7. ilość obsługi na sali (najczęsciej zależna od liczby gości - u nas był 1 kelner i 1 kucharz na każde 25 osób)
8. kiedy można zrobić dekoracje (bo czasami sala jest wykorzystywana do ostatniej chwili więc lepiej sobie zagwarantować)
9. osoby do kontaktu - ktoś od spraw kuchni i ktoś od obsługi, żeby to było wyraźnie napisane bo później będziecie szukać!
10. u nas były jeszcze pokoje hotelowe dla gości - cena/ilość
i bardzo ważne:
ceny! ile za osobę dorosła, ile za dziecko (i wiek), do jakiego wieku dzieci bezpłatne, odpłatność za obsługę wesela - fotograf, kamerzysta, orkiestra/DJ. Ceny z roku na rok się zmieniają i koniecznie trzeba to mieć na piśmie.

foszek

Zwroc uwage jeszcze na:
:arrow: co z alkocholem, czy jest korkowe (dziewczyny, wbrew pozorom jeszcze istnieje), czy trzeba zakupywac u nich alkochol
:arrow: do ktorej sa kelnerzy/obsluga sali ( w jednej okazalo sie ze tylko do 00:30 apozniej trzeba z wlasnej kieszeni doplacac)
:arrow: koszty ukryte: zdziwilam sie jak w jednej sali powiedziano ze trzeba bedzie zaplacic za tzw licznik :-) czyli  prad i wode

zuzia

Cytat: "foszek"co z alkocholem, czy jest korkowe (dziewczyny, wbrew pozorom jeszcze istnieje), czy trzeba zakupywac u nich alkochol

wiem, ze istnieje. U mojego kolegi było 7zł/butelka. Bardziej opłacało sie wziąć od nich alkohol i o to im chodziło.

Kasia

Cytat: "foszek"czy jest korkowe (dziewczyny, wbrew pozorom jeszcze istnieje

Cytat: "zuzia"U mojego kolegi było 7zł/butelka. Bardziej opłacało sie wziąć od nich alkohol

a w Mazurkasie jest 30zł  :shock:  za butelkę 0,5 lub 0,75 l.

foszek

Cytat: "Kasia"w Mazurkasie jest 30zł  za butelkę 0,5 lub 0,75 l.
Za butelke wodki 30 zl czy korkowe 30 zl ??

Kasia


foszek

Cytat: "Kasia"korkowe kochana korkowe
:shock:  :shock:  :shock:

marta.pio

stworzyłam kiedyś taką listę na starym forum na gazecie.
Wklejam może się przyda:

TERMIN/DZIEŃ TYGODNIA
- Pt/sob – różnica w kosztach
LICZBA GOŚCI
- opłata za dzieci (do ilu lat)
SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM PRZYJĘCIA
- plan godzinowy + opisy co się będzie działo
- dane osoby kontaktowej, do której można się zwrócić w razie pytań lub problemów
- ograniczenia czasowe
WYNAJEM LOKALU
- koszt
- czy mamy wyłączność na lokal
- do kiedy można odwołać przyjęcie/ liczbę gości bez ponoszenia kosztów
- czy można korzystać z własnych usługodawców, jeśli nie jakie są koszty
UMOWA
- wzór
- termin podpisania
- struktura i terminy płatności (zaliczka, płatność przed/po ślubie)
JEDZENIE
- kiedy ustalamy ostateczne menu
- menu w formie papierowej
- gwarancja kosztów – jak mogą się zmienić
- możliwość wniesienia dodatkowego jedzenia np. tortu, własnych napojów
bezalkoholowych lub alkoholowych
- posiłki dla wegetarian/ dzieci/ bezglutenowców etc.
- sposób serwowania potraw i napojów
- wielkość każdego posiłku
- godziny serwowania poszczególnych posiłków
TORT
SZAMPAN/ CHLEB NA POWITANIE
ALKOHOL
KORKOWE
NAPOJE
- zimne
- gorące
MUZYKA PODCZAS PRZYJĘCIA
- czy jest wystarczająco dużo miejsca dla zespołu na parkiecie
- nagłośnienie
- kiedy mogą przyjechać i rozłożyć instrumenty (ile h przed)
- demontaż
DEKORACJA
- wejścia do lokalu
- stołów
- stołu i/lub ściany za Parą Młodą
- bufetów/ szwedzkich stołów
- stołu z Księgą Gości
- krzeseł
- tarasu i ogrodu
- światło
- dodatkowe elementy aranżacji przestrzeni
KWIATY
- wpływ na wybór
- koszt
USTAWIENIE STOŁÓW
PLAN USADZENIA GOŚCI
- inf. tablica przed wejściem
FOTOGRAF/ KAMERZYSTA/ ZESPÓŁ – jakie opłaty za menu?
OBSŁUGA
- liczba kelnerów obsługujących przyjęcie
- opłaty
KLIMATYZACJA
SZATNIA
POKÓJ DLA PAŃSTWA MŁODYCH
POKOJE DLA RODZICÓW
NOCLEGI DLA GOŚCI
- ilość pokoi
- koszt
PARKING
- na ile samochodów
- płatny/ bezpłatny
WYPOŻYCZALNIA (namioty, stoły, krzesła itp.)
- czy w ogóle i jakie koszty
DOSTARCZENIE RZECZY NA MIEJSCE PRZYJĘCIA
- kiedy
OPŁATY DODATKOWE/ UKRYTE KOSZTY


Pozdrawiam


ps- link do całego wątku:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=619&w=58255059&v=2&s=0/

kar0la80

No wlasnie znalazlam ta liste :mrgreen: jest bardzo pomocna, dzieki wielkie dziewczątka, wybieramy sie tam w przyszlym tygodniu z cala dluga lista pytan  :-D

zuzia

Cytat: "foszek"Za butelke wodki 30 zl czy korkowe 30 zl ??
Cytat: "Kasia"korkowe kochana korkowe

to chyba oszaleli.

mika

Cytat: "zuzia"to chyba oszaleli.

ja bym raczej powiedziała że to jest istne oszustwo

betaka 25

Znakomity pomysł z tą listą ułatwi nam troszke i napewno niczego się nie pominie,my idziemy na spotkanie 14.09 już nie moge sie doczekać  :D

kffiatek

Z korkowym w Mazurkasie naprawdę przeginają pałę ale powiem wam szczerze, że w menu jest 0,5l wódki na parę i u nas starczyło, tzn. mielismy backup, ale się nie przydał :) Więc za wódke nie płacilismy. Płaciliśmy natomiast takie samo korkowe od butelki wina, a wyszło 40 butelek :/

No ale przynajmniej obsługa była super ;) Sorry za offtop ;)

sobieska

nie jestem pewna, czy tutaj ktoś jeszcze zaglada, ale spróbuję zanim założę nowy wątek na ten sam temat:)

Kochane,

jako, że jestem handlowcem z zawodu i zmaiłowania, nie wyobrażam sobie, żeby zaakceptować to co jest powiedziane jako pierwsze:P przed zareczynami tez negocjowalam co obiecuje mi mój N. w ramach naszego dalszego wspólnego życia ;P hehe ale tez jest niezły,w iec było ostro :D ale głasnko i masażyki są, więc  :jupi:

dlatego, chciałabym Was podpytać co udało się Wam wynegocjować i w ajkis sposób- co w zamian za co? :zly:
ja zastanawiam się, czy bardziej opłaca mi się zapewnić ciacho we własnym zakresie- w zamian za niższą cene za osobę lub za jakieś 2- 3 pokoje gratis (około 600zł), albo za gratisowe jedzonko dla obsługi wesela: zespół, fotografa.

Kombinuję, a czasu co raz mniej, więc liczę, ze co dwie głowy to nie jedna, a co dopiero tutaj  :daisy:

Oczywiście polewam, za wszelkie cenne wskazówki;P

p.s. sprawa jest dość pilna, więc będę wdzięczna za szybkie rekacje :)

Dziękuję!!!

Kasia

sobieska ciasta na pewno opłaca się negocjować bo tego dużo nie idzie i w zasadzie wystarczy kilka blaszek (nie pisze o torcie)

Szaraczek

#22
Ale rozumiem, że negocjujesz jeszcze przed podpisaniem umowy? :)
Zdecydowanie warto negocjować cenę korkowego (jeśli masz je mieć). U mnie się udało i to znacznie. Natomiast mogłam też poprzesuwać pewne dania z droższego menu do swojego (w granicach rozsądku). A wszystkie ustalenia warto jednak zapisać ostatecznie w umowie ;)

Dodany tekst: 16 Wrz 2009, 17:12:01

I korkowe niech liczą od otwartych butelek, a nie od wniesionych.

sobieska

umowe podpisuje 25-26 wrzesnia, korkowego nie ma
:)


mysle o pokojach, parkingu i zarelku:) bede kombinowala dalej:D