EGIPT z małym dzieckiem.. a nawet dwójką :)

Zaczęty przez rubin04, 17 Lis 2011, 12:43:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

rubin04 o jezuuuuu masz ode mnie już medal za sam pomysł, drugi dostaniesz jak polecisz :D

nie wypowiem się odnośnie wakacji z dziećmi, ale brzmi.... strasznie męcząco  :blush:

a co do zemst i innych atrakcji, nigdy nigdzie mnie nic nie dopadło, a trochę na wakacje w różne miejsca jeździłam :hmm: jem wszystko, piję też
ja dopiero na wyjazdach, przez zmianę jedzenia, mam idealną przemianę materii :D

abkasia

ja w zyciu bym nie pojechala z 2 malych dzieci na wczasy sama, do egiptu to juz w ogole...

olgaaa1

Odświeżam temat, bo wakacje idą D
Chcemy w maju polecieć do Hiszpanii lub Grecji. Ogólnie jestem fanką Grecji, więc wolałabym tam. Lecimy ze znajomymi, którzy też zabierają córkę w wieku Ryśki i jedno jeszcze w "brzuchu" :)
I mam do Was kilka pytań:
1. czy szczepić na żółtaczkę typu C, tą pokarmową.
2. jak 2 latki znoszą lot samolotem, tego boje się najbardziej, bo jak coś nowego to maruda jej się włącza, a samolot średnio przyjemny jest.
3. macie jakieś sprawdzone hotele w Hiszpanii, albo w Grecji, gdzie warto pojechać z dziećmi?
4. 2latki mają już swoje łóżko w pokoju?
5. Co warto zabrać ze sobą.
Dzięki :D

aja

olgaaaa
ja nie szczepiłam jak lecieliśmy do Hiszpanii
mój przespał lot, ale dobrze jest zabrać jak macie jakiś tablet, kredki, cos co wasza mała lubi
kocyk, bo nie zawsze w samolocie jest dostępny a czasem bywa zimno
hotel wybierajcie z atrakcjami dla dzieci, brodzikiem i placem zabaw - najważniejszy jest brodzik z ciepłą wodą dla małych dzieci :)
łózeczko mieliśmy ale młody spał i tak z nami
chyba tylko dobry humor i nastawienie, że dacie rade :)  (my jeszcze ponad godzinę jechaliśmy z lotniska do hotelu - tu troszkę już był zmęczony tą podróżą a w drodze powrotnej na lotnisko dość długo czekaliśmy az zacznie działać klima, wiec troszkę cięzko było) ogólnie też pamiętajcie o piciu i jedzeniu dla dziecka na czas podóży bo nie zawsze można kupić coś co dziecko lubi i zjie.

Dodany tekst: 27 Mar 2013, 08:42:27

i jeszcze polecam zabrać jakieś zabawki do brodzika dla dziecka i koło; pierwsze lepsze
http://allegro.pl/bezpieczne-kolo-do-nauki-plywania-dmuchane-hit-i3103349759.html
one są przeróżne: np. z kierownicą itp.

Dodany tekst: 27 Mar 2013, 08:43:25

http://allegro.pl/orka-z-kierownica-ponton-kolo-do-plywania-piszczy-i3068173652.html

olgaaa1

no moja raczej lotu nie prześpi :) w sumie zależy o której będzie ten lot :)
Czyli lecąc do hiszpanii nie ma skazania szczepienia?

rubin04

Zóltaczka pokarmowa to typ A.

Na żółtaczkę C nie ma szczepionki.

Na żółtaczkę A i B zawsze warto się zaszczepić.

Ja swoje dzieci szczepiłam na żółtaczkę A jakjechaliśmy w "dziki kraj"
- ani do Grecji ani Hipszapnii nie szczepiłam (synek miał 8 mies jak bylismy w Hiszpanii, a 10 mies jak w Grecji byliśmy).

Lot jest dla 2 latka fajnym przeżyciem ale warto zapewnić rozrywkę: ksiazki, tablet z bajką, kredki itd.
Najgorzej lata sie z takim +/- 10 mies co to nei chodzi a świat chce zwiedzać.

Hoteli nei polecę bo my zawsze na jachcie jesteśmy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

olgaaa1

Zdecydowaliśmy się na maj i Kos, mam nadzieje, ze odpoczniemy. Nadzieją matką głupich :) Spotkaliśmy się wczoraj ze znajomymi, którzy z nami jadą, tęż mają córkę w wieku naszej Gabrysi i zrobiły taką rozróbę, że po 1h cała nasza czwórka była wyczerpana bo biegały po całym biurze podróży i poza nim też :D
Mam pytanie, warto kupić malej taką koszulkę: http://sklep.konfidence.pl/ochrona-przed-sloncem/19-kombinezony-uv-koszulki.html

elve

imo warto
ale ja wierzę w promieniowanie uv :rotfl:

Kasia

warto i niewarto
fajne sa bo nie musisz dzieciaka ze smarowaniem cały czas pilnować
w HM i innych tez takie są, pewnie tansze, moze filtra nie mają, nie wiem
widze ze sporo dzieci takie ma

ja dla Michała nie kupiłam, chociaz się zastanawialismy, ale mnie nie bardzo przekonuje kapanie się w ubraniu - taki bzik bezsensowny

marax

#59
moja Laura  latała caly czas w takim kombinezonie z nexta do plywania . Dziecko bardzo szybko sie opala a poparzone dziecko na wakacjach to duuuzy problem.

Dodany tekst: 29 Mar 2013, 10:05:56

taki miala kostium
https://picasaweb.google.com/maraxela/Bulgaria?authkey=Gv1sRgCJb5l7emjY-V_QE#5776828654765956146

olgaaa1

marax extra ten kostium dostępne są jeszcze?
Widziałaś gdzieś u nas w sklepach, albo na allegro, bo nawet nie wiem jak tego szukać kostium uv, czy jak? taki właśnie bym chhciała
Gabrysia ma moją karnację i szybko parzy ją słońce, więc czułabym się bezpieczniej jak w tych godzinach najbardziej nasłonecznionych 11-14 mialaby coś takiego, tym bardziej, że to oddycha więc się nie upoci

marax

ja go kupilam 2 lata temu i juz nie ma . NIepraktyczny ten bialy kolor od glonow ma zielone centki :)
http://allegro.pl/listing.php/search?string=+kombinezon&category=89523&sg=0

marcheewka

hmm, moje dziecko latało na plaży w majtkach od kostiumu. Smarowałam kremem z filtrem 50, nie było żadnych poparzeń, ale to chyba zależy od skóry.
Dla mnie smarowanie to nie problem, sama często sie smaruję to i Olkę posmaruję.

Nie widziałam w Chorwacji i we Włoszech ani jednego dziecka w takim kombinezonie, wszystkie latały w majtkach albo na golasa.

rubin04

My kupilismy dzeciom koszulki UV
i inmho warto było bo takie dzieci maja b.delikatna skóre i szybko moga się poparzyć od słońca.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good


fasolka1980

Rubin w końcu nie była w tym Egipcie, prawda?

A któraś była z dziećmi? Zastanawiamy się nad Pikalbatros Jungle Aqua Park pod koniec maja. Czy to Ok pora na wyjazd z dziećmi? W wieku 1 rok i 4 lata. I czy ten hotel jest OK? W necie ma dobre opinie.

Kasia

#66
Hotel rewelacja, pora idealna :) chociaż juz deko gorąco.
Byliśmy w nim w zeszłym roku.

ziuta

w Egipcie owszem, ale na Kos w maju koszulka/kostium uv imo całkiem zbyteczne, to nie jest szczyt nasłonecznienia i nie spodziewałabym się upałów, a bieganie w mokrym ubraniu będzie zwyczajnie nieprzyjemne, co innego w upale, kiedy wszystko schnie w mgnieniu oka
w zeszłym roku byliśmy w maju w Turcji i jak mały zamoczył koszulkę to od razu musiałam mu ją rozebrać/przebrać, bo w mokrej było mu zwyczajnie chłodno, a to było na riwierze tureckiej, tym bardziej na Kos nie spodziewałabym się 30 stopni ;D
zwykłe smarowanie z pewnością wystarczy

Kasia

Michał nigdy nie zjaral sie w Egipcie ;) a smaruje go z reguły raz filtrem 50+
No moze nos sobie przyjaral ciutke i czubek głowy tam gdzie włosy sie rozchodzą na wszystkie strony swiata.
Ja zjarana, młody blady, wszyscy sie dziwią ze go nawet tak trochę "dla urody" nie opale.

olgaaa1

Cytat: ziuta w 01 Kwi 2013, 12:48:03
w Egipcie owszem, ale na Kos w maju koszulka/kostium uv imo całkiem zbyteczne, to nie jest szczyt nasłonecznienia i nie spodziewałabym się upałów, a bieganie w mokrym ubraniu będzie zwyczajnie nieprzyjemne, co innego w upale, kiedy wszystko schnie w mgnieniu oka
w zeszłym roku byliśmy w maju w Turcji i jak mały zamoczył koszulkę to od razu musiałam mu ją rozebrać/przebrać, bo w mokrej było mu zwyczajnie chłodno, a to było na riwierze tureckiej, tym bardziej na Kos nie spodziewałabym się 30 stopni ;D
zwykłe smarowanie z pewnością wystarczy
Oj nie zgodzę się, byłam w maju na Majorce i byłam też w maju w Egipcie. Na Majorce było tak piekielnie gorąco, a w Egipcie przyzwoicie. Poza tym Kos ma klimat bardziej Turecki, niż europejski. Dla świętego spokoju kupie jej ten kombinezon, najwyżej nie założy-nie są to duże pieniądze.

Mam jeszcze pytanie o buty na plaży, w przewodnikach czytam, że plaża Lambi jest piaszczysto-żwirowa i zaleca się obuwie, czy crocsy wystarczą czy bardziej coś takiego
http://www.pinkorblue.pl/Producenci/Playshoes/PLAYSHOES-Buty-do-wody-Aqua-kolor-rozowy-26-2.html?

OlaFasola

olgaaa1, ja polecam takie buciki jak wkleiłaś jeśli plaża żwirowa. W croksach do wody ciężko wchodzić.

Kasia

też buciki tradycyjne do wody polecam, żadne croksy, klapki czy inne japonery


Kasia

#73
ja wole całe zakryte aby żaden kamyk się pod stopę nie dostał

pierwsze lepsze
wazne aby nie były tylko wsuwane aale aby miały rzep - wtedy łatwiej załozyć
ja miałam podobne dla Michała, najlepsze jakie miał
potem miał dwa razy japonki, fajne były ale jednak się nie umywały do tamtych

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Dodany tekst: 04 Kwi 2013, 08:11:04

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

olgaaa1

#74
ok