Tekst na zaproszeniach ślubnych

Zaczęty przez mary, 22 Paź 2007, 20:06:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

mysle, ze zgodnie z protokolem dyplomatycznym, zasadami savoir vivre itd. itp. to wypada jak najbardziej. ale mysmy od tego i tak odeszli stwierdzajac, ze bedziemy sie kierowac zasadami ogolnie miedzyludzkiego wspolzycia i zdrowego rozsadku. po pierwsze, od poczatku bylo jasne, ze slub i wesele bedzie pod nasze dyktando, rodzice zglaszali rozne sugestie albo veta, ktore byly uwzgledniane albo nie, ale generalnie bylo jasne od samego poczatku, ze ma byc tak jak my chcemy i do nas nalezy ostatnie slowo (nawet w kwestiach, za ktore oni placili).

wiec ze mysmy byli glownymi organizatorami to uznalismy w porozumieniu z rodzicami, ze ich na zaproszeniu nie bedzie, ze tak sie pisalo dawniej jak narzeczeni byli mlode dzieciaki i rodzice glownie sponsorowali impreze i oni ja organizowali. a dodatkowo - na zaproszeniu mielismy malo miejsca i mielismy problemy gramatyczno-stylistyczne  ;-) .

ale jakbym wiedziala, ze rodzicom by bylo przykro, ze ich nie ma na zaproszeniu to bym ich tam dala. zastanow sie jak to u was jest. wiem, ze moim i meza rodzicom bylo przyjemnie, ze byli gospodarzami pelna geba na ladnym i dobrze zorganozowanym przyjeciu i jako tacy zostali zaprezentowani gosciom i uhonorowani przy podziekowaniu. m.in. dlatego, zeby mozna bylo ich jako takich uhonorowac zrobilismy w ogole podziekowanie :) wiec te zaproszenia tak byly na drugim planie.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mary

Nasze wesele organizujemy sobie sami, praktycznie rodzice tylko dają część kasy. Wszystko wybieramy sami, sami załatwiliśmy lokal, zespół, zdecydowaliśmy, że będzie 1 dzień ze śniadaniem następnego. Trudno powiedzieć, żeby rodzice byli organizatorami. Raczej sponsorami ;) Tylko jak ich zapytać, czy ich nie urazi nieujęcie w zaproszeniu?

panikarola

a jak przypuszczasz, urazi?

praktycznie rozwiazalismy to tak, ze wyslalismy im projekt zaproszenia do wgladu z pytaniem, czy im sie podoba i czekalismy na feedback.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mary

myślę, że moi rodzice nie śmieliby nawet w takiej sytuacji powiedzieć, że chcą być dopisani... Kurcze, nie wiem jak to załatwić  :-(

panikarola

a tak bez pytania ich jak czujesz, ze beda sie czuc urazeni?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mary

nie otrzymaliśmy dotąd zaproszenia bez "wraz z Rodzicami". Pojęcia nie mam, co mogą sobie pomyśleć, gdy na naszych tego zabraknie. Z drugiej strony jakoś lepiej mi to pasuje - stylistycznie- bez.

panikarola

moze trzeba poczekac na inne glosy, zobaczyc jak inne dziewczyny mialy. mi tez lepiej pasowalo bez.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

inkageo

Jeżeli chcesz wspomnieć o rodzicach to trzeba przeredagować, opcja podpisu na dole mi się nie podoba, bo najpierw jest w trzeciej osobie, a później podpisane jakby było sformuowane w pierszej. Może polonistki mnie poprawią bo ja tylko umysł ścisły ;)
Imagine there is no hate

wrobelek0403

Cytat: "mary_popins"nie otrzymaliśmy dotąd zaproszenia bez "wraz z Rodzicami". Pojęcia nie mam, co mogą sobie pomyśleć, gdy na naszych tego zabraknie. Z drugiej strony jakoś lepiej mi to pasuje - stylistycznie- bez.

my tez planujemy treść "wraz z rodzicami".
Tradycyjna formuła zaproszenia u moich rodzicow brzmiala "Ygrekowie i Xowie mają zaszczy zaprosic na uroczystosc zawarcia zw malz swoich dzieci A i B". No, ale to było 30 lat temu  :-D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

a Igrekowie i Iksowie to rozumiem byly nazwiska jednych i drugich rodzicow, tak?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mary

CytujTradycyjna formuła zaproszenia u moich rodzicow brzmiala "Ygrekowie i Xowie mają zaszczy zaprosic na uroczystosc zawarcia zw malz swoich dzieci A i B". No, ale to było 30 lat temu :-D
takiej opcji w ogóle - i pod żadnym pozorem- nie braliśmy pod uwagę.


asia407

Moim zdaniem zapraszanie w imieniu rodzicow nie jest konieczne, nawet jezeli wspolfinansuja wesele.Mozna im podziekowac w trakcie wesela, na pewna beda wzruszeni. Ale jezeli uwazasz,ze z jakiegos powodu im na tym specjalnie zalezy, to oczywiscie warto zapytac ich o zdanie.
IMHO jestescie ludzmi doroslymi, decyzje o slubie podjeliscie samodzielnie i z pelna swiadomoscia. Dlatego to wy zapraszacie na slub i wesele,rodzice przeciez nie mieli wplywu na wasze plany. A ze pomagaja finansowo to super. Nalezy im sie ogromne podziekowanie, poza tym na pewno wiedza jak bardzo jestescie im wdzieczni.
Moze mam dziwne podejscie, ale jak dla mnie jezeli mlodzi maja wiecej niz te 20 lat, to zapraszanie "z rodzicami" jakos mi sie nie widzi. Choc moze z drugiej strony to mily gest i niektorym rodzicom bardziej na tym zalezy niz mi sie wydaje...

A tekst mojego zaproszenia (z projektem z Printko) zamiescilam w tym watku na chyba 7 stronie, o tu: http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?t=657&postdays=0&postorder=asc&start=150
Moze cos pomoze...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

U nas nie pojawiło się w zaproszeniu "wraz z rodzicami". Rodzice pomogli nam w części sfinansować wesele, ale nie uczestniczyli w przygotowaniach. Byli gośćmi na naszej uroczystości - i chyba to rozwiązanie im bardzo pasowało, gdyż nie musieli zajmować się gośćmi, ratować sytuacji itp. Sformułowanie w zaproszeniu "wraz z rodzicami" mogłoby ich do tego w jakiś sposób obligować...  :-P Przykro im z tego powodu nie było.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

Mój N. wczoraj stwierdził, że wypada zamieścić rodziców w zaproszeniu.
I jak teraz miałby wyglądać nasz tekst, bo "z radością zapraszamy SZ.P. ...........
na swój ślub" bardzo nam odpowiada. Tylko jak będzie J i P z rodzicami - to czy "swój ślub" będzie nadal miał rację bytu?  :-|

[ Dodano: 20-02-2008, 07:41 ]
sierpniowajulka, czy wobec tego dla Waszych rodziców też mieliście zaproszenia?

dagi

Cytat: "mary_popins"czy wobec tego dla Waszych rodziców też mieliście zaproszenia?
my tez nie mamy w zaproszeniu "wraz z rodzicami" i chcemy żeby czuli się gośćmi, dlatego już daliśmy im zaproszenia, a tak poza tym takie zaproszenie to fajna pamiątka dla rodziców ;)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

talula

A dziś ten dzień należy do

A. i R.

Miło nam będzie dzielić te radosne chwile z Wami,
wraz z Rodzicami serdecznie zapraszamy

Sz. Państwa. ……………………………………

na uroczystość zaślubin
19 kwietnia ........ roku o godzinie.....
w kościele pw.



Jeszcze raz skopiowałam mój tekst, przed nim jesst jeszcze inny tekst własny, coś zamiast wierszyka. Też mielismy troszkę problem jak to sklecić, żeby nie pomijać rodziców i żeby pasowało, w końcu zrobiliśmy tak jak powyzej.

Ania14209

mary_popins,

U mnie bedzie tak, że na zaproszeniu będzie tekst że to my, jako jeszcze narzeczeni zapraszamy na swój ślub. Rodzice, choć uczestniczą troszkę w przygotowaniach i finansują nam w większości wszystko sami stwierdzili, że tak być powinno. Podczas wesela chcemy im podziękować za pomoc w przygotowaniach zarówno ślubu jak i wesela i w ogóle za wszystko. W związku z tym dla nas jest jasne, że rodzicom również, a nawet przede wszystkim musimy przekazać zaproszenia.  :->

Pozdrawiam  ;-)

P.S.

A jeśli będziecie mieli wersję zaproszenia, że to Wy wraz z rodzicami zapraszacie to w drukarni w której będziecie robili zaproszenia poproście o to, aby dwa zaproszenia były trochę odmienne od całej reszty. A mianowicie, dla Twoich rodziców, żeby był tekst, że to Wy wraz z rodzicami narzecznego zapraszacie i odwrotnie, dla rodziców narzeczonego, że Wy wraz z Twoimi rodzicami zapraszacie - wtedy zarówno jedni jak i drudzy rodzice nie poczują się dotknięci, a i kwestia wręczenia zaproszeń zostanie roztrzygnięta.
Moim zdaniem rodzice też powinni być zaproszeni na jakby nie patrzył Waszą uroczystość.  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

talula

A i jeszcze jedna stylistyczna uwaga, nie piszcie niepotrzebnie słowa "dzień" przed data, data już to zawiera...  A zatem: Prosimy o potwierdzenie przybycia do 5.04.2008 (bez dnia), czy ślub 12.05.2008 (bez dnia).

panikarola

Cytat: "Ania14209"A jeśli będziecie mieli wersję zaproszenia, że to Wy wraz z rodzicami zapraszacie to w drukarni w której będziecie robili zaproszenia poproście o to, aby dwa zaproszenia były trochę odmienne od całej reszty. A mianowicie, dla Twoich rodziców, żeby był tekst, że to Wy wraz z rodzicami narzecznego zapraszacie i odwrotnie, dla rodziców narzeczonego, że Wy wraz z Twoimi rodzicami zapraszacie - wtedy zarówno jedni jak i drudzy rodzice nie poczują się dotknięci, a i kwestia wręczenia zaproszeń zostanie roztrzygnięta.
Moim zdaniem rodzice też powinni być zaproszeni na jakby nie patrzył Waszą uroczystość.

hmm, moim by bylo przykro - oni sie czuli gospodarzami przyjecia, dalismy im zaproszenie na pamiatke, ale nie zapraszalismy ich jak innych gosci. jakby dostali zaproszeni to by to odebrali tak, ze maja byc jak inni goscie i nie wtracac sie. a oni tez wystepowali w rolach glownych, nie mialo znaczenia, ze ich na zaproszeniach nie bylo.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mary

Cytat: "talula19"jeszcze jedna stylistyczna uwaga, nie piszcie niepotrzebnie słowa "dzień" przed data, data już to zawiera... A zatem: Prosimy o potwierdzenie przybycia do 5.04.2008 (bez dnia), czy ślub 12.05.2008 (bez dnia).

Nawyk pisania "w dniu.." mam z pracy. Ciekawe, czy to faktycznie jakiś błąd stylistyczny, ale u nas od zawsze tak się pisze - w decyzjach ;)

madzia2103

Nowi Ludzie….
Dotąd dwoje, choć jeszcze nie jedno,
Odtąd jedno, chociaż nadal dwoje.

                                                                     Karol Wojtyła

Magdalena ................ i Paweł ................
wraz z Rodzicami
mają zaszczyt zaprosić
                                                                       Sz. P
na uroczystość zawarcia
Sakramentu Małżeństwa, która odbędzie się
dnia 12 kwietnia 2008 roku o godzinie 16.00
w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP
przy ul. ...............we ..........................


Po ceremonii Zaślubin miło nam będzie gościć Sz. P
na przyjęciu weselnym, które odbędzie się w „Restauracji ...................”
przy ul. .............. 8 we .....................

Prosimy o potwierdzenia przybycia do 9 marca 2008r.
Magda ... ... ... ; Paweł ... ... ...



my mieliśmy coś takiego plus karteczka z tekstem

Szanowny Gościu
zamiast na kwiaty wydawać pieniążki,
przynieś prosimy wino lub książki.

sierpniowajulka

Cytujsierpniowajulka, czy wobec tego dla Waszych rodziców też mieliście zaproszenia?
oczywiście :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Znamy się 2870 dni,
a teraz postanowiliśmy nasz afekt do rangi małżeństwa podnieść.

R   i   L
wraz z Rodzicami

mają zaszczyt zKprosić na uroczystość Zaślubin,
która odbędzie się dnia 8 września 2007 roku o godzinie 17.45
w Kościele w B

Po ceremonii zapraszamy na przyjęcie weselne,
które odbędzie się w hotelu
oraz poprawiny na które zapraszamy dnia następnego od godziny 12.00

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do 21 sierpnia.
R (tel.), K. (tel.)

[ Dodano: 20-02-2008, 14:32 ]
Cytat: "mary_popins"czy wobec tego dla Waszych rodziców też mieliście zaproszenia?
my wpisaliśmy rodziców a mimo to mieliśmy dla nich specjalne zaproszenia.

mary

Cytat: "madzia2103"na uroczystość zawarcia
Sakramentu Małżeństwa, która odbędzie się

madzia2103, jeśli te zaproszenia nie są jeszcze wyprodukowane to przemyśl czy nie lepiej by było napisać "na uroczystość przyjęcia Sakramentu Małżeństwa" bowiem w KK przyjmuje się sakramenty( w tym sakrament małż.), a zawiera związek małżeński  :)