Tekst na zaproszeniach ślubnych

Zaczęty przez mary, 22 Paź 2007, 20:06:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agaaa

Kasia, zuzia, vobi, mary_popins, dzięki dziewczyny za pomysły...macie ode mnie po piwku bo widze ze "mało" macie ;-)

to teraz jak to ładnie napisać? :mrgreen:

zuzia

Cytat: "Agaaa"to teraz jak to ładnie napisać?  
my w formie wkładki mieliśmy taki tekst:

Szanowni Goście,
Bardzo byśmy chcieli, by w tym dniu uroczym
były uśmiechnięte czyjeś małe oczy.
Tak więc zamiast kwiatów, do życzeń w kościele,
dołączcie przybory szkolne, drodzy Przyjaciele.
My do domu dziecka w.................. z nimi pojedziemy
i w Waszym imieniu malcom przekażemy.
R. i K.

dagi

Agaaa, jeżeli nie chcesz wierszyka to możesz zamieścić po prostu jakieś krótkie zdanie, np. coś podobnego gdzieś widziałam:

Drodzy Goście, bardzo byśmy chcieli aby dzień naszego ślubu przyniósł trochę radości także innym, dlatego prosimy, byście zamiast kwiatów, do życzeń w kościele dołączyli przybory szkolne, które będziemy mogli przekazać w Waszym imieniu do domu dziecka w .....................

Ona i On
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

zuzia

dagi81,
bardzo fajny tekst.

Agaaa

Cytat: "zuzia"bardzo fajny tekst.

zgadzam sie...Dzieki dagi81

mary

Agaaa, ja mam mało piw, bo mam słabą głowę a nie chcę wpaść w nałóg ;)

Agaaa

mary_popins,  taa mało a co ja mam powiedziec :lol:
ale ja sobie nie zasluzylam na wiecej bo mało mnie tu..to znaczy jestem forumowieczką nieregularną moze tak :mrgreen:

spragnienie

Cytat: "dagi81"Agaaa, jeżeli nie chcesz wierszyka to możesz zamieścić po prostu jakieś krótkie zdanie, np. coś podobnego gdzieś widziałam:

Drodzy Goście, bardzo byśmy chcieli aby dzień naszego ślubu przyniósł trochę radości także innym, dlatego prosimy, byście zamiast kwiatów, do życzeń w kościele dołączyli przybory szkolne, które będziemy mogli przekazać w Waszym imieniu do domu dziecka w .....................

Ona i On

jeśli już zamieszczać, to moim zdaniem właśnie coś takiego  :)
żadnych wierszokleckich wytworów, ostatnio czytalam jakiś topik z tymi "wierszykami" na gazecie (różne dot. kwiatów, misi i -moje ulubione słowo- pieniążków), to nie wiedzialam czy się śmiać czy płakać
najlepiej informacje przekazywać w raczej zwięzły sposób, a formułka przedstawiona powyżej jest elegancka i skierowana do dorosłego odiorcy, a te różne wierszyki, moim zdaniem, były chyba nawet gorsze od "wpisów do pamiętnika" czy "złotych myśli" z czasów wczesnej podstawówki, a wtedy przynajmniej wiek piszącego był wytłumaczeniem  :lol:

zuzia

Cytat: "spragnienie"a te różne wierszyki, moim zdaniem, były chyba nawet gorsze od "wpisów do pamiętnika" czy "złotych myśli" z czasów wczesnej podstawówki, a wtedy przynajmniej wiek piszącego był wytłumaczeniem  
nie wszystkie. Swojego będę bronić!
A słowa "pieniążki" we wszystkich odmianach - nie trawię.

[ Dodano: 25-01-2008, 13:55 ]
Cytat: "spragnienie"a te różne wierszyki, moim zdaniem, były chyba nawet gorsze od "wpisów do pamiętnika" czy "złotych myśli" z czasów wczesnej podstawówki, a wtedy przynajmniej wiek piszącego był wytłumaczeniem  
nie wszystkie. Swojego będę bronić!
A słowa "pieniążki" we wszystkich odmianach - nie trawię.

Agaaa

takie znalazlam....rym na rymie


Prezenty są ślubu miłym dodatkiem,
ale nie zawsze trafnym wydatkiem.
Sponsorów szukamy naszego mieszkania,
Wiec problem prezentów jest do rozwiązania.
Mile widzianym i bardzo gustownym,
Będzie bilecik ze znakiem wodnym.

Tekst I
--------------------------------------------------------------------------------

Pragnąc przełamać tradycje stare,
By nie mieć na przykład żelazek pare,
I zaoszczędzić przemiłym gościom
Łamania głowy nad pomysłów mnogością podpowiadamy:
Mile widzianym i bardzo gustownym,
Będzie bilecik ze znakiem wodnym.

Tekst II
--------------------------------------------------------------------------------

Na wesele przybywajcie
O prezenty się nie martwcie
By nie składać ich na stercie
Niechaj zmieszczą się w kopercie.

Tekst III
--------------------------------------------------------------------------------

Aby ulżyć Wam udrękę
Co za kwiatek nam dać w rękę
Para młoda podpowiada
I zarazem pięknie prosi
By ten grosik przeznaczony na kwiatka
Wydać na Pluszowego Puchatka
Za tyle ile każdy może
Za co z góry szczęść Wam Boże.

Tekst IV
--------------------------------------------------------------------------------

Dzieci z Domu dziecka smutne minki mają.
My zamiast kwiatków serdecznie prosimy
o mały souvenir by zmienić ich miny.

Tekst V
--------------------------------------------------------------------------------

Gościom nisko się kłaniamy,
na wesele zapraszamy,
Będą tańce, pląsy ,
bale i jedzenia stosy całe.
Więc się Nasi Mili stawcie,
o prezenty się nie martwcie,
By nie stawiać ich na stercie,
niechaj zmieszczą się w kopercie.

Tekst VI
--------------------------------------------------------------------------------

Rodzinkę nową zakładamy
i w naszych planach już ją powiększamy.
Chcąc dzieci całą pomieścić gromadkę
musimy szybko budować chatkę.
Jeśli goście nasi mili chcecie pomóc ją budować
zamiast trudzić się i czas marnować
włóżcie prezent do koperty, my będziemy się radować

dagi

:shock:  :shock:  :shock: a najlepszy ten bilecik ze znakiem wodnym  :-P
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

Agaaa

albo..."sponsorów szukamy naszego mieszkania"...co za tupet  :lol:

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mary

Na wesele przybywajcie
O prezenty się nie martwcie
By nie składać ich na stercie
Niechaj zmieszczą się w kopercie.


dobre ;) A sterty kopert nie można mieć?

vobi

Cytat: "Agaaa"mary_popins, taa mało a co ja mam powiedziec  
ale ja sobie nie zasluzylam na wiecej bo mało mnie tu..to znaczy jestem forumowieczką nieregularną moze tak
to masz na zachete, zebys tu czesciej zagladala! (i pisala)  :mrgreen:

[ Dodano: 25-01-2008, 17:31 ]
Cytat: "Agaaa"takie znalazlam....rym na rymie
Hmm... nie ryzykowalabym z takimi wierszykami, wiem ze sa popularne ale wiem tez ze ludzie maja rozne poczucia humoru i niektorzy zaproszeni obruszaja sie na taki tekst mniej lub bardziej.

[ Dodano: 25-01-2008, 17:32 ]
Cytat: "spragnienie"a te różne wierszyki, moim zdaniem, były chyba nawet gorsze od "wpisów do pamiętnika" czy "złotych myśli" z czasów wczesnej podstawówki, a wtedy przynajmniej wiek piszącego był wytłumaczeniem
dobre  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

spragnienie

[ Dodano: 25-01-2008, 13:55 ]
Cytat: "spragnienie"a te różne wierszyki, moim zdaniem, były chyba nawet gorsze od "wpisów do pamiętnika" czy "złotych myśli" z czasów wczesnej podstawówki, a wtedy przynajmniej wiek piszącego był wytłumaczeniem  
nie wszystkie. Swojego będę bronić!
A słowa "pieniążki" we wszystkich odmianach - nie trawię.[/quote]

Mnie się nie podoba, rymy są raczej częstochowskie, ale nie ma o czym dyskutować, w końcu to tylko jakiś tekst dołączony do zaproszenia.  ;-)  Tekst zaproponowany przez Dagi81 przekazuje to samo w , moim zdaniem, lepszej/zgrabniejszej i mniej udziwnionej formie..
A co do pieniążków to się zgadzam!

Wierszyk o poszukiwaniu sponsorów mieszkanka rulezz  :lol:

zuzia

Cytat: "spragnienie"Mnie się nie podoba, rymy są raczej częstochowskie
troche za późno na krytyke.

spragnienie

Po prostu mi się nie podoba, to chyba żadna wielka sprawa.  :roll:
Czy Tobie się wszystkie zaproszenia i ich teksty podobają? Każdemu odpowiada inny styl i zawsze tak będzie.

zuzia

Cytat: "spragnienie"Po prostu mi się nie podoba, to chyba żadna wielka sprawa.  
pozostawie sprawe bez komentarza. Po prostu.

spragnienie

Jednemu się coś podoba innemu nie.
Ja nie będę miala wierszyków i pewnie komuś sie to nie spodoba, co mnie w ogóle nie rusza. Bez przesady.. nie dyskutujemy w tym topiku o zbyt istotnych sprawach.. chyba, że o czymś nie wiem.
Poza tym sama przed chwilą w innym temacie wypowiadałaś się nt. różnic zdań w 1 temacie - co ma przeciwdziałać nieszczerości itd na forum, więc sorry..

zuzia

Cytat: "spragnienie"Poza tym sama przed chwilą w innym temacie wypowiadałaś się nt. różnic zdań w 1 temacie - co ma przeciwdziałać nieszczerości itd na forum, więc sorry..
nie bądź.... dobra, dość. Nie chcialam komentowac i już. Co nie znaczy,  że bronie ci mieć wlasne zdanie. Wyciągasz zbyt pochopne wnioski co nie jest dla mnie ani przyjemne ani sprawiedliwe!!!

salsa

CytujWyciągasz zbyt pochopne wnioski co nie jest dla mnie ani przyjemne ani sprawiedliwe!!!
kochany zaziulku, nie martwij się, nie dam CI zrobić krzywdy:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

spragnienie

Cytat: "zuzia"
Cytat: "spragnienie"Poza tym sama przed chwilą w innym temacie wypowiadałaś się nt. różnic zdań w 1 temacie - co ma przeciwdziałać nieszczerości itd na forum, więc sorry..
nie bądź.... dobra, dość. Nie chcialam komentowac i już. Co nie znaczy,  że bronie ci mieć wlasne zdanie. Wyciągasz zbyt pochopne wnioski co nie jest dla mnie ani przyjemne ani sprawiedliwe!!!

Nie wyciągam pochopnych wniosków co do Ciebie, po prostu nie podobają mi się wierszyki. A to Ty potraktowałaś ten fakt jako zbyt daleko idący. Być może Tobie i innym nie spodoba się treść mojego zaproszenia, ale czy to coś znaczy? Czy to takie ważne, nie nadajmy błahym rzeczom zbyt istotnej rangi. W końcu dyskusja nie dotyczy rozwiązania problemów światowych, tylko tego jaka formuła wkładki do zaproszenia się komu bardziej podoba.  ;-) Naprawdę nie warto tego forum i poruszanych kwestii traktować tak strasznie poważnie. NIe wiedzialam, że Ciebie urazi to co napisalam i nie to mialam na celu. Napisałam to co myślę, więc nie napiszę teraz, że jest inaczej.. Myślalam, że raczej podejscie do takich tematów jest bardziej na luzie i z dystansem..

[ Dodano: 26-01-2008, 00:16 ]
Cytat: "salsa"
CytujWyciągasz zbyt pochopne wnioski co nie jest dla mnie ani przyjemne ani sprawiedliwe!!!
kochany zaziulku, nie martwij się, nie dam CI zrobić krzywdy:)

Hmm..to fakt, że komuś się wierszyki w zaproszeniach, jako takie, nie podobają wyrządza komuś krzywdę?  :-P  Może po prostu się nie znam na poezji  i należy pochylić się nad mym smutnym losem ;-)

zuzia

Cytat: "spragnienie"Napisałam to co myślę, więc nie napiszę teraz, że jest inaczej..
nikt o to nie prosi.

salsa

My napisaliśmy cos takiego: Dostojych gości prosimy, aby miast tradycyjnych kwiatów zechcieli przynieść ksiązki, które przekażemy do domu dziecka"
no mniej więcej tak, bo nie mam pod reką zaproszenia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)