Plany, plany....czyli co by należało przed - badania przed ciążą ???

Zaczęty przez sonatina, 18 Paź 2007, 22:44:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

kurdę niedługo strzekawki bedziemy musiały kupować
i kazda bedzie musiała mieć swój własny żel do USG ;)

abkasia

Cytat: Kasia w 08 Sty 2009, 10:01:06
kurdę niedługo strzekawki bedziemy musiały kupować
i kazda bedzie musiała mieć swój własny żel do USG ;)

moze nie bedzie tak zle :)

zuzia

Cytat: Kasia w 08 Sty 2009, 10:01:06
kurdę niedługo strzekawki bedziemy musiały kupować
i kazda bedzie musiała mieć swój własny żel do USG ;)

ja pamiętam jak kiedyś przez USG transwaginalnym kazali koleżance własną gumkę przynieść.

aniak1211

Wczoraj odwiedzili nas znajomi,
ona jest angielka a on rosjaninem,z tego co ja wiedzialam ona byla w ciazy i w 5 miesiacu miala jakies komplikacje
ale mezus moj dzwoniac do nich dowiedzial sie ze juz wszystko w porzadku-to bylo 2 miesiace temu
Wczoraj okazalo sie ze ona urodzila w 24 tygodniu ciazy!!!
Dziecko cudem ale zyje,
do tej pory jestem w szoku.
Dziecko bylo wielkosci dloni,teraz po 2 miesiacach wazy ledwo 1.200kg

Ona jak opowiadal mi o tym malenstwie byla taka szczesliwa ze go ma
pomimo ze jeszcze conajmniej 3-4 miesiace bedzie w szpitalu.

Do tej pory nie moge w to uwierzyc

Agaaa

aniak1211 to chyba naprawde cud. Takie maleństwo.
Przecież w 24 tyg. to chyba jeszcze chociazby płuca nie są do końca rozwinięte.
Niesamowite.... Oby tylko nie było pozniejszych komplikacji...

elve


magdalinska

wlasnie wrociłam od ginki, chcialam pobrac sobie wymaz do badan. I co? i NIC. Franca (zeby nie napisac pizda) w laboratorium sprzedała mi zle te preparaty, ktore sobie teraz w d.... moge wsadzic  :zly: albo jutro jej  :zly:
okazuje sie ze sa specjane do chlamydii i specjalne do mykoplazmy.. tak wiec uwazajcie przy zakupach ;)

Angie

Cytat: aniak1211 w 08 Sty 2009, 14:52:33
Wczoraj odwiedzili nas znajomi,
ona jest angielka a on rosjaninem,z tego co ja wiedzialam ona byla w ciazy i w 5 miesiacu miala jakies komplikacje
ale mezus moj dzwoniac do nich dowiedzial sie ze juz wszystko w porzadku-to bylo 2 miesiace temu
Wczoraj okazalo sie ze ona urodzila w 24 tygodniu ciazy!!!
Dziecko cudem ale zyje,
do tej pory jestem w szoku.
Dziecko bylo wielkosci dloni,teraz po 2 miesiacach wazy ledwo 1.200kg

Ona jak opowiadal mi o tym malenstwie byla taka szczesliwa ze go ma
pomimo ze jeszcze conajmniej 3-4 miesiace bedzie w szpitalu.

Do tej pory nie moge w to uwierzyc

Jejciu jakie maleństwo. Ja jestem na takim etapie ciąży...
Zresztą chyba do 23 tygodnia jest traktowane jak poronienie.
Oby z dzieckiem było wszystko ok  :thumbup:

aniak1211

Malenstwo mialo juz 2 operacje i teraz na trzecia czeka,
oby nic powaznego w przyszlosci nie bylo

zwierzatko_mojej_mamy

elvelve nie kracz ;) wojtus od mojej mamy z waga urodzeniowa 800 juz jest chlop jak dab ;) i zero komplikacji ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

zwierzatko_mojej_mamy on jeden na ile takich wczesnych wcześniaków?

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

eva_luna

jak bylam w szpitalu przed porodem przywiezli dziewczyna, ktora w 24 tyg zaczela rodzic. Na szczescie udalo sie powstrzymac akcje porodowa ale dziewczyne umiescili na patologii i nie mogla nawet do toalety wstac, absolutny nakaz lezenia + non stop kroplowki... prerazajace to bylo, Bogu dziekowalam, ze tak bezproblemowo u mnie szlo.

abkasia


ishka82

Cytat: zuzia w 08 Sty 2009, 14:15:39
Cytat: Kasia w 08 Sty 2009, 10:01:06
kurdę niedługo strzekawki bedziemy musiały kupować
i kazda bedzie musiała mieć swój własny żel do USG ;)

ja pamiętam jak kiedyś przez USG transwaginalnym kazali koleżance własną gumkę przynieść.
Jak mnie gin prywatny zaprosił na takie USG do szpitala na NFZ, to dał mi dwie osłonki i powiedział, żeby ze sobą przynieść, bo różnie z tym bywa ;)

elve

Znalazłam stary wątek, na ten sam temat:
jest tam sporo nt konfliktu serologiczego
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,630.0.html

zwierzak, może można je skleić?

magdalinska

a mnie kiedys szlag trafi, takiego nerwa wczoraj zlapalam, ze myslalam ze babe w laboratorium rozniose ;)
od 1,5 mca nie ma odczynników do zrobienia chlamydii, ale w poniedziałek baba dała mojemu małzowi ta probowke, kase zainkasowała i szafa miała grac. Wczoraj pojechałam pobrac wymaz, zawoze do laboratorium, a jakas inna mowi "ale przeciez nie ma odczynników do chlamydii, tego nei zrobimy"  :headbang: kase oddała, ale ja nie chce kasy, ja chce badanie zrobic  :zly: kiedy bedzie mozna zrobic? nie wiadomo, moze za tydz, moze za 2, moze za miesiac.... ona nie wie. No k.... jedyne laboratorium w miescie, gdzie to robia, szpital wojewodzki i odczynników nie ma i nie wiadomo kiedy beda  :headbang:  SKANDAL, to sie do prasy nadaje!!!!!! (chyba ze te odczynniki sa jakos trudno dostepne, specyficzne, nie wiem.... ;) )
ale przynajmniej mykoplazme zrobiłam, w poniedziałek wyniki :)

marax

sa w aptekach takie szybkie testy na chlamydie mozna je zrobic samemu w domu ale nie wiem jaka jest ich wiarygodnosc ale sadze ze dosyc wysoka-wystarczy w aptece zamowic Albo niech maz zawiezie ta probowke gdzies do labolatorium diagnostyki-w tej probowce to troche mozna probke trzymac (nie wiem ile chlamydie bo one sa wymagajace)

Dodany tekst: 16 Sty 2009, 09:28:31

o znalzlam czulosc bardzo wysoka 99%-wystarczy zeby ci to apteka sprowadzila
http://www.i-apteka.pl/product-pol-2936-TEST-Handilab-C-dwykryw-zakazenia-Chlamydia.html

magdalinska

dzieki marax, pomysle nad tym testem, moze rzeczywiscie zamowie...
tej probki juz nie mam, baba zabrala, ale i tak nic mi z tego, bo zadne laboratorium oprocz tego w szpitalu nie wykonuje z wymazu  :headbang: 
co za miasto......

Dodany tekst: 16 Sty 2009, 10:02:56

aaa, no i polalam sokiem ;)

abkasia

magdalinska a gin nie moze ci zrobic tego badania? ja nie kupowalam zadnych testow, poszlam na wizyte, lekarz pobral mi wymaz i za 30-40 min mialam wynik

marax

Cytat: abkasia w 16 Sty 2009, 10:11:32
magdalinska a gin nie moze ci zrobic tego badania? ja nie kupowalam zadnych testow, poszlam na wizyte, lekarz pobral mi wymaz i za 30-40 min mialam wynik
to musial tez kozystac z tych szybkich testow bo chyba inna metoda to tylko PCR ale tego sie w 30 minut nei robi.najlepiej to kupic ten test i isc do gina zeby ci pobral wymaz

abkasia

pewnie tak.. ale nie musialam nigdzie chodzic i szukac tego testu :)


magdalinska

mi sie juz odechciewa tych badan, raz mi sprzedali zle probowki (w innym laboratorium) - dowiedziałam sie o tym u ginki, teraz nie ma tej chlamydii, jak mam isc jeszcze raz do niej, wpychac sie w kolejke, ona zawsze ma opoznienie, ludzie w poczekalni  :zly:
meza chyba zatrudnie to pobrania wymazu  :headbang:  :stupid:
zawsze pod gorke.....

Dodany tekst: 16 Sty 2009, 11:00:25

aha, ona chyba nie ma mozliwosci zrobienia w gabinecie, nie wiem, ale jakby miala, to by powiedziała.....

marax

ten test mozna zorbic samemu w domu to nic trudnego masz wziasc wymaz z przedsionka pochwy a nie z szyjki macicy wiec ginekolog jest tu zbedny.Jezlei juz bys sobie sama nie umiala poradzic to zawsze mozesz kupic ten test i pojsc z nim do gina ona ci pobierze wymaz a ty sobie ten test sama zrobisz np w toalecie w przychodzi :)