Plany, plany....czyli co by należało przed - badania przed ciążą ???

Zaczęty przez sonatina, 18 Paź 2007, 22:44:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

dzidzia101  tak sobie myslimy z mężullem, ze moze zrobimy sobie jakies zajebiste wakacje i na jesieni zaczniemy sie starać - nie żebysmy mieli jakies parcie na dziecko, ale z roku na rok chce nam sie coraz mniej ;)

Dodany tekst: 06 Sty 2009, 23:02:35

Cytat: elvelve w 06 Sty 2009, 23:01:31
RPR ( test w kierunku kiły)   11,00
Chlamydia trachomatis – p/ciała IgG   26,00 - 50,00
Chlamydia trachomatis – p/ciała IgM   30,00 – 50,00
Toxoplasmoza gondii IgG   25,00 – 45,00
Toxoplasmoza gondii IgM   30,00 – 45,00
Różyczka IgG   25,00 – 55,00
Różyczka IgM   30,00 – 55,00
P/ciała antyHbs   30,00 – 35,00
P/ciała antyHCV   30,00 – 50,00
P/ciała HIV1/HIV2...   35,00 – 40,00
Grupa krwi +Rh   30,00 - 35,00


jezuuuu, a to co ?!  :ohboy:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

dzidzia101

Cytat: salsa w 06 Sty 2009, 23:02:13
dzidzia101  tak sobie myslimy z mężullem, ze moze zrobimy sobie jakies zajebiste wakacje i na jesieni zaczniemy sie starać - nie żebysmy mieli jakies parcie na dziecko, ale z roku na rok chce nam sie coraz mniej ;)

My tez tak samo myslimy, parcia zadnego nie czuje ale rozum zaczal dzialac  :hmm: :hmm:
latka leca, robimy sie coraz bardziej leniwi i wygodni
a bejbik pewnie by sie przydal  ;)

i chcielibysmy zaczac juz ale najpierw musze zrobic porzadek ze swoim zdrowiem, potem odstawic tabsy, jakies 3-4 m-ce odczekac i... do dziela  :P :P :P

Dodany tekst: 06 Sty 2009, 23:09:53

elvelve i to wszystko powinno sie zrobic?
czy jest jeszcze cos?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

dzidzia101  ja bletki odstawiłam w czerwcu - po 7 latach lol
czuje sie jak narkoman na odwyku, tesknie za nimi za każdym razem gdy mam okres i po dziecku na bank bede się plastrowac ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

Cytat: elvelve w 06 Sty 2009, 23:01:31
Cennik badań (Kraków, prywatne laboratorium + szpitalne)
RPR ( test w kierunku kiły)   11,00
Anty CMV IgM (cytomegalia)   50,00
Anty CMV IgG (cytomegalia)   50,00
Chlamydia trachomatis – p/ciała IgG   26,00 - 50,00
Chlamydia trachomatis – p/ciała IgM   30,00 – 50,00
Toxoplasmoza gondii IgG   25,00 – 45,00
Toxoplasmoza gondii IgM   30,00 – 45,00
Różyczka IgG   25,00 – 55,00
Różyczka IgM   30,00 – 55,00
P/ciała antyHbs   30,00 – 35,00
P/ciała antyHCV   30,00 – 50,00
P/ciała HIV1/HIV2...   35,00 – 40,00
Grupa krwi +Rh   30,00 - 35,00

o kuźwa  :padam: w najdroższym wyliczeniu wychodzi 535 zł.  :crazy: może ja już zacznę to za 3-4 lata się wyrobię  :mocking:

elve

dzidzia101 to jest tylko spis badań, które zostały wymienione w tym wątku
czy wszystkie, tego nie wiem
czy potrzebna, na to też nie odpowiem

dzidzia101

Ja tabsy biore juz jakies 8-10 lat, nawet dobrze nie pamietam kiedy zaczelam, tradzik nimi wyleczylam i tak juz zostalo  ;)
i odstawilabym juz ale nie chce zeby mi okres w nieodpowiednim momencie wyskoczyl, wiec jeszcze troszke poczekam
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

justynaaaa2 no i jeszcze dodane przeze mnie wymazy z szjki w kierunku mycoplasmy i ureoplasmy , czyli +90zł

mayagaramond

Cytat: elvelve w 06 Sty 2009, 22:48:12
dzidzia101 chodzi o to, że on się wyuczył na ginekologa a nie forum :P

Polewam :)

Mam lekarzy w rodzinie (ciocia jest pediatra i rodzinnym, wujek anastezjologiem) i poprostu uwielbiaja, jak przychodza ludzie i mowia im jakie chca badania. U wujka sie to co prawda rzadko zdarza, bo w "naj" nie ma porad dot. znieczulen, ale u rodzinnego to prawie kazdy pacjent wie lepiej ;)

Dzidzia jesli prywatny lekarz nie zaleca bada to chyba dobrze o nim swiadzy, bo nie leci na kase.

Moja ginka (tytul profesora, b. znana) zapytana czy mam zrobic usg (musialabym za nie zaplacic, kasa nie pokrywa) powiedziala, ze nie ma takiej potrzeby i moge na co innego wydac pieniadze.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

to ja zaczynam szukać sponsora najpierw na ciążę a potem na dziecko  ;)

dzidzia101

elvelve ja wiem ,ze kazda kobieta jest inna i pewnie nie wszystkie badania trzeba robic
ale wspolnymi silami ustalimy liste  :P :P (zart)
dobrze wiedziec co sie powinno :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Maya to tak jak u mnie - nagle kazdy wie lepiej, każdy jest prawnikiem wszyscy wiedza "jak to wyglada" i na moje argumenty odpowiadają : " ty to znasz tylko z teorii, to na pewno jest tak, jak mnie sie wydaje" lol
no padam ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elve

dzidzia101 w sumie tą listę zamieściłam żeby ostudzić zapędy do robienia wszystkich badań

trzeba się zdać na lekarza
a ja mu nie ufasz
zmień

dzidzia101

oczywiscie nie mozna popadac w paranoje i robic wszystkich dostepnych badan ale niektore pewnie trzeba zeby za wczasu wykluczyc i wyleczyc co sie da.
Ja nie robilam roznych badan od kilku lat, wiec zanim zaczniemy wolalabym sprawdzic, czy wszystko jest ok  ;)

Na razie przymierzamy sie do tematu, ja jeszcze niewiele wiem wiec na razie tylko teoretyzuje
gina tez dobrze nie znam, bylam u niego ze 3 razy, fajny jest bo robi wszystkie badania u siebie (USG piersi i dowcipne),
jak juz bedziemy mogli zaczac to bede sie zastanawiac co dalej
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

dzidzia101 myślę, ze z badań ginekologicznych podstawą jest cytologia

dzidzia101

Cytat: elvelve w 06 Sty 2009, 23:32:01
dzidzia101 myślę, ze z badań ginekologicznych podstawą jest cytologia
to wlasnie zaliczylam, teraz czekam na wynik :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

doda mam nadzieję, ze wszystki wyniki wyszły dobrze :) i nie będzie więcej wydatków  :rotfl:

elve


dzidzia101

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

ja jestem leniwa, wiec pewnie nie zrobie nawet wszystkiego z tego, co mi lekarz zaleci  lol

poza tym wydaje mi sie, ze Kobiety sa troche przewrażliwione w dzisiejszych czasach, chciałby  wszystko a nawet wiecej - jesli wymyślono by kolejne badania to na pewno bedzie na to target
1. zasada-aufanie do lekarza (nie ufam-zmienia)
2. nie dac sie zwariowac
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

rany ...........................

ile badań!!!!

Ja przed zajsciem nie robiłam żadnego

pewnie nierozsądnie ale zawsze cos nie pozwalało mi ich zrobić ( nie chciało mi się , nie miałam czasu, zaspałam etc.)

w trakcie ciąży miałam grupe krwi, toxo i podstawowe czyli mocz i morfologia

w najblizszym czasie bedę znowu miała toxo, bo moja lekarka powiedziała że mimo iz ktoś przechodził toxo (ja nie przechodziłam) to i tak może zachorowć, bo to nie jest jednorazowa choroba.

na razie wszystkie wyniki mam idealne i mam nadzieję że tak już zostanie




oczywiscie cytologię robie regularnie i nie traktuje tego badania jako "ciążowe"

golinda

Cytat: konwalia w 02 Sty 2009, 10:47:01
Ponieważ jestem "koszmarem" i muszę mieć wszystko zaplanowane postanowilismy (ja raczej), że starania zaczną się w kwietniu, bo chcę by bobas urodził się w pierwszym półroczu(mniejszy problem z przedszkolem czy żłobkiem).

życzę powodzenia, ale plany planami, a natura najczęściej i tak robi co chce i zupełnie nie mamy na to wpływu

jusia

konwalia zycze powodzenia Tobie i wszystkim starajacym sie, moje przygotowania ograniczyły sie do spożywania kwasu foliowego, a na tą żółtaczkę to się chyba wreszcie zaszczepić muszę  :blush: :blush:
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Cytat: salsa w 06 Sty 2009, 23:13:49
dzidzia101[/b]  ja bletki odstawiłam w czerwcu - po 7 latach lol
czuje sie jak narkoman na odwyku, tesknie za nimi za każdym razem gdy mam okres i po dziecku na bank bede się plastrowac

Salsa, sa tabletki, ktore mozesz brac nawet karmiac piersia. Polozna nam mowila na kursie.

Dodany tekst: 07 Sty 2009, 11:04:32

Ja przed ciaza zrobilam:
-cytologie
-badania krwi i moczu bo przez lata nie robilam
-ekg bo wyslala mnie moja lekarka rodzinna tak na wszelki wypadek

Moj ginekolog uwaza, ze w wiekszosci przypadków nie ma potzreby robic tych badan. Zdrowa osoba, mloda, bez obciazen genetycznych i w stalym zwiazku nie potzrebuje tego.
Poza tym te wazne badania i tak robi sie obowiazkowo po stwierdzeniu ciazy.

Mozna robic te wszystkie badania i nawet wiecej. I placic ciezkie pieniadze. A mozna tez zajsc w ciaze bez nich, przejsc przez caly proces bezproblemowo i urodzic zdrowe i piekne dziecko.
Najwazniejsze to nie dac sie zwariowac i naciagnac chciwemu lekarzowi.
I jeszcze gin mi powiedzial, ze my teraz takie przeuczone jestesmy i ze zamaist czerpac przyjemnosc z seksu za duzo czytamy na temat problemów z zajsciem w ciaze. Cos  w tym jest...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

uwazam ze warto zrobic toxo,rozyczke,wr,morfologie ogolną,bo i tak jak zajdzie sie w ciaze trzeba to zrobic. przed wszystkim sie nie zabezpieczycie,zawsze moze wyjsc cos na co badan nie zrobilyscie. szkoda kasy. no chyba ze sa jakies podstawy,aleto juzlekarz wie lepiej

golinda

konwalia, a po co ta kontrola piersi u onkologa?!?!!?!?!!!?