oprawa muzyczna mszy

Zaczęty przez elizapj, 18 Paź 2007, 13:46:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basia

callja,  ja też bardzo dziękuję za namiary.

;-)
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

callja

...
#51
Na youtube najłatwiej jest znaleźć utwory wpisując do "search" tytuł - wtedy system z reguły nie głupieje  ;)

Co do umiejscowienia utworów w trakcie ceremonii - żelazna zasada, by utwór nie gryzł się z momentem liturgicznym mszy, czyli np. na Komunię powinien być utwór eucharystyczny, a nie np. maryjny. Dlatego kardynalnym błędem jest np. wciskanie na Komunię "Ave Maria"!! Podobnie - nie proponuję na wejście tego hitu, bo z reguły ciotki i kuzynki uderzają wtedy w taki bek, że na decydujące chwile już im łez brakuje ;D Z rzeczy skrzypcowych (TYLKO skrzypcowych - bez organow) proponuję na wejście "Prelude" z "Partity E-dur" J. S. Bacha - żywe, radosne, a jasny dźwięk skrzypiec pozytywnie wszystkich nastroi. Nie musi być tak, że tylko słoniowate organy rządzą. Na wejście jest to możliwe - w czasie trwania mszy juz nie!!! organy rulez
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

kathrines

Było już o czytaniach na ślubie czas na oprawę muzyczną. Co polecacie oprócz Ave Maria, Marszu Mendelsona oraz Canonu in D??


zwierzatko_mojej_mamy

no wlasnie mialam przekopiowac z watku  ooliwki chyba ;)

CALLJA NAPISALA:

"Oj, możliwości co do repertuaru na ślub jest w przypadku zespołu smyczkowego baaardzo sporo :!:  Choć (lojalnie to zaznaczam...) ja to trochę zboczona jestem na punkcie liturgiczności muzyki, a w przypadku kwartetyu smyczkowego ten wymóg to można co najwyżej o kant stołu roztłuc...

Od razu - sa hiciory ładne, ale oklepane do mdłości - z "Arią" Bacha(wcale nie będąca "na strunie G :!:  :evil:  :evil: ), "Ave Maria" wszelkiej maści czy marszami weselnymi Mendelssohna i Wagnera. Z rozmysłu, pomysłu i przekory zawsze proponuję zatem wplecenie w ceremonię czegoś ciut mniej oklepanego - ot, taki migdałek dla smaku, coby słodycz ogólna ciastka=muzyce mdłości u słuchacza nie spowodowała ;-)

Proponuję zatem przesłuchanie:
:arrow: "Preghiery" z "Serenady na smyczki" P. Czajkowskiego (to instrumentalna wersja motetu "Ave verum corpus" W. A. Mozarta - i świetny pomysł na moment Komunii)
:arrow: Divertimento D-dur KV 136 i Divertimento B-dur KV 137 Mozarta: boska muzyka, szybkie części pienią się jak szampan, wolne niesamowicie wzruszają; w dodatku jest to muzyka dość popularna, ale nie oklepana
:arrow: świetne sa fragmenty (zwłaszcza Menuety) z kwartetów Haydna - tu nawet nie podaję konkretów, muzycy bedą wiedzieli, o co chodzi
:arrow: "Melodie elegijne" E. Griega - refleksyjna i tęskna muzyka fiordów ;-)
"
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malybob

A jakie masz możliwości wykonawcze? (instrument/y, śpiewacy..) I jaka muzykę najbardziej lubisz- coś bardziej tradycyjnego i typowego czy coś równie ładnego a niekoniecznie bardzo znanego?  Na razie proponuję Marsz Wagnera zamiast / prócz Mendhelsonna...

zwierzatko_mojej_mamy

kathrines scalilam Twoj watek z identycznym - poczytaj powyzej co proponowaly dziewczyny
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kathrines



callja

Yyyyych, znowu nerwa na kolegów po fachu łapię!!!  :hammer: (to po lekturze powyższej oferty "muzyki ślubnej")

Już bardziej "do mdłości oklepanego" repertuaru to naprawde nie da się wymyślić >:(

Uprasza się zwłaszcza Panie Wokalistki o wyjście poza łzawe avemaryjki i pewne mózgu oraz gardziołka wysilenie w celu takim, coby pięćset kolejnych ślubów nie było "odfajkowywanych" tymi samymi utworami >:D Bo to tak mniej więcej, jak wpychanie wszystkich Panien Młodych w ten sam fason ślubnej sukienki... Delikatna sugestia ze strony Państwa Młodych w rodzaju "chcemy mieć oryginalną oprawe ślubu, BARDZO nam na tym zależy" jest bardzo na miejscu.


Przepraszam, że coś niecoś się uniosłam, ale naprawdę mam uczulenie na muzyczną sztampę - takie zboczenie zawodowe...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

dagi

callja a możesz polecić kogoś do oprawy muzycznej w Warszawie?
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

natka

A jakby ktoraś z was miała jakies namiary na oprawę muzyczną na śląsku to poproszę. Myślałam o trąbce ale chłop stwierdził że za bardzo mu sie z pogrzebem kojarzy a ja sie obawiam że sie porycze przy tej trąbce zreszta jak zawsze gdy oglądam filmik Inki ;)

callja

Namiary na śpiewaczkę z Warszawy zaraz wyślę. Jakby co, na pewnmo doradzi ona kogoś kompetentnbego, o ile nie będzie miała w tym czasie wolnych terminów. A na Śląsku - też kogoś zarekomenduję :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zosanka

callja to ja poprosze o te na miary na kogos na slasku :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

dagi

callja dzięki, już polałam ;)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

zosanka

callja dziekuje i polewam :) a wiesz moze skad konkretnie jest?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

callja

Dziękuję za piweczka - nie ma jak łyknąć przed obiadem ;)

Ta dziewczyna (śpiewaczka) jest z Ornontowic, jakby co, brak terminów etc. - piszcie, mam w zapasie jeszcze conajmniej dwie kandydatury śląskie (obie dyplomantki z akademii, moje koleżanki).
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

tachogti

Sluchajcie a co sie w ogole gra na slubach za piesni itd? Bo mamy fajna organistke, organy pasuja do naszego kosciola ale nie wiem co chce zeby zagrala, jest cos ladnego poza "program obowiazkowy" i jaki jest ten obowiazkowy ;D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rilla

hm ja uwielbiam na ofiarowanie: "Jeden chleb, co zmienia się w Chrystusa Ciało"

a na komunię: Panie, dobry jak chleb

to moje ulubione piesni kościelne no i Abba Ojcze

bardzo chciałam, żeby były u nas na mszy bo pamietam je ze swojej komnui, ale został przełosowany kwartet smyszkowy i będzie "poważnie"

tachogti

Ja musze dopasc  kogos z kryptowej scholi i moze cos z ich repertuaru wyciagne, moze sie gdzes "Barke" uda wcisnac?
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rilla

hehe no w Krypcie są pieknę pieśni... jak kogoś znasz to pewnie;)

tachogti

z tego co wiem kuzynka mojej swiadkowej tam sie udziela, musze sie kolo tego zakrecic :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

aja

ma do polecenia Harfistkę i skrzypaczkę z Warszawy

callja

Z tą "Barką" to uwaga... Raz jedyny biedny Ojciec Święty wspomniał, że tę pieśniczkę lubi, to go nia potem katowali bez końca i bez miłosierdzia :o Tymczasem jest to nie pieśń liturgiczna, tylko PIOSENKA RELIGIJNA, która nie ma prawa pojawić się w trakcie żadnej mszy czy nabożeństwa!!! Agapa, spotkanie oazowe, koncert muzyki parareligijnej (nawet w kościele, ale koncert, nie liturgia) - owszem, ale nie ślubna msza!!! Błaaaaagam... Można "Barkę" zaspiewac po mszy, w czasie skłądania życzeń, etc. ale nie w trakcie trwania liturgii!!!
To pisała muzyczka z wykształcena i nawiedzenia, którą strasznie drażnią Rubiki i inne takie w kościele...


Tagotchi o - repertuaru ślubno-liturgicznego jest tyle, że naprawdę da się uniknąć discopolowego "Gdy się łączą ręce dwieeee..." czy jakichś tam "Baranków młodych" nieliturgicznych, a jednak nie będzie wrażenia nudy etc. Jakby co - pytaj, podpowiem!!! Niemusza to być pieśni z zakresu obziewanego do mdłości kanonu.
aja - skrzypce i harfa to cuuudne zestawienie... i też nieludzko nieliturgiczne (już o tym wcześniej się naprodukowalam ;) )
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /