oprawa muzyczna mszy

Zaczęty przez elizapj, 18 Paź 2007, 13:46:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

callja

balbina - no to podziwiamy go obie ;) priv poszedł, przeczytaj proszę - i zapraszam na rozmowę np. na GG :D
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

balbina

kochana przeczytane , odpisane :) gg w pracy zakazane :pissed: więc dopiero w domku wieczorem

zosanka

callja a ja moge jeszcze prosic o namiary na kogos ze slaska? Mialam numer telefonu do Kingi ale niestety nie da rady.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

callja

Poszło - myślę, że się dogadacie, solidna i konkretna dziewczyna, no i mieszka na stałe na Śląsku, więc raczej nie będzie w rozjazdach ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

tra_virgolette

Dzieki Callja za informacje.

Na mszy beda tylko organy, i tylko to wchodzi w gre (kosciol dosc maly, poza tym oszczedzam na czym sie da :)).

Powiedz mi jeszcze, jesli zdecydujemy sie na dwa marsze, na wejscie i wyjscie, to to sie nie bedzie "gryzlo"? Widze ze nie jestes zwolenniczka takiego rozwiazania, wiec pewnie ciezko Ci bedzie odpowiedziec :-)

Ja wiem ze taki marsz na wejscie to takie ckliwe troche, no i amerykanskie, ale jakos tak rozczula mnie widok pary mlodej wkraczajacej do kosciola przy tych dzwiekach.. Nieskomplikowany mam gust :-) 

Pozdrawiam Cie cieplo, widze kawal dobrej roboty wykonujesz na tym forum.

ulala28

callja dziekuje!  :drunk:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Whenever people agree with me I always feel I must be wrong.

callja

Cytat: tra_virgolette w 12 Sie 2008, 15:47:54
Dzieki Callja za informacje.

Na mszy beda tylko organy, i tylko to wchodzi w gre (kosciol dosc maly, poza tym oszczedzam na czym sie da :)).

Powiedz mi jeszcze, jesli zdecydujemy sie na dwa marsze, na wejscie i wyjscie, to to sie nie bedzie "gryzlo"? Widze ze nie jestes zwolenniczka takiego rozwiazania, wiec pewnie ciezko Ci bedzie odpowiedziec :-)

Ja wiem ze taki marsz na wejscie to takie ckliwe troche, no i amerykanskie, ale jakos tak rozczula mnie widok pary mlodej wkraczajacej do kosciola przy tych dzwiekach.. Nieskomplikowany mam gust :-) 

Pozdrawiam Cie cieplo, widze kawal dobrej roboty wykonujesz na tym forum.

No rzeczywiście nie ukrywam, że nie jestem zwolenniczką "marszowych ślubów"  ;)  Ale w kształcie, jaki Ci zasugerowalam (początek - Wagner, zakończenie - Mendelssohn) jest to "do przełknięcia".

Jako początek wyłącznie organowy (taka opcja "na wszelki wypadek") mogę Ci zasugerować choćby wersję organową chorału J. S. Bacha "Jesu bleibet meine Freude", znane, piękne, a jednak nietrywialne. Poza tym każdy DOBRY organista zasugeruje Ci mnóstwo efektownych i radosnych utworów organowych, chociażby toccat Bacha czy fragmentów koncertów organowych Haendla. To muzyka, która oddycha radością!!!

ulala - dziękuję, mam nadzieję, ze się nie ubzdryngolę od razu ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Anupka

Cytat: znow_wedrujemy w 02 Lip 2008, 23:01:17
ja już po ślubie i powiem szczerze, że oprawa muzyczna to jedna z tych rzeczy, która najbardziej nam wyszła ;) wszyscy goście zachwyceni :)
miałam dobrego organistę, ale i tak zdecydowałam się na dodatkowe "atrakcje", bo przecież ślub bierze się raz w życiu :) miałam skrzypce i trąbkę (nie mogłam się zdecydować co wolę). gdyby kogoś interesowało to podam namiary na priv.
chodzi o Warszawę, chociaż może gdzieś dojeżdżają - nie wiem ;)

Skorzystalam z przeslanych przez Ciebie namiarow i znalazlam tam upragnione skrzypce. Co więcej okazalo sie, ze obaj muzycy (skrzypek i organista z katedry) znali sie i grali juz rsazxem wczesniej. Mimo tego spotkali sie przed slubem i przegrali wszystkie utwory. Acha i zagrali wiecej, niz prosilam, bo - zupelnie od siebie - uswietnili gosciom oczekiwanie na nas w kosciele. Super bylo i stawiam Ci piwko! Dziekuje za namiary!
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

balbina

my już po :) rzeczywiście oprawa ważna rzecz , dziękuję callja goście zachwyceni, mi łzy kręciły się w oczach a gardło ściskało , nawet uparta organistka nie zdołała popsuć tego przeżycia.


callja :drunk: żaluje że nie mogłam z toba zamienić chocby słówka i osobiście podziękować.

callja

#184
Baaardzo dziękuję za ciepłe słowa  :blush: Cieszę się, że spełniłam oczekiwania!!!



PS. Nieśmiało można podpytać o relację?
PSS. Na jakąś kawusię czy :beer: zawsze można się umówić, ale to już na priv ;D na razie stawiam wirtualnie! Chętnie wyściskałabym Cię już pod kościołem, ale z zasady nie lubię mieszac się w grono weselników ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

znow_wedrujemy

oprawa bardzo ważna rzecz :)
ja sobie włączam często płytę ze ślubu, właśnie, żeby oprawy posłuchać, bo było bosko!  :-[
gdyby kogoś interesowały namiary to zapraszam na priv!

martullek

callja ja Ci dziękuję za namiary na Olę w Warszawie - muszę do niej napisac maila z podziękowaniami, bo było pięknie :)

callja

#187
Bardzo się cieszę, że głos Oli został "zaakceptowany"  ;) polecam ją zawsze z czystym sumieniem i pełną odpowiedzialnościa, bo jestprofesjonalistką z prawdziwego zdarzenia!!! A kilka miłych słów na pewno ją ucieszy !!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

callja

#188
Organista z kościoła uniwersyteckiego zrezygnował z pracy :crying: Z mapy kościołów we Wrocławiu ubył kolejny dobry muzyk :(
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

MagdaG

dziewczyny.... a jakie są mniej wiecej ceny skrzypaczek na slub? (region górnego sląska)

callja

Szczegóły raczej na priv... Co do Śląska mam namiary na śpiewaczki - ręczę za ich kompetencje, profesjonalistki w każdym calu.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

chudonoga

Uwaga, uwaga, bo będę Callji reklamę robić   :D
Callja zaśpiewała na naszym ślubie i wychwalać ją będę, bo się dziewczynie należy.
Bardzo jestem jej wdzięczna za spokój i pogodę ducha, bo w czasie przedślubnych zawirowań obfitujących w nieoczekiwane zwroty akcji zaczynałam tracić głowę. 100% profesjonalizmu + dużo ciepła.
Callji polewam, a wszystkim wahającym się pannom młodym polecam zainwestowanie w "profesjonalny głos", to naprawdę najpiękniejszy instrument, nadający mszy uroczystego charakteru.

brzoza25

Cytat: mika w 18 Paź 2007, 14:16:02
ja miałam gdzieś namiar na zespół gospell mogę znaleźć ale oni byli drodzy... choć fakt śpiewali pięknie aż dech zapierało


Czy znacie jakiś zespół w klimacie gospel, który na terenie Wrocławia mógłby zaśpiewać na ślubie w kościele? Plis o informacje, szukam od kilku miesięcy i nic. Będe bardzo bardzo wdzieczna za jakiś namiar.  :)

callja

#193
Cytat: brzoza25 w 03 Lis 2008, 23:03:07
Cytat: mika w 18 Paź 2007, 14:16:02
ja miałam gdzieś namiar na zespół gospell mogę znaleźć ale oni byli drodzy... choć fakt śpiewali pięknie aż dech zapierało


Czy znacie jakiś zespół w klimacie gospel, który na terenie Wrocławia mógłby zaśpiewać na ślubie w kościele? Plis o informacje, szukam od kilku miesięcy i nic. Będe bardzo bardzo wdzieczna za jakiś namiar.  :)

Ups, się wtrącę lekko... Klimaty gospel są zabronione przez Episkopat Polski (no, powiedzmy... uznawane za niekontemplacyjne i baaardzo obce liturgii europejskiej). Klimaty gospel mogą się świetnie sprawdzić np. w czasie składania życzeń pod kościołem - instrumentaliści jazzowi znajdą sie we Wrocławiu jak najbardziej, a saksofon pod kościołem może być ciekawym zaskoczeniem dla gości. Ale na samą mszę ślubną (MSZĘ!!! = liturgię, a więc coś niekoniecznie będące wyłącznie naszym widzimisię...) delikatnie sugeruję coś bardziej tradycyjnego. Księża też mogą zaprotestować przeciwko wprowadzeniu na mszę elementu anglosasko-protestanckiego, i powiem od razu, że mają ku temu pełne prawo. Przebieg mszy rządzi się swoimi prawidłami, których korzenie sięgają początków chrześcijaństwa, a nawet wczesniej. I tych reguł łamać naprawdę nie należy.

I od razu uspokajam - tradycyjne nie znaczy bynajmniej nudne, nienowoczesne, oderwane od współczesności. Jeden jedyny warunek - DOBRZY MUZYCY, kompetentni zarówno w kwestii zawodowej = wykonawczej, jak i teoretycznej (liturgika). W razie wątpliwości chętnie pomogę i podpowiem.




chudonoga - dziękuję!!! aż się  :blush:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

brzoza25

Cytat: callja w 04 Lis 2008, 00:48:07
Cytat: brzoza25 w 03 Lis 2008, 23:03:07
Cytat: mika w 18 Paź 2007, 14:16:02
ja miałam gdzieś namiar na zespół gospell mogę znaleźć ale oni byli drodzy... choć fakt śpiewali pięknie aż dech zapierało
Ups, się wtrącę lekko... Klimaty gospel są zabronione przez Episkopat Polski (no, powiedzmy... uznawane za niekontemplacyjne i baaardzo obce liturgii europejskiej). Klimaty gospel mogą się świetnie sprawdzić np. w czasie składania życzeń pod kościołem - instrumentaliści jazzowi znajdą sie we Wrocławiu jak najbardziej, a saksofon pod kościołem może być ciekawym zaskoczeniem dla gości. Ale na samą mszę ślubną (MSZĘ!!! = liturgię, a więc coś niekoniecznie będące wyłącznie naszym widzimisię...) delikatnie sugeruję coś bardziej tradycyjnego. Księża też mogą zaprotestować przeciwko wprowadzeniu na mszę elementu anglosasko-protestanckiego, i powiem od razu, że mają ku temu pełne prawo. Przebieg mszy rządzi się swoimi prawidłami, których korzenie sięgają początków chrześcijaństwa, a nawet wczesniej. I tych reguł łamać naprawdę nie należy.

I od razu uspokajam - tradycyjne nie znaczy bynajmniej nudne, nienowoczesne, oderwane od współczesności. Jeden jedyny warunek - DOBRZY MUZYCY, kompetentni zarówno w kwestii zawodowej = wykonawczej, jak i teoretycznej (liturgika). W razie wątpliwości chętnie pomogę i podpowiem.

W takim razie co możesz mi podpowiedziec? znasz jakiś fajnych muzyków z Wrocka? Jeśli chodzi o gospel, to tak sobie wymyśliłam ,ale od kilku miesięcy szukam i niestety... chciałabym coś fajnego, może macie jakieś pomysły?  :D

callja

#195

Cytat: callja w 04 Lis 2008, 00:48:07
Cytat: brzoza25 w 03 Lis 2008, 23:03:07
Cytat: mika w 18 Paź 2007, 14:16:02
ja miałam gdzieś namiar na zespół gospell mogę znaleźć ale oni byli drodzy... choć fakt śpiewali pięknie aż dech zapierało
Ups, się wtrącę lekko... Klimaty gospel są zabronione przez Episkopat Polski (no, powiedzmy... uznawane za niekontemplacyjne i baaardzo obce liturgii europejskiej). Klimaty gospel mogą się świetnie sprawdzić np. w czasie składania życzeń pod kościołem - instrumentaliści jazzowi znajdą sie we Wrocławiu jak najbardziej, a saksofon pod kościołem może być ciekawym zaskoczeniem dla gości. Ale na samą mszę ślubną (MSZĘ!!! = liturgię, a więc coś niekoniecznie będące wyłącznie naszym widzimisię...) delikatnie sugeruję coś bardziej tradycyjnego. Księża też mogą zaprotestować przeciwko wprowadzeniu na mszę elementu anglosasko-protestanckiego, i powiem od razu, że mają ku temu pełne prawo. Przebieg mszy rządzi się swoimi prawidłami, których korzenie sięgają początków chrześcijaństwa, a nawet wczesniej. I tych reguł łamać naprawdę nie należy.

I od razu uspokajam - tradycyjne nie znaczy bynajmniej nudne, nienowoczesne, oderwane od współczesności. Jeden jedyny warunek - DOBRZY MUZYCY, kompetentni zarówno w kwestii zawodowej = wykonawczej, jak i teoretycznej (liturgika). W razie wątpliwości chętnie pomogę i podpowiem.

W takim razie co możesz mi podpowiedziec? znasz jakiś fajnych muzyków z Wrocka? Jeśli chodzi o gospel, to tak sobie wymyśliłam ,ale od kilku miesięcy szukam i niestety... chciałabym coś fajnego, może macie jakieś pomysły?  :D





Nie ma sprawy, postaram się pomóc i doradzić - zapraszam do rozmowy o szczegółach np. na GG (podaję na priv - już wysłałam). Na całym wątku sporo też już na temat oprawy mszy pisałam, o okolicznościach przyrody wrocławskich również :)

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /


callja

Podaj mi, proszę, na priv, skąd jesteś (znaczy, gdzie odbędzie sie ceremonia - domyślam się, że w kraju rodzinnym :hihi:) i jaki typ oprawy Cię interesuje; przejrzyj też może najpierw wcześniejsze posty, bo w wątku sporo już na temat "muzyki na ceremonię" napisano. Postaram się pomóc, znam muzyków z różnych stron Polski, zatem może uda się wspólnie coś wymyślić :yes:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /


olcia

callja masz może jakieś namiary na wokalistkę w olsztynie??? (tym olsztynie w woj. warmińsko-mazurskiem:)