Karmienie piersią-wątek problemowy

Zaczęty przez konwalia, 19 Sie 2011, 22:07:17

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

rubin04

Mój tesc jak przyszedł do szpitala (po tym jak się P. urodził) zapytal "masz mleko" :rotfl:
Juz  nawet nie pamietam co mu odpowiedziałam, ale pewnie cos złosliwego, bo wobec niego nie gryze się raczej w język.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Justynna

A mnie denerwowało i to bardzo jak niektórzy próbowali mi wmówić, że mam słaby pokarm i powinnam dokarmiać butelką. No bo jak to możliwe, żeby dziecko było co chwilę głodne? "Uwielbiałam" te dobre rady  :headbang:

konwalia

Cytat: Justynna w 24 Sie 2011, 10:53:54A mnie denerwowało i to bardzo jak niektórzy próbowali mi wmówić, że mam słaby pokarm i powinnam dokarmiać butelką. No bo jak to możliwe, żeby dziecko było co chwilę głodne?
o to to mnie też wkurzało, a że jej się chce pić to niemozliwe ;)
a na tekst że poiwinna się najadać w 15min zapytałam, czy ty zawsze na każdy posiłek jesz schabowego z 3ziemniakami? :D

kotabma

ja zostalam oceniona jeszcze przed porodem - z tak malych piersi nie wykarmisz dziecka :D :D :D
mialam ochote zadzwonic do tej osoby przy nawale ktory trwal baaaardzo dlugo ;)
no i mnie nie wkurzaly pytania: czy karmisz. to dla mnie naturalne raczej bylo ;)
wkurzaly mnie za to pytania czy mala juz pije z butelki :D :D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

Ja się bałam przyznać mamie i teściowej (przez telefon !!! obie mieszkają 1000km od nas !!!) że już nie karmię piersią.
""No bo co to znaczy, że masz mało pokarmu, to niemożliwe""  :crazy:

marcheewka

Cytat: konwalia w 24 Sie 2011, 10:16:26
o to to mnie też wkurzało, a że jej się chce pić to niemozliwe ;)
a na tekst że poiwinna się najadać w 15min zapytałam, czy ty zawsze na każdy posiłek jesz schabowego z 3ziemniakami? :D

tak, tak! Pić z piersi co kilka godzin, bo jak częściej, to głodna.  Za długo je, bo mam malo pokarmu/mało leci/ za chudy pokarm. Wrrrrr
W nocy sie budzi 3 razy= za mało pokarmu, trzeba dać butelke na noc.
Zaraz pewnie ci sie pokarm skończy ( tekst jam mała miala 2 miesiące - karmilam do ukończenia 10 miesiaca i pokarm był)

Teksty skonczyły się, jak mała zaczęła przybierać 1 kg na miesiac :-) i była w 75 centylu.

Podziwiam dziewczyny, ktore mimo problemów karmią. ja nie miałam żadnych problemow oprocz nawału, żadnych zastojów, zapalen, itp. Nigdy nie mialam poranionych brodawek, mala ssała dobrze. Moje karmienie było dośc przyjemne i lubilam karmić. Nie wiem jak by to było, gdyby były problemy.

feeling.good

ja wspominam karmienie piersią jako koszmar. Najpierw prawie całe dni spędzone z małym uwieszonym przy cycku, kolki, wrzaski - masakra. Później walka o każdą kroplę mleka z laktatorem i tak 5 miesięcy. Psychicznie byłam zestresowaną dętką :) W naszym przypadku karmienie piersią nie dało jakichś superrezultatów. Staś i tak ciągle choruje...

Przy drugim dziecku na pewno nie dam się tak zwariować. Jeśli historia się powtórzy, przechodzę na butelkę.

zwierzatko_mojej_mamy

ja wyparlam karmienie do tego stopnia, ze w ogole teraz nie kojarze, ze stamtad moze w ogole cos wyleciec lol no moze kojarze, ale jak przez mgle ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

feeling.good

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Sie 2011, 11:57:57
ja wyparlam karmienie do tego stopnia, ze w ogole teraz nie kojarze, ze stamtad moze w ogole cos wyleciec lol no moze kojarze, ale jak przez mgle ;)

ciążę wyparła, karmienie wyparła... Ale dziecka to już się nie wyprzesz lol lol lol

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Angie

Lena w zasadzie od początku na butli. Ja prawie w ogóle nie miałam mleka,
też mnie irytowały pytania o karmienie. Przecież nie głodziłam  :crazy:

Na szczęście nie choruje, ma ponad dwa lata, a antybiotyku nie zna ;D

marcheewka

Cytat: Angie w 24 Sie 2011, 12:11:14
Lena w zasadzie od początku na butli. Ja prawie w ogóle nie miałam mleka,
też mnie irytowały pytania o karmienie. Przecież nie głodziłam  :crazy:

Na szczęście nie choruje, ma ponad dwa lata, a antybiotyku nie zna ;D

ja teraz słyszę, jak już nie karmie - nie karmisz?oj to co teraz, to dziecko glodne, dlaczego nie karmisz, no jak to?

Do 18-ki mam karmić?Dostaje butlę i jest szczęśliwa, cyca już nie pamięta, nie domaga sie, nie płakała nigdy za nim, odeszlismy stopniowo, ale ona nigdy cycem nie byla uspokajana, służył tylko do jedzenia.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: marcheewka w 24 Sie 2011, 16:05:51ja teraz słyszę, jak już nie karmie - nie karmisz?oj to co teraz, to dziecko glodne, dlaczego nie karmisz, no jak to?
moze mysla, ze w ogole jesc nie dajesz?? lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marcheewka

#38
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 24 Sie 2011, 15:12:03
moze mysla, ze w ogole jesc nie dajesz?? lol lol

też tak czasem myślę :point_lol:, tzn myśle, ze oni tak myślą

konwalia

#39
ała  :crying: zgniotłam sobie piers spiac i mam zastój

mary

z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej na zastój działa dziecko ;) Laktator się w tym u mnie nie sprawdził w ogóle. Współczuję bólu :( (jeśli to już taki etap bolący)

konwalia

mary etap boli bardzo, wziełam ciepła kapiel i teraz licze, ze mała mi pomoże


errata

konwalia nie wiem, co to za ból. na szczęście ta wątpliwa przyjemność mnie ominęła, ale słyszałam o liściach kapusty

yoy

mialam cos takiego i rzeczywiscie tylko dziecko pomoze :( Ale! Mozna mu w tym pomóc- tzn- ciepła kąpiel przed karmieniem- pod wplywem ciepla mleko samo potrafi wyplywac. Ja na przemian polewalam piersi ciepla woda i karmilam f. (on jak na zlosc jesc juz nie chcial) Laktator raczej nie pomagal bo nic nie chcialo leciec. Az w koncu, pamietam ok 23 Franek jadl jadl i jadl... aż zjadl :) natychmiastowa ulga, brak kamieni w piersi.
A! i moj zastoj tez zaczal sie po poludniu- cos kolo 16... do polnocy przeszlo. Przystawiaj małą (tu chyba nawet nie chodzi o to by jak najczesciej- bo to chodzi zeby dziecko mocno i duzo pociaglo a nie co chwile troszeczkę- wiec co chwile laktator- a co dłuższą chwile mała...Trzymam kciuki!

konwalia

dzięki dziewczyny, dzis jest lepiej, mniej boli(mogę podnosić reke bez bólu), piers czerona, ale juz nie taka twarda
mała jak nigdy obudziła sie w nocy, chyba wiedziała, ze matce trzeba ulzyc :D
a laktator to u mnie porazka, mi sie udaJE SCIAGAC NA RAZ MAX 30ML ;/

juz kiedys tak miałam, ze sie zrobił zastój, trzymało, az w końcu jak pusciło, to mleko jej z buzi wypływało, tak leciało :D

rubin04

niech mnie ktos uratuje...

Jeden cycek jest jak balon a drugi wyglada jak u nastolatki.. No zupelnie tak jakbym w jednym miala miseczke A a w drugim jakies E. Koszmar. Nic mnie nie boli, no tylko ten widok mnie boli.. Tak od 3 dni ma. Mleko mam w obu,leci jak trzeba tylko k...niie wiem skad w jednym takie zasoby sie zrobily..

I co z tym robic? Z ktorego karmic? Z tej bani czy z tego cycko-pryszcza? Miala ktoras takie atrakcje?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

ale asymetria ci sie zrobiła? minie po karmieniu, ja mam roznice miseczki teraz

rubin04

asymetria to malo powiedziane...
M. sie smieje ze jak cos to taniej wyjdzie robienie cyckow, bo tylko do jednego zrobimy silikon, bo drugi juz wyglada jakby byl po plastyce :D

jakby to bylo po nakarmieniu to luz, wiadomo, ze jak jeden pusty a drugi pelny, ale one takie przed karmieniem sa! No wygladaja jak zart..


Nawet nie wiem do jakiego lekarza z tym, no i nic mnie nie boli, i z ktorego karmic- boje sie ze jak z tego balona to pobudze go jeszcze bardziej, a jak z pryszcza to moze wtedy w tym balonie zastoj sie zrobi..

No dupa blada...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

margareta

Spróbuj karmić więcej z pryszcza, a z balona tylko trochę, żeby się zastój nie zrobił.