FOTOGRAF

Zaczęty przez zuzia, 14 Paź 2007, 19:42:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

didi_loczek

Zuziu,
ja jestem wlasnie w trakcie podpisywania umowy z fotografem.
Cena 2100 (slub bedzie we wrzesniu 2008) i obejmuje:

1. Dokument z dnia zaślubin (ok. 400 starannie obrobionych i wyselekcjonowanych
fotografii na CD/DVD) obejmujący:
- przygotowania do ślubu,
- ceremonię ślubną w kościele / Urzędzie Stanu Cywilnego,
- imprezę weselną, oczepiny do godz. 1:00.

2. Zdjęcia plenerowe
Standardowa sesja plenerowa w dniu ślubu lub w dzień następny (ok. 200 starannie obrobionych i wyselekcjonowanych fotografii na CD/DVD)
3. 100 fotografii wywołanych na formacie 10x15
4. Prezentacja multimedialna na CD/DVD
5. Na życzenie internetowa galeria ze wszystkimi zdjęciami do oglądania dla gości i rodziny (przez dwa miesiace po ślubie).

foszek

dziewczyny ale w pewnym sensie Marcin ma racje: jezeli nie jest to zwykly fotografik, ktory dorabia sobie w weekendy do pensji, musi miec pojecie co mu moze grozic w razie nie wywiazania sie z umowy, nie mowiac juz jakie konsekwecjie spotkalby by go w razie celowego wykasowania zdjec. Wtedy mozesz go z torbami puscic. Zaden profesjonalny fotograf nie zaryzukuje tego. Bo nie tylko moze stracic dorobek swojego zycia ale i nigdy wiecej nie dostanie zadnego zlecenia.
Cytat: "julka"Broni kolegi, straszy zniesławieniem..
Slow przeciwko slowu... moim zdanie lojalnie uprzedza, ze jak sie zacznie wojne sadowa, to facet przezd niczym sie nie cofnie aby ratowac swoja skore. Dlatego najlepiej miec na to wszystko co sie powie/napisze dowody.

Moze badz troszke ironiczna w stosunku do swojego fotografa i popros go o wgladowki, z tekstem: bo nie wiem czy te zdjecia ktore Pan zrobil, sa warte swojej ceny nie mowiac juz o wyzszej ??
Fotografowie sa rozni. pamietam jak dzwonilam do jednego 2 dni po umowie jaka spiasal z jedna foremek, z zapytaniem o wolny termin (10.V)
Na koniec rozmowy zapytalam go jeszcze o cene. Wyobrazcie sobie moje zdziwienie jak facet zaspiewal o 400 zl wiecej za ten sam pakiet !! Na stwierdzenie ze sporo podrozal w ciagu 2 dni, uslyszalam: Przeciez 100 € w ta czy w ta nie powinno pani robic roznicy. Dzownilam z niemieckiego numer :-/

zuzia

Ja do Marcina nie mam pretensji. Nie uważam też, że jego wypowiedzi to po prostu obrona kolegi po fachu.
Marcin ma po prostu inne spojrzenie na tą sprawę.
Bo dla mnie facet, który mimo, że może stracić opinię podwyższa cenę po weselu i straszy wykasowaniem zdjęć jest niestety zdolny do wszystkiego (tfu tfu odpukać) i opinia dla niego nie jest widocznie aż taka ważna.
Film nam pokazał - jest naprawdę super. Zdjęcia też widziałam, surowe, więc istnieją.

foszek

zuzia, a o ile chce on Wam podwyzszyc cene ??

zuzia

o jakieś 40 %

mika

Cytat: "zuzia"o jakieś 40 %

o żesz kurwa ... za przeproszeniem

gioseppe

Cytat: "foszek"Wyobrazcie sobie moje zdziwienie jak facet zaspiewal o 400 zl wiecej za ten sam pakiet !! Na stwierdzenie ze sporo podrozal w ciagu 2 dni, uslyszalam: Przeciez 100 € w ta czy w ta nie powinno pani robic roznicy. Dzownilam z niemieckiego numer :-/

dlatego najlepszym kontaktem w takiej sytuacji jjest mailowy.

My z naszym fotografem mieliśmy kontakt jedynie podczas podpisania umowy i w dniu ślubu.
Z tego co wiem, jeśli ktoś jest z daleka nie ma sensu zeby przyjezdzal osobiście podpisywać umow tylko może przecież przesłać take dokumenty a potem odesłać
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

zuzia

Cytat: "mika9983"o żesz kurwa ... za przeproszeniem

to pomyśl co ja mówiłam wczoraj wieczorem jak się dowiedziałam!!!

julka

Ja po prostu cały czas nie mogę zrozumieć, dlaczego on postępuje z ludźmi  w ten sposób? Na pewno zdaje sobie sprawę, że dla niego to jedno z wielu zleceń, a dla zuzi i jej Męża - jedyny taki dzień w życiu, który on udokumentował, a teraz robi szopki i nie chce dotrzymać warunków umowy, żądając wyższej ceny.
I to mnie wkurza, bo zdaję sobie sprawę,  że na takiego "fachowca" zmieniającego cenę w zależnosci od widzimisię może trafić każdy.
A podanie prawdziwej (podkreślam "prawdziwej") informacji (czyli np. macie nagraną jego wypowiedź odnośnie wyższej ceny, niż ta w umowie, zeznania świadków, etc.) nie byłoby to zniesławienie.  
Nie naskakuję na nikogo, jeśli ktoś to tak odebrał, to trudno.

mika

Cytat: "julka"Ja po prostu cały czas nie mogę zrozumieć, dlaczego on postępuje z ludźmi w ten sposób? Na pewno zdaje sobie sprawę, że dla niego to jedno z wielu zleceń, a dla zuzi i jej Męża - jedyny taki dzień w życiu

może właśnie dlatego tak się zachowuje bo wie że Zuzia z Mężem zapłacą więcej bo są świadomi tego że nie będę mieli innej pamiątki z tego dnia
aż się nóż w kieszeni otwiera

gioseppe

BTW, strasznie dużo Wam podniósł
Czy to jakiś znany fotograf czy facet, który sobie w ten sposob tylko dorabia narazajac na nerwy innych?
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

zuzia

gioseppe,
tam gdzie braliśmy slub jest dość znany.

mika

zuzia, a może on uważa że te fotki tak są piękne że są warte wszystkich pieniędzy, jeśi tak to trzeba mu powiedzieć 0że tak jest tylko dzięki urodzie państwa młodych :mrgreen:

gioseppe

Cytat: "zuzia"gioseppe,
tam gdzie braliśmy slub jest dość znany.
skoro tak to on nie skasuje tych zdjęć
musiałby być debilem
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

foszek

Cytat: "mika9983"o żesz kurwa ... za przeproszeniem
mniej wiecej byla taka moja reakcja....

salsa

Cytat: "zuzia"salsa,
to ile wy w końcu dostaliście tak w sumie?

hiihihi
namieszałam??

oki:
-wywołane na papierze ( NIE Album) 500 foto (reportaż + plener )
-na CD w formacie gotowym do druku 500
- 1000   formacie oryginalnym ( w tym to 500 ktore sa tez w formacie gotowym do druku)
- album taki duzy, w skórze, tam jest około 40 foto w bardzo duzym formacie:)

reszte to jak napisałam w poprzednim poscie;)))
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Krakers

Cytat: "zuzia"o jakieś 40 %
Zuzia to ile masz dokładnie zapłacic za zdjęcia po tej 40% podwyżce i na ile sie umówiliście bo z tego co czytam to nic nie piszesz ile chce od ciebie ten fotograf  ztego co przeczytałem to miałas:
sesję w dniu slubu ,
sesję w inny dzień plenerową i oraz 500 zdjec w tym 200 10x15 obrobionych i 20 15x21 napisz ile masz do zapłaty ?

Ola

Witam jestem tu pierwszy raz i niedługo bedę musiała zamówić fotografa na swój ślub Zuzia napisz mi koniecznie na jaką sume uzgodniłaś cene filmowania i fotografowania całości?

5czwartych

Cytat: "nionczka"
Cytat: "5czwartych"600 zdjęć zrobionych na reportażu ślubnym to niedużo. 600 dobrych zdjęć to absurdalnie dużo.

Nam Kalina zrobila prawie 1000 (reportaz i plener nastepnego dnia (dzienny i nocny)) ale na papierze mamy 90 (60 reportaz, 20 plener plus 10 dodatkowych).

nionczka, i tylko 90 zdjęć (postać dowolna) dostaliście?

[ Dodano: 15-10-2007, 20:22 ]
Cytat: "julka"Chyba masz rację zuzia. Broni kolegi, straszy zniesławieniem...

wypraszam sobie - nie mam kolegów oszustow.  :evil:

Cytat: "julka"Ciekawe, jak by reagował na Twoim miejscu.  

podałem kilka scenariuszów, napisałem czego odradzam.

Cytat: "julka"Mój znajomy, który robi zdjęcia, nigdy tak nie wyrolował ludzi, jeździ na plenery gdzie tylko chcą i maksymalnie w ciągu 2 tygodni po ślubie mają zdjęcia, album, książkę (jeśli chcą), płytę. Kontakt bez ograniczeń i żadnych szantaży po wykonaniu usługi, kuźwa, jak tak można.

normalnie baner reklamowy. :P jednak skądś się ten gienialny fotograf zuzi wziął. ktoś go zamówił, ktoś u niego wcześniej musiał zdjęcia zamawiać.

[ Dodano: 15-10-2007, 20:39 ]
Zuzia: i jeszcze jedno: mieliście umowę czy nie?

zuzia

Krakers,
ciekawe skąd masz takie info? bo ja nic takiego nie pisalam.
Cena nie jest ważna - ważne jest zachowanie. A to bylo nie fair. Bo takie rzeczy omawia się przed ślubem a nie po. Jeżeli ktoś się umawia to powinien dotrzymać slowa.

Cytat: "5czwartych"jednak skądś się ten gienialny fotograf zuzi wziął. ktoś go zamówił, ktoś u niego wcześniej musiał zdjęcia zamawiać.
generalnie jest tak:
1. zdjęcia te które wiedzialam - są ok. to na razie surówka więc trudno coś ocenić.
2. Film - jest super.
Do tego momentu nie bylo problemów z fotografem/kamerzystą. W żadnym wypadku nie spodziewaliśmy się takiego ciosu. On ma dobrą opinię w swoim mieście, na brak zajęć chyba nie narzeka. Przecież nie rezerwowalabym kogoś o kim z góry wiadomo, że jest beznadziejny.
Nie wiem jak to się zakończy. Mam nadzieje, że dobrze i że suma sumarum będę mogla go polecić.

foszek

zuzia, Mam nadzieje ze jak najszybciej uda Ci sie rozwiazac problem i bedziemy mogli podziwiac Twoje fotki.

zuzia

foszek,
odbierz pw

inkageo

Zuziu pytasz nas o ceny, a sama nie chcesz podać Waszej? Dlaczego?

My za plener - 40 zdjęć na CD i w albumie płacimy 700 zł
180 zdjęć reportażowych na CD i papierze + 15 zdjęć z pleneru w dniu ślubu na CD i papierze (bez albumów) 1600 zł

[ Dodano: 15-10-2007, 21:20 ]
Mam złe przeczucia, ale mam nadzieję, że się mylę.. Zgubiliście umowę?
Imagine there is no hate

Krakers

Sory Zuzia pomyliłem twego  posta z postem  Salsy :)

salsa

Cytat: "inkageo"Zuziu pytasz nas o ceny, a sama nie chcesz podać Waszej? Dlaczego?

o, dobrze spostrzeżenie Inka:) wlasnie, dlaczego??  :-P

[ Dodano: 15-10-2007, 21:34 ]
Cytat: "Krakers"sesję w inny dzień plenerową i oraz 500 zdjec w tym 200 10x15 obrobionych i 20 15x21 napisz ile masz do zapłaty ?

twierdzisz , ze pomylisłes mój post z Zuzią, ale ja nic takiego nie napisałam
to jest absolutnie niezgodne z prawdą!!!

mam zupełnie inne rozłozenie formatów oraz duzo wieksze zroznicowanie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)