Tort

Zaczęty przez siog, 18 Cze 2011, 01:10:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

Nie mam nazwy :) przepis stary jak swiat i kilka rzeczy mozna zmodyfikowac...


Ciasto:

* pol puszki mleka zageszczonego (???) skondensowane (???)
* szkl cukru (200 g) (ja daje mniej bo nie lubie cukru)
* 1 opakowanie smietany
* 4 jajka
* 2 szkl maki (400 g)
* 1 lyzeczka soda+ocet lub 1 lyzeczka proszku do pieczenia
* kakao


Krem:
* 5-6 opakowan smietany (musi byc gesta)
* 1 szkl cukier-puder
* orzechy posiekane

Polewa
* z czekolady. Ja robie z gorzkiej czekolady


uwaga jako ze przepis stary i wtedy zadnych cudow na kiju nie bylo, to tak mysle,ze mozna wyprobowac zamiast smietany mascarpone lub jakis lekki serek .


4 jajka wzbic z cukrem, stopniowo dodajac smietane i mleko zageszczone. dodac proszek do piecznia/lub soda z octem. Stopniowo dodac make.
Ciasto dzielimy na dwie czesci jedna wieksza, druga mniejsza. Do mniejszej czesci dodajemy kakao. Wypiekamy 2 czesci.

Wieksza czesc polamac  na kawalki  i wmoczyc w krem ze smietany i wykladac gorka na tej mniejszej czesci. Ma wyjsc taki kopiec. Zalac czekolada.

zazwyczaj wkladam do lodowki na kilka godz, ale nast dnia smakuje lepiej.

p.s. Wazne zeby smietana byla b gesta, wrecz jak serek. Napisalam ilosc opakowan ale to zalezy ile wyjdzie ciasta (czy macie duze/mniejsze formy do wypiekow)







yoy

mmmmmmmmmniam! siog ale mi narobiłaś smaku :) Kiedy już przestanę być matką karmiącą piersią to go zrobię i zjem :) mmmmmmmmmmm...

zuzia

siog, napisz ile ma mieć to opakowanie śmietany bo są jednak różne wielkości.

siog

zuzia ja kupuje 200 czasem 250 ml. zalezy jaki masz obwod formy do pieczenia. Pamietajcie ze smietana musie byc b gesta

foszek

#4
a mleko zageszczone slodzone czy nie?

Dodany tekst: 22 Cze 2011, 23:58:13

Cytat: yoy w 18 Cze 2011, 08:35:54
mmmmmmmmmniam! siog ale mi narobiłaś smaku :) Kiedy już przestanę być matką karmiącą piersią to go zrobię i zjem :) mmmmmmmmmmm...
a dlaczego dopiero jak przestaniesz karmic piersia?

siog

Cytat: foszek w 22 Cze 2011, 23:57:45
a mleko zageszczone slodzone czy nie?


jakie wolisz. Dla mnie im mniej cukru tym lepiej