Imię dla chłopca

Zaczęty przez jowita, 11 Cze 2011, 22:28:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Jowita, a jak długie masz nazwisko?  bo Olaf bedzie fajny do długiego - np Olaf Lubaszenko brzmi świetnie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Lwica

Jowita Olaf fajne imię, przekonałam się do niego w szpitalu rodziła tego samego dnia taka dziewczyna i dała synkowi na imię właśnie Olaf, potem lezała ze mną na sali i jakoś spodobało mi się brzmienie tego imienia.

Cytat: salsa w 12 Cze 2011, 17:52:17
a juz zupełnie nie rozumiem dawania imion po rodzicach  dziecka ;)

NO ja już od 9 lat nie mogę się pogodzić z tym, że moja własna prywatna rodzona siostra dała mojemu chrzesniakowi imię ojca - mojego szwara.  :stupid: Ile już po drodze było problemów, śmiesznych sytuacji i nieporozumień.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

sonatina

Igor jest ślicznie :)

Kiedyś gdy Ignaś był jeszcze malutki moja mama spotkała swoją koleżankę i chwali się jej, że wnik się jej urodził itp.Ona sie pyta a jak ma na imię . No więc moja mama z dumą odpowiada - Ignacy. Na to ona jak zaczęłą prawić jakie beznadziejne to imię itp, jak skrzywdzilismy dziecko. Mama się wkurzyła i powiedziała jej żeby popatrzyła na swoje imię- lodzia!
Dlatego ja nigdy nie krytykuję imienia dziecka bo najważniejsze jest , że podoba sie ono rodzicom. Zreszta to co mi sie nie podoba inni mogą( a czesto toak jest) uważać za świetne.

olgaaa1

Ja Lodzia mówię na moją mamę, ale to ze wględu na to naganie :):
babcia TP.

Dodam jeszcze, że nie ma co słuchać ludzi, bo imię ma się podobać rodzicom, moja Gabryśka miała być Jagną, trochę żałuje, że mi obrzydzono to imię :)
Ja mam na imię Agata i zawsze się cieszyłam, że mam mało popularne imię

jowita

Cytat: feeling.good w 12 Cze 2011, 20:10:19
Biorąc pod uwagę, że Twój synek ma czteroliterowe imię, którego raczej się nie zdrabnia, drugie w podobnym charakterze fajnie by pasowało. No i oba zaczynają się na samogłoski. Mi się takie zestawienie podoba :)
Nie chciałam sama o tym pisać, żeby nie było że imię do Igora dopasowuję, wiem że nie będą ze sobą całe życie, przynajmniej mam taką nadzieję.   
No a nazwisko mamy krótkie pięcioliterowe takie moim zdaniem neutralne, wiem że pasowałoby długie imię ale tak jak już pisałam my z mężem mamy sześcioliterowe imiona no i nie przeszkadzało mi to aby nazwać synka Igor.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, cieszę się że i dla Was Olaf i Brajan to inne bajki.

zwierzatko_mojej_mamy

no przeciez pisalam, ze imie brajan to nieistniejace jak dla mnie ;D to tak jakby nazwac dziecko Stiwen ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aja

mnie się Olaf podoba
my z pierwszym chłopcem do samego końca nie powiedzielismy najbliższym czyli nawet swoim rodzicom jakie będzie imię (pomijając fakt,że nie znaliśmy płci do samych narodzin) i uniknelismy jakis bezsensownych komentarzy
teraz tez mam problem choć przeczytałam mamie listę wstępnych imion... no i bardzo załuję

salsa

ja byłam wsrod tych odwodzacych, bo jednak Nina duzo bardziej pasuje do Waszego nazwiska ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Cytat: golinda w 13 Cze 2011, 10:31:22
:)

poza tym teraz widzę, że Kornelia jest naprawdę paskudne :D
cięzko mi sie z Toba nie zgodzic ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rubin04

Z Pawełkiem nie mówiliśmy do końca że będzie Paweł, zwłaszcza że mój starszy brat tak ma na imię.
Ale ja zawsze chciałam Pawełka i tu nie było za bardzo wymyslania, bo M. miał załozenia takie jak ja - chłopak musi miec konkretne, nie przekombinowane imię (hihi, mając lat 16 znałam jednego Bryjana i uważałam ze to super imię :rotfl: )

Co do dziewczynki powiedizleiśmy od razu że będzie Milena, a na drugie Michalina - jakoś nikt nie dyskutował, chyba tylko teść coś jęknął ale mu powiedziałam że swoja szansę wykazania sie przy imionach już miał ;)

Imiona jak imiona - jednym się podobaja wyszukane, innym proste - mi z męskich podobają sie proste (Olaf jest ok jak dla mnie ) a dla dziewczynek wolę nieco mniej standardowe, ale tez "nie przesadzone" - i dlatego moja będzie Milena choc już teraz mówimy o niej "Mila" albo "Milcia" (i choc jest imię "Mila" to jakoś nie widze jej jako dorosłej gdy w pracy ktos mówi "pani Milo" :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: rubin04 w 13 Cze 2011, 12:09:28(i choc jest imię "Mila" to jakoś nie widze jej jako dorosłej gdy w pracy ktos mówi "pani Milo"
dla mnie bardzo fajnie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

martullek

u nas było bardzo nerwowo z powodu imienia jakie dalismy Wojtkowi - mój tata też ma tak na imię. rodzina mojego męża była bardzo na nie, a do tego ujawnili się (a raczej ujawniły się, bo tam same baby) z tym już po narodzinach dziecka. nawet ciotka dzwoniła do męża z Londynu w tej sprawie  :crazy: szkoda gadać.

zwierzatko_mojej_mamy

dla mnie mila bedzie zawsze bardzo fajnie od mamy borejkowej ;) co prawda u nich mila to od melania bylo, ale tak czy inaczej - mi sie podoba ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

no to się cieszę że Mila się podoba :)
bo ja jakoś nie widże innego imienia dla tej małej złośnicy co mi z brzucha wyleźc nie chce :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

#39
ej, no jeszcze 9 dni ci zostało ;)

Dodany tekst: 13 Cze 2011, 12:23:09

jakby to powiedział moj M. - to nie piekarnia :D

rubin04

Cytat: magdalinska w 13 Cze 2011, 13:22:39to nie piekarnia
..a  chciała byś taki chleb 4,5 kg? :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

#41
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 13 Cze 2011, 11:39:26
dla mnie mila bedzie zawsze bardzo fajnie od mamy borejkowej ;) co prawda u nich mila to od melania bylo, ale tak czy inaczej - mi sie podoba ;)

też bywam ;)

Dodany tekst: 13 Cze 2011, 12:08:01

Cytat: rubin04 w 13 Cze 2011, 13:12:51nie widże innego imienia dla tej małej złośnicy
:)

Dodany tekst: 13 Cze 2011, 13:08:24

Cytat: rubin04 w 13 Cze 2011, 12:45:58
..a  chciała byś taki chleb 4,5 kg? :D
porządna bułeczka ;)

magdalinska

Cytat: rubin04 w 13 Cze 2011, 12:45:58
..a  chciała byś taki chleb 4,5 kg? :D
:D moze w 9 dni az tak nie urosnie ;)

aja

Cytat: golinda w 13 Cze 2011, 10:33:05a nam przedstawisz tę tajemną listę?
taka ona tajemna ze hoho ;D no jest problem bo mi osobiście te imiona jeszcze nie leza i wciaż szukam ... napiszę 3 najnormalniejsze imiona z listy: Norbert,Cyprian, Fabian(to chyba odpada bo lekko zniewieściałe) reszta no cóż aaaaa ostatnio był jeszcze Milan ale zbyt mocno kojarzy mi się z Ac M więc chyba też odpadnie

emcia


aja

nie wiem  - ja coś czuję,że się urodzi i nie będzie miał jeszcze imienia

salsa

Cytat: aja w 13 Cze 2011, 14:30:45Norbert,Cyprian, Fabian
Fabian mi sie kojarzy z Fabien Wiśniewską ... i Wisniewski jak dla mnie przesadził ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Justynna

#47
Cytat: salsa w 12 Cze 2011, 11:29:15
Olaf dla mnie brzmi lepiej niz Robert, Łukasz, Jacek , Michał, Paweł, Maciek i Filip - tych meskich imion nie lubie chyba najbardziej

salsa, jak możesz  :foch:
:P



Dodany tekst: 13 Cze 2011, 14:01:53

jowita, a imię ma się Wam podobać i nie pytaj w rodzinie czy im się podoba. Bo wtedy są te dylematy. No i powinno pasować do nazwiska.
Dla mnie większość imion jest do przyjęcia, pomijam Brajany i Dżesiki i inne udziwnione, no nie wiem np. Dąb.

salsa

Justyna, no ale napisałam, ze to rpzeciez kwestia gustu no ;) kazdemu podobaja sie inne imiona, to normalne ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)