Toskania we wrześniu???

Zaczęty przez marcheewka, 02 Cze 2011, 09:00:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tiliam

#75
Dzieć bedzie miał ok 9 mcy ;)
W ogóle to byśmy bardzo chcieli zwiedzić winnice, popróbować lokalnych wyrobów;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Cytat: tiliam w 29 Lis 2013, 09:44:05
Dizeć bedzie miał ok 9 mcy ;)
W ogóle to byśmy bardzo chcieli zwiedzić winnice, popróbować lokalnych wyrobów;)

O! I to jest dobry plan! Nie zawiedziesz sie :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

jo_miekka

#77
Cytat: tiliam w 29 Lis 2013, 09:44:05
Dzieć bedzie miał ok 9 mcy ;)
Byliśmy z JJ w Chorwacji, jak miałą 7 miesięcy. I Zwierz świadkiem, że mieliśmy farta. Ostatni dzwonek na spokojne plażowanie ;)
Ale myślę, że i dziewięciomiesięczne będzie happy. Tylko inaczej.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: jo_miekka w 29 Lis 2013, 16:51:00Ale myślę, że i dziewięciomiesięczne będzie happy. Tylko inaczej.
eno, dziecko bedzie happy, tylko rodzice beda happy inaczej lol lol dzisiaj na plazy z JJ to bys sie zajechala lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 29 Lis 2013, 16:57:36
eno, dziecko bedzie happy, tylko rodzice beda happy inaczej lol lol dzisiaj na plazy z JJ to bys sie zajechala lol lol
No true, ale co będę Tiliam się wcinać w plany. Jakbyśmy mieli jechać teraz, też y się dało. I nie wiedzilibyśmy, że wcześniej było lepiej. ;)

mignon

Pierwszy tydzień czerwca w Toskanii należy do nas. Jedziemy tam, gdzie swego czasu była Angie, więc szczególnie liczę na jej podpowiedzi co tam warto zobaczyć.

Ale liczę też na podpowiedzi miłośniczek Włoch, co warto zjeść/zobaczyć/kupić.

Nie nastawiamy się, że zobaczymy wszystko, bo z Młodym, to jednak trochę inne zwiedzanie, ale mam nadzieję, że choć poczuję klimat Toskanii.

Angie

mignon a jedziecie dokładnie w to samo miejsce?

To jest świetne miejsce wypadowe :)

mignon

Cytat: Angie w 30 Mar 2014, 10:42:23mignon a jedziecie dokładnie w to samo miejsce?

tak :)
i nie ukrywam, że na te wypady liczymy
mamy nadzieję, że młody odziedziczył duszę podróżnika po nas

golinda

Cytat: mignon w 30 Mar 2014, 10:14:45Ale liczę też na podpowiedzi miłośniczek Włoch, co warto zjeść/zobaczyć/kupić.

jedziemy w czerwcu do Siestri Levante
jak wrócimy, to napiszę, gdzie byliśmy i co widzieliśmy :)

Angie

Cytat: mignon w 30 Mar 2014, 10:54:37
tak :)
i nie ukrywam, że na te wypady liczymy
mamy nadzieję, że młody odziedziczył duszę podróżnika po nas


mignon my byliśmy pierwszy raz we Włoszech, więc standardowe punkty chcieliśmy zobaczyć.
Byliśmy więc w Pizie, Florencji, San Gimignano, Volterze, Lukce, Sienie.

Jeden dzień byliśmy w kurorcie w Viaregio, na południu dojechaliśmy do Piombino (tam można statkiem na Elbę).

Wokół jest dużo małych miasteczek, do których warto pojechać :)

calla

Cytat: mignon w 30 Mar 2014, 10:14:45
Pierwszy tydzień czerwca w Toskanii należy do nas. Jedziemy tam, gdzie swego czasu była Angie, więc szczególnie liczę na jej podpowiedzi co tam warto zobaczyć.

Ale liczę też na podpowiedzi miłośniczek Włoch, co warto zjeść/zobaczyć/kupić.

Nie nastawiamy się, że zobaczymy wszystko, bo z Młodym, to jednak trochę inne zwiedzanie, ale mam nadzieję, że choć poczuję klimat Toskanii.

mignon, ale Wam fajnie :)
Nie wiem co Was interesuje, ale ja, jak juz pisalam strone wczesniej, polecam "dzika" toskanie. Jakies male miescinki, pojezdzic po okolicy. Dla mnie tam jest jak w raju :)

Co zjesc?? Na co bedziesz miala ochote. Wloska kuchnia jest wyborna :)
Co wypic? Wino oczywiscie ;) I rowniez zakupic. To z regionu Chianti, oryginalne z
kogucikiem na banderoli. Sa dostepne w supermarketach, ale najlepiej znalezc jakis maly sklepik, gdzie i degustacja jest mozliwa.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mignon

calla, dzięki  :beer:

chianti znamy i lubimy, włoską kuchnię też (parę lat temu byliśmy na sylwestra w Rzymie i wróciliśmy zakochani we włoskiej kuchni), myślałam, że może jest tam coś, co koniecznie musimy zjeść, żeby nie okazać się totalnymi frajerami  ;)

czy jazda po małych mieścinkach się powiedzie... hmmm na to jedynie mogę liczyć

calla

mignon jesli dziec Wam na to pozwoli??

Polecam! Naprawde warto!
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

calla

Cytat: calla w 20 Cze 2013, 13:31:58
Wrocilam przed kilkoma dniami :)
Niestety nie udalo mi sie zrealizowac zaplanowanej trasy, nad czym ubolewam i smutno mi strasznie, ale tym kawalkiem, ktory widzialam, jestem zafascynowana.
Jak piekna jest dzika toskania nie da sie opisac.

Ja tam na pewno jeszcze wroce!!

Wróciłam i jeszcze bardziej się zachwycilam . Region Chianti jest niesamowicie piękny. Siena mnie oczarowala . Florencja się do niej umywa. Do tego morze wina i Pici... będę mocno tęsknić ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)