Toskania we wrześniu???

Zaczęty przez marcheewka, 02 Cze 2011, 09:00:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

#50
mignon to były jedne z lepszych wakacji :) To gdzie my spaliśmy, to taka włoska agroturystyka.
Ale apartamenty fajne, basen dość duży i czysty :)

Stella mare to już bardziej hotel i tu można wykupić wyżywienie :)

My byliśmy  koniec maja początek czerwca i to było u nich chwilę przed sezonem,
w tych małych miejscowościach  były jeszcze pustki.

Ale my dużo jeździliśmy. Florencja, Piza, San Gimigiano, Voltera, Sienna, kilka mniejszych miejscowości, Viareggio.

sonja

mignon, och mignon już Wam zazdroszczę  :dreaming:

mignon

Angie, my mamy podobny plan właśnie :) trochę zwiedzania, trochę spacerów po plaży i dużo luzu i swobody :)

sonja, jeszcze nie zazdrość, bo to są tylko nieśmiałe plany, liczymy, że lekarze nam pozwolą, ale jak się uda, to zazdrość do woli ;) nam się ta Toskania już od dłuższego czasu marzy, ale zawsze było coś

justynaaaa2

mignon przeglądaj grupon i inne portale, dużo ofert noclegowych jest na toskanię :) tzn. może nie w tym momencie, bo teraz jednak narty, ale myślę że koło marca się pojawią :) w zeszłym roku były bardzo fajne w super cenach :)

mignon

justa, dobra myśl, będziemy śledzić :)

elve

No to skoro Toskania, to co zobaczyć?
Nie musi być typowo, bardziej klimatycznie, akceptowalnie dla małych dzieci, oprócz zabytków skarby natury ;)

jo_miekka

elve pogadamy, jak się zobaczymy. Ja oddaję, co mam oddać i pożyczam przewodniki.

calla

Ja tez Toskania w tym roku i Emilia Romagna :)

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

calla

Wrocilam przed kilkoma dniami :)
Niestety nie udalo mi sie zrealizowac zaplanowanej trasy, nad czym ubolewam i smutno mi strasznie, ale tym kawalkiem, ktory widzialam, jestem zafascynowana.
Jak piekna jest dzika toskania nie da sie opisac.

Ja tam na pewno jeszcze wroce!!
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

golinda

ja też kiedyś wrócę do toskanii ;D
obiecaliśmy sobie, że jak dzieci podrosną, to znowu zrobimy sobie taki trip autem (wszyscy razem) na południe włoch do mojej koleżanki. wtedy na pewno zahaczymy o toskanię :)

elve

calla a jaką trase zaplanowaliście? podziel się ;D

Angie

 Toskania jest piękna. Też kiedyś wròcę ;D

Elve uważajcie tylko na fotoradary ;)

elve


calla

Cytat: elve w 20 Cze 2013, 17:48:18
calla a jaką trase zaplanowaliście? podziel się ;D

1. Startujac z Bolonii dojechalismy do Florencji i dalej: Mezzomonte - Monteorivolo - Bagnolo - Impruneta - Novoli - Passo dei Pecorai - Vicchiomaggio - Greti i skonczylismy na Greve.

2. Radda in Chianti - Castellina in Chianti - Campana - Greve in Chianti - Passo de Poecorai - Il Ferrone - Impruneta - Strada in Chianti - Dudda - Figline - Vaggio - Reggello - Pietrapiana - Vallombrosa - Rufina
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

tiliam

Odgrzebuję, ja już oglądam oferty na przyszły rok ;)
Marzy nam się Florencja jako jeden punkt podróży i nawet nie brałam wcześniej pod uwagę polecanych przez Was domów agroturystycznych.
Golinda, ta Twoja winiarnia super wyglada, muszę poszukać czegoś takiego bliżej Florencji!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika21

Mi się także marzy Toskania jako podróż poślubna. Trochę narzeczony wybrzydza, że to strasznie babski rejon świata, ale nie dam się  przekabacić na jakąś Grecję:D
W zemście i w miłości ko­bieta jest większym bar­barzyńcą niż mężczyzna.

calla

tiliam chcecie wybrac sie autem?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

tiliam

calla

Tak, my w takie podróże to tylko autem ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Cytat: tiliam w 26 Lis 2013, 14:41:30
calla

Tak, my w takie podróże to tylko autem ;)

to ja bym  sie zaszyla gdzies w malej miescinie albo takim osrodku agroturystycznym. I jesli mozliwosci Wam na to pozwola, pojezdzilalabym po okolicy.
Toskania, ta "dzika" Toskania, jest tak piekna, ze az szkoda spedzac czas we Florencji.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

golinda

#69
Cytat: tiliam w 25 Lis 2013, 13:11:10Golinda, ta Twoja winiarnia super wyglada, muszę poszukać czegoś takiego bliżej Florencji!

a czemu bliżej Florencji? to dla mnie akurat najmniej ciekawe miejsce w toskanii ;)


Dodany tekst: 26 Lis 2013, 21:30:47

Cytat: calla w 26 Lis 2013, 18:17:14Toskania, ta "dzika" Toskania, jest tak piekna, ze az szkoda spedzac czas we Florencji.

otuszto!

tiliam

Chcemy jechać w kilka miejsc, nie siedzieć tylko w jednym.
Jedną bazą wypadową ma być Florencja, a drugą okolice Wenecji, czyli północ.
Tam też chce ze 3 dni na typowej plaży odpocząć ;)
Szukam bliżej Florencji, bo jednak z dzieckiem aż tak daleko na południe nie chcemy sie zapuszczać.. Choć wierzę, że im dalej na południe, tym ciekawiej :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: golinda w 26 Lis 2013, 21:30:26a czemu bliżej Florencji? to dla mnie akurat najmniej ciekawe miejsce w toskanii

Się zgodzę.

tiliam

Nie wiem, nie byłam jeszcze we Florencji, ani w Toskanii ;)
Ale chcę bardzo ją zobaczyć ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Ja też bardzo chciałam do Florencji, ale wyszło na to, że faktycznie najmniej fajna była to wycieczka.
My byliśmy "na wiosze" i najbardziej nam się podobały małe miasteczka na wzgórzach, krajobrazy...ach!
I w sumie byliśmy w północnej częście - Alpy Apuańskie. A zmiast zakochaliśmy się w Lukce (Golinda pewno potwierdzi), Volterra też piękna. San Gimingiano, Arezzo - też są piękne.
Rozważ też w jakim wieku będzie dzieć ;)

Angie

Mi się tam wszędzie podobało ;D drogi dobre, więc można pojeździć ;D