Toskania we wrześniu???

Zaczęty przez marcheewka, 02 Cze 2011, 09:00:09

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

#25
a ja nie pamietam ani smrodu ani niesmrodu ;) moze nie smierdzialo, moze smierdzialo tak, ze uznalam, ze to normalne obok morza, albo smierdzialo, ale ja lubie taki smrod ;) na pewno smierdzialo mi kanalami i rybami obok mostku nad woda w rowach jak ponizej :)
:
http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=polska,+rowy&aq=&sll=52.025459,19.204102&sspn=6.05877,21.643066&ie=UTF8&hq=&hnear=Rowy,+s%C5%82upski,+Pomorskie&ll=54.667925,17.058163&spn=0.005559,0.021136&z=16
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

W Wenecji najlepsze są piękne, szklane kolczyki :)
Nie jest to miasto, które oczarowało mnie najbardziej, ale urody nie można mu odmówić ;D

Ps ja smrodu nie czułam, fakt że byłam we wrześniu w listopadzie, więc nie środek sezonu.

marcheewka

Ja w Wenecji też smrodu nie czułam... moze dlatego, że bylismy tam w maju i nie było jeszcze bardzo gorąco, a moze dlatego, że mąż zrobił mi niespodziankę zabierając mnie tam? ;)

Co do Toskani, to byliśmy we Florencji przy okazji bytności w Wenecji. Bardzo mi sie podobało i mam ochotę na więcej Toskani, jak tylko dziecko pozwoli ;)

cherry

Ja uwielbiam Wenecje, bylam juz i latem i w czasie karnawalu zima (goraco polecam). Moze to zalezy od pory roku, ale smordu nie pamietam. Okolice arsenalu i "tyly" nie sa tak oblezane przez turystow jak glowne szlaki (od Placu Sw.Marka do mostu Rialto).

Troche zasmiece i zapytam o Kampanie. Co polecacie w tych okolicach zobaczyc?
Jestesmy zaproszeni w wesele w okolicach Sorrento i chcemy przedluzyc pobyt.
Wiadomo Pompeje, Capri, Neapol, wybrzeze Amalfi. Ktos byl poleca jakies fajne miejsca
troche z boku tych glownych truystycznych szlakow?
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

cherry - na wybrzezu Amlfii to jeszcze Positano i Salerno, ale z dala od turystycznych szlakow to nie jest ;)

Na Capri nie bylam, ale na Ischii. Mi sie tam srednio podobalo. Dostawalam szalu przez wszechoobecne skutery. Malo gdzie mozna bylo spokojnie wypic kawe. Ale termy maja fajne, nie wiem czy bedziecie miec na to czas.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

cherry

Cytat: mayagaramond w 12 Cze 2011, 16:02:46cherry - na wybrzezu Amlfii to jeszcze Positano i Salerno, ale z dala od turystycznych szlakow to nie jest
:beer: dziekuje - zobaczymy czy na Capri lub Ischi sie wybierzemy narazie zbieramy pomysly na trase, moze zostaniemy na 10-14 dni wracajac przez Rzym (na Rzym tez planujemy 3-4 dni).
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

Cytat: salsa w 08 Cze 2011, 13:32:17Errata-a czy na pewno byłas w Wenecji

hehe byłam :D chodzi mi o takie małe mosteczki w takich mniej ruchliwych miejscach :)

katgoli

urlop w Toskanie wreszcie zaplanowany i wszystkie hotele zabookowane  :jupi:

golinda i jo wielkie dzieki za pomoc  :beer: bedziemy rowniez w tym przez was poleconym zamku z winnica az na dwie noce  :jupi:

juz sie nie moge doczekac  :jupi:

katgoli

Cytat: golinda w 04 Sie 2011, 13:38:49tylko przygotujecie się na ciekawy dojazd pod mega stroma i krętą górkę...
i cięzko trafić, ale w razie czego miejscowi poprowadzą

wielkie dzieki za wskazowke- wydrukuje sobie dojazd z googla moze cos pomoze :-)

marcheewka

Napiszę dla potomnych: Toskania 26 sierpień -11 wrzesień: temperatury powyżej 28 stopni, ciepła woda w morzu, piękne słońce, niższe ceny ;) polecam!!

magoo

marcheewka a zdjęcia były?? ;)

katgoli

Cytat: marcheewka w 23 Wrz 2011, 15:51:40
Napiszę dla potomnych: Toskania 26 sierpień -11 wrzesień: temperatury powyżej 28 stopni, ciepła woda w morzu, piękne słońce, niższe ceny ;) polecam!!

Potwierdzam: 05.09.- 17.09. mielismy rowniez temp. powyzej 28 stopni.
Jeszcze raz dziekuje Golindzie za wskazowke z winnica- tam bylo po prostu cudnie!!!

katgoli

Cytat: golinda w 26 Wrz 2011, 16:08:18ooo! to super! fotki pokażesz?
postaram sie  ;)

mielismy super pokoj z pieknym lozkiem z baldachimem i wogole wszystko cudo- w sumie jak w filmie  :daisy:

katgoli

#38
wreszcie wklejam obiecane zdjecia winnicy ;)

errata


salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

fasolka1980


golinda

ach.... przypomniały mi się nasze wakacje

cudna była ta winnica :)

aniak1211

katgoli
Jak pieknie:)
Tez poodpoczywalabym w takim miejscu:)

sonja

golinda czy mogłabyś raz jeszcze dać namiar na tę winnicę?


sonja


mignon

podbijam, wiem, że kilka osób było, to może podrzuci jakąś fajną miejscówkę? bardziej myślimy o przełomie maj/czerwiec jeśli już :)

Angie

#48
mignon ja polecam

http://www.borgoguglielmo.it/EN/default.asp

Nam się podobało, bo było nad morzem :)
A ponadto bardzo dobre miejsce wypadowe :)

Dodany tekst: 01 Lut 2013, 15:48:37

W miejscowości obok mieli jeszcze hotel

http://www.stelladelmare.it/

mignon

Angie, no właśnie tak na Ciebie liczyłam, bo pamiętam, że Wy byliście :D

obficie  :beer: :beer: