Okulary przeciwsłoneczne

Zaczęty przez konwalia, 07 Maj 2011, 12:11:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

#25
ja nie kupuje okularów straganowych a to dlatego, ze mam wade wzroku i byłoby to niewskazane
okulary powinny miec dobrej jakosci filtry i polaryzację oraz niebieskawy/szarawy/zielonkawy odcień szkieł
powinny miec rowniez dobrze wyprofilowane "patrzałki"

osoby z wadą wzroku powinny szczegolnie na to zwracac uwagę
przy innych odcieniach szkieł (np czerwonawe brazowe, różowe żółtawe etc) oczy się męczą i to bardzo
do tego jesli sa zle wyprofilowane to dziłają jak cylinder na oku i mogą dodatkowo te oczy psuć, a z pewnością je mocno nadwyrężają
filtry no to wiadomo (z tym, ze jak okulary kosztuja 10 zł to raczej nie wierzyłabym naklejce na nich, ze maja dobry filtr... )
polaryzacja przydaje sie jesli uzywamy okularów do jazdy samochodem

ja do tego nosze soczewki wiec nie chce juz bardziej katowac oczu :) oko krótkowidza jest słabe , nie ma sensu mu dodatkowo dokładac do pieca ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


zwierzatko_mojej_mamy

a ja mam z okularami jak z torebkami - lubie miec rozne kolory i fasony na rozne okazje to nie do rady wydac po 800 zl na kazde i na np czerwone ;D

a co do innych zabarwien szkiel to wlasnie brazowe,rozowe i zolte poprawiaja widocznosc i ja do prowadzenia auta posiadam tylko i wylacznie brazowe ;) a ze czesto zapominam to mam ich po kilka w schowkach, torebkach, na polce ;) anow za 19,90 ;D mierzylam ostatnio ralphy laureny jakies dla jaj i nie zauwazylam roznicy wielkiej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

nie chce nikogo urazić. Wiem macie kase to was stać i kupujecie.Ale dla mnie jak czytam jakie to sa ceny za okulary słoneczne i to macie czasem kilka sztuk to jest dla mnie kosmos jakiś. Nie stać mnie na takie....zastanawiam się wtedy tylko ile wy musicie zarabiać skoro was stać na takie przyjemności. Zazdroszcze nie ukrywam!
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

szelma

Ale z drugiej strony okulary przeciwsłoneczne to jednak nie jest przedmiot pokroju torebki, która - oprócz wykrzywiania kręgosłupa, jesli ktoś nosi w niej tyle co ja ;) - nie ma jakiegoś strasznego wpływu na zdrowie. A okularom przeciwsłonecznym bliżej do okularów jako takich, prawda? Muszą chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem - torebka raczej promieniowania nie pochłania ;).

aniak1211

Dorotka1981
Myle podobnie jak Ty;D

Ja mam jakies okulary kupione na stoisku sezonowym,
maja napis GUCCI made in italy ;D
Tanie byly;)
ale fajnie sa i nawet ladnie na mnie leza;)
Napis zauwazylam w domu,wiec nie kupowalam celowo:D

Co do zarobkow...
Przykladowo taki maly Boleslawiec a Warszawa czy Wroclaw,
srednia zarobkow jest naprawde rozna,
u nas srednia to 1200-1500zl.
w wiekszych miastach jest duuzo wiecej wiec wydac te kilka stowek na okulary jest latwiej ;D

szelma

Cytat: golinda w 10 Maj 2011, 11:58:59ale nie przesadzajmy, że okulary za 50zł nie chronią oczu

A tego to ja nie mówię, bo nie wiem. Chodzi mi po prostu o ogólną zasadę.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 10 Maj 2011, 11:56:46Muszą chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem - torebka raczej promieniowania nie pochłania
mi chronia przed oslepieniem jako takim za pomoca przyciemnienia ;) skoro nie smaruje sie filtrem wychodzac do sklepu to i malo zwracam uwage na promieniowanie w oko ;) a i tak wszystkie ,ktore kupowalam mialy nalepke, ze uv cos tam lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

#33
Cytat: rilla w 10 Maj 2011, 10:28:48
salsa jak się nie ma kasy to sie nie kupuje.
dokładnie tak :) ja chciałam dobre okulary a szkoda mi było kasy i nie miałam żadnych
potem sobie odłozyłam i zakupiłam

nota bene wiele lat chodizłam bez okularów nawet w ostrym słoncu i nie odczuwałam potrzeby ich załozenia, jeździłam autem i nic
ale jak tylko zaczełam nosić to moje oczy sie strasznie rozleniwiły i teraz bez okularów nie chcą - od razu mnie wkurza słonce

Dodany tekst: 10 Maj 2011, 11:02:18

Cytat: golinda w 10 Maj 2011, 11:54:46salsa, ewidentnie widać na poprzedniej stronie na Twoim zdjęciu, że masz szkła w kolorze czerwonawym...
moze tak swiatło poszło  bo sa szare
ja w czerwonych natychmiast dostje kociokwiku
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

#34
Poza tym sorry, ale jeśli nie ukradł, to każdy ma prawo wydać swoje zarobione pieniądze na to, na co tylko ma ochotę. To nie wątek na wypominanie okularów za parę stówek - każdy może wpisać, jakie posiada, niezależnie od ceny.

Takie moje skromne zdanie.

Dodany tekst: 10 Maj 2011, 11:03:18

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 10 Maj 2011, 12:00:43skoro nie smaruje sie filtrem wychodzac do sklepu

Gupia :P. Smaruj się, kobito, smaruj! :D

Lwica

No ja nie neguje broń boze! Gdyby było mnie stać to wiem i się nie zaprieram, że pewnie też bym kupowała porzadne okulary, porzadne skórzane torebki (a nie coś skóro podobne tanie), porządne dobre buty (a nie sezonowe) i ciuchy na ASOS itd. Ale mam co mam. Gołodupcem nie jestem przecież  ;) :P
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

szelma

Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 12:00:48nota bene wiele lat chodizłam bez okularów nawet w ostrym słoncu i nie odczuwałam potrzeby ich załozenia, jeździłam autem i nic

Ja też, głównie dlatego, że nie mogłam znaleźć okularów, w których bym życiowo wyglądała. Ale stwierdziłam, że przy moich jasnych oczach okulary to mus. Poza tym muszę dbać o zmarszczki na czole - bez okularów mrużę oczy i zaraz mi się czoło pomarszczy dokumentnie ;).

salsa

Dorotka1981 ja mam jedne zakupione w 2007 r. - odłozłam sobie
teraz zakupiłam drugie - raz ze sobie odłozyłam, a dwa ze moja kolezanka pracuje jako rpzedstawiciel RB i zamowiła mi taniej - dlatego czekam cały czas na nie bo nie wiem kiedy przyjadą

w innym watku kiedys o tym pisałysmy - jeden kupuje duzo pierdółek drugi woli odłozyć, ja mieszcze sie w tej drugiej grupie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aja

Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 12:00:48nota bene wiele lat chodizłam bez okularów nawet
jak mogłas
ja nie nosze i widzę,ze to powazny blad bo ponoc chronia tez skóre przed zmarszczaki przy oczach wg dzoany :D

Lwica

#39
Cytat: szelma w 10 Maj 2011, 12:02:44To nie wątek na wypominanie okularów za parę stówek - każdy może wpisać, jakie posiada, niezależnie od ceny.

szelma aj od razu trzeba się czepić  ;)? Przecież to tylko rozmowa. Jak mówisz każdy ma prawo napisać co uważa i jakie ma. Gdybym policzyła do tej pory wszystkie okulary jakie miałam i ile za nie dałam to pewnie na takie markowe by się uzbierało. Ale niestety okularki się rysują, gubią, "łamią" i chyba by mi serce pekło jakbym takie drogie nagle uszkodziła albo straciła!

Dodany tekst: 10 Maj 2011, 11:08:25

Cytat: szelma w 10 Maj 2011, 12:04:39Ja też, głównie dlatego, że nie mogłam znaleźć okularów, w których bym życiowo wyglądała.

o to jest mój największy problem! Mam taką mordke, że mało co jej pasuje!
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

Cytat: szelma w 10 Maj 2011, 12:02:44Poza tym sorry, ale jeśli nie ukradł, to każdy ma prawo wydać swoje zarobione pieniądze na to, na co tylko ma ochotę. To nie wątek na wypominanie okularów za parę stówek - każdy może wpisać, jakie posiada, niezależnie od ceny.
no wałsnie, kurde zgadzam sie
zaczynam załowac, ze napisałam jakie mam bo teraz sie msuze tłumaczyc skąd na nie mam
gdybym miała za 15 zł to ok moge sie tu wpisac...
to watek miał byc o tym jakie kto ma, a nie skąd ma

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 10 Maj 2011, 12:02:44Poza tym sorry, ale jeśli nie ukradł, to każdy ma prawo wydać swoje zarobione pieniądze na to, na co tylko ma ochotę. To nie wątek na wypominanie okularów za parę stówek - każdy może wpisać, jakie posiada, niezależnie od ceny.
oczywiscie ;)
skoro salsa ma swoje od 2007 znaczy, ze o nie dba, znaczy ze zakup byl jej marzeniem itd, ja o swoje dbam nijak ;) po mnie teraz chodzi juz rok xbox kinect i to tez sie wiaze z odkladaniem i wyrzeczeniem - no ale to ja chce i jak kupie to pewnie nie bede sobie plula w brode, ze drogo ;)
tak samo jak z moim wozkiem - raczej nikt mi go nie wypominal cenowo, a ja mam wielka radosc z niego ;) i pewnie byloby mi zal, ze kupilam inny za 2/3 ceny i bym se plula w brode na kazdym spacerze, przy widzie i przy bagazniku ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aja

a  ja mam tez sam probem co szelma z okularami
no albo idiotycznie wygladam albo nie wpadłam na odpowiednie dla swojej geby

Lwica

Ale ja nie pisałam tego pod kątem żebyście sie tłumaczyły tylko zazdroszcze i się tego nie wstydze! I znowu wyszła hryja ehhh już nic nie pisze!
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

szelma

Cytat: Dorotka1981 w 10 Maj 2011, 12:07:12Ale niestety okularki się rysują, gubią, "łamią" i chyba by mi serce pekło jakbym takie drogie nagle uszkodziła albo straciła!

No widzisz - a ja pilnuję, nie gubię, trzymam w futerale i wolę kupić jedne na dłuższy czas. I tak mam ogólnie z zakupami. Wolę sobie odłożyć i poczekać.

Poza tym nie czepiam się - tylko takie rozmowy można by było prowadzić w każdym wątku, a to się mija z celem.

salsa

Cytat: aja w 10 Maj 2011, 11:05:25
jak mogłas
ja nie nosze i widzę,ze to powazny blad bo ponoc chronia tez skóre przed zmarszczaki przy oczach wg dzoany :D
to było w czasach keidy nie myslało sie jeszcze o zmarszczkach :D

ale ejst to błąd-bo oczy powinno sie chronic
ja tym bardziej na nie uwazam, bo mam je słabe

pamietam ze kupiłam raz czy dwa okulary z jakiegos H&M i oczy mnie strasznie bolały
powiedziałam o tymmojej okulistce i strasznie mnie zjechała za noszenie takich okularów
powiedziała, ze lepiej juz zadne niz takie

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rilla

salsa spokojnie, jeśli o mnie chodzi to nie wypomniałam nikomu nic:) ja napisałam jakie mam, i dopisałam ze kazdy kupuje na jakie go stac:) bo twoj post był o tym DLACZEGO kupujesz jakie a takie - a jak sama napisałas tten wątek miał być tylko o tym jakie mamy okulary. Ja wiem po co powinny byc okulary, jak sa wazne. I mysle, ze moze być komuś przykro, ze robi sobie krzywde i kupuje złe okulary, albo nie nosi w ogóle.

szelma

Cytat: aja w 10 Maj 2011, 12:12:01no albo idiotycznie wygladam albo nie wpadłam na odpowiednie dla swojej geby

Mnie się podejście do okularów zmieniło, kiedy zaczęłam nosić normalne okulary (do pracy na kompie i czytania). Wyglądam w nich idiotycznie, ale przynajmniej przyzwyczaiłam się do idiotycznego wyglądania w okularach i teraz przeciwsłoneczne mi nie przeszkadzają :D.

salsa

#48
Cytat: szelma w 10 Maj 2011, 12:12:22No widzisz - a ja pilnuję, nie gubię, trzymam w futerale i wolę kupić jedne na dłuższy czas. I tak mam ogólnie z zakupami. Wolę sobie odłożyć i poczekać.
ja mam dokłądnie tak samo :)
nigdy nie nosze ich luzem, zawsze futerał, wycieram tylko odpowiednią szamtką - no dbam
ale ja w ogole nie lubie kupowac takich rzeczy jednorazowych - butów torebek cicuhów itp
denerwuje mnie ze trzeba wyrzucic i leciec kupowac kolejne :P

Dodany tekst: wto, 10 maj 2011, 10:18:22

Cytat: golinda w 10 Maj 2011, 11:14:40

no tak, ale kilka osób napisało o tanich okularach, a Ty od razu rzuciłaś wywód, jakie to się powinno kupować...
bo tak sie powinno kupowac okulary, mogę ci jeszcze powiedziec jak sie powinno kupowac soczewki , tez poczujesz sie urazona?

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

aniak1211

Cytat: salsa w 10 Maj 2011, 12:13:00powiedziała, ze lepiej juz zadne niz takie

No niestety tak jest,
lepiej nie nosic wcale niz takie bez filtrow,
jak nie masz okularow to mrużysz oczy,przez co wpada mniej szkodliwych promieni niz jak masz okulary bez odpowiednich filtrow,
oczy sa wtedy otwarte i wpada duzo wiecej promieni;D

Ja mam tanie,
ale kiedys sobie kupie lepsze,
a mam porownanie i jest duza roznica:)