Fotoksiążka

Zaczęty przez inkageo, 10 Paź 2007, 12:37:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

Cytat: "salsa"o jezu, ale ja mam ulubionych chyba ze 20-i co teraz???
jesli sa wszystkie 'tak samo dobre' i tak samo Tobie drogie....to zamknij oczy i wybierz ktorakolwiek:)

zastanawiam sie czy nie zaczac nowego watku w tej sprawie....bo tu widze sie nonstop przeplataja 2 rozmowy,,,,
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cytat: "elizapj"
Cytat: "salsa"o jezu, ale ja mam ulubionych chyba ze 20-i co teraz???
jesli sa wszystkie 'tak samo dobre' i tak samo Tobie drogie....to zamknij oczy i wybierz ktorakolwiek:)

zastanawiam sie czy nie zaczac nowego watku w tej sprawie....bo tu widze sie nonstop przeplataja 2 rozmowy,,,,
Eliza już jest tu:
http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?t=570
Imagine there is no hate

salsa

to ja grzecznie powroce do tematu:)
inkageo,
bardzo mi sie spodobał pomysł z fotoksiązka, moze sama tez cos takieg bym zrobiła... ale na razie mi sie nei chce:))
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elizapj

Cytat: "inkageo"Eliza już jest tu:
http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?t=570

to elizapj b wszytskich zacheca do odwiedzenia tego drugiego watku http://strefaslubna.pl/forum/viewtopic.php?t=570  ..bo jak sie temat albumu strefowych PM dzielil miejscem razem z tematem fotoksiazki to bylo mostwo refleksji...a jak teraz jest na osobnosci to cisza:(((

i juz sobie stad grzecznie ide i pozwalam Wam dalej gadac o fotoksiazce malzenskiej...ja do tego tematu bede dopiero mogla wrocic za rok...po slubie i po podrozy... Wy juz wtedy pewnie bedziecie rodzic:)))
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

5czwartych

Cytat: "inkageo"Tu są print screeny mojego dzieła:

inka,

1. every picture needs a frame :) jak je dodasz to zobaczysz jak optycznie to "wyciągnęło" zdjęcia ze stron

2. tło możesz rozjaśnić. ja bym je nawet rozmył, bo rozprasza i odwraca uwagę od właściwych zdjęć.

3. popracuj nad kolorami zdjęć. byłaś nad Morzem Śródziemnym czy w Ustce? :P

4. less is more :) czyli może coś większego (jedno zdjęcie) i kilka małych (zdjęć). będzie dynamicznie i bardziej zróżnicowanie.

5. ciężar powinien iść na zewnątrz stron

mam nadzieję że widziałaś taką fotoksiążkę po wydrukowaniu. taką z CEWE.

pozdrawiam!

zwierzatko_mojej_mamy

5czwartych, a cos wiesz? :> jak tak to prosze powiedz - bo ja tez bym chciala takie cos sobie zrobic ze zdjec z zakopca - polecasz innych czy w ogole odradzasz? czy inna technika?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

5czwartych

CEWE, fotojoker - odradzam. ani to fotoksiążka (fotoksiążka ma grube karty - wydruki/zdjęcia są naklejone na łączenie wewnętrzne kart - plexi lub karton - coś na tej zasadzie jak drukują książki dla dzieci) raczej imitacja coffetablebooks. . druga rzecz - CEWE i fotojoker - kiepska jakość druku. suchy offset najbliżej w Holandii.  CTB (czyli tak jak album fotograficzny) 30x32 ok. 120 stron twarda oprawa ok. 100 USD + wysyłka. takie 18x18cm ok. 100 zł/120 stron. a fotoksiążka 30 stron/15 kartek na pleksi z twardą oprawą 30x30 - ok. 300 zł sama produkcja w najprostszej wersji - oglaszaja sie na allegro. ale to jak porównywać zdjęcia ślubne Ascough'a z fotografem z zakładu fotograficznego. niby obaj robią zdjęcia.

w fotoksiążce strony są powleczone - nie ma możliwości zostawiania "paluchów" na zdjęciach. w ctb to są niestety strony jak w albumie fotograficznym - błyszczy się papier a paluchy bardziej :(

[ Dodano: 11-10-2007, 01:05 ]
generalnie - można takie książki w cewe robić. jeżeli nie macie zbyt wysokich wymagań nie będziecie rozczarowane.

zwierzatko_mojej_mamy

5czwartych,  dziekowac za wyjasnienia :D niekoniecznie zrozumiale niektore wyrazy, ale trzeba sie uczyc ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

foszek

zwierzatko_mojej_mamy, ja tez nie zrozumialam za wiele  ;-) popracuje jutro ze slownikiem.
tutaj znalazlam tez fotoksiazki:
http://decorisus.pl/index.php?p=listings&f=pinfo&parent_id=4&cat_id=34&pid=535

adrianna79

Cytat: "5czwartych"CEWE, fotojoker - odradzam. ani to fotoksiążka (fotoksiążka ma grube karty - wydruki/zdjęcia są naklejone na łączenie wewnętrzne kart - plexi lub karton - coś na tej zasadzie jak drukują książki dla dzieci) raczej imitacja coffetablebooks. . druga rzecz - CEWE i fotojoker - kiepska jakość druku. suchy offset najbliżej w Holandii.  CTB (czyli tak jak album fotograficzny) 30x32 ok. 120 stron twarda oprawa ok. 100 USD + wysyłka. takie 18x18cm ok. 100 zł/120 stron. a fotoksiążka 30 stron/15 kartek na pleksi z twardą oprawą 30x30 - ok. 300 zł sama produkcja w najprostszej wersji - oglaszaja sie na allegro. ale to jak porównywać zdjęcia ślubne Ascough'a z fotografem z zakładu fotograficznego. niby obaj robią zdjęcia.

w fotoksiążce strony są powleczone - nie ma możliwości zostawiania "paluchów" na zdjęciach. w ctb to są niestety strony jak w albumie fotograficznym - błyszczy się papier a paluchy bardziej :(

[ Dodano: 11-10-2007, 01:05 ]
generalnie - można takie książki w cewe robić. jeżeli nie macie zbyt wysokich wymagań nie będziecie rozczarowane.

bardzo sie zdziwilam jak zobaczylam tak niska cene na stornie internetowej ktora podala inkageo; ja wlasnie pracuje nad taka ksiazka i u mnie ceny zaczynaja sie ponad $100 w gore. za nasz niedoszly album slubny bedzie okolo $200 bo chcemy lepszy papier, ale przede wszystkim lepsza oprawe albumu. tak wiec inka, jak dostaniesz te ksiazke, daj znac jaka jest jej jakosc. moja kumpela w stanach ma taka ksiazke z firmy z ktorej ja bede zajmowac i wyglada to bardzo elegancko.

5czwartych

to poproszę listę rzeczy niezrozumiałych :)

foszek

:arrow:
Cytat: "5czwartych"ciężar powinien iść na zewnątrz stron

:arrow:
Cytat: "5czwartych"every picture needs a frame  jak je dodasz to zobaczysz jak optycznie to "wyciągnęło" zdjęcia ze stron
Glownie chodzilo mi o pojecia techniczne jak poprawic ksiazke Inki :-)
Jedynie co zrozumialam  to rozmycie, bo juz do tego doszlam w PhS :)

5czwartych

już wyjaśniam:

1. większe i ciemniejsze/mocniejsze kolorami zdjęcia powinny znaleść się raczej na brzegu kart niż od ich wewnętrznej strony (grzbietu).

2. każde zdjęcie potrzebuje ramki - aby być odseparowane od tła. wystarczy cieniutka kreska dookoła zdjęcia.

jak coś jeszcze to śmiało pytać :) pozdrawiam

foszek

A jak sie robi takie "senne" zdjecie, czyli zupelnie pastelowe, jasiutkie kolorki aby widac bylo co jest na zdjeciu, zachowac troszke barwy, ale zeby nie dominowalo?? Zeby pozniej to co sie znajdzie nanim ladnie wpadalo w oczko, a tlo bylo tylko tlem ??

inkageo

Wielkie dzięki za rady, jako kompletny laik spróbuję się do nich odnieść i zastosować :)
Cytat: "5czwartych"inka,
1. every picture needs a frame  jak je dodasz to zobaczysz jak optycznie to "wyciągnęło" zdjęcia ze stron
Chodzi o umieszczenie zdjęć w ramkach? No może białe nie byłyby złe, ale nawet nie wiem jak je zrobić ;) Innych niż wąskie białe nie lubię.
Cytat: "5czwartych"2. tło możesz rozjaśnić. ja bym je nawet rozmył, bo rozprasza i odwraca uwagę od właściwych zdjęć.
Masz rację, spróbuję :) Miało być wszędzie czarne, bo takie mi się podoba, ale nie wytrzymałam i zrobiłam pstrokaciznę ;)
Cytat: "5czwartych"3. popracuj nad kolorami zdjęć. byłaś nad Morzem Śródziemnym czy w Ustce?
Haha :) Ależ to jest ocean! Nie zajmuję się obróbką kolorystyczną zdjęć, bo jestem amatorem, a to co potrafię zrobić z picasa2 czy tym cewe wygląda sztucznie. Niech będzie naturalizm ;)
Cytat: "5czwartych"4. less is more  czyli może coś większego (jedno zdjęcie) i kilka małych (zdjęć). będzie dynamicznie i bardziej zróżnicowanie.
No przecież ta zasada mi przyświecała ;) ;)
Cytat: "5czwartych"5. ciężar powinien iść na zewnątrz stron
Czyli jak dwa zdjęcia to przy brzegu, a jedno od środka? Spróbuję :)

Na droższą fotoksiążkę się raczej nie zdecyduję, ona nie ma zastąpić albumu, tylko być takim zaspokojeniem próżności, my na kartkach jak z babskiego magazynu ;) Dlatego na twardych kartkach czy pięknym szyciu mi nie zależy ;)
Zdjęcia to zdjęcia, a to taka zabawa dla amatorów ;)
Jak już zdecyduję się zamówić i dostanę tą fotoksiążkę to opiszę wrażenia :)
Kurcze taki wysiłek intelektualny przed śniadaniem...;)
Imagine there is no hate

5czwartych

foszek, ja to jestem raczej od mocnych kolorów :)

możesz spróbować "zjechał" suwak saturacji/nasycenia. ale pastele to czyste kolory o delikatnym nasyceniu więc... nie do końca ten efekt o którym ja myślę - chociaż kolega fotograf kiedyś mówiąc o pastelach myślał po prostu o brudnych zgaszonych kolorach a to nie są przecież pastele :P

generalnie jest kilka patentów na kolor, ale jak to wyjaśnić wirtualnie bez przykładu na zdjęciu? :)

foszek

Moja stronka z fotoksiazki :-) Probuje cos zrobic ze zdjec z cywilnego, ale tylko nad nimi usiasc i plakac...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


[ Dodano: 11-10-2007, 09:00 ]
Cytat: "inkageo"Chodzi o umieszczenie zdjęć w ramkach? No może białe nie byłyby złe, ale nawet nie wiem jak je zrobić  Innych niż wąskie białe nie lubię.
Inka zrobisz to w CEWE. Klikasz prawym przyciskiem na zdjeciu, pozniej w menu pojawi Ci sie edytuj ramki...

[ Dodano: 11-10-2007, 09:02 ]
Cytat: "5czwartych"foszek, ja to jestem raczej od mocnych kolorów
Ja tez wole mocne kolory :-)
Bardzo podobaja mi sie kontrasty tak jak na wz zdjeciu. (poduszka na obraczki)

5czwartych

Cytat: "foszek"Probuje cos zrobic ze zdjec z cywilnego, ale tylko nad nimi usiasc i plakac...

ślub cywilny trudniej sfotografować.

inkageo

Cytat: "foszek"Inka zrobisz to w CEWE. Klikasz prawym przyciskiem na zdjeciu, pozniej w menu pojawi Ci sie edytuj ramki...
Nie widzę takiej opcji :( Kliknij w zdjęcie bez ramki.
Może to dlatego, że jestem negatywnie nastowania do wszelkich obramowań ;)
Imagine there is no hate

foszek

Cytat: "5czwartych"ślub cywilny trudniej sfotografować.
Za duzo fotografow-amatorow


Cytat: "inkageo"
Cytat: "foszek"Inka zrobisz to w CEWE. Klikasz prawym przyciskiem na zdjeciu, pozniej w menu pojawi Ci sie edytuj ramki...
Nie widzę takiej opcji :( Kliknij w zdjęcie bez ramki.
Może to dlatego, że jestem negatywnie nastowania do wszelkich obramowań ;)
Musisz miec juz zdjecie w tej ramce co chcesz(na stronce)
Zzrzut z ekranu
Z reszta juz sobie dasz rade :-)

mika

dziewczyny powiedzcie mi co muszę ściągnęć jaki program żeby zrobić sobie taką fotoksiążkę?

inkageo

Dzięki :) Wygląda na to, że mam inną wersję programu, bo nie mam edycji ramki.. Tylko edycję zdjęcia..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


[ Dodano: 11-10-2007, 10:28 ]
Cytat: "mika9983"dziewczyny powiedzcie mi co muszę ściągnęć jaki program żeby zrobić sobie taką fotoksiążkę?
Programy ściąga się ze strony firmy, w której chcesz zamówić fotoksiążkę.
Na razie z polskich stron mamy takie linki:
http://drukujwspomnienia.pl/
http://www.fotoksiazka.pl/
Imagine there is no hate

mika

inkageo, wielkie dzięki ;-)

foszek

Cytat: "inkageo"Wygląda na to, że mam inną wersję programu, bo nie mam edycji ramki.
A z jakiej strony masz program? Bo ja z fotoksiazki :-)

inkageo

Ja też z fotoksiążki :) Ale może mam jakąś starą wersję, bo ściągałam kilka miesięcy temu.. Zaktualizuję :)
Imagine there is no hate