urzadzanie wnetrz - dyskusja

Zaczęty przez golinda, 08 Mar 2011, 21:41:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magoo

wg mnie w Pl sporo mieszkań jest jeszcze z lat 80-tych a wiadomo, że wtedy kupowało się to co było, to co rzucili do sklepów, a czy sie podoba to średio ważne było ;D
myślę tak na podstawie małej miejscowości z której pochodzę, a nie nowych mieszkań z dużych miast
mój tato robi remonty i bardzo często mówi, że ludzie dopiero teraz zmieniaja rzeczy, które kupili 30 lat temu, a czasem nawet jeszcze dawniej

siog

Cytat: mayagaramond w 12 Mar 2011, 11:34:18

musze zaprzeczyc  - Niemki sa brzydkie i zle ubrane, a niemiecka kuchnia ble.

No jest taka opinia w PL i niech sobie bedzie, ja z wiatrakami walczyc nie bede ;)



oj bylo bylo nie tylko o Niemkach. Bylo tez o ruskich/ukrainskich mordach. i wiele innych. Ale to jest ok...

magoo

#127
ej bez przesady
stereotypy o innych nacjach istnieją wszędzie, w każdym kraju
maya wybacz, ale to o grubych Niemkach i niedobrej kuchni to nie jest coś co powstało wlaśnie w Pl, ale można się z taką opinią spotkać także w gdzie indziej




Dodany tekst: 12 Mar 2011, 13:24:00

a jak byłam w Dublinie i się dowiedzieli Irl, że mieszkam w Liverpoolu to sie nasłuchałam o Anglikach, oj nasłuchałam
i to nie były pozytywne opinie ;)

zwierzatko_mojej_mamy

oj jasne, teraz bedzie bitwa na to, co kiedy kto powiedzial i o kim, czy o narodzie, czy o rasie...

mnie nie interesuje co kiedys i gdzie powiedzial, ja tylko stwierdzilam, ze ja sie wypowiadam w imieniu polaczkow, ktorym zostala przypisana narodowa cecha wnetrz z tylko nowymi rzeczami i bez personalizacji nie wiedziec czemu oraz strefy jako takiej, ktorej zostala przypisana obluda i brak mozliwosci dyskusji, nie wiedziec czemu.

co do wypowiedzi generalizujacych to ja sie nie przyznaje do takowych i prosze nie siegac po takie w dyskusji ze mna :) nie wypowiadalam sie negatywnie na temat kuchni niemieckiej, ani zadnej innej, oprocz przytoczenia kiedys jako obrzydlistwa sieci chaczapuri, nie przyznaje sie do obmawiania mord z zadnej czesci europy ani innego kontynentu, przyznaje sie do stwierdzenia, ze w turcji jest mnostwo smieci wszedzie, ale w grecji jest czysto, co bylo odwrotnoscia wrazen inki i wlasciwie to tyle. takze argumenty, ze ktos po kims jezdzil w momencie, kiedy rozmawia sie ze mna prosze przelknac. pomijam w ogole fakt, ze to czy ktos na kogos najezdzal narodowo nijak sie ma do wyjasnienia w drodze dyskusji, czy i jest tak to dlaczego polacy maja te wnetrza bez sensu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magoo

a ja się nie zgadzam, jak ktoś pisze, że Polacy mogą oceniać innych na podstawie stereotypów a o nich nic nie można napisać
bo uważam że to nie jest prawda i już ;D

a co do tematu dyskusji to nikt nie napisał, że wszyscy Polacy maja świetnie urządzone mieszkania i super gust - czyli jakby nie patrzeć zgadzamy się tutaj z siog
tyle tylko, że to nie jest nasza cecha narodowa, bo tak samo przeciętni Anglicy mają przecietne mieszkania, przeciętni Belgowie i podobnie wszyscy inni
ot cecha przeciętności, że jest przeciętna ;D

zwierzatko_mojej_mamy

no wlasnie nikt nie twierdzi, ze maja ;) i to caly czas probuje udowodnic ;) kupa ludzi ma beznadziejne mieszkania w polsce, ale takze i na wyspach ;) a jesli zdanie o tym, ze jednak np w polsce 80%, a na wyspach tylko 50% zostanie podtrzymane i uzasadnione to chetnie sie pozastanawiam nad tym dlaczego tak jest ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

#131
A ja trochę rozumiem siog  :hmm: W Polsce nie ma takiej tradycji i szacunku do zachowania tego co stare, jednak nowe bardzo wypiera stare, a niekoniecznie jest lepsze. Moja siostra się prawie popłakała, jak zobaczyła, że wycyklinowaliśmy i pomalowaliśmy podłogę w domu, bo ona wg niej wreszcie zyskała na wartości jak się wytarła :D Wywalamy bez sentymentu stare baterie łazienkowe zamiast je odczyścić i wstawiamy chińskie gówno, które się zepsuje za dwa lata, stare wanny, umywalki, nie chce nam się przywracać im świetności, bo łatwiej kupić nowe. Ale jeszcze kilka lat i to się zmieni ;) Przyjdzie moda na stare, chociaż już się zaczęła i teraz dopiero zaczynam rozumieć o co chodziło mojej siostrze, jak płakała nad żeliwnymi kaloryferami, które w imię poprawy ekonomicznej wydajności ogrzewania wymienialiśmy za grubą kasę, na nowe aluminiowe ;)

Dodany tekst: 12 Mar 2011, 16:11:56

No i wątpię żeby na wyspach były meble typu bodzio, ja nie widziałam, to jest zupełnie inny styl, a one jednak wyznaczają silny trend w przeciętnych polskich domach ;)

Dodany tekst: 12 Mar 2011, 16:15:36

A to Wam opowiadałam, jak znajoma Angielka była u nas, zobaczyła kuchnię i mówi - wow super, taka retro, lata 60/70 :D No a dla nas to jest super nowoczesne, bo w tych latach w Polsce wiadomo jak kuchnie wyglądały..
Imagine there is no hate

nionczka

#132
Cytat: siog w 12 Mar 2011, 00:15:31A jednak uwazam ze Polacy bardziej masowo leca za moda, w wiekszosci mniej  indywidualizmu niz to obserwuje w IRl czy UK. Jak bylo wenge to mialo byc wszedzie u kazdego.

Tu sie zgodze. Polacy raczej nie sa z tych, ktorzy lubia sie wyrozniac. Wola modne lub klasyczne rozwiazania niz pojscie pod prad. Tak samo jest z ubraniem. Jak ktos nie wie jak ma zrobic, to robi jak reszta bo to latwiej i bezpieczniej. I czasami takie pojscie za moda jedna jest lepsze bo az strach pomyslec co by wyszlo z indywidualnego podejscia niektorych.

Przypomnialo mi sie jescze cos. Pare lat temu w 2005, kiedy otwierano Ikee w bilbao, jeden kolega powiedzial, ze teraz bedzie beznadziejnie jak w Madrycie czy Barcelonie gdzie wszystkie wnetrza sa taki same. Zdziwilo mnie to bo w Bilbao tez wszyscy maja takie same wnetrza i bez ikei. A wyglada to tak kuchnia biala z grafitowym blatem, biale kafle do sufitu. Salon, hall, sypialnie na lossiowo-zolto lub lila. Meble tylko i wylacznie ciemne drewno z polyskiem. Takie same drzwi. Dywany i halogeny. Duzo nadrukow. I on tego nie zauwazal bo byl do tych wnetrz przyzwyczajony.
Ja tez nie zdawalam sobie sprawy z tego ile osob w PL ma kuchnie w drewnie. Javi na to zwrocil uwage.


Dodany tekst: 12 Mar 2011, 16:46:21

Dodam jeszcze, ze ja osobiscie krytykuje chetnie i po rowno wszystkie nacje, ktore mi podpadna. Ale robie to nie na podstawie stereotypow tylko wlasnych doswiadczen. Dlatego moge powiedziec, ze 100% Niemcow, ktorych poznalam to lenie, skapcy i w ogole pokreceni ludzie. Inna sprawa, ze sa to 4 sztuki. Ale nie znam wiecej. Wiec nie uogolniam tej opinii na reszte Niemcow.

A skoro jestesmy przy meiszkaniach, to mysle, ze najlatwiej miec poglad przegladajac nieruchomosci. I tutaj na pewno okaze sie, ze najfajniejsze wnetrza ma statystyczny mieszkaniec krajow skandynawskich. Tam najmniej badziewia widzialam w ogloszeniach nieruchomosci. A w moim zyciu przegladalam juz neiruchomosci w Hiszpanii, Polsce, Francji, belgii i Norwegii. Za Norwegia chyba druga najlepsza bylaby Belgia, potem Francja, Polska i Hiszpania. tyle z mojego doswiadczenia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

siog ja myślę, że chęć do nowego wynika też z polskich realiów:jak na rodzinę jest dajmy na to 5tys/mc to łatwiej kupic nowe i płacić ratę i móc się tym cieszyć, niż powoli szperać i ciułać

moja sis kupiła swego czasu szafę starą, same środki  na korniki kosztowały i to było upierdliwe, szafa do dziś nie wykończona, profesjonalnie było za drogo, pomijam fakt, że nowa ikeowska  szafa jest wygodniejsza


mayagaramond

#134
Cytat: magoo w 12 Mar 2011, 13:22:29maya wybacz, ale to o grubych Niemkach i niedobrej kuchni to nie jest coś co powstało wlaśnie w Pl, ale można się z taką opinią spotkać także w gdzie indziej

ale rozmowa nie jest o tym, jaki stereotyp gdzie powwstal, tylko o tym, ze na strefie byly atakowane inne nacje.

Nota bene w wielu krajach Niemki b. sie podobaja ;)

Dodany tekst: 12 Mar 2011, 18:59:00

Cytat: Kasia w 12 Mar 2011, 12:30:17
no to ja nie pamietam abym tak pisała :D nie pamietam takiej dyskusji na strefie, moze jednak coś mnie omineło lol

blagam cie - nie napisalam, ze ty mowilas, ale odnioslam sie bezsposrednio do Twojej wypowiedzi "nie przypominam sobie, zebysmy obgadywaly". Coz ja sobie b. dobrze przypominam. Przypominam sobie tez wypowiedzi po meczu PL-DE jak Podolski strzelil gola...

I powiedzenie, ze Polacy chca urzadzac mieszkania od razu i bez personalizacji nie jest zadnym stereotypem ani nikogo nie obraza. Natomiast napisanie o inne nacji, ze jest brzydka juz tak. Tym bardziej, ze wlasna urode wplywu nie mamy, na to jak urzadzimy mieszkanie juz tak ;)





Dodany tekst: 12 Mar 2011, 19:09:51

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 12 Mar 2011, 13:50:37mnie nie interesuje co kiedys i gdzie powiedzial, ja tylko stwierdzilam, ze ja sie wypowiadam w imieniu polaczkow, ktorym zostala przypisana narodowa cecha wnetrz z tylko nowymi rzeczami i bez personalizacji nie wiedziec czemu oraz strefy jako takiej, ktorej zostala przypisana obluda i brak mozliwosci dyskusji, nie wiedziec czemu.
co do wypowiedzi generalizujacych to ja sie nie przyznaje do takowych i prosze nie siegac po takie w dyskusji ze mna

Masz teoretycznie racje ;) Teoretycznie, bo nie bede znow pisac o wklejaniu zdjec z innych slubow i nabijaniu sie z nich...Nabijaniu sie z konkretnych osob. A teraz jest najazd na siog, ktora ma takie a nie inne przemyslenia na temat urzadzanie wnetrz przez Polakow. I pol strefy poczulo sie dotkniete i sie tlumaczy.


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

na rozluźnienie i obronę pospolitości ;)
http://ekskluziff.pl/

magoo

mayagaramond to o Niemkach to napisałaś że
Cytat: mayagaramond w 12 Mar 2011, 11:34:18

No jest taka opinia w PL i niech sobie bedzie, ja z wiatrakami walczyc nie bede ;)



i do tego sie odniosłam w swoim poście
sama wyszłaś poza rozmowy na strefie i poszerzyłaś zagadnienie do Polski

;D
Cytat: mayagaramond w 12 Mar 2011, 18:51:53



Dodany tekst: 12 Mar 2011, 20:09:51

A teraz jest najazd na siog, ktora ma takie a nie inne przemyslenia na temat urzadzanie wnetrz przez Polakow. I pol strefy poczulo sie dotkniete i sie tlumaczy.


siog napisała o swoim przemyśleniu i nie wydaje mi się aby akurat tym ktoś się poczuł dotknięty
wg mnie to była dyskusja na rzucony temat i tyle
nie zauwazyłam tez żeby ktoś się tlumaczył jakoś szczególnie ;D

szelma

Cytat: konwalia w 12 Mar 2011, 19:53:19na rozluźnienie i obronę pospolitości
http://ekskluziff.pl/

O, o, o, kocham tego bloga :D. Mówiłam o nim wróblowi, ale nie pamiętałam adresu - to to! :D


zosia2007

konwalia skad ty to wzielas? lol lol lol

nionczka

Mi kiedys Szelma podala ten link i do 2 rano siedzialam i sikalam ze smiechu. Bo to nie tylko ogladac trzeba, ale glownie czytac.
Jeszcze kilka takich jest, min. po drugiej stronie piekna, pobozni chlopcy i jeszcze z ogloszeniami z allegro
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Mam całą kolekcję zapisaną w przeglądarce :D. Muszę im do ekskluziffa parę fot z domów na sprzedaż w BE wysłać :D.

talula

A ja własnie przeglądam magazyny wnętrzarskie i net w poszukiwaniu inspiracji, bo wkrótce będę urządzać mieszkanie. To już kolejne, w obecnym urządzanym 3 lata temu sporo błędów popełniłam, część to wynik kompromisów z moim M. np. zielona łazienka. I też są beżo-brązy, choć ja ich nie lubię, ale nie lubię też wenge, który był wtedy alternatywą. Pamiętam, że przy urządzaniu było wiele problemów z tym, że wszędzie w skepach jest to samo. Mieszkanie za to jest ciepłe i kolorowe, choć najpierw ściany był białe..no i było duzo kartonów.

Teraz chciałabym jednak urzadzić je przed wprowadzeniem się, no i będą szarości i kolorowe ściany, tapeta też może będzie (tu jest i bardzo się sprawdziła) i będzie biel... Chyba chcę coś podobnego do wroblosa..kolory bazowe..jako stałe, a reszta w kolorowych dodatkach, które można szybko wymienić.

A tak swoją drogą te nasze magazyny są do kitu, właściewie niewiele z tych rzeczy moze kupic przeciętny Kowalski.

Ostatnio była rozmowa z kobietką, która przyjechała do PL z Kazachstanu, mówiła, że ma sporo problemów choćby z kupowaniem ubrań, bo u nas kolorystyka w dużej mierze skierowana do kobiet z tego regiony Europy, więc dla niej o ciemniejszej karnacji trudno dobrać ubrania czy kosmetyki.

konwalia

#143
ja wiem, ze w przyszłym mieszkaniu walnę podłogę z dobrych desek w większości pomieszczeń
na pewno chcę też białe i czarne fronty(jako kompromis) + drewno naturalne(np blaty)
beż pewnie też się wkomponuje ;)
w tej chwili mam za dużo kolorów i mnie to denerwuje

Dodany tekst: 19 Mar 2011, 11:50:10

i z doświadczenia powiem, że nigdy więcej tynku strukturalnego, ani to umyć, ani dobrze pomalować

mobka

Cytat: golinda w 08 Mar 2011, 21:41:57nie robiłabym jaskrawych kolorów, bo one strasznie szybko się nudzą i zaczynają denerwować
Nie zgadzam sie. Uwielbiam intensywne kolory i od lat mi sie nie znudzily. Za to zolte sciany i brazowe meble... po roku mialam dosc ;D

Ide czytac dalej ;)

sonja


nionczka

Cytat: mobka w 19 Mar 2011, 19:41:50Cytat: golinda  Marzec 08, 2011, 09:41:57 nie robiłabym jaskrawych kolorów, bo one strasznie szybko się nudzą i zaczynają denerwowaćNie zgadzam sie. Uwielbiam intensywne kolory i od lat mi sie nie znudzily. Za to zolte sciany i brazowe meble... po roku mialam dosc
+1
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: mobka w 19 Mar 2011, 19:41:50Za to zolte sciany i brazowe meble... po roku mialam dosc Grin

opluty opluty
to juz wiem czemu sie wyprowadziłaś ;)

salsa

boska dyskusja :)))

powiem wam jedno - ja od 4 lat mam beznadziejną kuchnię w mieszkaniu (sama jej nie robilam, kuchnia ma juz 9 lat i była robiona pod wynajem mieszkania) bo nie mam ciagle kasy na remont i zrobienie tego, co bym tam chciała
rozgrzebac i remontowac kilka miesiecy nie mam ochoty
robic taniej nie mam ochoty
wniosek mam to co mam

powody dla ktorych ludzie maja to, co mają są rózne, ale po pierwsze kasa a po drugie brak umiejetnosci "dizajnerskich" a po trzecie - takie gust
czasem jak widzę jakie wnętrza prezentowane są np. w amerykańskich filmach, to domyslając się, ze to jest obraz przecietnego domu amerykanskiego to włos się na głowie jeży......

poza tym nie kazdy ma ekstra gust i umejetnosci i nie mozna miec o to do ludzi pretensji

a juz zupełnie na marginesie - wolnośc Tomku w swoim domku
jak ktos pragnie miec najmodniejszą w tym sezonie łazienke i pragnie na nia wyłozyć kase to wolna wola panie - on tam bedzie meiszkał :)

ja jestem strasznie cięta na często nieprzemyslaną ingerencję w substancje miast w Polsce - dziwne budynki niedostosowane do otoczenia itp
ale co kto ma we wlasnych 4 scianach to jego sprawa :) nie wazne czy to Polak, Niemiec czy tez Irlandczyk :) takie moje zdanie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

talula

Ehhh..jest jeszcze jedna kwestia... mieszkania nie urządzam sama, muszę dogadać się z M., a widzę, że wizje mamy diametralnie różne....ehh już się boję, co z tego wyjdzie...heheh ;)