Co każdy człowiek wiedzieć powinien?

Zaczęty przez rudasekawf, 21 Sty 2011, 10:23:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

#175
golinda w sumie jak sie ma Worda, Google, encyklopedie i atlas to mozna zostac geniuszem światowej sławy lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sonja

Cytat: golinda w 24 Sty 2011, 21:35:10
dajcie spokój - od czego jest słownik w Wordzie?

Od tego żeby zmieniał Putin na Pupin i praw podkreślał jako wyraz przestarzały lol

twinnie77

Cytat: golinda w 24 Sty 2011, 21:35:10
dajcie spokój - od czego jest słownik w Wordzie?

W czasach LO podczas prac klasowych to było raczej niemożliwe... ;D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

zabrnął ten wątek, że nie wiem, co myśleć lol

rudasekawf

Cytat: golinda w 24 Sty 2011, 21:35:10dajcie spokój - od czego jest słownik w Wordzie?
Chyba się nie zgodzę. Idąc tym tokiem myslenia "heeeeeja miejmy komputery i googla bądźmy kretynami". Bo po co wiedziec cokolwiek skoro wszystko mozna sprawdzic w googlu, poprawić przez worda, policzyć w exelu. Może w szkole nie powinni uczyć nas dodawać tylko wklepywać dane do exela.

Nie chcę tutaj mówic, że ja nie używam pomocy naukowych, internetu itp. poprostu trzeba się umieć bez nich obejść w razie potrzeby, a właśnie do tego jest potrzebna nam wiedza :)

Ot takie moje poranne, przedkawowe zdanie :)


rudasekawf

Cytat: golinda w 25 Sty 2011, 08:36:10sama mam hopla językowego, ale nie uważam, żeby ludzie wrzucający przed wysłaniem tekst do Worda, byli kretynami
sama napisałaś, że jako sprawdzenie wrzucają do worda przed wyslaniem ... i chyba nie znaczy to , że piszac wcześniej powinni pisać jak popadnie bo i tak word sprawdzi?

Cytat: rudasekawf w 25 Sty 2011, 06:30:34poprostu trzeba się umieć bez nich obejść w razie potrzeby

jako nauczyciel wf powiem, że dostaję całą tonę ręcznie pisanych zwolnień pisanych przez rodzców i jak widzę "prosze o zwolnienie mojej curki z zajeńć wf" to mnie krew zalewa.


mada1981

#181
wiecie co, trudno powiedz co kazdy wiedziec powinien, bo ja np. mam wyzsze studia ale przedtem skonczylam liceum ekonomiczne i przyznaje ze jestem ignorantka w wielu przedmiotach bo po prostu ich nie mialam (np. fizyka, chemia, biologia - edukacja zakonczona na szkole podstawowej; geografia, historia - ograniczona liczba godzin) znam sie na finansach, ekonomii i rachunkowosci ale to nie jest wiedza podstawowa
wiec posiadane wyksztacenie nie swiadczy o wiedzy

cumberland

kiedyś czytałam, że najobszerniejszą wiedzą ogólną człowiek dysponuje jak zasiada do pisania matury
ponoć już nigdy później w życiu nie wie tak dużo z tak wielu obszarów

Kasia

Cytat: cumberland w 25 Sty 2011, 12:01:09ponoć już nigdy później w życiu nie wie tak dużo z tak wielu obszarów
i pewnie już nie zdałby matury :D

justynaaaa2


Kasia

Cytat: justynaaaa2 w 25 Sty 2011, 13:23:02
ja bym pewnie nie zdała ;)

ja też ;) i ciesze się że mam to za soba lol

zuzia

Cytat: twinnie77 w 24 Sty 2011, 21:25:09
Znać nie wystarczy, trzeba umieć ją zastosować. Mam kumpelę, która świetnie zna zasady, ale robi okropne byki w pisowni ;D
to już jest dyslekcja albo dysortografia
mój brat tak ma
jak go zapytasz-zasady zna świetnie
ale wprowadzenie w życie...
miał zaświadczenie do matury ale w czasach jego matury to wypowiadał się psycholog w tym temacie, chodziło sie na specjalne zajęcia etc. nie było tak łatwo to dostać.

marax

Cytat: zuzia w 25 Sty 2011, 13:30:15
to już jest dyslekcja albo dysortografia
mój brat tak ma
jak go zapytasz-zasady zna świetnie
ale wprowadzenie w życie...
miał zaświadczenie do matury ale w czasach jego matury to wypowiadał się psycholog w tym temacie, chodziło sie na specjalne zajęcia etc. nie było tak łatwo to dostać.
ja tez bylam badana przez psychologa,pozniej przez jakąś poradnie psychologiczno pedagogiczna,pozniej byly jakies testy -kazali mi klocki ukladać ,statki rysowac ?? no i wyszlo ze mam dysortografię

goga

#188
Cytat: cumberland w 25 Sty 2011, 12:01:09kiedyś czytałam, że najobszerniejszą wiedzą ogólną człowiek dysponuje jak zasiada do pisania matury

z tym też coraz gorzej - musi zdawać polski, matme i język - reszta - jeden lub dwa przedmioty do wyboru, albo może pozostac przy tych trzech

w gimnazjum, żeby dobrze zdac egzamin to musi zaliczyć - polski, historię, sztukę, język, matmę, fizykę, geografię , biolę i chemie - ale mało który się przejmuje - najbardziej ci, którym zalezy na dobrym liceum

coraz gorzej z naszą edukacja.........
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

goga

Cytat: golinda w 25 Sty 2011, 16:43:06niezły % wykształconych w społeczeństwie (mówię o studiach)

ale poziom tych studiów też niestety jest rózny.....
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

magdalinska

Cytat: golinda w 25 Sty 2011, 16:43:06
bez przesady - mamy w porównaniu z innymi krajami niezły % wykształconych w społeczeństwie (mówię o studiach)
taaaa, tylko co to za studia

mayagaramond

#191
Cytat: magdalinska w 25 Sty 2011, 16:48:17
taaaa, tylko co to za studia

zgadzam sie.

Nie mowiac juz o tym, ze produkujemy doktorow, tylko jakos nie widac, zeby pozniej cokolwiek gdziekolwiek publikowali ;)

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,88047,8990804,Czym_uniwersytet_przypomina_filmy_o_Harrym_Potterze.html

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

jak u nas ludzie piszacy doktorat zarabiaja po 1200 zl to nie ma sie co dziwic ze musza dorabiac = nie poswiecają sie w pełni nauce . po 2 doktorat to studia dla ludzie a- z wielką pasją b- bogatą rodzinna ktora utrzyma kogos pare kolejnych  lat .Jak sie utrzymac za takie pieniądze .

emcia


mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2


emcia


rudasekawf

hehe emcia swietne :) podobnie ...
...po moich studiach moge robić wszystko
...
...
...
...
...
..... pracowac w mcDonald, sprzatac, sprzedawać na stacji :)

marax

#198
rudasekawf - ja ciegle jak patrze na twoj nick to czytam nie wiem dlaczego ruda suka >............. kilka razy musialam przeczytac zeby dojsc gdzie jest klucz :)prosze sie na mnie nie obrażać tylko :)

magdalinska