jaki telefon polecacie?

Zaczęty przez brawurka, 12 Lis 2010, 19:40:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

#1050
A kolega na szkoleniu miał jakiegoś dobrego nowego iphona od niedawna, chciał się pochwalić zdjęciami z wyjazdu do Nowego Jorku, widocznie przełożył kartę pamięci ze swojego starego samsunga i iphon mu zassał te wszystkie foty, które aparat sobie cyka, żebyśmy mogli wybrać najlepsze ujęcie jako osobne zdjęcia i myślałam, że umrę, bo pokazywał mi po 20 ujęć tego samego i nie umiał tego naprawić :D
No bo faktycznie te telefony teraz sobie same cykają zdjęcia zanim my naciśniemy migawkę, żebyśmy mieli wybór, ale one sobie siedzą schowane i galeria pokazuje tylko to nasze główne zdjęcie.
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo, no nie wiem, nie parowałam tego nigdy, bo nie miałam takiej potrzeby, mogę sprawdzić jakoś - ja nawet nigdy nie zapamiętywałam trasy w mapach :D na dowolnym urządzeniu :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Ale ja nie zapamiętuję trasy, ale wpisałam na kompie dzisiaj Panaceum Chrząstowice.
Wsiadam do auta, odpalam mapy googla, dotykam okienka wyszukiwania celu, a on już mi proponuje Panaceum Chrząstowice :D No mądry jest :D
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo, no przed chwilą znalazłam trasę w chromie na moim koncie, do CIebie ;) po znalezieniu miałam tam "wyślij trasę na telefon" - dało mi 3 opcje: 1) na iphone, 2) na maila, 3) SMSem - wybrałam na iphone i dostałam powiadomienie, że jest trasa w google mapsach nowa i jedź nią telefonem
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Ale ja nie wysyłam tras, ja tylko dotykam okienko wyszukiwania i on zna historię moich wyszukiwań na innych urządzeniach.
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo, to nie mam ;) no na pewno byś musiała kilka przyzwyczajeń zmienić ;) i wydać jeszcze większą kupę kasy ;) ale ja nie planuję na razie nigdy się przesiadać z iphona ;) zbieram na nowego raz na 3 lata, czyli jakieś 140 pln miesięcznie, a potem nic mnie nie interesuje przez 3 lata ;) a starego oddaję mamie/dzieciu, zatem jeden iphone obskoczy 3 osoby, zanim mam go na wylocie ;)

zresztą jak chcesz, to Ci mogę jednego starszego podesłać ;) i się pobawisz ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Jak te google się tak fajnie nie synchronizują, to dla mnie bez sensu, bo ja z tego bardzo dużo korzystam i szkoda mi rezygnować.
Zresztą mnie to często ratuje, jak czegoś sobie nie zapiszę, jestem już 30 km od kompa i biura, a mój telefon wszystko wie :D Ja mam też całą historię wyszukiwania w google jak tylko pacnę w okienko na głównym ekranie.
Imagine there is no hate

fasolka1980

inkageo, to pamiętanie gdzie jesteś googlowe wcale dobre nie jest. Oniu juz wiedza o Tobie więcej niz ty sama o sobie ;) just sayin'....

a iphone bez problemu obsluguje wszystkie googlowe aplikacje

inkageo

Fasolka, a co ja mam do ukrycia? :D Mnie to wcale nie przeraża ;)
Imagine there is no hate

wrobelek0403

fasolka1980, tylko czy mozna temu jakos przeciwdzialac?

Ja akurat nie mam synchronizacji, ale konta na googlu obsluguje i z laptopa i z komorki.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, możesz sobie wszedzie ustawić, żeby nie zostawiać śladów ;) ale mnie to ogólnie nie rusza ;) wolę gugla z ich przejrzystymi zasadmi korzystania i zbierania danych niż innych, któzy zbierają i tak ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, ja juz sie w sumie pogodzilam. Oszczednie uzywam lokalizacji, bo tylko jak korzystam z nawigacji.

Nie mam tych wszystkich aplikacji zakupowych, ale place karta wiec visa i tak wie o mnie duzo.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Inka, Google maps spokojnie pamięta wyszukiwanie z kompa, jesli jesteś zalogowana i na kompie, i w telefonie na koncie gmailowym. Wszystko jest.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Kasia

historia wyszukiwań też się synchronizuje. Ale to chyba nie kwestia Samsunga czy Iphone tylko googla :D

wrobelek0403

A czy mapy google maja w ogole funkcje zapisywania tras? Bo Automapa ma.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: wrobelek0403 w 23 Wrz 2020, 08:03:27
A czy mapy google maja w ogole funkcje zapisywania tras? Bo Automapa ma.
nie wiem czy same trasy ma ale mozna zapisac miejsca.
Ja mam zapisany dom, pracę - klikam i mapy wybierają mi za każdym razem najkorzystniejszą trasę (najczęsciej tę samą ale nieraz jakiś korek, wypadek, roboty drogowe i inną pokazuje).

szelma

Cytat: Kasia w 23 Wrz 2020, 08:02:01historia wyszukiwań też się synchronizuje. Ale to chyba nie kwestia Samsunga czy Iphone tylko googla

Dokładnie.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

Kasia, ale ja nie zawsze chce taka trasa jechac. Dzis ustawialam rowerowa do okulisty i wybral idiotyczna. A chcialam tylko sprawdzic ile czasu mi zajmie, wiec ustawilam punkty posrednie po swojemu i wyszlo szybciej niz ta wybrana przez googla.

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Wróbel note kosztuje teraz 6+ mo poszaleli grubo

Angie

To może z rowerowymi słabo.  Ale samochodowe tylko google maps, nie ma lepszej.

wrobelek0403

konwalia, dla mnie tp nie telefon tylko ksiazka 🤣🤣🤣 za duze i wkurza mniw brak malych porzadnych telefonow.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Angie, ostatnio go zlapalam, ze nie mial zapisane remontu i wprowadzil mnie w zamknieta ulice 🤣🤣
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, iphone SE - mały i fajny, 4,7 cala wyświetlacz
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, mowie o samsungach lol nie kupie iphona, uwazam ze ich ceny sa nieprzyzwoite.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: inkageo w 22 Wrz 2020, 21:40:28
Ale ja nie wysyłam tras, ja tylko dotykam okienko wyszukiwania i on zna historię moich wyszukiwań na innych urządzeniach.

na iphone tez masz to samo, i to nie jest chyba kwestia telefonu tylko kompletnej inwigilacji lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"