Obrączki

Zaczęty przez mary, 02 Paź 2007, 18:29:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

julka

Cytat: "talula19"Julka, a jak u Ciebie?, Ty masz slub tydzień wcześniej...

Talula, my chcemy klasyczne, jak tylko przechodzimy koło jubilera to oglądamy - kształty, szerokość, itp. Cały czas sprzeczamy się o treść graweru...  :mrgreen:
Z salonów - byliśmy w we wszystkich "salonach" w arkadii i wola parku. Fakt - oboje byliśmy w dżinsach, ja dodatkowo w grindersach (pewnie trzeba było szpilki założyć :-P ), ale chyba do cholery wyglądaliśmy dość porządnie  :evil:
Mimo to zostaliśmy potraktowani chłodno i nieprzyjemnie, dlatego zamierzamy zamówić obrączki u zwykłego jubilera, u nas.  Chyba jeszcze w tym roku, ale bez przesady, to jeszcze 6 miesięcy z hakiem  :mrgreen: :-P

talula

Julka, a co chcecie tam napisać? bo my tez chcemy klasyczne i grawer date ślubu i nasze imiona hehe tradycyjnie, choc w jednym;)
Zuzia, dzieki za odp.;)

A zatem ciag dalszy moich poszukiwań obrączek. Tak sobie myslę, ze w typowo klasycznych to wiele zepsuć, mam nadzieję, sie nie da, a ze chcemy coś w tym stylu:

http://www.apart.pl/index.htm?szId=g_102 model 205

(jak wkeic zdjęcie zamiast linku???)

Postanowiałam zadzwonić dziś do kilku jubilerów i popytać, dzwoniłam do warszawskich sklepów, więc nie daję głowy, że wszedzie jest tak samo, ale może komuś sie te informacje przydadzą:

Apart
w tej chwili ok 3 tyg. oczekiwania na obrączki, grawer w cenie, promocja chyba 20%, brak rozmiarów połówkowych, gwarancja 2 lata na polerowanie, w ciągu miesiąca od zakupu można zmieniac rozmiar, potem juz nie.

Yes
ok 2 tygodnie oczekiwania, grawer w cenie, promocja 10 %, chyba można zrobic rozmiar połowkowy, gwarancja chyba rok (pani nie była pewna, w ogóle niewiele wiedziała)

Aren Art
ok tygodnia oczekiwanie lub od ręki przy klasycznych obrączkach, promocja 30 % (klasyczne obrączki para ok 600-800 zl), obecny jest jubiler, który może zrobić rozmiar połówkowy, obrączki robione ręcznie (chyba), grawer na miejscu w cenie, gwarancja na polerowanie i zmianę rozmiaru bezterminowa.

Wiecie co, po tych rozmowach, uznałam, ze najbardziej kompetentni ludzie są w Aren Arcie, pan udzielił mi wyczerpujących odp. na wszystkie pytania, jeszcze dołożył swoje info, np. zaproponowal obrączki soczewkowe, wiecie cos o nich?.
I tu nie chodzi nawet o promocje, bo i tak planowalismy przeznaczyć na obrączki 1000 zł., ale ta bezterminowa gwarancja to bardzo dużo jednak.

zwierzatko_mojej_mamy

talula19,  nie dam sobie reki uciac, ale chyba takie mamy, z tego co wiem to sa specjalnie profilowane w srodku, takie wklesniete i przez to ponoc sie super nosza, nie poca itp, podejrzewam nasze o to, bo rzeczywiscie sa od wewnatrz troszke wklesniete, a poza tym zupelnie inaczej je czuc na palcu, sa przewygodne, inne jak mierzylismy to jak normalny gruby pierscionek, takie plaskie, sztywne, a te... nie wiem, jak opisac ale uczucie bardzo komfortowe - zmierz to zobaczysz ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

julka

Cytat: "talula19"Wiecie co, po tych rozmowach, uznałam, ze najbardziej kompetentni ludzie są w Aren Arcie, pan udzielił mi wyczerpujących odp. na wszystkie pytania, jeszcze dołożył swoje info, np. zaproponowal obrączki soczewkowe, wiecie cos o nich?.
I tu nie chodzi nawet o promocje, bo i tak planowalismy przeznaczyć na obrączki 1000 zł., ale ta bezterminowa gwarancja to bardzo dużo jednak.

A gdzie ten Aren art?
Co do graweru, to ja chcialam cytat, propozycji miałam kilka, a N. sie upiera na datę i imię. Jak pytam, o czym zamierza zapomnieć - o moim imieniu czy dacie ślubu, to się śmieje, że o obydwu. A ja za to mówię, że chcę mieć uniwersalną obrączkę - żeby  w razie czego pasowała do innego męża  :mrgreen:

zuzia

Cytat: "julka"A gdzie ten Aren art?

Aren art jest w Galerii Mokotów.
http://www.arenart.pl/

Jest też kilka sklepów jubilerskich AREN, ale Aren Art jest jeden i jest tam wiele wzorów unikatowych.
http://www.aren-jubiler.com/
Na stronie nie ma chyba pełnego info nt.  sklepów. Aren jest na Wileńskim, w Ale. Jerozolimskich są na pewno 2 (jeden między rotundą a smykiem, drugi między forum a DC) i jeszcze kilka.

Ale jak już to idź do GM. na wystawie są te drogie obrączki (np. 1 - 4200) ale mają całą kolekcję w normalnych cenach.

julka

Dzięki zuzia, jak będziemy znowu w stolicy to się wybierzemy do GM  ;-)

zuzia

Cytat: "julka"Dzięki zuzia, jak będziemy znowu w stolicy to się wybierzemy do GM  ;-)

nasi znajomi przyjechali w lipcu specjalnie do Aren art z Łodzi!
Nie kupili wprawdzie nic bo jak sie później przyznali bardzo im sie nasze podobały i tez chcieli takie, ale już ich nie ma w tym roku. A jak takich nie było to nie chcieli robić sobie dodatkowych kłopotów i zamówili w Łodzi.

julka

A mi sie strona tego arenartu nie otwiera  :-(

[ Dodano: 08-10-2007, 12:51 ]
Cytat: "zuzia"bardzo im sie nasze podobały i tez chcieli takie
Zuzia,a  wklejałaś gdzieś zdjęcia Waszych obrączek? A jeśli nie - to możesz sie pochwalić w szerszym  gronie?  ;-)

zuzia

Cytat: "julka"Zuzia,a wklejałaś gdzieś zdjęcia Waszych obrączek? A jeśli nie - to możesz sie pochwalić w szerszym gronie?

jestem w pracy a te zdjęcia mam chyba w domu, to co znalazłam na tą chwilę to wklejam:

foszek

Cytat: "talula19"aproponowal obrączki soczewkowe, wiecie cos o nich?.
Tak wygladaja na przekroju.
Bardzo latwo sie je sciaga, nawet jak paluszki spuchna :-)

zuzia

Cytat: "foszek"Bardzo latwo sie je sciaga

no ja nie wiem czy to jest zaleta  :mrgreen:
Mój K. razem z mężęm koleżanki nauczyli się już ściągać obrączke jedną ręką nie wyjmując jej z kieszeni.

foszek

Cytat: "zuzia"o ja nie wiem czy to jest zaleta  
Mój K. razem z mężęm koleżanki nauczyli się już ściągać obrączke jedną ręką nie wyjmując jej z kieszeni.
Nie pomyslalam o Panach, tylk nie wiem dlaczego o wszystkich kobietach w ciazy :-D
Czyli my soczewkowe, panowie normalne :-)
A moje obraczki wybladaja tak :-)

julka

Cytat: "zuzia"jestem w pracy a te zdjęcia mam chyba w domu, to co znalazłam na tą chwilę to wklejam
Dzięki, to zdjęcie widziałm, ale wiesz, że ja ledwo widzę  :mrgreen: i dla mnie to są tylko obrączki, szczegółów nie dostrzegam  ;-)

mika

nasze są takie

talula

CytujMój K. razem z mężęm koleżanki nauczyli się już ściągać obrączke jedną ręką nie wyjmując jej z kieszeni.
_________________

Heheh;) to dobre, bo ja sie zastanawialam jak do soczewkowych przekonać mojego uparciuszka;) może jednak nie będę go wcale przekonywac;)

mary

mika9983, masz zdjęcie ich z bliska? Albo podaj linka do strony www. Zainteresowałaś mnie ;)


Obrączki soczewkowe? Pierwsze słyszę! Czy to można u każdego jubilera zobaczyć?

foszek

Ja je przymierzalam w Aparcie,ale cena mnie skutecznie odstraszyla :-)

mary

foszek, "je" to znaczy które? Te od miki? (jeśli to te to zdradź tą straszną cenę ;) )

foszek

Cytat: "mary_popins"foszek, "je" to znaczy które?
Te, tzn soczewkowe  :oops:
Co do ceny: pamietam tylko ze to bylo ponad 1,5 tys

mary

ile? :-x  :-?
Faktycznie, odstraszające.  :-?  :-x

foszek


mika

mary_popins, nasze obrączki to wzór z firmy yes, tylko że tam są z paskiem matowego białego złotwa w środku a my nie mamy łączonych tzn. mamy samo żółte złoto, robiliśmy je z własnego złota u znajomego jubilera - koszt 100 zł a z reszty złota które zostało zrobił mi kolczyki :mrgreen:

talula

Mary, te soczewkowe nie sa takie drogie, nie wszedzie na pewno, wiem, ze sa w YES i nie mowili nam, że sa jakoś droższe od zwykłych, no i w tym Aren arcie maja kosztowac klasyczne ok 600-800 za pare

zuzia

mary_popins,

tak z ciekawości zadzwoniłam do Aren art - tam gdzie my kupowaliśmy obraczki.
Obrączki soczewkowe można kupić już od 400 zł za parę. nie zależy to od wzoru ale od wagi obrączek. Poza tym mają 30% rabat na złoto. Więc to w sumie nie wychodzi chyba drożej niż normalne?

mary

chyba nie ;) Ja się raczej nie specjalnie orientuję. Ale mam zamiar zająć się tą sprawą. Wkrótce... albo ciut później ;)