Obrączki

Zaczęty przez mary, 02 Paź 2007, 18:29:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

talula

Pewnie to były jakieś pojedyncze przypadki... ale głownie obsługa mi się tam nie spodobała i pewnie dlatego...Chcemy mieć jak najbardziej klasyczne obrączki, z nimi raczej nie powinno byc większych problemów, w YES jakoś bardziej mi się wszystko spodobało...

[ Dodano: 05-10-2007, 08:44 ]
ceny chyba tez;)

inkageo

Nikt chyba nie ma tak taniej obrączki jak moja - 250 zł, a miała kosztować wg cen w salonie i necie 360 zł :) Apart nie jest taki zły :)
Imagine there is no hate

Kasia

Cytat: "inkageo"Nikt chyba nie ma tak taniej obrączki jak moja - 250 zł

no właśnie
czyli mozna tanio :)

zastanawiam sie skąd takie kolosalne róznice w cenach
bo przecież nie za FIRMĘ sie tu płaci
bo znowu jaka to firma, najnormalniejsze salony jubilerskie

foszek

Cytat: "inkageo"Nikt chyba nie ma tak taniej obrączki jak moja - 250 zł,
Bo nikt nie ma takich malutkich paluszkow jak Ty :-)
Co z karta stalego klienta+ promocja wystarcza na Twoja cene :-)

zuzia

Cytat: "talula19"no i jak pierwszy raz tam poszliśmy to obsługa nie była najmilsza...

my w ten sposób wykreśliliśmy Kruka z listy poszukiwań. gdy pierwszy raz zjawiliśmy się w Kruku w M1 w Markach Pani nawet nie chciała wyjąć obrączek - kazała nam sobie patrzeć przez szybkę. Powiedziałam bardzo kulturalnie, że ona przez szybkę to może sie całować ale ja obrączek nie będę w ten sposób kupowała. Zmieszała się trochę i pewnie by nam pokazała te obrączki, ale my już nie chcieliśmy. Może oczekiwała, że po obrączki to sie w garniturze przychodzi a nie w jeansach ale ja dla jej widzimisię nie będę w sobotę wbijać się w garnitur jak jest prawie 30 stopni (ub. lato).
Kupiliśmy w Aren't art w GM. Tam nie robili problemów.

adrianna79

moj maz ma obraczke z apartu i bardzo sobie  chwali! jest piekna i taka nowoczesna, nawet w porownaniu z obraczkami ktore moglismi kupic w stanach. ja polecam apart, szczegolnie we wroclawiu w galerii dominikanskiej. obsluga byla bardzo mila i umieli doradzic we wszystkim. na pewno tam bedziemy dalej robic zakupy :-)

mary

talula19, ja z kolei słyszałam, że w yes były afery z podrabianiem diamentów. Zamiast diamentów w pierścionkach/obrączkach były cyrkonie. Sklep potem przyjmował reklamacje i chyba wymieniali wszystkim na nowe- już z diamentami. Ale stresu już nic nie cofnie. Odtąd yes stracił u mnie wiarygodność. O aparcie jeszcze nic nie słyszałam złego, a nie jedno cacko się tam kupiło ;)

foszek

Do kazdego diamentu/brylatu powinien byc dolaczony certyfikat jakosci. Dodatkowo w srodku  peirscionka mam jego probe,  obok proby zlota.

Cytat: "adrianna79"ja polecam apart, szczegolnie we wroclawiu w galerii dominikanskiej. obsluga byla bardzo mila i umieli doradzic we wszystkim.
potwierdzam, maja tez nie ludzka cierpliwosc

mary

foszek, to w yes to był incydent. Podobno ;) :-/

talula

No taaak...a ja już się ucieszylam, że przynajmniej o jednej rzeczy nie muszę decydować po raz nie wiadomo który... :)

A tu wychodzi na to, że jednak znow trzeba przemyslec, a moglismy już je zamówic 2 tygodnie temu i bylby spokój:)

A tak na serio, to przy klasycznych obrączkach nie powinno być wielkiej różnicy...chyba

[ Dodano: 07-10-2007, 17:28 ]
nam wykonawca obraczek poradzil zeby dobrac o pol numeru wieksza obraczke od tej
najwygodniej lezacej na palcu (mierzylismy w marcu)
Jestesmy zadowoleni, leza swietnie.


To cytat z Gioseppe ze starego forum, pomysł dobry, ale nie spotkałam się jeszcze z tym, by robili rozmiary połowkowe.

Swoją drogą jestem zaskoczona, że wiele z Was ma już obrączki na  sluby przyszłoroczne majowe i czerwcowe, widzę, że jak zwykle w lesie jestem;)
Julka, a jak u Ciebie?, Ty masz slub tydzień wcześniej...

Po niemiłych doświadczeniach  z salonów sukien ślubnych na al. JP II (byłam tam w końcu lipca lub poczatku sierpnia, a panie nawet nie raczyły mi pokazać czegoś więcej poza katalogami, bo ponoc za wczesnie przyszłam (sic!), postanowiłam nie spieszyć się z obrączkami, ale w sumie teraz już czas powoli na to...

mary

Cytat: "inkageo"Nikt chyba nie ma tak taniej obrączki jak moja - 250 zł, a miała kosztować wg cen w salonie i necie 360 zł :) Apart nie jest taki zły :)


Szczęka mi lekko opadła. Inka, ta Twoja obrączka była z przeceny? I love apart, ale nie widziałam tam nigdy tak tanich obrączek. Kupiłaś ją na jakąś zniżkę? Z końcówki kolekcji? Na kartę stałego klienta? Umieram z ciekawości.
A w ogóle to jesteś zadowolona z jakości? (bo o cenę z powyższego powodu już nie pytam ;) )

talula

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=619&w=67788386&v=2&s=0

Przeczytajcie i to, troche daje do myslenia, tylko gdzie ja znajde prawdziwego jubilera w Warszawie, może ktoś poleci?;)

[ Dodano: 07-10-2007, 17:41 ]
Jako córka jubilera odradzam zawsze wszystkim obrączki w Kruku, Aparcie czy
jakiejkolwiek sieciówce biżuteryjnej. Mój tata kiedyś robił kilka zleceń dla
Apartu i wie od kuchni, jak to wygląda. A wygląda nieciekawie, naciągają na czym
się tylko da, jakość często gorsza niż w małych zakładach, a ceny o wiele wyższe.
Jak ktoś się przy mnie chwali, że ma obrączki z Apartu, to tak jakby mówił:
"kupiłam sobie suknię ślubną w Tesc


chodzi mi konkretnie o ten cytat

mary

pytanie tylko czy takiemu drobnemu jubilerowi nie zależy aby na tym, by sieci typu apart straciły klientów?

inkageo

Cytat: "mary_popins"
Cytat: "inkageo"Nikt chyba nie ma tak taniej obrączki jak moja - 250 zł, a miała kosztować wg cen w salonie i necie 360 zł :) Apart nie jest taki zły :)


Szczęka mi lekko opadła. Inka, ta Twoja obrączka była z przeceny? I love apart, ale nie widziałam tam nigdy tak tanich obrączek. Kupiłaś ją na jakąś zniżkę? Z końcówki kolekcji? Na kartę stałego klienta? Umieram z ciekawości.
A w ogóle to jesteś zadowolona z jakości? (bo o cenę z powyższego powodu już nie pytam ;) )
Jesteśmy bardzo zadowoleni z obrączek. To nie była żadna przecena, ani końcówka serii, zniżka z kartą stałego klienta to 5%, więc myślę, że cenę obniżyli mi dodatkowo ze względu na wagę - mały rozmiar (10). Narzeczony zapłacił za obrączkę tyle ile się spodziewał czyli ok. 500 zł.
Imagine there is no hate

mary

Aaaa. Już myślałam, że jakiś cud się stał i mile zaskoczą mnie ceną obrączek. Ja niestety wymagam rozmiaru 11, więc nie ma co liczyć na zniżki z tego tytułu.

inkageo

Nigdy nie miałam żadnego problemu z Apartem, mam sporo biżuterii srebrnej i złotej i nic się z nią nie dzieje. Mam też sporo srebra od "zwykłych" jubilerów i to dużo szybciej mi śniedzieje. Co jakiś czas czyszczę wszystkie ozdoby w argentyninie, a te z apartu właściwie tego nie potrzebują..
Imagine there is no hate

mary

Moje pierścionki srebrne z apartu wymagają czyszczenia. Nie wiem czy rzadziej niż te nie z apartu, bowiem innych nie posiadam ;)
Skoro już Cię tu widzę to wrócę do tematu bransoletki ślubnej. Nachodziłam się za nią po wszystkich salonach apartu w Katowicach. I nigdzie jej nie mają :( A tak chciałam ją przymierzyć. Nie wiesz czy gdzieś jeszcze jest dostępny ten model?

calla

Cytat: "inkageo"Nikt chyba nie ma tak taniej obrączki jak moja - 250 zł, a miała kosztować wg cen w salonie i necie 360 zł :) Apart nie jest taki zły :)

Inko, chyba Cie pobije z cena:) Nasze dwie obraczki o wadze ok. 15-16g (moj rozmiar 12 czy 13, i mojego ukochanego najwiekszy jaki byl;) kosztowaly nas tylko 230zl:)
To jest cena tylko za robocizne + grawer.
Poszlismy do jubilera zamowic obraczki, a Pan mowi, zebysmy poszli do domu i poszukali niepotrzebne zloto, bo na pewno mamy. I mial racje:) Troszke sie tego nazbieralo i stad cena taka malutka:)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

inkageo

Nie widziałam ostatnio tej bransoletki. Jak chodziłam i pytałam o kolczyki to już jej nie było..
Imagine there is no hate

mary

Kolczyków w podobnym stylu też nie widziałam. Chyba trzeba zaczekać na kolejny sezon ślubny.

zuzia

Cytat: "talula19"http://forum.gazeta.pl/fo...7788386&v=2&s=0

Przeczytajcie i to, troche daje do myslenia, tylko gdzie ja znajde prawdziwego jubilera w Warszawie, może ktoś poleci?;)

nie ma reguly na żadną uslugę. Jedni są zadowoleni, inni nie. czasami zależy to np. od salonu a wiec obslugi etc. a czasami - od posiadanych modeli czy cen. Jeszcze się taki nie urodzil........
My mamy obrączki z Aren't art. Niby sieciówka ale tak naprawdę Aren't art jest jeden (arenów jest kilka). Jesteśmy zadowoleni. Przed kościelnym oddawaliśmy obrączki do czyszczenia i grawerowania i absolutnie nie ma na co narzekać. Weszlismy ot, tak z marszu, żeby się dopytać co i jak i już je zostawiliśmy (nawet o dowody zakupu nie prosili - wiedzieli, że to ich z ubieglorocznej kolekcji).
Np. Inka, z tego co pamiętam, z Apartu byla zadowolona. Salsie - w Yes wykonali bransoletkę z kolekcji, której już w sklepach nie bylo (wprawdzie dopiero w drugim salonie, ale zawsze), także reguly nie ma, że wszystkie firmowe to zle.

Salsa, pliss, przyślij mi na pw info z ceną bransoletki bo coś mi ona chodzi po glowie i muszę K. dać jakieś namiary zanim go wyślę do jubilera :)

salsa

CytujSalsa, pliss, przyślij mi na pw info z ceną bransoletki bo coś mi ona chodzi po glowie i muszę K. dać jakieś namiary zanim go wyślę do jubilera :)
_________________

poszło na priv:D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

talula

Cytat: "zuzia"My mamy obrączki z Aren't art.

czyli tam jest ok? możesz napisać o nich coś więcej...
na stronie piszą o dozywotniej gwarancji, ciekawe jak to jest w Aparcie lub YES?

gioseppe

MA KTOŚ OBRĄCZKI Z RED RUBIN?
pamietam ze bardzo podobaly mi sie te ale nie mozna bylo zmienic koloru
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

zuzia

Cytat: "talula19"
Cytat: "zuzia"My mamy obrączki z Aren't art.

czyli tam jest ok? możesz napisać o nich coś więcej...
na stronie piszą o dozywotniej gwarancji, ciekawe jak to jest w Aparcie lub YES?

my w ub. roku zdecydowaliśmy się tak "w ostatniej chwili" - nie raz już o tym pisalam. Na wybor obrączek nie mieliśmy za dużo czasu bo czas wykonania tych na zamówienie to ok. 4 - 6 tygodni (środek sezonu ślubnego - koniec czerwca) a my mieliśmy 3 tygodnie - wylatywaliśmy z Polski w polowie lipca.
Kolezanka, która mieszkala w stanach 20 lat stwierdzila, że obrączki to zdecydowanie w Polsce powinniśmy zamówić bo w stanach są drogie i nieciekawe.
Zostaly nam więc wzory dostępne od ręki. Wybraliśmy. Mi podobaly się średnio, K. - bardzo. Z czasem ja też się do nich przekonalam i uważam, że bardzo dobrze wybraliśmy.
Z obslugą nie bylo problemu. Pani cierpliwie pokazywala nam wszystko co chcieliśmy, sprawdzala czy zrobienie danego wzoru można np. przyspieszyc (bo czasami można).
Dostaliśmy diamencik gratis (wybralam w wersji wewnątrz bo na zewnątrz nie pasowal, a w pierścionku zaręczynowym mam wewnątrz rubin więc to jakoś mi pasowalo).
Dostaliśmy dożywotnią gwarancję, dożywotnią możliwość czyszczenia etc. i gratis grawer.
Ze skorzystaniem z możliwości odświeżenia obrączki i grawerowania rok po zakupie - nie bylo żadnego problemu, Panie uśmiechnięte, mile, sympatyczne. Mam u nich kartę rabatową - stosunkowo często u nich kupujemy i nie mam na co narzekać.